Elon Musk człowiekiem roku magazynu „Time”

Magazyn „Time” uzasadniając swój wybór, podkreślał zakres działalności Muska i jego ekscentryczność.
Jest najbogatszym człowiekiem świata, a nie posiada domu. Wysyła satelity na orbitę, ujarzmia moc Słońca, jeździ zbudowanym przez siebie samochodem, który nie potrzebuje benzyny i prawie nie potrzebuje kierowcy. Jednym kliknięciem może spowodować wzloty i upadki na giełdzie. Marzy o Marsie i tweetuje o tym, co zrobił w łazience
– czytamy w uzasadnieniu.
Autorzy magazynu „Time” podkreślają też fakt, że Musk, korzystający w szerokim zakresie z mediów społecznościowych i inwestujący w podbój kosmosu, jest w pewnym sensie symbolem swoich czasów.
W 2021 r. Elon Musk był nie tylko najbogatszym człowiekiem, ale i przykładem zmiany w naszym społeczeństwie
– piszą dziennikarze „Time'a”.
Samochody elektryczne i podbój kosmosu
Elon Musk urodził się w Pretorii w Republice Południowej Afryki. Nauczył się programować w wieku 10 lat, a w wieku 12 lat sprzedał swój pierwszy, autorski program komputerowy. Będąc nastolatkiem, przez pewien czas pracował fizycznie w tartaku w Kanadzie.
W 1995 r. Musk rozpoczął studia w Stanford University na wydziale fizyki, lecz rzucił je po dwóch dniach, by zająć się biznesem. Ze sprzedaży swojej pierwszej firmy otrzymał 22 miliony dolarów.
Elon Musk stworzył m.in. PayPal, czyli popularny system transferu pieniędzy w internecie, Teslę, czyli jednego z najbardziej znanych producentów samochodów elektrycznych, i SpaceX, czyli firmę zajmującą się podbojem kosmosu, m.in. przygotowującą misję na Marsa.