Wobec ks. Michała Olszewskiego służby Tuska naruszyły prawa człowieka?

Przypomnijmy, że w Prokuratura postawiła zarzuty siedmiu osobom w związku ze sprawą wykorzystania pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości. Wśród nich jest są urzędnicy pracujący w ministerstwie sprawiedliwości jeszcze w czasach, gdy resortem kierował Zbigniew Ziobro, obecni urzędnicy ministerstwa, a także „beneficjent funduszu” ks. Michał Olszewski.
Czytaj także: Będzie misja NATO-wska na Ukrainie. Sikorski zdradził informacje
"Naruszenia są poważne"
Obrońca ks. Michała Olszewskiego, mec. Dr Michał Skarzyński wydał opinię prawną w zakresie naruszenia praw człowieka ks. Michała Olszewskiego. Dokument przedstawił portal Radia Maryja.
Prezentowana opinia, powstała na kanwie złamania podstawowych praw człowieka ks. Michała Olszewskiego w związku z tokiem postępowania przygotowawczego w tzw. Sprawie Archipelagu Wolności i dotacji otrzymanych na jego powstanie przez Fundację Profeto. (...) Naruszenia są tak poważne, że nie mamy do czynienia z podejrzanym, bowiem wadliwie powołano autorkę wszelkich postanowień w tej sprawie. Wszyscy obecni prokuratorzy Zespołu Śledczego nr 2 podlegają oczywistemu wręcz wyłączeniu w tej sprawie, zaś Michałowi Olszewskiemu odmówiono fundamentalnego prawa do obrony z powodów politycznych i wyznaniowych, jak dostępu do obrońcy czy akt aresztowych
- głosi opinia prawna. Dokument liczy 23 strony.
Czytaj również: Na świecie wzrasta liczba katolików
Zatrzymanie ks. Olszewskiego
W czwartek 28 marca sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec ks. Michała Olszewskiego, a także dwóch urzędniczek trzymiesięczny areszt.
Zarzuty prokuratorskie dotyczą wypłaty ponad 66 mln zł fundacji Profeto kierowanej przez ks. Olszewskiego. Zdaniem śledczych fundacja „nie spełniała wymogów formalnych ani merytorycznych”. W ocenie prokuratury motywacja w przyznaniu pieniędzy z funduszu miała charakter polityczny.