"Ważne posunięcie" właściciela TVN Warner Bros. Discovery

Warner Bros. Discovery stara się utrzymać na trudnym i dynamicznym rynku. Firma stale przechodzi rozmaite zmiany, które mają zwiększyć jej potencjał. Jedną z nich jest stale żywo komentowana w Polsce ewentualne sprzedaż TVN, jednej z największych, a jednocześnie najbardziej zaangażowanych politycznie stacji telewizyjnych w naszym kraju. Ostatnio jednak uwagę kierownictwa przykuł inny problem.
Warner Bros. Discovery
Warner Bros. Discovery / zrzut z ekranu z YouTube'a

Poszukując rozwiązań na trudne czasy, Warner Bros. Discovery rozdzieliło swoje działalności telewizyjne od studia i platformy streamingowej, co otworzyło drogę do ewentualnej sprzedaży lub wydzielenia segmentu TV. Decyzja ta sprawiła, że oczy branży zwróciły się na usługę Max oraz platformę Discovery+.

"Ważne posunięcie" właściciela TVN Warner Bros. Discovery 

Restrukturyzacja pozwoliła na bardziej elastyczne wykorzystanie możliwości firmy i szukanie nowych źródeł zarobku. Ostatnio media obiegły informacje, że Warner Bros. Discovery wchodzi z usługą Max na rynek australijski. 

Usługa streamingowa premium Warner Bros. Discovery oficjalnie rusza w poniedziałek, 31 marca, oferując szeroką gamę treści od HBO, Warner Bros., DC Universe, Discovery i innych

– czytamy na portalu au.variety.com.

W ramach nowego partnerstwa Foxtel Group będzie kluczowym partnerem startowym, co oznacza, że ​​rozszerzona biblioteka treści Max będzie dostępna bez dodatkowych kosztów dla 1,4 miliona abonentów domowych Foxtel. Aplikacja Max będzie również płynnie integrować się z Hubbl, aby zapewnić łatwy dostęp.

Globalizacja Maxa jest priorytetem, a Australia stanowi jeden z naszych największych nowych rynków i znaczącą okazję

– powiedział JB Perrette, dyrektor generalny i prezes działu Global Streaming and Games w WBD, nazywając australijską premierę "ważnym posunięciem".

Siła naszych produktów i uwielbianych marek oznacza, że ​​byliśmy w stanie wprowadzać innowacje i rozwijać nasze partnerstwo z Warner Bros. Discovery w unikalnym modelu, który umożliwia wzajemny wzrost

– skomentował podjęcie współpracy Hilary Perchard, dyrektor generalny Foxtel Retail i Hubbl.

Wszystkie te działania mają na celu utrzymanie się na trudnym rynku, gdy flagowa stacja informacyjna WDB w USA, czyli CNN, gwałtownie traci oglądalność na rzecz FOX News, i zminimalizowanie zagrożeń dla firmy, która boryka się z problemami finansowymi – niedawno media obiegła wiadomość o likwidacji przez WDB trzech swoich studiów produkujących gry wideo, co firma tłumaczyła m.in. koniecznością cięć budżetowych. Sytuacja ta ma odzwierciedlenie także w polskiej filii spółki – nadającej w Polsce stacji TVN.

A tymczasem w TVN nerwowo

Niedawno prezes TVN Warner Bros. Discovery w Polsce Katarzyna Kieli napisała uspokajający list do pracowników stacji. Odniosła się w nim do potencjalnej sprzedaży Grupy TVN.

WBD rozważa różne opcje i jedną z nich jest potencjalna sprzedaż różnych aktywów. Czy do takiej sprzedaży dojdzie, jeszcze nie wiadomo. Co wiadomo, to że do potencjalnych inwestorów zostanie rozesłana informacja dotycząca naszego biznesu

– napisała w liście Katarzyna Kieli.

Zwróciła również uwagę na to, że w przeszłości TVN kilka razy zmieniał swojego właściciela.

Z każdej zmiany wychodziliśmy mocniejsi. Razem przeszliśmy przez ostatnie, bardzo trudne lata i niezależnie od tego, czy do zmiany właściciela dojdzie czy nie, chciałabym żebyście mieli wszyscy pewność, że zarówno ja, jak i cały polski management jesteśmy razem z Wami. I tym razem przejdziemy przez to jeszcze mocniejsi

– stwierdziła prezes TVN Warner Bros. Discovery.

W liście Katarzyna Kieli przekonuje pracowników, że niezależność dziennikarska jest dla nadawcy kluczowa.

Oprócz tego, że jest to fantastyczna firma, z fantastycznymi pracownikami, to wartości którym wszyscy hołdujemy, na czele z niezależnością dziennikarską, są naszym trwałym fundamentem. I to się nigdy nie zmieni

– zapewniła Kieli.

Sprzedaż TVN

Jak podawała Agencja Reutera, cztery osoby zaznajomione ze sprawą sprzedaży Grupy TVN miały potwierdzić rozpoczęcie całego procesu zmiany właściciela. Akcjonariusz Warner Bros. Discovery podjął współpracę z doradcami z JP Morgan, której celem na być sprzedaż TVN.

Bank miał też kontaktować się z potencjalnymi nabywcami aktywów w ostatnich tygodniach, a materiały sprzedażowe mają zostać rozesłane na początku przyszłego roku.

Trwają spekulacje nt. przejęcia TVN przez nowego właściciela, który mógłby wpłynąć na linię redakcyjną stacji. 

Mówiło się również o zakupie całego Warner Bros. Discovery przez koncern FOX, do którego należy konserwatywna telewizja informacyjna FOX News. A także o ewentualnym zakupie TVN przez imperium medialne rodziny Berlusconich.

Ostatecznie, według doniesień "Rzeczpospolitej", wpłynęły trzy oferty – funduszu należącego do miliardera Michała Sołowowa, konsorcjum z Wirtualną Polską oraz Media For Europe – grupy należącej do spadkobierców Silvio Berlusconiego, która jednak, według doniesień medialnych, miała się wycofać.

 


 

POLECANE
Bardzo ciemna strona założyciela organizacji aktywistów gender tylko u nas
Bardzo ciemna strona założyciela organizacji aktywistów gender

W minionym roku światem wstrząsnęły informacje, które wyciekły z forum WPATH, organizacji lekarzy i aktywistów gender. Dzięki upublicznionym plikom dowiedzieliśmy się, że medycy razem z działaczami trans przez lata krzywdzili osoby niepełnosprawne, ofiary gwałtu i dzieci. Teraz, dowiadujemy się z mediów, że jeden z głównych ekspertów WPATH normalizował pedofilię i kontakty seksualne nieletnich z dorosłymi, a WPATH używało w swoich „badaniach” fantazji erotycznych z... forum dla krzywdzicieli dzieci.

Telewizja Republika zaprasza jutro na otwartą debatę prezydencką do Końskich Wiadomości
Telewizja Republika zaprasza jutro na otwartą debatę prezydencką do Końskich

Telewizja Republika wystosowała zaproszenie na jutrzejsza debatę prezydencką, która jest organizowana na rynku w Końskich. - Już jutro o w Końskich 18:50 pierwsza debata prezydencka w kampanii wyborczej 2025 - przekazał dyrektor programowy TV Republika Michał Rachoń.

Donald Trump uspokaja: Zawsze będą przejściowe trudności Wiadomości
Donald Trump uspokaja: Zawsze będą przejściowe trudności

- Zawsze będą przejściowe trudności - powiedział w czwartek prezydent USA Donald Trump, odnosząc się do sytuacji na rynkach w związku z nałożonymi cłami. Zapewnił przy tym, że państwa składają Stanom Zjednoczonym świetne oferty handlowe i wyraził chęć zawarcia układu z Chinami.

Niemcy importują na potęgę węgiel ze Stanów Zjednoczonych tylko u nas
Niemcy importują na potęgę węgiel ze Stanów Zjednoczonych

Prezydent USA Donald Trump wyraził oczekiwanie, aby Unia Europejska i w tym najważniejszy importer surowców energetycznych - Niemcy, importowali więcej takich materiałów z USA. Niemcy uważają jednak, że "lepiej jest się nie uzależniać od dostawców z Ameryki".

Orędzie Prezydenta RP z okazji 15. rocznicy katastrofy smoleńskiej: Hańba Wiadomości
Orędzie Prezydenta RP z okazji 15. rocznicy katastrofy smoleńskiej: Hańba

- Doskonale pamiętam moment, gdy zdejmowano tabliczki z napisem „Aleja Lecha Kaczyńskiego” - powiedział prezydent Andrzej Duda w orędziu z okazji 15. rocznicy katastrofy smoleńskiej, w której zginął m.in. były prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.

Zgorzelski: TVP ma psi obowiązek zorganizować debatę dla wszystkich kandydatów z ostatniej chwili
Zgorzelski: TVP ma psi obowiązek zorganizować debatę dla wszystkich kandydatów

W czwartek temat potencjalnej debaty między Karolem Nawrockim a Rafałem Trzaskowskim, która miałaby się odbyć w piątek w Końskich, rozgrzał opinię publiczną. Organizatorem miałyby być bowiem nie sztaby kandydatów, a 2 telewizje prywatne oraz publiczna. Już wiadomo, że TVP i TVN nie zgadzają się na dopuszczenie do debaty dziennikarzy i stacji Republika TV i wPolsce24. Swoją niepochlebną opinię o organizacji tego typu debaty wyraził w Polsatnews wicemarszałek Piotr Zgorzelski z PSL.

Nie żyje były selekcjoner reprezentacji Polski Leo Beenhakker Wiadomości
Nie żyje były selekcjoner reprezentacji Polski Leo Beenhakker

Jak informują media nie żyje Leo Beenhakker. O śmierci 82-letniego byłego selekcjonera reprezentacji Polski miała poinformować jego rodzina.

Areszt poszukiwawczy dla rosyjskich medyków sądowych. Będą wnioski prokuratury pilne
Areszt poszukiwawczy dla rosyjskich medyków sądowych. Będą wnioski prokuratury

Na przełomie kwietnia i maja Prokuratura Krajowa skieruje do sądu wnioski o zastosowanie tzw. aresztu poszukiwawczego wobec rosyjskich biegłych medyków sądowych. Sprawa dotyczy ponad 40 osób, które poświadczyły nieprawdę w swoich opiniach medyczno-sądowych po sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

Rocznica katastrofy smoleńskiej - ulicami Warszawy przeszedł marsz pamięci Wiadomości
Rocznica katastrofy smoleńskiej - ulicami Warszawy przeszedł marsz pamięci

Ulicami Warszawy przeszedł "Marsz z Portretami", upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej. Uczestnicy przeszli z Placu Trzech Krzyży do placu Piłsudskiego, gdzie złożono kwiaty pod pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Przed Pałacem Prezydenckim wygłoszono przemówienia.

Sędzia Iustitii wyłączona z procesu o pogryzienie człowieka przez Babcię Kasię Wiadomości
Sędzia "Iustitii" wyłączona z procesu o pogryzienie człowieka przez "Babcię Kasię"

Sędzia Anna Bator-Ciesielska z "Iustitii" została wyłączona z orzekania w sprawie "Babci Kasi", która miała znieważyć i pogryźć członka Fundacji Pro-Prawo do Życia w 2022 r.

REKLAMA

"Ważne posunięcie" właściciela TVN Warner Bros. Discovery

Warner Bros. Discovery stara się utrzymać na trudnym i dynamicznym rynku. Firma stale przechodzi rozmaite zmiany, które mają zwiększyć jej potencjał. Jedną z nich jest stale żywo komentowana w Polsce ewentualne sprzedaż TVN, jednej z największych, a jednocześnie najbardziej zaangażowanych politycznie stacji telewizyjnych w naszym kraju. Ostatnio jednak uwagę kierownictwa przykuł inny problem.
Warner Bros. Discovery
Warner Bros. Discovery / zrzut z ekranu z YouTube'a

Poszukując rozwiązań na trudne czasy, Warner Bros. Discovery rozdzieliło swoje działalności telewizyjne od studia i platformy streamingowej, co otworzyło drogę do ewentualnej sprzedaży lub wydzielenia segmentu TV. Decyzja ta sprawiła, że oczy branży zwróciły się na usługę Max oraz platformę Discovery+.

"Ważne posunięcie" właściciela TVN Warner Bros. Discovery 

Restrukturyzacja pozwoliła na bardziej elastyczne wykorzystanie możliwości firmy i szukanie nowych źródeł zarobku. Ostatnio media obiegły informacje, że Warner Bros. Discovery wchodzi z usługą Max na rynek australijski. 

Usługa streamingowa premium Warner Bros. Discovery oficjalnie rusza w poniedziałek, 31 marca, oferując szeroką gamę treści od HBO, Warner Bros., DC Universe, Discovery i innych

– czytamy na portalu au.variety.com.

W ramach nowego partnerstwa Foxtel Group będzie kluczowym partnerem startowym, co oznacza, że ​​rozszerzona biblioteka treści Max będzie dostępna bez dodatkowych kosztów dla 1,4 miliona abonentów domowych Foxtel. Aplikacja Max będzie również płynnie integrować się z Hubbl, aby zapewnić łatwy dostęp.

Globalizacja Maxa jest priorytetem, a Australia stanowi jeden z naszych największych nowych rynków i znaczącą okazję

– powiedział JB Perrette, dyrektor generalny i prezes działu Global Streaming and Games w WBD, nazywając australijską premierę "ważnym posunięciem".

Siła naszych produktów i uwielbianych marek oznacza, że ​​byliśmy w stanie wprowadzać innowacje i rozwijać nasze partnerstwo z Warner Bros. Discovery w unikalnym modelu, który umożliwia wzajemny wzrost

– skomentował podjęcie współpracy Hilary Perchard, dyrektor generalny Foxtel Retail i Hubbl.

Wszystkie te działania mają na celu utrzymanie się na trudnym rynku, gdy flagowa stacja informacyjna WDB w USA, czyli CNN, gwałtownie traci oglądalność na rzecz FOX News, i zminimalizowanie zagrożeń dla firmy, która boryka się z problemami finansowymi – niedawno media obiegła wiadomość o likwidacji przez WDB trzech swoich studiów produkujących gry wideo, co firma tłumaczyła m.in. koniecznością cięć budżetowych. Sytuacja ta ma odzwierciedlenie także w polskiej filii spółki – nadającej w Polsce stacji TVN.

A tymczasem w TVN nerwowo

Niedawno prezes TVN Warner Bros. Discovery w Polsce Katarzyna Kieli napisała uspokajający list do pracowników stacji. Odniosła się w nim do potencjalnej sprzedaży Grupy TVN.

WBD rozważa różne opcje i jedną z nich jest potencjalna sprzedaż różnych aktywów. Czy do takiej sprzedaży dojdzie, jeszcze nie wiadomo. Co wiadomo, to że do potencjalnych inwestorów zostanie rozesłana informacja dotycząca naszego biznesu

– napisała w liście Katarzyna Kieli.

Zwróciła również uwagę na to, że w przeszłości TVN kilka razy zmieniał swojego właściciela.

Z każdej zmiany wychodziliśmy mocniejsi. Razem przeszliśmy przez ostatnie, bardzo trudne lata i niezależnie od tego, czy do zmiany właściciela dojdzie czy nie, chciałabym żebyście mieli wszyscy pewność, że zarówno ja, jak i cały polski management jesteśmy razem z Wami. I tym razem przejdziemy przez to jeszcze mocniejsi

– stwierdziła prezes TVN Warner Bros. Discovery.

W liście Katarzyna Kieli przekonuje pracowników, że niezależność dziennikarska jest dla nadawcy kluczowa.

Oprócz tego, że jest to fantastyczna firma, z fantastycznymi pracownikami, to wartości którym wszyscy hołdujemy, na czele z niezależnością dziennikarską, są naszym trwałym fundamentem. I to się nigdy nie zmieni

– zapewniła Kieli.

Sprzedaż TVN

Jak podawała Agencja Reutera, cztery osoby zaznajomione ze sprawą sprzedaży Grupy TVN miały potwierdzić rozpoczęcie całego procesu zmiany właściciela. Akcjonariusz Warner Bros. Discovery podjął współpracę z doradcami z JP Morgan, której celem na być sprzedaż TVN.

Bank miał też kontaktować się z potencjalnymi nabywcami aktywów w ostatnich tygodniach, a materiały sprzedażowe mają zostać rozesłane na początku przyszłego roku.

Trwają spekulacje nt. przejęcia TVN przez nowego właściciela, który mógłby wpłynąć na linię redakcyjną stacji. 

Mówiło się również o zakupie całego Warner Bros. Discovery przez koncern FOX, do którego należy konserwatywna telewizja informacyjna FOX News. A także o ewentualnym zakupie TVN przez imperium medialne rodziny Berlusconich.

Ostatecznie, według doniesień "Rzeczpospolitej", wpłynęły trzy oferty – funduszu należącego do miliardera Michała Sołowowa, konsorcjum z Wirtualną Polską oraz Media For Europe – grupy należącej do spadkobierców Silvio Berlusconiego, która jednak, według doniesień medialnych, miała się wycofać.

 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe