Właściciel TVN Warner Bros. Discovery szuka nowych ludzi. Dotychczasowe kierownictwo zawiodło

Jak poinformował "The Hollywood Reporter", opierając się na doniesieniach Bloomberga, dyrektor generalny Warner Bros. Discovery (WDB) David Zaslav planuje zmiany na najwyższych stanowiskach w firmie. Chodzi o szefów ds. produkcji filmowych Pamelę Abdy and Michaela De Lucę.
- Komunikat dla mieszkańców Krakowa
- Niepokojące informacje ze wschodniej granicy. Komunikat Straży Granicznej
- Komunikat dla mieszkańców Warszawy
- Zaginięcie żołnierzy USA na Litwie. Jest przełom w poszukiwaniach
- Przewodniczący Polskiego Związku Łowieckiego: Człowiek przekształcił środowisko naturalne tak, że wymaga ono naszej ingerencji
- Mieli zrezygnować z zakupu TVN od Warner Bros. Discovery. Mają nowy plan
- Nowy komunikat IMGW. Oto co nas czeka
- "Sytuacja coraz bardziej niepokojąca". Komunikat wrocławskiego zoo
Właściciel TVN Warner Bros. Discovery szuka nowych ludzi
Sprawa jest bardzo zagmatwana, ponieważ jak podaje Bloomberg, powołującego się na osoby zaznajomione ze sprawą, David Zaslav spotyka się z potencjalnymi kandydatami na następców Michaela De Luki i Pameli Abdy.
Jednocześnie Bloomberg zastrzega, że rozmowy znajdują się "na wczesnym i nieformalnym etapie", a ostateczna decyzja o losie De Luki i Abdy w firmie nie zapadła jeszcze.
Z kolei rzecznik Warner Bros. Discovery Robert Gibbs powiedział, że "pogłoski o rychłej zmianie kierownictwa studia nie są prawdziwe".
Dotychczasowe kierownictwo zawiodło
Abdy i De Luca są obwiniani za ostanie porażki filmowe Warner Bros. Discovery, wśród których za najdotkliwsze uważa się, słabe wyniki filmów "Joker: Folie à Deux" i "Mickey 17". Jednak, jak podkreśla "The Hollywood Reporter", zuepłenie niesłusznie, bo umowy dotyczące niektórych z tych nietrafionych produkcji zostały w dużej mierze zawarte, zanim Abdy i De Luca przejęli stery studia w czerwcu 2022 roku.
Pogłoski o ich zwolnieniu wpisują się w szerszy trend wymiany kadr firmy, która stara się utrzymać na coraz bardziej wymagającym rynku. W styczniu Warner Bros. rozstał się szefem marketingu Joshem Goldstine'em oraz prezesem ds. dystrybucji międzynarodowej Andrew Crippsem.
A tymczasem w TVN nerwowo
Każda z decyzji Warner Bros. Discovery wpływa na kondycję firmy i pośrednio także na należącą do niej polską stację informacyjną TVN, jedną z największych i jednocześnie najbardziej upolitycznionych telewizji w naszym kraju.
Jakiś czas temu prezes TVN Warner Bros. Discovery w Polsce Katarzyna Kieli napisała uspokajający list do pracowników stacji. Odniosła się w nim do potencjalnej sprzedaży Grupy TVN.
WBD rozważa różne opcje i jedną z nich jest potencjalna sprzedaż różnych aktywów. Czy do takiej sprzedaży dojdzie, jeszcze nie wiadomo. Co wiadomo, to że do potencjalnych inwestorów zostanie rozesłana informacja dotycząca naszego biznesu
– napisała w liście Katarzyna Kieli.
Zwróciła również uwagę na to, że w przeszłości TVN kilka razy zmieniał swojego właściciela.
Z każdej zmiany wychodziliśmy mocniejsi. Razem przeszliśmy przez ostatnie, bardzo trudne lata i niezależnie od tego, czy do zmiany właściciela dojdzie czy nie, chciałabym żebyście mieli wszyscy pewność, że zarówno ja, jak i cały polski management jesteśmy razem z Wami. I tym razem przejdziemy przez to jeszcze mocniejsi
– stwierdziła prezes TVN Warner Bros. Discovery.
W liście Katarzyna Kieli przekonuje pracowników, że niezależność dziennikarska jest dla nadawcy kluczowa.
Oprócz tego, że jest to fantastyczna firma, z fantastycznymi pracownikami, to wartości którym wszyscy hołdujemy, na czele z niezależnością dziennikarską, są naszym trwałym fundamentem. I to się nigdy nie zmieni
– zapewniła Kieli.
Sprzedaż TVN
Jak podawała Agencja Reutera, cztery osoby zaznajomione ze sprawą sprzedaży Grupy TVN miały potwierdzić rozpoczęcie całego procesu zmiany właściciela. Akcjonariusz Warner Bros. Discovery podjął współpracę z doradcami z JP Morgan, której celem na być sprzedaż TVN.
Bank miał też kontaktować się z potencjalnymi nabywcami aktywów w ostatnich tygodniach, a materiały sprzedażowe mają zostać rozesłane na początku przyszłego roku.
Trwają spekulacje nt. przejęcia TVN przez nowego właściciela, który mógłby wpłynąć na linię redakcyjną stacji.
Mówiło się również o zakupie całego Warner Bros. Discovery przez koncern FOX, do którego należy konserwatywna telewizja informacyjna FOX News. A także o ewentualnym zakupie TVN przez imperium medialne rodziny Berlusconich.
Ostatecznie, według doniesień "Rzeczpospolitej", wpłynęły trzy oferty – funduszu należącego do miliardera Michała Sołowowa, konsorcjum z Wirtualną Polską oraz Media For Europe – grupy należącej do spadkobierców Silvio Berlusconiego, która jednak, według doniesień medialnych, miała się wycofać.