Niemcy mają problem z dużą różnicą w sile nabywczej
Na szczycie znajduje się bawarski powiat Starnberg, a na dole Offenbach. Dochody i ceny zostały porównane w celu przeanalizowania tzw. siły nabywczej.
Prawie dwukrotna różnica w dochodzie
Według badania, mieszkańcy powiatu Starnberg w Bawarii mogą wydawać najwięcej, choć życie w tym regionie jest o prawie 14 proc. droższe niż średnia krajowa, to jednak dochód skorygowany o ceny jest tutaj najwyższy - wynosi 35 tys. euro.
Tutejsi mieszkańcy mają siłę nabywczą około 19 tys. euro. Podobnie sytuacja wygląda w Gelsenkirchen i Duisburgu. Z analizy wynika, że na czele rankingu wszystkich 400 powiatów i niezależnych miast znajduje się wiele regionów atrakcyjnych turystycznie.
Bogate regiony otaczające Frankfurt znajdują się na trzecim miejscu z Hochtaunuskreis. Natomiast wyspa Sylt reprezentowana przez powiat Nordfriesland znajduje się we wspomnianym badaniu na czwartym miejscu.
-
"Kobieto na Ciebie już czas odejść". Burza po emisji popularnego programu TVN
-
Dyplomata nie wytrzymał po wpisie Szczerby. "Niech mnie wsadzą. Dzwoniłem do Ciebie ze sto razy"
-
Wybory parlamentarne w Rumunii. Media zwracają uwagę na frekwencję
Nierówne warunki do życia
Na piątej pozycji znalazł się okręg Wunsiedel, który leży przy granicy z Czechami. Koszty życia są tutaj niskie, ponieważ mieszkańcy okręgu Górnej Frankonii wydają około dziewięciu procent mniej na artykuły codziennego użytku. Jednocześnie dochody w Fichtelgebirge są powyżej średniej.
Jeśli politycy chcą podjąć skuteczne działania przeciwko nierównym warunkom życia, muszą w szczególności promować nowe budownictwo i przyspieszyć procedury
- podkreślił Christoph Schröder z Niemieckiego Instytutu Gospodarczego.