Prezydent podpisał „ustawę maturalną”

„Ustawa maturalna” to odpowiedź rządu na rozwiązanie problemu klasyfikacji uczniów podchodzących do matury w wypadku strajku nauczycieli. Wedle projektu, dyrektorzy szkół dostają szersze uprawnienia w kwestii klasyfikacji, jeśli w szkole nie odbędzie się rada pedagogiczna.
Dyrektor szkoły będzie organem odpowiedzialnym za dokonanie klasyfikacji i promocji uczniów, w sytuacji, gdy rada pedagogiczna nie podjęła uchwały w tej sprawie zgodnie z art. 70 ust. 1 pkt 2 tej ustawy
– czytamy w informacji w sprawie ustawy z dnia 25 kwietnia 2019 r.
Przypomnijmy, że podczas wczorajszej konferencji szefa ZNP Sławomira Broniarza, dowiedzieliśmy się o tym, iż strajk nauczycielski zostanie zawieszony od soboty, 27 kwietnia 2019 roku.
Od dzisiaj wchodzimy w nowy etap, który będzie o wiele trudniejszy, ale etap, którzy pokaże nowe oblicze naszego protestu. Jesteśmy bowiem w połowie drogi
– mówił wczoraj Sławomir Broniarz.
Źródło: Kancelaria Prezydenta
kp