Wyjątkowy paszport na wyjątkową rocznicę

Uwagę zwraca strona personalizowana, na której znajdują się nasze dane i wizerunek, została ona bowiem wykonana w nowatorski sposób. W nowym dokumencie jest to sztywna strona w całości wykonana z wytrzymałego poliwęglanu. Na jej powierzchni występują zabezpieczenia – irysowe tło giloszowe, mikrodruki, elementy tłoczone, niektóre z nich nachodzą na wizerunek posiadacza dokumentu, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Same dane i wizerunek naniesione zostaną przy użyciu techniki grawerowania laserowego, co stanowi jedną z najbezpieczniejszych technik personalizacji. Strona personalizowana posiada również wbudowany chip, który będzie zawierał dane biometryczne użytkownika paszportu.
Specjalne, okazjonalne grafiki zdobiące dokument prezentują postacie, miejsca i wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 r. oraz pierwszymi latami jej istnienia. Zostały one wybrane po głosowaniu, w którym udział wzięło 750 tys. osób. Wśród wyróżnionych grafik znajdą się m.in. sylwetki Józefa Piłsudskiego, Gabriela Narutowicza czy symbol Orderu Virtuti Militari. Za produkcję dokumentu odpowiada Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.
Nowy dokument otrzyma każdy, kto wniosek o wydanie paszportu złożył od 5 listopada 2018 r. Jednak pojawienie się nowego wzoru nie oznacza, że istnieje konieczność wymiany starych dokumentów na nowe.
Odpowiedzialna za stworzenie paszportu Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych nie ogranicza działalności do rynku polskiego, ale skutecznie konkuruje z największymi firmami światowymi w branży. PWPW S.A. drukuje m.in. najważniejsze dokumenty dla Litwy, Bangladeszu, Armenii, Gruzji i Turcji.
#REKLAMA_POZIOMA#