Kredyt dla młodych małżeństw – jaki kredyt wybrać?
Kredyt dla młodych małżeństw – jaką ofertę wybrać?
Wśród kredytów bankowych wyróżnia się dwa podstawowe rozwiązania, a mianowicie kredyt gotówkowy oraz hipoteczny. Z którego powinny korzystać młode małżeństwa? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ kredyt dla młodych małżeństw powinien zaspokajać ich potrzeby. W związku z tym małżonkowie, którzy decydują się na zakup mieszkania bądź budowę domu, powinni postawić na kredyt hipoteczny, który pozwoli im sfinansować tego typu inwestycję. W innych sytuacjach (np. remont posiadanej już nieruchomości, zakup samochodu itp.) lepszym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy, w przypadku którego nie ma konieczności ustanawiania zabezpieczenia na nieruchomości. Kredyt gotówkowy opiewa na niższą kwotę, a co za tym idzie, jest spłacany z reguły w kilka lat (kredyty hipoteczne zaciąga się zazwyczaj na 20–30 lat), dzięki czemu w przyszłości będzie można zaciągnąć kolejny kredyt.
Jak uzyskać kredyt dla młodych małżeństw?
Kredyt dla młodych małżeństw to standardowy kredyt hipoteczny lub gotówkowy, w przypadku którego kredytobiorcami są nowożeńcy. Tego typu oferty znajdują się pod linkiem: https://money24.pl/kredyt-dla-mlodych-malzenstw/. W jaki sposób młodzi małżonkowie mogą starać się o kredyt? Ścieżka w tym przypadku jest standardowa, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że bank może podchodzić restrykcyjnie do osób, które są na starcie swojej kariery zawodowej oraz cechuje ich młody wiek. W związku z tym konieczne będzie wykazanie ciągłości zatrudnienia oraz dokładne udokumentowanie uzyskiwanych dochodów. W przypadku kredytów hipotecznych na wysokie kwoty bank może wymagać również dołączenia do wniosku dodatkowego kredytobiorcy. Rolę tę z reguły pełnią rodzice bądź teściowie.
Na co zwrócić uwagę, zaciągając kredyt dla młodych małżeństw?
Młode małżeństwa, które decydują się na zaciągnięcie kredytu, powinny brać pod uwagę przede wszystkim jego całkowity koszt. Warto jednak mieć świadomość, że również ważne jest odpowiednie dopasowanie wysokości raty do możliwości finansowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku młodych małżonków, którzy muszą liczyć się z tym, że start w dorosłe samodzielne życie może wiązać się z różnymi nieprzewidzianymi wydatkami. Wydłużenie okresu kredytowania pozwala uzyskać niższą ratę, która będzie wygodniejsza do spłaty. Oczywiście wiąże się to ze wzrostem całkowitego kosztu kredytu, jednak należy pamiętać, że dysponując odpowiednimi środkami, można spłacić swoje zobowiązanie przed czasem, a co za tym idzie, obniżyć jego koszt.
Podsumowując, należy stwierdzić, że młode małżeństwa, które decydują się na zaciągnięcie kredytu, powinny robić to w sposób świadomy. Pozwoli to zaspokoić aktualne potrzeby oraz wygodnie spłacać swoje zobowiązanie.