Ma tupet - Szczerba chce odebrać tytuł honorowego obywatela Wiesławowi Johannowi!

Wiesław Johann Podczas studiów należał do Zrzeszenia Studentów Polskich, a w latach 1965–1970 do Stronnictwa Demokratycznego. W 1964 rozpoczął pracę w prokuraturze powiatowej dla dzielnicy Warszawa-Śródmieście. Z prokuratury odszedł w kwietniu 1971, następnie był prawnikiem Zrzeszenia Prywatnych Wytwórców oraz radcą prawnym Stowarzyszenia Autorów ZAiKS (1971–1981). W 1973 podjął pracę jako dziennikarz w Polskim Radiu, gdzie był zatrudniony do 1981.Wiesław Johann stał się twarzą trwającego przewrotu konstytucyjnego w #PiSowskiej #KRS. Niszczenia niezależności sądownictwa. Przestał być godny tytułu Honorowego Obywatela https://t.co/lSplfeFZ4g. Warszawy. Kolejna Rada Miasta powinna rozważyć rewizję uchwały Rady Miasta z 2017.
— Michał Szczerba (@MichalSzczerba) 23 sierpnia 2018
Po wprowadzeniu stanu wojennego działał wciąż w „NSZZ Solidarność", był doradcą Prymasowskiego Komitetu Pomocy Osobom Pozbawionym Wolności i ich Rodzinom, współrealizatorem podziemnej gazety dźwiękowej, autorem publikacji w prasie podziemnej (m.in. w „Tygodniku Mazowsze”), działaczem Komitetu Pomocy Aresztowanym i Duszpasterstwa Ludzi Pracy. Należał też do rady Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Od 1982 praktykował jako adwokat, był m.in. obrońcą w procesach politycznych.
Od 1990 pełnił szereg funkcji publicznych, w tym pełnomocnika rządu ds. likwidacji Głównego Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk oraz przewodniczącego Komisji Rewizyjnej ds. Zwrotu Majątku Związków Zawodowych i Organizacji Społecznych.
W listopadzie 1997 Sejm z rekomendacji posłów AWS wybrał go w skład Trybunału Konstytucyjnego. Kadencję zakończył 1 grudnia 2006. Został także wykładowcą w Collegium Civitas.
W 2015 prezydent Andrzej Duda powołał go na swojego przedstawiciela w Krajowej Radzie Sądownictwa, 4 sierpnia 2016 został powołany w skład Kapituły Orderu Odrodzenia Polski, a 27 kwietnia 2018 został wybrany na wiceprzewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa.
Źródło: wikipedia