POWRÓT DO TAMTYCH DNI może zaboleć, ale też uleczyć (film w kinach)

„Ten film boli”, „Porusza, zostawia ślad w duszy”, „Ogromny potencjał terapeutyczny”. Osoby uzależnione, lekarze i specjaliści polecają „Powrót do tamtych dni”. Film w kinach!
Powrót do tamtych dni POWRÓT DO TAMTYCH DNI może zaboleć, ale też uleczyć (film w kinach)
Powrót do tamtych dni / Materiały prasowe

 

Obraz zawierający tekst, osoba, wewnątrz, mężczyzna

Opis wygenerowany automatycznie

Foto: Kacper Chmielowski

 

„Powrót do tamtych dni” od pierwszych pokazów zbiera pozytywne recenzje i porusza widzów. Każdy pokaz z udziałem publiczności gromadzi osoby, które po seansie dzielą się z reżyserem i scenarzystą filmu, Konradem Aksinowiczem, własnymi historiami – wychodzenia z nałogu lub wspomnieniami o życiu w cieniu alkoholizmu bliskiej osoby. Produkcja, która dotyka tematu uzależnienia od alkoholu i wpływu nałogu na funkcjonowanie rodziny, została również doceniona przez specjalistów w zakresie leczenia osób uzależnionych. Na specjalnych pokazach przedpremierowych film miało okazję zobaczyć wielu certyfikowanych terapeutów i znawców, których opinie splatają się ze sobą w jedno przesłanie: „Powrót do tamtych dni” trzeba zobaczyć.

 

Ten film porusza do głębi, zostawia ślad w duszy… w każdym calu prawdziwy, zbudowany na kontrastach. Sentymentalna podróż do lat 90., w jej realiach osadzone beztroskie dzieciństwo w cieniu czającego się zła.  Nałóg ukochanego ojca jak tornado niszczy wszystko, zmusza do stania się dorosłym. Ale przede wszystkim jest to film o miłości, trudnej, raniącej! miłości za wszelką cenę. Niesie w sobie ogromny ładunek emocjonalny, a z mojej perspektywy ma także wielki potencjał terapeutyczny… – powiedziała po seansie Jagoda Wladoń, dyrektorka Ośrodka Terapii Uzależnień MONAR dla Osób z Podwójną Diagnozą w Wyszkowie. Mocny film. Właściwie nie film, tylko obrazowy zapis realu, w jakim – i w tamte, i w obecne dni – żyją miliony rodzin – mówiła z kolei psycholożka, terapeutka uzależnień dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska. – Poruszający film, który zostaje na długo w pamięci, przedstawia dramat rodziny z problemem alkoholowym. Pyta o najważniejsze rzeczy: wolność człowieka, godność, odpowiedzialność za drugą osobę i granice bezradności – podkreśliła Joanna Lisota, specjalistka z działu ds. rodziny i młodzieży, która w Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych opiekuje się programem pomocy psychologicznej dla dzieci z rodzin.

 

Największe emocje film wywołuje jednak wśród osób, które wychowywały się w rodzinie z problemem alkoholowym i u tych, którzy sami zmagają się z nałogiem. – Moja reakcja po filmie? Szczery, głęboki, oczyszczający płacz. Płacz córki, płacz matki, płacz osoby uzależnionej. Płacz pełen wdzięczności i nadziei… wdzięczności za prawdę, wspomnienia i siłę do walki o lepszą przyszłość dla siebie, dla synów, dla wszystkich anonimowych… głęboki, poruszający, rodzący przemianę film. Polecam z całego serca – powiedziała Agata, podopieczna Monaru. Maria, inna pacjentka ośrodka terapeutycznego, dodała również, że po zobaczeniu filmu po raz pierwszy od miesięcy cieszy się, że przebywa z dala od swoich dzieci i podjęła leczenie: – Dziękuję za ten film. Jestem wdzięczna losowi, że poprosiłam o pomoc, że moje dzieci nie widzą mnie takiej, że jest dla nas szansa – mówiła poruszona.

„Powrót do tamtych dni” brał udział w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, został również doceniony na Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) 2021 i otrzymał nagrodę YOUTH FILM AWARD w ramach sekcji JUST FILM. Obraz w reżyserii Konrada Aksinowicza wszedł dziś na ekrany kin.

„Powrót do tamtych dni” – zwiastun filmu

 

 

 

 

 

Obraz zawierający osoba, zewnętrzne

Opis wygenerowany automatycznie

Sentymentalny powrót do złotych lat 90. – gdy młodość miała smak gumy balonowej, szacunek kolegów zdobywało się kolekcją klocków Lego, a wyobraźnię Polaków rozpalały kultowe hity na VHS. To właśnie te niezapomniane realia stały się tłem dla poruszającej historii o rodzinie, dorastaniu i ciemnych stronach każdego z nas. W obsadzie filmu Konrada Aksinowicza („W spirali”): Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz, Katarzyna Warnke, Anna Majcher, Sebastian Stankiewicz i debiutujący na dużym ekranie Teodor Koziar.

Jest początek lat 90. Czternastoletni Tomek, mieszka wraz z matką (Weronika Książkiewicz) na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Jednak pewnego dnia Alek (Maciej Stuhr) nieoczekiwanie staje w drzwiach rodzinnego mieszkania. Wraz z nim w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo. Wszystko przez obsesję Alka, której ten nie potrafi kontrolować. Czy jego bliscy zdołają mu pomóc, zanim będzie za późno? 

Obraz zawierający osoba, ściana, wewnątrz, stół

Opis wygenerowany automatycznie

Produkcja: Chroma Pro/Polska 2020

Gatunek: dramat/obyczajowy

Scenariusz i reżyseria: Konrad Aksinowicz („W spirali”, „Zamiana”)

Obsada: Maciej Stuhr („Planeta Singli”, „Bad boy”), Weronika Książkiewicz („Furioza”, „Planeta Singli”), Katarzyna Warnke („Pan T.”, „Botoks”), Anna Majcher („Powidoki”, „Ryś”, „Quo vadis”), Sebastian Stankiewicz („Pan T.”, „Człowiek z magicznym pudełkiem”), Teodor Koziar

Obraz zawierający tekst, gazeta, znak

Opis wygenerowany automatycznie


 

POLECANE
„Naród się wkurzy”. Wałęsa apeluje do Trzaskowskiego przed wyborami polityka
„Naród się wkurzy”. Wałęsa apeluje do Trzaskowskiego przed wyborami

Były prezydent Lech Wałęsa w rozmowie z „Rzeczpospolitą” ostrzegł, że Polska stoi na granicy wewnętrznego konfliktu. Jego zdaniem, jeśli wybory prezydenckie wygrają prawicowi kandydaci, kraj może pogrążyć się w chaosie.

Nowy projekt księżnej Kate poruszył Brytyjczyków Wiadomości
Nowy projekt księżnej Kate poruszył Brytyjczyków

Księżna Kate, która sama zmagała się z nowotworem, teraz wspiera innych pacjentów onkologicznych w wyjątkowy sposób. Pałac Kensington oraz Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze ogłosiły niezwykłą inicjatywę - powstała specjalna odmiana róży, nazwana imieniem księżnej.

Dramat na Mazowszu. Helikopter runął na ziemię z ostatniej chwili
Dramat na Mazowszu. Helikopter runął na ziemię

W sobotnie popołudnie we wsi Stopin, w województwie mazowieckim, doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem śmigłowca. Mała maszyna runęła na pole podczas próby awaryjnego lądowania. Na pokładzie znajdowało się dwóch mężczyzn.

Alarmujące dane o przemocy domowej w Niemczech. Rząd szuka rozwiązań z ostatniej chwili
Alarmujące dane o przemocy domowej w Niemczech. Rząd szuka rozwiązań

W Niemczech rośnie liczba przypadków przemocy domowej. Według najnowszych danych zebranych przez gazetę „Welt am Sonntag” od urzędów kryminalnych w poszczególnych landach, tylko w ubiegłym roku zgłoszono ponad 266 tysięcy ofiar. To wzrost o 4 procent w porównaniu z rokiem 2023. Eksperci zaznaczają jednak, że skala zjawiska jest znacznie większa – wiele osób nie decyduje się na zgłoszenie przemocy z obawy przed sprawcą, wstydem lub brakiem wiary w skuteczność pomocy.

Walczyło o nią wielu. Na licytacji w Oslo padł prawdziwy rekord Wiadomości
"Walczyło o nią wielu". Na licytacji w Oslo padł prawdziwy rekord

Wybita w Bydgoszczy XVII-wieczna złota "moneta chocimska" Zygmunta III Wazy została sprzedana na sobotniej aukcji w Oslo za 19,2 mln koron, czyli ok. 7 mln zł. To najwyższa cena osiągnięta za podobny obiekt w historii Skandynawii.

Nowe doniesienia ws. Szczęsnego. Trener Barcelony powiedział to wprost Wiadomości
Nowe doniesienia ws. Szczęsnego. Trener Barcelony powiedział to wprost

FC Barcelona przygotowuje się do wielkiego starcia z Realem Madryt w 35. kolejce La Liga. Przed niedzielnym El Clasico na konferencji prasowej pojawił się trener Hansi Flick, który nie tylko zapowiedział skład, ale też odniósł się do przyszłości Wojciecha Szczęsnego w klubie.

Szef MON pogratulował polskim pilotom. Chodzi o ważne szkolenie w USA Wiadomości
Szef MON pogratulował polskim pilotom. Chodzi o ważne szkolenie w USA

Wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz pogratulował w sobotę polskim pilotom, którzy ukończyli pierwszy etap szkolenia na samolotach F-35 w USA. Podkreślił, że żołnierze ci wzmacniają polskie zdolności obronne.

Sprawa śmierci 3-latki ze Słupska. Są zarzuty dla rodziców z ostatniej chwili
Sprawa śmierci 3-latki ze Słupska. Są zarzuty dla rodziców

Dożywocie grozi rodzicom 3-letniej dziewczynki, która z rozległymi oparzeniami ciała trafiła w piątek do szpitala w Słupsku. Mimo starań lekarzy dziecko zmarło.

Stanowski po spotkaniu z Nawrockim: „Zapamiętam to na długo” pilne
Stanowski po spotkaniu z Nawrockim: „Zapamiętam to na długo”

W piątek wieczorem odbyła się debata kandydatów na prezydenta, podczas której Krzysztof Stanowski wezwał Karola Nawrockiego do wyjaśnień dotyczących zakupu kawalerki w Gdańsku. Po wydarzeniu do Stanowskiego podszedł Karol Nawrocki. "Powiem wam, że dla mnie te wybory to także kolekcjonowanie w głowie pewnych scenek. Jedną z nich zapamiętam na długo" - opisuje swoją rozmowę z Nawrockim dziennikarz.

Ważny komunikat dla mieszkańców Torunia Wiadomości
Ważny komunikat dla mieszkańców Torunia

Od niedzieli 11 maja do niedzieli 18 maja na toruńskim lotnisku znów odbędą się zawody samolotowe. Do miasta przylecą najlepsi piloci z Polski, by wziąć udział w Pucharze Polski w Akrobacjach Samolotowych.

REKLAMA

POWRÓT DO TAMTYCH DNI może zaboleć, ale też uleczyć (film w kinach)

„Ten film boli”, „Porusza, zostawia ślad w duszy”, „Ogromny potencjał terapeutyczny”. Osoby uzależnione, lekarze i specjaliści polecają „Powrót do tamtych dni”. Film w kinach!
Powrót do tamtych dni POWRÓT DO TAMTYCH DNI może zaboleć, ale też uleczyć (film w kinach)
Powrót do tamtych dni / Materiały prasowe

 

Obraz zawierający tekst, osoba, wewnątrz, mężczyzna

Opis wygenerowany automatycznie

Foto: Kacper Chmielowski

 

„Powrót do tamtych dni” od pierwszych pokazów zbiera pozytywne recenzje i porusza widzów. Każdy pokaz z udziałem publiczności gromadzi osoby, które po seansie dzielą się z reżyserem i scenarzystą filmu, Konradem Aksinowiczem, własnymi historiami – wychodzenia z nałogu lub wspomnieniami o życiu w cieniu alkoholizmu bliskiej osoby. Produkcja, która dotyka tematu uzależnienia od alkoholu i wpływu nałogu na funkcjonowanie rodziny, została również doceniona przez specjalistów w zakresie leczenia osób uzależnionych. Na specjalnych pokazach przedpremierowych film miało okazję zobaczyć wielu certyfikowanych terapeutów i znawców, których opinie splatają się ze sobą w jedno przesłanie: „Powrót do tamtych dni” trzeba zobaczyć.

 

Ten film porusza do głębi, zostawia ślad w duszy… w każdym calu prawdziwy, zbudowany na kontrastach. Sentymentalna podróż do lat 90., w jej realiach osadzone beztroskie dzieciństwo w cieniu czającego się zła.  Nałóg ukochanego ojca jak tornado niszczy wszystko, zmusza do stania się dorosłym. Ale przede wszystkim jest to film o miłości, trudnej, raniącej! miłości za wszelką cenę. Niesie w sobie ogromny ładunek emocjonalny, a z mojej perspektywy ma także wielki potencjał terapeutyczny… – powiedziała po seansie Jagoda Wladoń, dyrektorka Ośrodka Terapii Uzależnień MONAR dla Osób z Podwójną Diagnozą w Wyszkowie. Mocny film. Właściwie nie film, tylko obrazowy zapis realu, w jakim – i w tamte, i w obecne dni – żyją miliony rodzin – mówiła z kolei psycholożka, terapeutka uzależnień dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska. – Poruszający film, który zostaje na długo w pamięci, przedstawia dramat rodziny z problemem alkoholowym. Pyta o najważniejsze rzeczy: wolność człowieka, godność, odpowiedzialność za drugą osobę i granice bezradności – podkreśliła Joanna Lisota, specjalistka z działu ds. rodziny i młodzieży, która w Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych opiekuje się programem pomocy psychologicznej dla dzieci z rodzin.

 

Największe emocje film wywołuje jednak wśród osób, które wychowywały się w rodzinie z problemem alkoholowym i u tych, którzy sami zmagają się z nałogiem. – Moja reakcja po filmie? Szczery, głęboki, oczyszczający płacz. Płacz córki, płacz matki, płacz osoby uzależnionej. Płacz pełen wdzięczności i nadziei… wdzięczności za prawdę, wspomnienia i siłę do walki o lepszą przyszłość dla siebie, dla synów, dla wszystkich anonimowych… głęboki, poruszający, rodzący przemianę film. Polecam z całego serca – powiedziała Agata, podopieczna Monaru. Maria, inna pacjentka ośrodka terapeutycznego, dodała również, że po zobaczeniu filmu po raz pierwszy od miesięcy cieszy się, że przebywa z dala od swoich dzieci i podjęła leczenie: – Dziękuję za ten film. Jestem wdzięczna losowi, że poprosiłam o pomoc, że moje dzieci nie widzą mnie takiej, że jest dla nas szansa – mówiła poruszona.

„Powrót do tamtych dni” brał udział w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, został również doceniony na Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) 2021 i otrzymał nagrodę YOUTH FILM AWARD w ramach sekcji JUST FILM. Obraz w reżyserii Konrada Aksinowicza wszedł dziś na ekrany kin.

„Powrót do tamtych dni” – zwiastun filmu

 

 

 

 

 

Obraz zawierający osoba, zewnętrzne

Opis wygenerowany automatycznie

Sentymentalny powrót do złotych lat 90. – gdy młodość miała smak gumy balonowej, szacunek kolegów zdobywało się kolekcją klocków Lego, a wyobraźnię Polaków rozpalały kultowe hity na VHS. To właśnie te niezapomniane realia stały się tłem dla poruszającej historii o rodzinie, dorastaniu i ciemnych stronach każdego z nas. W obsadzie filmu Konrada Aksinowicza („W spirali”): Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz, Katarzyna Warnke, Anna Majcher, Sebastian Stankiewicz i debiutujący na dużym ekranie Teodor Koziar.

Jest początek lat 90. Czternastoletni Tomek, mieszka wraz z matką (Weronika Książkiewicz) na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Jednak pewnego dnia Alek (Maciej Stuhr) nieoczekiwanie staje w drzwiach rodzinnego mieszkania. Wraz z nim w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo. Wszystko przez obsesję Alka, której ten nie potrafi kontrolować. Czy jego bliscy zdołają mu pomóc, zanim będzie za późno? 

Obraz zawierający osoba, ściana, wewnątrz, stół

Opis wygenerowany automatycznie

Produkcja: Chroma Pro/Polska 2020

Gatunek: dramat/obyczajowy

Scenariusz i reżyseria: Konrad Aksinowicz („W spirali”, „Zamiana”)

Obsada: Maciej Stuhr („Planeta Singli”, „Bad boy”), Weronika Książkiewicz („Furioza”, „Planeta Singli”), Katarzyna Warnke („Pan T.”, „Botoks”), Anna Majcher („Powidoki”, „Ryś”, „Quo vadis”), Sebastian Stankiewicz („Pan T.”, „Człowiek z magicznym pudełkiem”), Teodor Koziar

Obraz zawierający tekst, gazeta, znak

Opis wygenerowany automatycznie



 

Polecane
Emerytury
Stażowe