IMGW wydał komunikat. Oto co nas czeka
Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska znajduje się pod wpływem układu wyżowego, który przyniesie suche i słoneczne środowisko atmosferyczne. To będzie korzystnie wpływało na organizm Obojętne warunki biometeorologiczne zaznaczą się jedynie okresami na północnym wschodzie oraz w najcieplejszej porze dnia na południu kraju.
IMGW wydał komunikat
Jak informuje IMGW, Skandynawia, Europa Centralna, częściowo wschodnia i Bałkany są pod wpływem wielocentrycznego układu wyżowego. Pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Wysp Owczych i Rosji. Polska jest pod wpływem wspomnianego układu wyżowego. Pozostajemy w powietrzu polarnym morskim, cieplejszym na południu, chłodniejszym na północy. Ciśnienie będzie nieznacznie spadać.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa. Przewiduje się spadek, potem wzrost ciśnienia.
Oto co nas czeka
W poniedziałek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy okresami duże, a na obszarze od wschodniego wybrzeża po Suwalszczyznę miejscami słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. C, 22 st. C na północy, do około 25 st. C w centrum, i do 26 st. C, 28 st. C na południu i zachodzie. Wiatr na południu, w centrum i zachodzie przeważnie słaby, na pozostałym obszarze okresami umiarkowany i porywisty, na Półwyspie Helskim także dość silny, porywisty, przeważnie północno-zachodni.
W nocy pogodnie. Na północy miejscami mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 5 st. C na krańcach północno-wschodnich, do około 11 st. C w centrum i 16 st. C na południowym zachodzie i Wybrzeżu. Wiatr słaby, zmienny.