"Raj dla prezesów, piekło dla pracowników". Gorące komentarze do pomysłów zespołu Brzoski

W poniedziałek Rafał Brzoska poinformował o powstaniu inicjatywy deregulacyjnej, którą możemy odnaleźć na stronie SprawdzaMY.com. Przedstawił propozycje zmian w prawie, które mają pomóc przedsiębiorcom w funkcjonowaniu na polskim rynku.
Rafał Brzoska
Rafał Brzoska / screen YT - Uniwersytet Mocy

W zeszłym tygodniu premier Donald Tusk powierzył właścicielowi InPostu Rafałowi Brzosce kierowanie zespołem ds. deregulacji rynku. Natomiast w poniedziałek biznesmen przedstawił 9 zmian w rozporządzeniach oraz 14 w ustawach.

Gorące komentarze

Politycy oraz internauci w mediach społecznościowych podzielili się swoimi przemyśleniami w tej sprawie. Propozycje Rafała Brzoski skomentował podczas poniedziałkowej konferencji poseł Mariusz Błaszczak.

Słyszymy o deregulacji. Proszę państwa, deregulacje w rządzie Donalda Tuska, w rządzie koalicji 13 grudnia, ma przeprowadzać nie minister, tylko przedsiębiorca. Zresztą przedsiębiorca, który jest właścicielem firmy konkurencyjnej wobec Poczty Polskiej. Więc stawiam pytanie, czy tu nie chodzi o to, żeby Poczta Polska przestała istnieć? Czy tu nie chodzi o to, żeby tak jak w latach 90. redukować i zamykać polskie przedsiębiorstwa? Przecież schemat był identyczny

– powiedział poseł Mariusz Błaszczak.

Także swój komentarz ws. inicjatywy deregulacyjnej zamieścił na platformie X poseł Janusz Kowalski.

Rafał Brzoska, który wspiera Donalda Tuska, zgłasza autorskie pomysły PiS jako… swoje. A gdzie pan był panie Brzoska w 2024 r., jak ustawy PiS hurtowo były odrzucane w Sejmie przez ekipę Tuska, jak np. skrócenie z 5 do 3 lat okresu przedawnienia zobowiązań podatkowych?

– czytamy.

Do sprawy odniosła się także była pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw Olga Semeniuk-Patkowska.

Siłą polskiej gospodarki jest siła polskich instytucji i polskich firm.  Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że mamy wielu patronów deregulacji gospodarczej, a na czele stoi prezes InPostu. Chcemy zatem usłyszeć od niego, czy ta deregulacja ma służyć bogatym i kapitałowi zagranicznemu, czy sektorowi małych i średnich firm?

– powiedziała poseł Olga Ewa Semeniuk-Patkowska. Zapowiedziała złożenie wniosku o dodatkowe posiedzenie sejmowej komisji gospodarki i rozwoju. Mają być na nią zaproszeni wszyscy przedstawiciele Rady Dialogu Społecznego, związki zawodowe, pracownicy, pracodawcy, ale przede wszystkim sektor małych i średnich firm. Ponadto na pytania posłów ma odpowiedzieć Rafał Brzoska.

Wpis w tej sprawie zamieścił także politolog dr Jan Śpiewak.

Okazuje się, że Brzoska mówi po dewelopersku:

Developerski na Polski

Zmniejszenie częstotliwości kontroli działalności gospodarczej, zatrudnianie cudzoziemców na elastyczne umowy, deregulacja gospodarki

Przetłumacz: Tłumaczenie z języka biznesowo-politycznego” na polski:

Pozwolenie firmom na jeszcze większy luz, ułatwienie wyzysku pracowników zza granicy i dalsze rozmontowywanie przepisów, które chronią zwykłych ludzi. Krótko mówiąc: raj dla prezesów, piekło dla pracowników

– ocenił Jan Śpiewak.

Deregulacja Brzoski czy całkowita Federalizacja systemu prawnego? Ojojojoj, nie podoba mnie się to. Egzekwowanie zasady „Unia Europejska + zero” brak dobudowywania krajowych przepisów do dyrektyw unijnych

– skomentował internauta.

Na nowej stronie zespołu Brzoski można znaleźć takie oto postulaty: Deregulacja przez zmniejszenie kontroli, rozwój zrobionej przez PiS aplikacji mObywatel i… to jest hit, wpuszczenie obcokrajowców na polski rynek pracy, nazwane dla niepoznaki „niedyskryminacją” Polaków w ich własnym kraju. Ja tu geniuszu za bardzo nie dostrzegam, ale… może się mylę

– napisał inny użytkownik. 

Rafał Brzoska przyjął propozycję premiera

W zeszły poniedziałek w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się konferencja prasowa pod hasłem "Polska. Rok przełomu", na której premier Donald Tusk przedstawił plan gospodarczy na najbliższe lata. 

Rok 2025 będzie rokiem pozytywnego przełomu, na który czekaliśmy tak długo. (…) W roku 2025 to będzie ponad 650 mld zł. Jesteśmy przekonani w rządzie, że to ostrożny szacunek. Mógłbym powiedzieć, że będzie bliżej 700 mld. To jest kwota rekordowa, takiej nie było jeszcze w historii polskiej gospodarki

– podkreślił premier. Następnie podczas konferencji Tusk zwrócił się do szefa InPostu Rafała Brzoski

Musimy przejść od sloganów do konkretnych decyzji. Deregulacja jest warunkiem sine qua non sukcesu inwestycyjnego Polski w Europie i Europy z całym światem 

– powiedział szef rządu.

Czytałem wywiady, że deregulacja nie jest w zasadzie czymś trudnym, tylko trzeba chcieć i że pan akurat wie, co trzeba zrobić. No to niech pan się za to weźmie 

– powiedział do biznesmena, który zareagował na słowa premiera śmiechem. 

Właściciel InPostu Rafał Brzoska za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że zgodził się przyjąć propozycję premiera Donalda Tuska.

Na konferencji rzucono mi rękawicę – podejmuję wyzwanie. Premier postawił sprawę jasno: „Chcecie deregulacji? To ją zaproponujcie w konkretach.” I tak właśnie zrobimy

– zaznaczył Rafał Brzoska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

POLECANE
Donald Trump dał Iranowi ultimatum? Chodzi o porozumienie nuklearne polityka
Donald Trump dał Iranowi ultimatum? Chodzi o porozumienie nuklearne

- Donald Trump, który napisał list do duchowo-politycznego przywódcy Iranu Alego Chameneia, dał Teheranowi dwa miesiące na zawarcie nowego porozumienia nuklearnego i zagroził poważnymi konsekwencjami, jeśli umowa taka nie zostanie zawarta - pisze w środę portal Axios.

Olbrychski na wiecu po rosyjsku. Konsternacja Trzaskowskiego Wiadomości
Olbrychski na wiecu po rosyjsku. Konsternacja Trzaskowskiego

Podczas spotkania kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego w ramach kampanii wyborczej w Grodzisku Mazowieckim, głos zabrał Daniel Olbrychski. Aktor opowiadał o spotkaniu rosyjskiego dziennikarza w Cannes po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich w 2015 r. Wtrącał przy tym do swojej wypowiedzi, zdania w języku rosyjskim.

Premier Tusk odpowiedział na list prezydenta Andrzeja Dudy. Jest komentarz Przemysława Czarnka polityka
Premier Tusk odpowiedział na list prezydenta Andrzeja Dudy. Jest komentarz Przemysława Czarnka

Premier Donald Tusk odpowiedział na list prezydenta Andrzeja Dudy ws. śmierci Barbary Skrzypek twierdząc m.in., że "czasy, kiedy prezydent, premier czy prezes partii wpływali na losy śledztw, minęły". Do wpisu szefa polskiego rządu w mediach społecznościowych odniósł się poseł Przemysław Czarnek.

Samuel Pereira: państwowiec kontra hejter tylko u nas
Samuel Pereira: państwowiec kontra hejter

Kiedy prezydent Polski kieruje do premiera poważny list dotyczący ładu prawnego w Polsce, można byłoby spodziewać się poważnej debaty o ważnych sprawach dla wszystkich obywateli. Tymczasem Donald Tusk odpowiada mu w mediach społecznościowych zdawkowym, niemal hejterskim komentarzem, ku uciesze gawiedzi spod znaku Silnych Razem.

Umowa USA–Ukraina ws. złóż mineralnych. Jest komunikat Białego Domu polityka
Umowa USA–Ukraina ws. złóż mineralnych. Jest komunikat Białego Domu

– USA chcą wyjść poza ramę wcześniejszej umowy dot. minerałów ziem rzadkich i teraz są przede wszystkim skupione na uzyskaniu długotrwałego pokoju między Ukrainą a Rosją – poinformowała rzecznik Białego Domu Karoline Leavitt po rozmowie prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Jest komentarz Wołodymyra Zełenskiego po rozmowie z Donaldem Trumpem polityka
Jest komentarz Wołodymyra Zełenskiego po rozmowie z Donaldem Trumpem

"Wierzymy, że wspólnie z Ameryką, z prezydentem Trumpem i pod amerykańskim przywództwem trwały pokój może zostać osiągnięty w tym roku" – napisał w mediach społecznościowych prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po rozmowie z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Pożar Bazaru Różyckiego w Warszawie. Jest apel policji Wiadomości
Pożar Bazaru Różyckiego w Warszawie. Jest apel policji

Według doniesień medialnych doszło do pożaru na Bazarze Różyckiego w Warszawie. Na miejsce przyjechała straż pożarna, która zajęła się gaszeniem ognia. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a przyczyna pożaru zostanie zbadana przez służby.

Jaka pogoda nas czeka? Nowy komunikat IMGW Wiadomości
Jaka pogoda nas czeka? Nowy komunikat IMGW

Najbliższe dni będą ciepłe i słoneczne, a temperatura w dzień wyniesie nawet 17 st. C; noce będą chłodne, a temperatura spadnie przy gruncie nawet do -8 st. C - poinformowała w środę synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Agnieszka Prasek.

Mały Alanek potrzebuje Twojej pomocy. Monetyzację tego nagrania przekażemy na jego zbiórkę gorące
Mały Alanek potrzebuje Twojej pomocy. Monetyzację tego nagrania przekażemy na jego zbiórkę

Dystrofia mięśniowa Duchenne’a – za tą niezrozumiałą nazwą kryje się tragedia. Wyrok, który słyszą rodzice około jednego na 5 tysięcy chłopców. Choroba objawia się w pierwszych latach życia dziecka, którego mięśnie stopniowo słabną, ostatecznie powodując problemy z samodzielnym poruszaniem się, oddychaniem, a nawet biciem serca.

„Badania wyszły bardzo słabo”. Była gwiazda TVN opublikowała wpis Wiadomości
„Badania wyszły bardzo słabo”. Była gwiazda TVN opublikowała wpis

Anna Wendzikowska coraz częściej otwarcie mówi o swoich problemach zdrowotnych. Tym razem podzieliła się z fanami szczegółami swojej walki z anemią, z którą zmaga się już od kilku lat. Dziennikarka przeszła szereg badań i wprowadziła zmiany w stylu życia, aby poprawić swoje zdrowie.

REKLAMA

"Raj dla prezesów, piekło dla pracowników". Gorące komentarze do pomysłów zespołu Brzoski

W poniedziałek Rafał Brzoska poinformował o powstaniu inicjatywy deregulacyjnej, którą możemy odnaleźć na stronie SprawdzaMY.com. Przedstawił propozycje zmian w prawie, które mają pomóc przedsiębiorcom w funkcjonowaniu na polskim rynku.
Rafał Brzoska
Rafał Brzoska / screen YT - Uniwersytet Mocy

W zeszłym tygodniu premier Donald Tusk powierzył właścicielowi InPostu Rafałowi Brzosce kierowanie zespołem ds. deregulacji rynku. Natomiast w poniedziałek biznesmen przedstawił 9 zmian w rozporządzeniach oraz 14 w ustawach.

Gorące komentarze

Politycy oraz internauci w mediach społecznościowych podzielili się swoimi przemyśleniami w tej sprawie. Propozycje Rafała Brzoski skomentował podczas poniedziałkowej konferencji poseł Mariusz Błaszczak.

Słyszymy o deregulacji. Proszę państwa, deregulacje w rządzie Donalda Tuska, w rządzie koalicji 13 grudnia, ma przeprowadzać nie minister, tylko przedsiębiorca. Zresztą przedsiębiorca, który jest właścicielem firmy konkurencyjnej wobec Poczty Polskiej. Więc stawiam pytanie, czy tu nie chodzi o to, żeby Poczta Polska przestała istnieć? Czy tu nie chodzi o to, żeby tak jak w latach 90. redukować i zamykać polskie przedsiębiorstwa? Przecież schemat był identyczny

– powiedział poseł Mariusz Błaszczak.

Także swój komentarz ws. inicjatywy deregulacyjnej zamieścił na platformie X poseł Janusz Kowalski.

Rafał Brzoska, który wspiera Donalda Tuska, zgłasza autorskie pomysły PiS jako… swoje. A gdzie pan był panie Brzoska w 2024 r., jak ustawy PiS hurtowo były odrzucane w Sejmie przez ekipę Tuska, jak np. skrócenie z 5 do 3 lat okresu przedawnienia zobowiązań podatkowych?

– czytamy.

Do sprawy odniosła się także była pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw Olga Semeniuk-Patkowska.

Siłą polskiej gospodarki jest siła polskich instytucji i polskich firm.  Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że mamy wielu patronów deregulacji gospodarczej, a na czele stoi prezes InPostu. Chcemy zatem usłyszeć od niego, czy ta deregulacja ma służyć bogatym i kapitałowi zagranicznemu, czy sektorowi małych i średnich firm?

– powiedziała poseł Olga Ewa Semeniuk-Patkowska. Zapowiedziała złożenie wniosku o dodatkowe posiedzenie sejmowej komisji gospodarki i rozwoju. Mają być na nią zaproszeni wszyscy przedstawiciele Rady Dialogu Społecznego, związki zawodowe, pracownicy, pracodawcy, ale przede wszystkim sektor małych i średnich firm. Ponadto na pytania posłów ma odpowiedzieć Rafał Brzoska.

Wpis w tej sprawie zamieścił także politolog dr Jan Śpiewak.

Okazuje się, że Brzoska mówi po dewelopersku:

Developerski na Polski

Zmniejszenie częstotliwości kontroli działalności gospodarczej, zatrudnianie cudzoziemców na elastyczne umowy, deregulacja gospodarki

Przetłumacz: Tłumaczenie z języka biznesowo-politycznego” na polski:

Pozwolenie firmom na jeszcze większy luz, ułatwienie wyzysku pracowników zza granicy i dalsze rozmontowywanie przepisów, które chronią zwykłych ludzi. Krótko mówiąc: raj dla prezesów, piekło dla pracowników

– ocenił Jan Śpiewak.

Deregulacja Brzoski czy całkowita Federalizacja systemu prawnego? Ojojojoj, nie podoba mnie się to. Egzekwowanie zasady „Unia Europejska + zero” brak dobudowywania krajowych przepisów do dyrektyw unijnych

– skomentował internauta.

Na nowej stronie zespołu Brzoski można znaleźć takie oto postulaty: Deregulacja przez zmniejszenie kontroli, rozwój zrobionej przez PiS aplikacji mObywatel i… to jest hit, wpuszczenie obcokrajowców na polski rynek pracy, nazwane dla niepoznaki „niedyskryminacją” Polaków w ich własnym kraju. Ja tu geniuszu za bardzo nie dostrzegam, ale… może się mylę

– napisał inny użytkownik. 

Rafał Brzoska przyjął propozycję premiera

W zeszły poniedziałek w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się konferencja prasowa pod hasłem "Polska. Rok przełomu", na której premier Donald Tusk przedstawił plan gospodarczy na najbliższe lata. 

Rok 2025 będzie rokiem pozytywnego przełomu, na który czekaliśmy tak długo. (…) W roku 2025 to będzie ponad 650 mld zł. Jesteśmy przekonani w rządzie, że to ostrożny szacunek. Mógłbym powiedzieć, że będzie bliżej 700 mld. To jest kwota rekordowa, takiej nie było jeszcze w historii polskiej gospodarki

– podkreślił premier. Następnie podczas konferencji Tusk zwrócił się do szefa InPostu Rafała Brzoski

Musimy przejść od sloganów do konkretnych decyzji. Deregulacja jest warunkiem sine qua non sukcesu inwestycyjnego Polski w Europie i Europy z całym światem 

– powiedział szef rządu.

Czytałem wywiady, że deregulacja nie jest w zasadzie czymś trudnym, tylko trzeba chcieć i że pan akurat wie, co trzeba zrobić. No to niech pan się za to weźmie 

– powiedział do biznesmena, który zareagował na słowa premiera śmiechem. 

Właściciel InPostu Rafał Brzoska za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że zgodził się przyjąć propozycję premiera Donalda Tuska.

Na konferencji rzucono mi rękawicę – podejmuję wyzwanie. Premier postawił sprawę jasno: „Chcecie deregulacji? To ją zaproponujcie w konkretach.” I tak właśnie zrobimy

– zaznaczył Rafał Brzoska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe