Ambasador Polski w Szwajcarii pyta czy Engelking i Grabowski znają niemiecki. Odpowiedzi brak

J. niemiecki to podstawa dla każdego historyka zajmującego się tym aspektem II wojny i okupacji. Bez niego zdaje się na cudze interpretacje i gdybanie. To pierwsze można przyjąć na poziomie obrony pracy magisterskiej, drugie w warsztacie historyka nie ma prawa się zdarzyć
- mówił na Twitterze jeden z użytkowników Twittera.
Nie mam co do tego żadnych wątpliwości, natomiast podstawą oceny warsztatu jest stwierdzenie faktu. A mi trudno w niego uwierzyć. Szanowni Państwo z Centrum Badań nad Zagładą Żydów, którzy z badaczy, współautorów "Dalej jest noc" posługują się językiem niemieckim?
- zapytał ambasador RP w Szwajcarii.
A gdzie Pani to przeczytała?
— Jakub Kumoch (@JakubKumoch) July 8, 2019
A sprawdzał Pan, czy to jest prawda? I czy to jest pewne?@Centrum_Badan na pewno będzie wiedziało więcej. Kiedyś się próbowałem dowiedzieć czy badacze ci znają języki żydowskie, jidysz i/lub hebrajski. W @JHIInstytut i w @InstPileckiego są ludzie, którzy znają. Niemiecki też.
— Jakub Kumoch (@JakubKumoch) July 8, 2019
Nie mam co do tego żadnych wątpliwości, natomiast podstawą oceny warsztatu jest stwierdzenie faktu. A mi trudno w niego uwierzyć. Szanowni Państwo z @Centrum_Badan , którzy z badaczy, współautorów "Dalej jest noc" posługują się językiem niemieckim?
— Jakub Kumoch (@JakubKumoch) July 9, 2019
Prof. Barbara Engelking i dr Jan Grabowski to autorzy książki „Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski. Tom 1-2” – kilkuletniego projektu badawczego przygotowanego przez Centrum Badań nad Zagładą Żydów.
Źródło: Twitter
kpa