POWRÓT DO TAMTYCH DNI może zaboleć, ale też uleczyć (film w kinach)

„Ten film boli”, „Porusza, zostawia ślad w duszy”, „Ogromny potencjał terapeutyczny”. Osoby uzależnione, lekarze i specjaliści polecają „Powrót do tamtych dni”. Film w kinach!
Powrót do tamtych dni POWRÓT DO TAMTYCH DNI może zaboleć, ale też uleczyć (film w kinach)
Powrót do tamtych dni / Materiały prasowe

 

Obraz zawierający tekst, osoba, wewnątrz, mężczyzna

Opis wygenerowany automatycznie

Foto: Kacper Chmielowski

 

„Powrót do tamtych dni” od pierwszych pokazów zbiera pozytywne recenzje i porusza widzów. Każdy pokaz z udziałem publiczności gromadzi osoby, które po seansie dzielą się z reżyserem i scenarzystą filmu, Konradem Aksinowiczem, własnymi historiami – wychodzenia z nałogu lub wspomnieniami o życiu w cieniu alkoholizmu bliskiej osoby. Produkcja, która dotyka tematu uzależnienia od alkoholu i wpływu nałogu na funkcjonowanie rodziny, została również doceniona przez specjalistów w zakresie leczenia osób uzależnionych. Na specjalnych pokazach przedpremierowych film miało okazję zobaczyć wielu certyfikowanych terapeutów i znawców, których opinie splatają się ze sobą w jedno przesłanie: „Powrót do tamtych dni” trzeba zobaczyć.

 

Ten film porusza do głębi, zostawia ślad w duszy… w każdym calu prawdziwy, zbudowany na kontrastach. Sentymentalna podróż do lat 90., w jej realiach osadzone beztroskie dzieciństwo w cieniu czającego się zła.  Nałóg ukochanego ojca jak tornado niszczy wszystko, zmusza do stania się dorosłym. Ale przede wszystkim jest to film o miłości, trudnej, raniącej! miłości za wszelką cenę. Niesie w sobie ogromny ładunek emocjonalny, a z mojej perspektywy ma także wielki potencjał terapeutyczny… – powiedziała po seansie Jagoda Wladoń, dyrektorka Ośrodka Terapii Uzależnień MONAR dla Osób z Podwójną Diagnozą w Wyszkowie. Mocny film. Właściwie nie film, tylko obrazowy zapis realu, w jakim – i w tamte, i w obecne dni – żyją miliony rodzin – mówiła z kolei psycholożka, terapeutka uzależnień dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska. – Poruszający film, który zostaje na długo w pamięci, przedstawia dramat rodziny z problemem alkoholowym. Pyta o najważniejsze rzeczy: wolność człowieka, godność, odpowiedzialność za drugą osobę i granice bezradności – podkreśliła Joanna Lisota, specjalistka z działu ds. rodziny i młodzieży, która w Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych opiekuje się programem pomocy psychologicznej dla dzieci z rodzin.

 

Największe emocje film wywołuje jednak wśród osób, które wychowywały się w rodzinie z problemem alkoholowym i u tych, którzy sami zmagają się z nałogiem. – Moja reakcja po filmie? Szczery, głęboki, oczyszczający płacz. Płacz córki, płacz matki, płacz osoby uzależnionej. Płacz pełen wdzięczności i nadziei… wdzięczności za prawdę, wspomnienia i siłę do walki o lepszą przyszłość dla siebie, dla synów, dla wszystkich anonimowych… głęboki, poruszający, rodzący przemianę film. Polecam z całego serca – powiedziała Agata, podopieczna Monaru. Maria, inna pacjentka ośrodka terapeutycznego, dodała również, że po zobaczeniu filmu po raz pierwszy od miesięcy cieszy się, że przebywa z dala od swoich dzieci i podjęła leczenie: – Dziękuję za ten film. Jestem wdzięczna losowi, że poprosiłam o pomoc, że moje dzieci nie widzą mnie takiej, że jest dla nas szansa – mówiła poruszona.

„Powrót do tamtych dni” brał udział w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, został również doceniony na Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) 2021 i otrzymał nagrodę YOUTH FILM AWARD w ramach sekcji JUST FILM. Obraz w reżyserii Konrada Aksinowicza wszedł dziś na ekrany kin.

„Powrót do tamtych dni” – zwiastun filmu

 

 

 

 

 

Obraz zawierający osoba, zewnętrzne

Opis wygenerowany automatycznie

Sentymentalny powrót do złotych lat 90. – gdy młodość miała smak gumy balonowej, szacunek kolegów zdobywało się kolekcją klocków Lego, a wyobraźnię Polaków rozpalały kultowe hity na VHS. To właśnie te niezapomniane realia stały się tłem dla poruszającej historii o rodzinie, dorastaniu i ciemnych stronach każdego z nas. W obsadzie filmu Konrada Aksinowicza („W spirali”): Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz, Katarzyna Warnke, Anna Majcher, Sebastian Stankiewicz i debiutujący na dużym ekranie Teodor Koziar.

Jest początek lat 90. Czternastoletni Tomek, mieszka wraz z matką (Weronika Książkiewicz) na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Jednak pewnego dnia Alek (Maciej Stuhr) nieoczekiwanie staje w drzwiach rodzinnego mieszkania. Wraz z nim w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo. Wszystko przez obsesję Alka, której ten nie potrafi kontrolować. Czy jego bliscy zdołają mu pomóc, zanim będzie za późno? 

Obraz zawierający osoba, ściana, wewnątrz, stół

Opis wygenerowany automatycznie

Produkcja: Chroma Pro/Polska 2020

Gatunek: dramat/obyczajowy

Scenariusz i reżyseria: Konrad Aksinowicz („W spirali”, „Zamiana”)

Obsada: Maciej Stuhr („Planeta Singli”, „Bad boy”), Weronika Książkiewicz („Furioza”, „Planeta Singli”), Katarzyna Warnke („Pan T.”, „Botoks”), Anna Majcher („Powidoki”, „Ryś”, „Quo vadis”), Sebastian Stankiewicz („Pan T.”, „Człowiek z magicznym pudełkiem”), Teodor Koziar

Obraz zawierający tekst, gazeta, znak

Opis wygenerowany automatycznie


 

POLECANE
Atrakcyjna zachęta dla tych, którzy się zaciągną do rosyjskiej armii Wiadomości
Atrakcyjna zachęta dla tych, którzy się zaciągną do rosyjskiej armii

Władimir Putin podpisał w sobotę ustawę umożliwiającą umorzenie mężczyznom walczącym na Ukrainie i ich żonom zaległych kredytów do wysokości 10 mln rubli (92 tys. euro). Czy będzie sukces?

Niewiarygodna sytuacja w Lillehammer. Skoczek zepchnięty z belki Wiadomości
Niewiarygodna sytuacja w Lillehammer. Skoczek zepchnięty z belki

Podczas kwalifikacjach przed sobotnim konkursem Pucharu Świata w Lillehammer, Norweg Kristoffer Eriksen Sundal ruszył z belki startowej, mimo że nie świeciło się zielone światło do startu. Skoczek został zepchnięty przez zjeżdżającą platformę reklamową.

IKEA Polska nominowana do Biologicznej Bzdury Roku gorące
IKEA Polska nominowana do "Biologicznej Bzdury Roku"

Tytuły Biologicznej Bzdury Roku przyznaje popularyzujący naukę biolog i bloger prowadzący blog „To tylko teoria” Łukasz Sakowski. Dziś ogłosił nominację dla IKEA Polska.

Orban zaprosił Netanjahu. Gwarantuje mu nietykalność z ostatniej chwili
Orban zaprosił Netanjahu. Gwarantuje mu nietykalność

Premier Węgier Viktor Orban potępił w piątek decyzję Międzynarodowego Trybunału Karnego o wydaniu nakazu aresztowania Benjamina Netanjahu. Zapowiedział też zaproszenie go do Budapesztu i zagwarantował mu nietykalność.

Przesiedleńcy niemieckiego pochodzenia, w odróżnieniu od imigrantów, dobrze się w Niemczech integrują z ostatniej chwili
Przesiedleńcy niemieckiego pochodzenia, w odróżnieniu od imigrantów, dobrze się w Niemczech integrują

W 2020 roku 21,9 mln z 81,9 mln mieszkańców Niemiec miało pochodzenie migracyjne. Z czego 62 procent urodziło się poza granicami Niemiec, a 38 procent przyszło na świat w Niemczech jako potomkowie migrantów pierwszej generacji...

Cyklon Bert sieje spustoszenie w Europie. Tysiące ludzi odciętych od świata Wiadomości
Cyklon Bert sieje spustoszenie w Europie. Tysiące ludzi odciętych od świata

Jak powiadomiła agencja Reutera potężny cyklon, który przechodzi nad, Europą, pozbawił prądu dziesiątki tysięcy domów, gospodarstw rolnych i firm w Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Świetne informacje dla narciarzy! W Polsce ruszyły już pierwsze wyciągi Wiadomości
Świetne informacje dla narciarzy! W Polsce ruszyły już pierwsze wyciągi

Amatorzy białego szaleństwa mogą już w ten weekend zacząć sezon narciarski. W Beskidach rano ruszyła stacja narciarska na Białym Krzyżu. Otwarto też stoki w Tyliczu w Beskidzie Sądeckim i UFO w Bukowinie Tatrzańskiej.

Nie żyje policjant postrzelony na warszawskiej Pradze z ostatniej chwili
Nie żyje policjant postrzelony na warszawskiej Pradze

Jak poinformowała TV Republika, ratownikom nie udało się uratować życia rannego w akcji na warszawskiej Pradze policjanta.

Reuters: Ukraina straciła ponad 40 proc. zajętych terytoriów w obwodzie kurskim z ostatniej chwili
Reuters: Ukraina straciła ponad 40 proc. zajętych terytoriów w obwodzie kurskim

Ukraina straciła ponad 40 procent terytorium w rosyjskim regionie Kurska, które szybko zajęła w sierpniowej niespodziewanej ofensywie, ponieważ siły rosyjskie przeprowadziły fale kontrataków - poinformowało w sobotę źródło wojskowe w sztabie generalnym Ukrainy, cytowane przez agencję Reuters.

Strzelanina w Warszawie. Ranny policjant walczy o życie z ostatniej chwili
Strzelanina w Warszawie. Ranny policjant walczy o życie

Na warszawskiej Pradze doszło do interwencji policjanta, który został postrzelony przez nieznanego sprawcę. Obecnie ratownicy medyczni walczą o życie rannego funkcjonariusza.

REKLAMA

POWRÓT DO TAMTYCH DNI może zaboleć, ale też uleczyć (film w kinach)

„Ten film boli”, „Porusza, zostawia ślad w duszy”, „Ogromny potencjał terapeutyczny”. Osoby uzależnione, lekarze i specjaliści polecają „Powrót do tamtych dni”. Film w kinach!
Powrót do tamtych dni POWRÓT DO TAMTYCH DNI może zaboleć, ale też uleczyć (film w kinach)
Powrót do tamtych dni / Materiały prasowe

 

Obraz zawierający tekst, osoba, wewnątrz, mężczyzna

Opis wygenerowany automatycznie

Foto: Kacper Chmielowski

 

„Powrót do tamtych dni” od pierwszych pokazów zbiera pozytywne recenzje i porusza widzów. Każdy pokaz z udziałem publiczności gromadzi osoby, które po seansie dzielą się z reżyserem i scenarzystą filmu, Konradem Aksinowiczem, własnymi historiami – wychodzenia z nałogu lub wspomnieniami o życiu w cieniu alkoholizmu bliskiej osoby. Produkcja, która dotyka tematu uzależnienia od alkoholu i wpływu nałogu na funkcjonowanie rodziny, została również doceniona przez specjalistów w zakresie leczenia osób uzależnionych. Na specjalnych pokazach przedpremierowych film miało okazję zobaczyć wielu certyfikowanych terapeutów i znawców, których opinie splatają się ze sobą w jedno przesłanie: „Powrót do tamtych dni” trzeba zobaczyć.

 

Ten film porusza do głębi, zostawia ślad w duszy… w każdym calu prawdziwy, zbudowany na kontrastach. Sentymentalna podróż do lat 90., w jej realiach osadzone beztroskie dzieciństwo w cieniu czającego się zła.  Nałóg ukochanego ojca jak tornado niszczy wszystko, zmusza do stania się dorosłym. Ale przede wszystkim jest to film o miłości, trudnej, raniącej! miłości za wszelką cenę. Niesie w sobie ogromny ładunek emocjonalny, a z mojej perspektywy ma także wielki potencjał terapeutyczny… – powiedziała po seansie Jagoda Wladoń, dyrektorka Ośrodka Terapii Uzależnień MONAR dla Osób z Podwójną Diagnozą w Wyszkowie. Mocny film. Właściwie nie film, tylko obrazowy zapis realu, w jakim – i w tamte, i w obecne dni – żyją miliony rodzin – mówiła z kolei psycholożka, terapeutka uzależnień dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska. – Poruszający film, który zostaje na długo w pamięci, przedstawia dramat rodziny z problemem alkoholowym. Pyta o najważniejsze rzeczy: wolność człowieka, godność, odpowiedzialność za drugą osobę i granice bezradności – podkreśliła Joanna Lisota, specjalistka z działu ds. rodziny i młodzieży, która w Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych opiekuje się programem pomocy psychologicznej dla dzieci z rodzin.

 

Największe emocje film wywołuje jednak wśród osób, które wychowywały się w rodzinie z problemem alkoholowym i u tych, którzy sami zmagają się z nałogiem. – Moja reakcja po filmie? Szczery, głęboki, oczyszczający płacz. Płacz córki, płacz matki, płacz osoby uzależnionej. Płacz pełen wdzięczności i nadziei… wdzięczności za prawdę, wspomnienia i siłę do walki o lepszą przyszłość dla siebie, dla synów, dla wszystkich anonimowych… głęboki, poruszający, rodzący przemianę film. Polecam z całego serca – powiedziała Agata, podopieczna Monaru. Maria, inna pacjentka ośrodka terapeutycznego, dodała również, że po zobaczeniu filmu po raz pierwszy od miesięcy cieszy się, że przebywa z dala od swoich dzieci i podjęła leczenie: – Dziękuję za ten film. Jestem wdzięczna losowi, że poprosiłam o pomoc, że moje dzieci nie widzą mnie takiej, że jest dla nas szansa – mówiła poruszona.

„Powrót do tamtych dni” brał udział w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, został również doceniony na Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) 2021 i otrzymał nagrodę YOUTH FILM AWARD w ramach sekcji JUST FILM. Obraz w reżyserii Konrada Aksinowicza wszedł dziś na ekrany kin.

„Powrót do tamtych dni” – zwiastun filmu

 

 

 

 

 

Obraz zawierający osoba, zewnętrzne

Opis wygenerowany automatycznie

Sentymentalny powrót do złotych lat 90. – gdy młodość miała smak gumy balonowej, szacunek kolegów zdobywało się kolekcją klocków Lego, a wyobraźnię Polaków rozpalały kultowe hity na VHS. To właśnie te niezapomniane realia stały się tłem dla poruszającej historii o rodzinie, dorastaniu i ciemnych stronach każdego z nas. W obsadzie filmu Konrada Aksinowicza („W spirali”): Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz, Katarzyna Warnke, Anna Majcher, Sebastian Stankiewicz i debiutujący na dużym ekranie Teodor Koziar.

Jest początek lat 90. Czternastoletni Tomek, mieszka wraz z matką (Weronika Książkiewicz) na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Jednak pewnego dnia Alek (Maciej Stuhr) nieoczekiwanie staje w drzwiach rodzinnego mieszkania. Wraz z nim w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo. Wszystko przez obsesję Alka, której ten nie potrafi kontrolować. Czy jego bliscy zdołają mu pomóc, zanim będzie za późno? 

Obraz zawierający osoba, ściana, wewnątrz, stół

Opis wygenerowany automatycznie

Produkcja: Chroma Pro/Polska 2020

Gatunek: dramat/obyczajowy

Scenariusz i reżyseria: Konrad Aksinowicz („W spirali”, „Zamiana”)

Obsada: Maciej Stuhr („Planeta Singli”, „Bad boy”), Weronika Książkiewicz („Furioza”, „Planeta Singli”), Katarzyna Warnke („Pan T.”, „Botoks”), Anna Majcher („Powidoki”, „Ryś”, „Quo vadis”), Sebastian Stankiewicz („Pan T.”, „Człowiek z magicznym pudełkiem”), Teodor Koziar

Obraz zawierający tekst, gazeta, znak

Opis wygenerowany automatycznie



 

Polecane
Emerytury
Stażowe