Waldemar Biniecki: Adam Gajkowski, człowiek Solidarności, niesamowicie ważny dla Polonii

Na świecie żyje aż 20 milionów osób, które są dumne z polskiego pochodzenia. To olbrzymi potencjał, który trzeba połączyć, aby służył w świecie Polsce i pomagał tworzyć nowoczesny wizerunek Polski, polskiej kultury, nauki i ekonomii. Czas, aby ten przekaz dotarł do polskich i polonijnych elit.
Adam Gajkowski po prawej Waldemar Biniecki: Adam Gajkowski, człowiek Solidarności, niesamowicie ważny dla Polonii
Adam Gajkowski po prawej / BritishPoles.uk

Potencjał ten może nie tylko wspierać strategicznie polskie interesy, ale również pomóc zmieniać wizerunek Polski. Jesteśmy jedną z największych diaspor na świecie! Jednak, aby tak się stało i Polska mogła oddychać dwoma płucami: Polakami w Polsce i 20 milionami osób polskiej diaspory, musi posiadać choć jednego przedstawiciela w polskim parlamencie, który mógłby przemawiać głosem Polonii. 

 

Adam Gajkowski

Adam Marian Gajkowski – człowiek o nieposzlakowanej opinii, więzień polityczny w latach 1982–1985, skazany za działalność antykomunistyczną. Urodził się 15 kwietnia 1960 roku w Sopocie. Wydarzenia z Grudnia 1970 ukształtowały jego patriotyczny kręgosłup. Drugim wydarzeniem, które było jego swoistym bierzmowaniem, były strajki 1976 roku w Radomiu, Ursusie i kilku innych zakładach – w tym w Gdańsku. W sierpniu1980 roku kierował strajkiem w Zakładzie Remontowym Energetyki Gdańsk. Następnie przewodził Założycielskiej Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”. Po wprowadzeniu stany wojennego w grudniu 1981 roku reprezentował ZRE Gdańsk w Regionalnym Komitecie Strajkowym w Stoczni Gdańskiej. Po spacyfikowaniu strajków rozpoczął działalność w antykomunistycznym podziemiu. W marcu 1982 roku został aresztowany i skazany na 3 lata pozbawienia wolności i 3 lata pozbawienia praw publicznych za niezaprzestanie działalności związkowej, na którą oprócz akcji o charakterze antykomunistycznym składały się też działania charytatywne, które polegały na niesieniu pomocy osobom internowanym i skazanym oraz ich rodzinom. W maju 1985 roku z paszportami z prawem jednokrotnego przekroczenia granicy PRL-u został wraz z żoną, wskutek szykan i tymczasowych aresztowań, zmuszony do opuszczenia Ojczyzny. Od tego czasu zamieszkuje w Sydney w Australii. W 10. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego współwydawca pisma „Po Prawicy”. Współzałożyciel przedstawicielstwa ROP w Australii i Nowej Zelandii, redaktor i współwydawca pisma ROP. W 2005 współorganizator obchodów 25. rocznicy powstania „S” w Sydney. W 2009 roku był koordynatorem Sydnejskiego Społecznego Komitetu Obchodów 25. rocznicy Męczeńskiej Śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. W roku 2011 Stowarzyszenie Nasza Polonia jak i On zostali na XV Forum Polonijnym uhonorowani przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu medalem Mecenasa WSKSiM. W lutym 2013 roku został uhonorowany przez Stowarzyszenie Morskie-Gospodarcze im. Eugeniusza Kwiatkowskiego statuetką „Animus et Semper Fidelis”. Odznaczony za działalność na rzecz niepodległości Polski Krzyżem Wolności i Solidarności, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Członek Korpusu Opozycji Antykomunistycznej. Od 2018 roku prezes Federacji Polskich Organizacji w stanie Nowa Południowa Walia w Australii. Współzałożyciel i członek zarządu Światowego Stowarzyszenia Republika Polonia – patriotycznej, ogólnoświatowej organizacji polonijnej założonej w 2020 roku. Doradca wielu projektów polonijnych w Polsce i w różnych krajach zamieszkania Polonii.

 

Wybory 2023

Po raz pierwszy Polacy mieszkający poza Ojczyzną i w Polsce będą mieli szansę wybrania swojego posła. Dziś, w obliczu zmieniającego się układu sił na świecie, najważniejsze jest stworzenie nowoczesnej wizji dla polskiej diaspory na świecie, dla Polonii i Polaków mieszkających za granicą. Wizji, która wydatnie i aktywnie wspierałaby politykę zagraniczną państwa polskiego, gwarantowała polskie interesy, reformę polskiej armii, współpracę polityczną, wojskową, ekonomiczną, ideę Międzymorza oraz obecność strategiczną Stanów Zjednoczonych na wschodniej flance NATO, konieczne jest prowadzenie aktywnej i asertywnej polityki państwa, polskiej dyplomacji i skoordynowanego wpływu polskiej diaspory na każdą administrację w Waszyngtonie, Berlinie, Paryżu, Brukseli, Sydney czy Ottawie. Jest wiele powodów, aby pozytywny przekaz o Polsce i o jej ciągle rozwijającej się gospodarce, polskich osiągnięciach i roli Polski w Środkowo-Wschodniej Europie trafiał do globalnego odbiorcy.

Można tego dokonać, mając w krwiobiegu polskiej legislatury swojego przedstawiciela. Adam Marian Gajkowski to niezależny przedstawiciel Polonii – kandydat na posła Sejmu Rzeczpospolitej Polski, kandyduje w Warszawie, okręg nr 19 (pozycja nr 20), z okręgu Warszawa i Zagranica.
 


 

POLECANE
Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada nowy środek zapobiegawczy – areszt elektroniczny z ostatniej chwili
Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada nowy środek zapobiegawczy – areszt elektroniczny

Komisja kodyfikacyjna prawa karnego, działająca przy Ministerstwie Sprawiedliwości, przygotowała projekt nowelizacji przepisów kodeksu postępowania karnego, który przewiduje wprowadzenie nowego środka zapobiegawczego: aresztu elektronicznego (AE) – poinformował resort sprawiedliwości.

Wybory parlamentarne na Grenlandii. Premier zaproponował datę polityka
Wybory parlamentarne na Grenlandii. Premier zaproponował datę

Premier Grenlandii Mute Egede zaproponował, aby wybory parlamentarne na wyspie, która ma status autonomicznego terytorium Danii, odbyły się 11 marca. Zaznaczył, że Grenlandia przechodzi “trudny czas”.

Prezes ChSRO: Możemy pochwalić się dużym i unikalnym dorobkiem tylko u nas
Prezes ChSRO: Możemy pochwalić się dużym i unikalnym dorobkiem

W imieniu Zarządu Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich (ChSRO) czuję się w obowiązku sprostować niektóre opinie dotyczące naszego stowarzyszenia, sformułowane przez Panią Barbarę Wojnarowską-Gautier, w trakcie wywiadu przeprowadzonego przez Cezarego Krysztopę dla (Tysol, 26.01.2025).

Nieakceptowalny poziom ryzyka. Australia podjęła decyzję ws. Deepseek Wiadomości
"Nieakceptowalny poziom ryzyka". Australia podjęła decyzję ws. Deepseek

Australijskie ministerstwo spraw wewnętrznych zakazało instalowania czatbotów chińskiej firmy DeepSeek na sprzęcie administracji rządowej. Decyzję resort uzasadnił “nieakceptowalnym poziomem ryzyka dla bezpieczeństwa”.

Wojny Trumpa. Za każdym razem chodzi o Chiny tylko u nas
Wojny Trumpa. Za każdym razem chodzi o Chiny

– Chiny zarządzają Kanałem Panamskim – te słowa Donalda Trumpa najlepiej oddają prawdziwe intencje USA stojące za ostatnimi konfliktami z Panamą, Kanadą, Meksykiem, ale też Danią. Mówią, że Trump atakuje sojuszników i partnerów. Tyle że tak naprawdę w każdym wypadku chodzi o postawienie tamy rosnącym wpływom Państwa Środka.

Meksyk wzmocni ochronę granicy z USA. Jest komunikat prezydent Sheinbaum Wiadomości
Meksyk wzmocni ochronę granicy z USA. Jest komunikat prezydent Sheinbaum

Meksyk rozpoczął operację rozmieszczania żołnierzy przy granicy z USA, którzy zgodnie z umową pomiędzy obu krajami mają powstrzymać przemyt fentanylu i nielegalną migrację.

Amerykańska agencja USAID finansuje brytyjskie BBC. Burza w sieci gorące
Amerykańska agencja USAID finansuje brytyjskie BBC. Burza w sieci

Niegdyś brytyjska BBC była uważana za wzór obiektywnego dziennikarstwa i wzór mediów publicznych. Od lat jednak coraz więcej ludzi uważa ją za mechanizm implementacji lewicowych ideologii. Teraz znalazła się na celowniku ze względu na finansowanie przez USAID

To rola członków rządu. Krzysztof Bosak odpowiedział szefowi MSZ Wiadomości
"To rola członków rządu". Krzysztof Bosak odpowiedział szefowi MSZ

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak w mediach społecznościowych poinformował, że spotkał się we wtorek z szefem węgierskiego MSZ Peterem Szijjarto. Wpis Bosaka skomentował polski szef MSZ Radosław Sikorski. - To rola członków rządu. Nie chcę wchodzić w ich kompetencje - napisał Krzysztof Bosak pod komentarzem Sikorskiego, zamieszczając jednocześnie zdjęcie ministra Krzysztofa Paszyka ze spotkania z szefem MSZ Węgier.

Ukraińskie surowce w zamian za wsparcie od Amerykanów. Jest odpowiedź Zełenskiego Wiadomości
Ukraińskie surowce w zamian za wsparcie od Amerykanów. Jest odpowiedź Zełenskiego

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział we wtorek, że jednym z punktów Planu Zwycięstwa w wojnie z Rosją są inwestycje partnerów w wykorzystanie surowców mineralnych w jego kraju. Zapewnił, że Ukraina jest otwarta na współpracę w tym zakresie i dodał, że są już terminy roboczej wizyty delegacji USA.

Nowy ruch właściciela TVN. Chodzi o największą stację informacyjną Warner Bros. Discovery gorące
Nowy ruch właściciela TVN. Chodzi o największą stację informacyjną Warner Bros. Discovery

Nie ustają spekulacje na temat sprzedaży jednej z największych, a jednocześnie najbardziej zaangażowanych politycznie stacji telewizyjnych w Polsce – TVN. Jednym z powodów jest sytuacja właściciela stacji, koncernu Warner Bros. Discovery. A tymczasem największa stacja informacyjna należąca do koncernu, otwiera nowy oddział.

REKLAMA

Waldemar Biniecki: Adam Gajkowski, człowiek Solidarności, niesamowicie ważny dla Polonii

Na świecie żyje aż 20 milionów osób, które są dumne z polskiego pochodzenia. To olbrzymi potencjał, który trzeba połączyć, aby służył w świecie Polsce i pomagał tworzyć nowoczesny wizerunek Polski, polskiej kultury, nauki i ekonomii. Czas, aby ten przekaz dotarł do polskich i polonijnych elit.
Adam Gajkowski po prawej Waldemar Biniecki: Adam Gajkowski, człowiek Solidarności, niesamowicie ważny dla Polonii
Adam Gajkowski po prawej / BritishPoles.uk

Potencjał ten może nie tylko wspierać strategicznie polskie interesy, ale również pomóc zmieniać wizerunek Polski. Jesteśmy jedną z największych diaspor na świecie! Jednak, aby tak się stało i Polska mogła oddychać dwoma płucami: Polakami w Polsce i 20 milionami osób polskiej diaspory, musi posiadać choć jednego przedstawiciela w polskim parlamencie, który mógłby przemawiać głosem Polonii. 

 

Adam Gajkowski

Adam Marian Gajkowski – człowiek o nieposzlakowanej opinii, więzień polityczny w latach 1982–1985, skazany za działalność antykomunistyczną. Urodził się 15 kwietnia 1960 roku w Sopocie. Wydarzenia z Grudnia 1970 ukształtowały jego patriotyczny kręgosłup. Drugim wydarzeniem, które było jego swoistym bierzmowaniem, były strajki 1976 roku w Radomiu, Ursusie i kilku innych zakładach – w tym w Gdańsku. W sierpniu1980 roku kierował strajkiem w Zakładzie Remontowym Energetyki Gdańsk. Następnie przewodził Założycielskiej Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”. Po wprowadzeniu stany wojennego w grudniu 1981 roku reprezentował ZRE Gdańsk w Regionalnym Komitecie Strajkowym w Stoczni Gdańskiej. Po spacyfikowaniu strajków rozpoczął działalność w antykomunistycznym podziemiu. W marcu 1982 roku został aresztowany i skazany na 3 lata pozbawienia wolności i 3 lata pozbawienia praw publicznych za niezaprzestanie działalności związkowej, na którą oprócz akcji o charakterze antykomunistycznym składały się też działania charytatywne, które polegały na niesieniu pomocy osobom internowanym i skazanym oraz ich rodzinom. W maju 1985 roku z paszportami z prawem jednokrotnego przekroczenia granicy PRL-u został wraz z żoną, wskutek szykan i tymczasowych aresztowań, zmuszony do opuszczenia Ojczyzny. Od tego czasu zamieszkuje w Sydney w Australii. W 10. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego współwydawca pisma „Po Prawicy”. Współzałożyciel przedstawicielstwa ROP w Australii i Nowej Zelandii, redaktor i współwydawca pisma ROP. W 2005 współorganizator obchodów 25. rocznicy powstania „S” w Sydney. W 2009 roku był koordynatorem Sydnejskiego Społecznego Komitetu Obchodów 25. rocznicy Męczeńskiej Śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. W roku 2011 Stowarzyszenie Nasza Polonia jak i On zostali na XV Forum Polonijnym uhonorowani przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu medalem Mecenasa WSKSiM. W lutym 2013 roku został uhonorowany przez Stowarzyszenie Morskie-Gospodarcze im. Eugeniusza Kwiatkowskiego statuetką „Animus et Semper Fidelis”. Odznaczony za działalność na rzecz niepodległości Polski Krzyżem Wolności i Solidarności, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Członek Korpusu Opozycji Antykomunistycznej. Od 2018 roku prezes Federacji Polskich Organizacji w stanie Nowa Południowa Walia w Australii. Współzałożyciel i członek zarządu Światowego Stowarzyszenia Republika Polonia – patriotycznej, ogólnoświatowej organizacji polonijnej założonej w 2020 roku. Doradca wielu projektów polonijnych w Polsce i w różnych krajach zamieszkania Polonii.

 

Wybory 2023

Po raz pierwszy Polacy mieszkający poza Ojczyzną i w Polsce będą mieli szansę wybrania swojego posła. Dziś, w obliczu zmieniającego się układu sił na świecie, najważniejsze jest stworzenie nowoczesnej wizji dla polskiej diaspory na świecie, dla Polonii i Polaków mieszkających za granicą. Wizji, która wydatnie i aktywnie wspierałaby politykę zagraniczną państwa polskiego, gwarantowała polskie interesy, reformę polskiej armii, współpracę polityczną, wojskową, ekonomiczną, ideę Międzymorza oraz obecność strategiczną Stanów Zjednoczonych na wschodniej flance NATO, konieczne jest prowadzenie aktywnej i asertywnej polityki państwa, polskiej dyplomacji i skoordynowanego wpływu polskiej diaspory na każdą administrację w Waszyngtonie, Berlinie, Paryżu, Brukseli, Sydney czy Ottawie. Jest wiele powodów, aby pozytywny przekaz o Polsce i o jej ciągle rozwijającej się gospodarce, polskich osiągnięciach i roli Polski w Środkowo-Wschodniej Europie trafiał do globalnego odbiorcy.

Można tego dokonać, mając w krwiobiegu polskiej legislatury swojego przedstawiciela. Adam Marian Gajkowski to niezależny przedstawiciel Polonii – kandydat na posła Sejmu Rzeczpospolitej Polski, kandyduje w Warszawie, okręg nr 19 (pozycja nr 20), z okręgu Warszawa i Zagranica.
 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe