„Plan PiS jest bardzo prosty – to jest bezpieczna Polska i bezpieczna przyszłość Polaków”

– W dobie zagrożeń ze strony Rosji czy Białorusi potrzebny jest stabilny rząd – taki, jak funkcjonuje teraz, co pozwoliło przejść przez kryzysy w miarę suchą nogą. Plan PiS jest prosty – to bezpieczna Polska – mówili PAP politycy PiS po konwencji w Katowicach.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński „Plan PiS jest bardzo prosty – to jest bezpieczna Polska i bezpieczna przyszłość Polaków”
Prezes PiS Jarosław Kaczyński / PAP/Piotr Polak

W niedzielę w katowickim spodku odbyła się przedwyborcza konwencja PiS, w trakcie której przemawiali m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński. Do wystąpień liderów PiS odnieśli się w rozmowach z PAP po konwencji politycy partii, w tym m.in. szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej i kandydat PiS z Wielunia w woj. łódzkim Marcin Przydacz.

Przydacz w rozmowie z PAP ocenił, że konwencja była bardzo udana, m.in. ze względu na frekwencję. „Ale również i wystąpienia – koncentrowały się one na najbardziej palących tematach, które dotyczą Polski. Co z mojej perspektywy najistotniejsze, było tu bardzo dużo mowy o bezpieczeństwie Polski, polityce bezpieczeństwa, polityce zagranicznej – mówiło tym zarówno prezes Kaczyński, jak i premier Morawiecki” – zwrócił uwagę.

„Te zagrożenia, które zostały przedstawione są w mojej ocenie jak najbardziej realne, ale najważniejsze jest to, jak odpowiadamy na te zagrożenia: poprzez rozbudowę polskiego potencjału militarnego, który ma oczywiście odstraszać wszystkich potencjalnych agresorów, ale to bezpieczeństwo musi być także budowane na innych poziomach – chodzi o bezpieczeństwo energetyczne, gospodarcze, społeczne, stabilność wewnętrzną w państwie… To zostało dzisiaj bardzo głośno powiedziane, to jest program PiS, z tym idziemy wszyscy o wyborów”

- powiedział.

Jak dodał, dla bezpieczeństwa państwa wobec zagrożeń takich jak hybrydowe ataki ze strony Białorusi i imperialna postawa Rosji, kluczowe jest funkcjonowanie w Polsce stabilnego rządu.

„Chodzi o rząd, który ma poparcie w parlamencie, ale także współpracuje z obozem prezydenckim i prezydentem po prostu. Dziś taki stabilny rząd funkcjonuje – dzięki temu udało nam się przez dwa największe kryzysy – rosyjską wojnę na Ukrainie oraz wyzwania związane z pandemią koronawirusa - przejść w miarę suchą nogą. To gwarantuje dobra współpraca między rządem a prezydentem. Myślę, że za dwa tygodnie Polacy powinni wziąć pod uwagę również to, która opcja daje stabilność rządu wobec tych wszystkich zagrożeń; zafundowanie sobie dzisiaj niestabilnej politycznej i jakichś konfliktów wewnętrznych będzie nas osłabiało”

- ocenił polityk.

"Ten plan jest bardzo prosty - to bezpieczna Polska"

Do niedzielnej konwencji odniósł się również w rozmowie z PAP minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. „Ta konwencja pokazała, jaki jest plan PiS dla Polski i ten plan jest bardzo prosty – to jest bezpieczna Polska i bezpieczna przyszłość Polaków, o tym mówili nasi liderzy i to wybrzmiało bardzo mocno” – powiedział PAP Cieszyński, „jedynka” na listach PiS do Sejmu w okręgu olsztyńskim.

Minister był pytany o przebieg konwencji, podczas której prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i marszałek Sejmu Elżbieta Witek mocno podkreślali oś podziału pomiędzy PiS a opozycją. „Nasi oponenci, jeśliby spojrzeć na konkrety, nie mają do zaoferowania absolutnie nic, a PiS ma konkretny program, konkretne rozwiązania, 300 stron bardzo dobrych planów dla Polski, no i chcemy pokazać, że warto nam zaufać i warto te plany zrealizować” – przekonywał Cieszyński.

Jak zapowiedział, kandydaci PiS zamierzają bardzo intensywnie zabiegać o poparcie w ostatnich dniach kampanii wyborczej. „Rozjeżdżamy się po Polsce, przekonywać naszych wyborców, przekonywać Polaków do tego, że PiS to najlepszy wybór dla Polski” – mówił.

Opozycja totalna próbuje wiele ukryć

Poseł PiS Kazimierz Smoliński ocenił natomiast, że wiele z wypowiedzi liderów PiS na konwencji było skierowanych do nieprzekonanych wyborców. „Oczywiście – ludzie tutaj na konwencji są przekonani, natomiast przekaz medialny idzie do wszystkich – i myślę, że uda się wiele osób przekonać, że jest takie ryzyko, że jeżeli PiS nie wygra, to będą zmiany nie tylko w polityce socjalnej Polski, ale również w polityce międzynarodowej, naszej pozycji na arenie międzynarodowej i odstąpienie od wielu działań, które zwiększają naszą suwerenność” – ocenił.

„Teraz do końca kampanii na kolejnych, codziennych spotkaniach będziemy mówili o tym, żeby wyborcy uwierzyli w to, co udało nam się zrobić przez osiem, lat, a nie w słowa, którymi teraz opozycja totalna próbuje przykryć swoje wieloletnie wypowiedzi i działania, że teraz niby oni walczą o Polskę”

- dodał.

Minister w KPRM Michał Wójcik uważa, że uczestnikom konwencji udało się przekonać dotychczas niezdecydowanych wyborców, że za dwa tygodnie warto poprzeć kandydatów Zjednoczonej Prawicy. „Chodzi tutaj o kwestie, które poruszył pan prezes Jarosław Kaczyński, który pokazał, co się działo w przeszłości, przypomnieliśmy te wszystkie kłamstwa i manipulacje Donalda Tuska, które się tragicznie kończyły dla nas” – powiedział PAP minister. Podobnie jak Kaczyński i Morawiecki liderowi PO zarzucił m.in. kierowanie się interesem innych krajów. „Donald Tusk, przyjeżdżając do Polski, wyrażając wolę kandydowania, tak naprawdę rozchwiał te emocje w Polsce, nad tym bardzo ubolewam” – dodał Wójcik.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zawalił się dach kościoła. Jest wiele ofiar i rannych


 

POLECANE
Burmistrz Głogówka oferuje Elonowi Muskowi zamek gorące
Burmistrz Głogówka oferuje Elonowi Muskowi zamek

Czy Elon Musk zdecyduje się na zakup historycznego zamku w Głogówku? Burmistrz miasta liczy na sukces i pisze list do amerykańskiego miliardera.

Kliko Sutryka, idź precz. Wrocławianie mają dość, chcą odwołania prezydenta z ostatniej chwili
"Kliko Sutryka, idź precz". Wrocławianie mają dość, chcą odwołania prezydenta

Wrocławianie stracili cierpliwość do prezydenta miasta Jacka Sutryka. Powstało Stowarzyszenie - SOS Wrocław - którego celem jest przeprowadzenie referendum ws. odwołania prezydenta. Aktywiści na zwołanej w środę konferencji prasowej podkreślali, że Sutryk nie spełnia deklarowanych obietnic, a ponadto ciążą na nim prokuratorskie zarzuty ws. Collegium Humanum.

Napięta sytuacja na zachodniej granicy Niemiec. Sąsiedzi wściekli tylko u nas
Napięta sytuacja na zachodniej granicy Niemiec. Sąsiedzi wściekli

Niemcy w obliczu zbliżających się przedwczesnych wyborów do Bundestagu, które odbędą się 23 lutego, chętnie trąbią o sukcesie, który polega na bardzo znaczącym spadku wniosków o azyl w Niemczech. Mniej azylantów w Niemczech oznacza mniejsze koszty zjawiska niekontrolowanej migracji dla Niemiec. Ten sukces realizowany jest jednak kosztem krajów sąsiedzkich takich jak Polska, ale także Francja, Luksemburg i Belgia.

Kto stoi za pobiciem prof. Malickiego? Historyk przypomniał sobie ważny szczegół pilne
Kto stoi za pobiciem prof. Malickiego? Historyk przypomniał sobie ważny szczegół

– Jak mi wrócił kolejny obraz do pamięci, to wywnioskowałem z tego, że w tym jest element wschodni, bo w tym jest błąd składniowy... – mówił na antenie Polsat News prof. Jan Malicki, dyrektor Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, który w grudniu 2024 roku został brutalnie pobity.

Prezes PiS alarmuje: Przenoszenie sędziów ma na celu procesy polityczne przeciwko PiS pilne
Prezes PiS alarmuje: Przenoszenie sędziów ma na celu procesy polityczne przeciwko PiS

Planowane przeniesienie 10 sędziów warszawskiego sądu okręgowego, powołanych po 2017 r., ma na celu przeprowadzenie procesów politycznych przeciwko naszej formacji politycznej - ocenił w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że kontekstem tego działania jest tegoroczna kapania wyborcza.

Zełenski w Polsce. Tusk: Polska prezydencja przełamie impas z ostatnich miesięcy z ostatniej chwili
Zełenski w Polsce. Tusk: Polska prezydencja przełamie impas z ostatnich miesięcy

– Ukraina może liczyć na polskie wsparcie i pomoc, podstawy naszej przyjaźni i współpracy są oczywiste, bezwarunkowe i one nie ulegną zmianie – powiedział w środę w Warszawie premier Donald Tusk na wspólnej konferencji z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Zbigniew Kuźmiuk: Rząd nie zauważył mijającego terminu wykupu obligacji PFR na 34 mld zł polityka
Zbigniew Kuźmiuk: Rząd nie zauważył mijającego terminu wykupu obligacji PFR na 34 mld zł

Rozpoczął się już drugi rok rządów Donalda Tuska, niestety rezultaty tego rządzenia są więcej niż skromne, bowiem większość koalicyjna pobudzana jest ciągle przez szefa rządu nie do pracy na rzecz rozwoju naszego kraju, ale do zemsty na Prawie i Sprawiedliwości. Widać to zarówno po braku reakcji rządu na najważniejsze problemy Polaków, narastającą drożyznę, a także gwałtowny wzrost kosztów użytkowania mieszkań i domów (duży wzrost kosztów prądu, gazu i ciepła), a także ze względu na coraz większe problemy w gospodarce i finansach publicznych.

To już koniec Milionerów? Bo nad TVN krąży widmo sprzedaży Wiadomości
To już koniec "Milionerów"? Bo "nad TVN krąży widmo sprzedaży"

Nad "Milionerami" gromadzą się czarne chmury. Jak ustalił portal Shownews.pl, popularny program TVN jest wygaszany. Jak przebąkuje się po kątach, wszystko przez krążące widmo sprzedaży. Niepewny jest też los prowadzącego teleturniej – Huberta Urbańskiego.

Tak tną podmorskie kable – chiński patent Wiadomości
Tak tną podmorskie kable – chiński patent

Inżynierowie z Chin opracowali urządzenia specjalnie zaprojektowane do szybkiego i taniego przecinania kabli podmorskich — informuje amerykański "Newsweek".

Domański napisał nowe pismo do PKW z ostatniej chwili
Domański napisał nowe pismo do PKW

Minister finansów Andrzej Domański poinformował w mediach społecznościowych, że wysłał do Państwowej Komisji Wyborczej kolejne pismo. Uzasadnia w nim swój wcześniejszy wniosek do tej instytucji, w którym domaga się wykładni uchwały dotyczącej wypłaty pieniędzy dla PiS.

REKLAMA

„Plan PiS jest bardzo prosty – to jest bezpieczna Polska i bezpieczna przyszłość Polaków”

– W dobie zagrożeń ze strony Rosji czy Białorusi potrzebny jest stabilny rząd – taki, jak funkcjonuje teraz, co pozwoliło przejść przez kryzysy w miarę suchą nogą. Plan PiS jest prosty – to bezpieczna Polska – mówili PAP politycy PiS po konwencji w Katowicach.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński „Plan PiS jest bardzo prosty – to jest bezpieczna Polska i bezpieczna przyszłość Polaków”
Prezes PiS Jarosław Kaczyński / PAP/Piotr Polak

W niedzielę w katowickim spodku odbyła się przedwyborcza konwencja PiS, w trakcie której przemawiali m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński. Do wystąpień liderów PiS odnieśli się w rozmowach z PAP po konwencji politycy partii, w tym m.in. szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej i kandydat PiS z Wielunia w woj. łódzkim Marcin Przydacz.

Przydacz w rozmowie z PAP ocenił, że konwencja była bardzo udana, m.in. ze względu na frekwencję. „Ale również i wystąpienia – koncentrowały się one na najbardziej palących tematach, które dotyczą Polski. Co z mojej perspektywy najistotniejsze, było tu bardzo dużo mowy o bezpieczeństwie Polski, polityce bezpieczeństwa, polityce zagranicznej – mówiło tym zarówno prezes Kaczyński, jak i premier Morawiecki” – zwrócił uwagę.

„Te zagrożenia, które zostały przedstawione są w mojej ocenie jak najbardziej realne, ale najważniejsze jest to, jak odpowiadamy na te zagrożenia: poprzez rozbudowę polskiego potencjału militarnego, który ma oczywiście odstraszać wszystkich potencjalnych agresorów, ale to bezpieczeństwo musi być także budowane na innych poziomach – chodzi o bezpieczeństwo energetyczne, gospodarcze, społeczne, stabilność wewnętrzną w państwie… To zostało dzisiaj bardzo głośno powiedziane, to jest program PiS, z tym idziemy wszyscy o wyborów”

- powiedział.

Jak dodał, dla bezpieczeństwa państwa wobec zagrożeń takich jak hybrydowe ataki ze strony Białorusi i imperialna postawa Rosji, kluczowe jest funkcjonowanie w Polsce stabilnego rządu.

„Chodzi o rząd, który ma poparcie w parlamencie, ale także współpracuje z obozem prezydenckim i prezydentem po prostu. Dziś taki stabilny rząd funkcjonuje – dzięki temu udało nam się przez dwa największe kryzysy – rosyjską wojnę na Ukrainie oraz wyzwania związane z pandemią koronawirusa - przejść w miarę suchą nogą. To gwarantuje dobra współpraca między rządem a prezydentem. Myślę, że za dwa tygodnie Polacy powinni wziąć pod uwagę również to, która opcja daje stabilność rządu wobec tych wszystkich zagrożeń; zafundowanie sobie dzisiaj niestabilnej politycznej i jakichś konfliktów wewnętrznych będzie nas osłabiało”

- ocenił polityk.

"Ten plan jest bardzo prosty - to bezpieczna Polska"

Do niedzielnej konwencji odniósł się również w rozmowie z PAP minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. „Ta konwencja pokazała, jaki jest plan PiS dla Polski i ten plan jest bardzo prosty – to jest bezpieczna Polska i bezpieczna przyszłość Polaków, o tym mówili nasi liderzy i to wybrzmiało bardzo mocno” – powiedział PAP Cieszyński, „jedynka” na listach PiS do Sejmu w okręgu olsztyńskim.

Minister był pytany o przebieg konwencji, podczas której prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i marszałek Sejmu Elżbieta Witek mocno podkreślali oś podziału pomiędzy PiS a opozycją. „Nasi oponenci, jeśliby spojrzeć na konkrety, nie mają do zaoferowania absolutnie nic, a PiS ma konkretny program, konkretne rozwiązania, 300 stron bardzo dobrych planów dla Polski, no i chcemy pokazać, że warto nam zaufać i warto te plany zrealizować” – przekonywał Cieszyński.

Jak zapowiedział, kandydaci PiS zamierzają bardzo intensywnie zabiegać o poparcie w ostatnich dniach kampanii wyborczej. „Rozjeżdżamy się po Polsce, przekonywać naszych wyborców, przekonywać Polaków do tego, że PiS to najlepszy wybór dla Polski” – mówił.

Opozycja totalna próbuje wiele ukryć

Poseł PiS Kazimierz Smoliński ocenił natomiast, że wiele z wypowiedzi liderów PiS na konwencji było skierowanych do nieprzekonanych wyborców. „Oczywiście – ludzie tutaj na konwencji są przekonani, natomiast przekaz medialny idzie do wszystkich – i myślę, że uda się wiele osób przekonać, że jest takie ryzyko, że jeżeli PiS nie wygra, to będą zmiany nie tylko w polityce socjalnej Polski, ale również w polityce międzynarodowej, naszej pozycji na arenie międzynarodowej i odstąpienie od wielu działań, które zwiększają naszą suwerenność” – ocenił.

„Teraz do końca kampanii na kolejnych, codziennych spotkaniach będziemy mówili o tym, żeby wyborcy uwierzyli w to, co udało nam się zrobić przez osiem, lat, a nie w słowa, którymi teraz opozycja totalna próbuje przykryć swoje wieloletnie wypowiedzi i działania, że teraz niby oni walczą o Polskę”

- dodał.

Minister w KPRM Michał Wójcik uważa, że uczestnikom konwencji udało się przekonać dotychczas niezdecydowanych wyborców, że za dwa tygodnie warto poprzeć kandydatów Zjednoczonej Prawicy. „Chodzi tutaj o kwestie, które poruszył pan prezes Jarosław Kaczyński, który pokazał, co się działo w przeszłości, przypomnieliśmy te wszystkie kłamstwa i manipulacje Donalda Tuska, które się tragicznie kończyły dla nas” – powiedział PAP minister. Podobnie jak Kaczyński i Morawiecki liderowi PO zarzucił m.in. kierowanie się interesem innych krajów. „Donald Tusk, przyjeżdżając do Polski, wyrażając wolę kandydowania, tak naprawdę rozchwiał te emocje w Polsce, nad tym bardzo ubolewam” – dodał Wójcik.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zawalił się dach kościoła. Jest wiele ofiar i rannych



 

Polecane
Emerytury
Stażowe