Najnowszy Numer TS: Nie ma (w Polsce) rynku pracownika

Odsyłajcie list Kwaśniewskiemu
Marian Krzaklewski wspomina projekt konstytucji Solidarności. "Przed referendum konstytucyjnym w 1997 r. Zgromadzenie Narodowe uchwaliło zniesienie 50-procentowego progu frekwencyjnego, który obowiązywał w ustawie o referendach. Należy to uznać za jedną z największych manipulacji politycznych po 1989 roku" – pisze.
Czy Polska wejdzie na jedwabny szlak?
Pyta Damian Nejman. „Chiny już kilka lat temu rzuciły rękawicę Stanom Zjednoczonym. Historia zdecydowanie przyśpiesza. Wydaje się, że polskie władze wreszcie to rozumieją i starają się dotrzymać kroku biegowi wydarzeń, a to już wiele” - pisze.
Dwubarwny symbol polskości
"Flagi narodowe pojawiły się na świecie w czasach, kiedy tworzyło się dzisiejsze pojęcie narodu – pod
koniec XVIII wieku. Polska nie była w tym wyjątkiem, ale nie zawsze była to biało-czerwona wstęga" - pisze Leszek Masierak
Protest wkurzonych sprzedawców
„2 maja w marketach i dyskontach w całej Polsce pracownicy przeprowadzają tzw. strajk włoski. Swoje obowiązki mają wykonywać wyjątkowo wolno i starannie. To ich walka o lepszą jakość pracy.”
Solidarność upomina
„Powołanie Komisji Wspólnej Rządu i Przedsiębiorców oraz Rzecznika Przedsiębiorców jest zagrożeniem dla dialogu społecznego w Polsce – podkreślają członkowie Komisji Krajowej, którzy podczas ostatniego posiedzenia podtrzymali negatywne stanowisko w sprawie projektu ustaw z pakietu tzw. Konstytucji Biznesu” - w dziale Związek o ostatnim posiedzeniu Komisji Krajowej pisze Iza Kozłowska.
„Urodziłem się jako produkt finalny ewolucji białka, bez żółtka. Żółtko ewoluowało osobno. Urodziłem się niestety przed wojną. Miałem w związku z tym więcej lat niż Polska Ludowa. A mieć czegokolwiek więcej od PL było niebezpiecznie. Parcelowali. Rodzice zapewnili mi i pochodzenie klasowe i do wieku szkolnego rozwijałem się prawidłowo. Natomiast potem zaczęło do mnie dokładać państwo...” - rozpoczyna Jan Pietrzak swoją Ankietę Personalną.
W numerze także felietony: Mieczysława Gila: „Czego to nie robi się w obronie demokracji!”, Pawła Janowskiego: „Jasność widzę! Wszystko mogę :)” Rafała Górskiego: „Prezydent Łodzi likwiduje”, Marka Jana Chodakiewicza: „Sąsiedzi Arabów” oraz Cezarego Krysztopy: „Wiosna, miłość i te spraw”.