"Ciekawe, które media w Polsce finansowała lewicowa USAID"

Portal TheFix.media przeprowadził rozmowę z mediami z Ukrainy, Mołdawii oraz Macedonii Północnej, aby ustalić, jakie były skutki decyzji Donalda Trumpa o czasowym wstrzymaniu zagranicznej pomocy dla fundacji i NGO-sów. Tę sprawę skomentował Jacek Saryusz-Wolski.
Ważne
Ważne / Tysol

80% naszego finansowania pochodzi z pieniędzy rządu USA. To dla nas naprawdę zła sytuacja

– twierdzi Anna Babinets, redaktor naczelna Slidstvo.Info. Ukraiński serwis zajmuje się dziennikarstwem śledczym oraz historiami antykorupcyjnymi.

Spodziewaliśmy się, że sytuacja pogorszy się po inauguracji Trumpa, ale nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak źle i tak natychmiast. Nie otrzymaliśmy żadnych sygnałów ani niczego od naszych darczyńców, ani od naszych kolegów z innych krajów

– dodała. Portal wskazuje, że ukraińskie media mocno ucierpiały ze względu na spadek usług reklamowych po wybuchu wojny z Rosją. Jak wyjaśniła Anna Babinets, koniec amerykańskiego wsparcia finansowego utrudni dalszą pracę jej redakcji. 

Z podobnymi problemami spotykają się media z Mołdawii. Redaktor naczelna portalu Moldova.org Anastasia Condruc wyjaśniła, że większość ich budżetu pochodzi z amerykańskich i europejskich dotacji.

Około 75% naszego budżetu pochodzi z dotacji europejskich i amerykańskich. Na razie mamy budżet na pensje za luty i trochę marca. Więc pensje nie ulegną zmianie, ale później istnieje taka możliwość, ale naprawdę mamy nadzieję, że tak się nie stanie

– przyznała Anastasia Condruc.

Redakcja SDK jest teraz poważnie zagrożona, ponieważ czekaliśmy na odnowienie 2 projektów finansowanych przez USAID, które są wstrzymane. Te projekty stanowią 25 procent budżetu redakcji

– stwierdził z kolei Goran Mihajlovski, redaktor naczelny mołdawskiego portalu SDK. 

Komentarz byłego europosła

Jak podaje portal TheFix.media, wśród krajów zaniepokojonych wstrzymaniem amerykańskiego finansowania znajduje się także Polska. 

Niezależne media z innych krajów, takich jak Mołdawia, Macedonia Północna, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Polska czy Rumunia, również są zaniepokojone wstrzymaniem USAID

– podaje portal.

Były europoseł Jacek Saryusz-Wolski, komentując te doniesienia, zastanawiał się, które media w naszym kraju finansowała amerykańska agencja USAID.

"Niezależne MEDIA z innych krajów, takich jak Mołdawia, Macedonia Północna, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Polska czy Rumunia, również są zaniepokojone zatrzymaniem USAID". Ciekawe które media w Polsce finansowała lewicowa amerykańska agencja?

– skomentował medialne doniesienia Jacek Saryusz-Wolski.

Administracja Trumpa zwija USAID

W ciągu ostatnich kilku dni tysiące pracowników kontraktowych, w tym dyplomaci za granicą, zostało odsuniętych od pracy lub pozbawionych dostępu do kluczowych systemów agencji. We wtorek wieczorem urzędnicy zatrudnieni bezpośrednio przez rząd USA zaczęli otrzymywać zawiadomienia o urlopach. Później tej samej nocy agencja poinformowała swoich pracowników, że "cały personel zatrudniony bezpośrednio przez USAID zostanie wysłany na urlop". Docelowo wszystkim ma zostać zorganizowany transport, który zabierze ich do Stanów Zjednoczonych w ciągu 30 dni.

Jesteśmy wszyscy emocjonalnie rozbici. (…) Czujemy, że toczy się przeciwko nam wojna psychologiczna

– histeryzuje jeden z dyplomatów w komentarzu dla CNN.

To haniebny, nikczemny i niespotykany dotąd sposób traktowania urzędników państwowych, których bezpieczeństwo jest zagrożone po złośliwych, zniesławiających wypowiedziach Muska

– mówi inny.

USAID

Grupie polityków Partii Demokratycznej i ich zwolennikom uniemożliwiono wejście do siedziby Agencji Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego, tzw. USAID, która finansuje organizacje na całym świecie, w tym m.in. Tour de Konstytucja w Polsce. Elon Musk oświadczył, że Trump zgodził się zamknąć agencję. Sekretarz stanu Marco Rubio poinformował w poniedziałek, że został mianowany p.o. szefem Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego USAID.

Politycy i ich zwolennicy nie zostali wpuszczeni do budynku USAID. Grupa, kierowana przez senatora Chrisa Van Hollena, została poinformowana, że ​​biuro administratora USAID jest zamknięte.

Senator Chris Van Hollen (MD) i inni wybrani urzędnicy demokratyczni właśnie wkroczyli do siedziby USAID, mając za sobą tłum protestujących.

Wygląda mi to na powstanie

– pisał wcześniej Derrick Evans, republikański zwolennik Donalda Trumpa, prolifer i były członek Izby Delegatów Wirginii Zachodniej.

Administracja Bidena skasowała profil USAID

Odchodząca administracja prezydenta Joe Bidena skasowała profil X Agencji Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego – USAID, która zajmowała się finansowaniem zagranicznych organizacji pozarządowych. W Polsce finansowała m.in. Tour de Konstytucja.

WOW. Okej, czekaj, czekaj, potrzebujemy KOMPLETNEGO I CAŁKOWITEGO ARCHIWUM wszystkich tweetów USAID, ponieważ są one niezbędne do odtworzenia nadużyć instytucji w ciągu ostatnich 8 lat. Również nieoceniona strata dla mnie osobiście po stronie badań nad cenzurą Internetu

– zwraca uwagę Mike Benz, który jest dyrektorem Foundation for Freedom Online i byłym urzędnikiem Departamentu Stanu, odpowiedzialnym za formułowanie i negocjowanie polityki zagranicznej USA w kwestiach komunikacji międzynarodowej i technologii informacyjnej.

Trudno nie odnieść wrażenia, że jest to próba niszczenia dowodów przed zapowiadanym "przeglądem" działań administracji Bidena mających wpłynąć na politykę innych krajów, m.in. Polski.

Polskie NGO bez pieniędzy z USA

Administracja Donalda Trumpa zdecydowała się czasowo wstrzymać zagraniczną pomoc dla fundacji i NGO-sów. W Polsce dotknęło to m.in. Helsińską Fundację Praw Człowieka, Stowarzyszenie 61, Fundację "To Proste", Kampanię Przeciw Homofobii czy organizatorów Tour de Konstytucja. Wszystkie te podmioty przyznają, że bez amerykańskich pieniędzy grozi im poważne osłabienie finansowe.

Nikt się tego nie spodziewał – ani my, ani nasi grantodawcy. Wciąż liczymy straty. (…) Dostaliśmy maile, że dziękujemy, do widzenia. Moja organizacja przetrwała ostatnie 8 lat właśnie dzięki środkom ze Stanów. Dla niektórych NGO-sów to jest strata 1/3 budżetu, dla innych połowa, dla innych jeszcze więcej. Jaka jest skala problemu, dopiero się dowiemy – na razie wszystko liczymy

– mówi serwisowi OKO.press Róża Rzeplińska ze Stowarzyszenia 61.

Maciej Nowicki, prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, w rozmowie z portalem potwierdza, że część ich projektów została wstrzymana. – W jednym z nich środki były wypłacone z góry, w drugim raty są kwartalne. Ostatnia transza, od stycznia do kwietnia, została wstrzymana – tłumaczy.

Nasz operator, amerykański pośrednik, odebrał "stop work order" i wysłał do kontrahentów zobowiązanie zaprzestania jakichkolwiek działań. Jest to dla nas poważna strata. (…) Są organizacje, które straciły 70/80 proc. budżetu, są w sytuacji podbramkowej

– przyznaje Nowicki.

Sytuacja podobnie wygląda w Fundacji "To Proste", gdzie – według prezes Moniki Miłowskiej – zamrożono znaczną część środków:

Od 24 stycznia przez najbliższe 90 dni nie powinniśmy wydać ani złotówki. Nie wiemy, czy jakiekolwiek poniesione w tym czasie wydatki zostaną zaakceptowane. Nie wiemy, czy od maja pieniądze wrócą.

OKO.press, powołując się na Mirkę Makuchowską z Kampanii Przeciw Homofobii, pisze, że organizacja "z dnia na dzień straciła 350 tys. złotych".

100 tys. dolarów rocznie, które trafiało do nas przez pośredników od amerykańskiego Departamentu Pracy, wydawaliśmy na rzecznictwo, szkolenia dla aktywistów czy lokalną walkę z uchwałami anty-LGBT. Ta pula została niemal w całości wydana, ale mieliśmy obietnicę kontynuacji – kolejne 75 tys. dolarów. Chcieliśmy je przeznaczyć m.in. na wielką kampanię społeczną o związkach partnerskich. Z dnia na dzień straciliśmy 350 tys. złotych

– mówi Makuchowska.

Donald Trump cofnął finansowanie Tour de Konstytucja

Przypomnijmy, że w środę także aktywiści z Tour de Konstytucja poinformowali w mediach społecznościowych, że ich projekt dla szkół został wstrzymany przez amerykańską administrację. Aktywiści są "głęboko zaniepokojeni" decyzją prezydenta Donalda Trumpa i twierdzą, że jest to "decyzja bezprecedensowa".

Nie zgadzamy się na to. Umów należy dotrzymywać. Projekty edukacyjne takie jak Tour de Konstytucja mają fundamentalne znaczenie dla społeczeństwa obywatelskiego i nie mogą stać się ofiarą arbitralnych decyzji administracyjnych

– grzmią we wpisie na Facebooku.

Prezes Ordo Iuris komentuje

Do całej sytuacji odniósł się na platformie X prezes Ordo Iuris dr Jerzy Kwaśniewski, który stwierdził:

USA wstrzymują kasę dla lewackich NGO w Polsce?

Róża Rzeplińska:
"Moja organizacja przetrwała 8 lat właśnie dzięki środkom ze Stanów. Dla niektórych NGO-sów to jest strata 1/3 budżetu, dla innych połowa, dla innych jeszcze więcej."

Wspaniałe te organizacje "polskiego społeczeństwa obywatelskiego"... za obce pieniądze

 


 

POLECANE
Niemieckie władze ukarały klub fitness, który odmówił transseksualiście prawa do rozbierania się przy kobietach tylko u nas
Niemieckie władze ukarały klub fitness, który odmówił transseksualiście prawa do rozbierania się przy kobietach

Najpierw chciał uciszyć twórców podcastu, którzy nazwali go – poprawnie! - mężczyzną. Potem zaczął konkurować w sporcie przeciwko kobietom. Teraz transseksualista z Niemiec domaga się kary dla klubu fitness, który nie pozwolił mu podglądać nagich kobiet pod prysznicem.

Atak na Uniwersytecie Warszawskim. Nowy komunikat prokuratury Wiadomości
Atak na Uniwersytecie Warszawskim. Nowy komunikat prokuratury

- Podejrzany o zabójstwo pracownicy UW Mieszko R. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów - poinformował prokurator Piotr Antoni Skiba.

Mec. Michał Skwarzyński: Adam Bodnar nie dopilnował aby orzeczenie o własności mieszkania zostało ujawnione w Księdze Wieczystej tylko u nas
Mec. Michał Skwarzyński: Adam Bodnar nie dopilnował aby orzeczenie o własności mieszkania zostało ujawnione w Księdze Wieczystej

Kwestia mieszkania na ulicy Wąwozowej w Warszawie i braku jego wykazania w oświadczeniu majątkowym wzbudziła poruszenie opinii publicznej. Nie powinno to dziwić i zapewne nikogo nie dziwi. Wszak sprawa dotyczy Adama Bodnara człowieka o najwyższym, swego czasu poziomie zaufania co do jego profesjonalizmu, wiedzy, walorów moralnych etc.

Prezydent Andrzej Duda po wyborze nowego papieża: To poruszający moment Wiadomości
Prezydent Andrzej Duda po wyborze nowego papieża: To poruszający moment

- To moment głęboko poruszający dla wspólnoty Kościoła katolickiego - napisał prezydent Andrzej Duda po wyborze nowego papieża Leona XIV.

Jest nowy sondaż prezydencki Wiadomości
Jest nowy sondaż prezydencki

W najnowszym sondażu pracowni Atlas Intel na pierwszym miejscu znalazł się kandydat na prezydenta Karol Nawrocki z poparciem 29,1 proc. ankietowanych.

Jest reakcja Donalda Trumpa na wybór nowego papieża Wiadomości
Jest reakcja Donalda Trumpa na wybór nowego papieża

- Nie mogę doczekać się spotkania z papieżem Leonem XIV - napisał prezydent USA Donald Trump komentując wybór nowego papieża.

Szef holenderskiego wywiadu: To wtedy Rosja może uderzyć w NATO Wiadomości
Szef holenderskiego wywiadu: To wtedy Rosja może uderzyć w NATO

Rosja może być gotowa do wojny z NATO w ciągu roku od zakończenia wojny na Ukrainie – ostrzega szef holenderskiego wywiadu wojskowego.

Biały dym nad Kaplicą Sykstyńską. Kardynałowie wybrali papieża pilne
Biały dym nad Kaplicą Sykstyńską. Kardynałowie wybrali papieża

Po godz. 18 nad Kaplicą Sykstyńska pojawił się biały dym. To oznacza, że kardynałowie wybrali nowego papieża.

Nowy sondaż prezydencki z ostatniej chwili
Nowy sondaż prezydencki

Rafał Trzaskowski uzyskałby w wyborach 32,2 proc. głosów, Karol Nawrocki - 22,7 proc., Sławomir Mentzen - 13,5 proc., a Szymon Hołownia - 8,3 proc. głosów - wynika z sondażu Pollster dla "Super Expressu".

Komunikat dla mieszkańców Warszawy z ostatniej chwili
Komunikat dla mieszkańców Warszawy

W weekend tramwajarze dokończą asfaltowanie ulicy Belwederskiej pomiędzy Chełmską i Gagarina. Prace będą prowadzone także na skrzyżowaniu z Gagarina. Roboty rozpoczną się w czwartek w nocy.

REKLAMA

"Ciekawe, które media w Polsce finansowała lewicowa USAID"

Portal TheFix.media przeprowadził rozmowę z mediami z Ukrainy, Mołdawii oraz Macedonii Północnej, aby ustalić, jakie były skutki decyzji Donalda Trumpa o czasowym wstrzymaniu zagranicznej pomocy dla fundacji i NGO-sów. Tę sprawę skomentował Jacek Saryusz-Wolski.
Ważne
Ważne / Tysol

80% naszego finansowania pochodzi z pieniędzy rządu USA. To dla nas naprawdę zła sytuacja

– twierdzi Anna Babinets, redaktor naczelna Slidstvo.Info. Ukraiński serwis zajmuje się dziennikarstwem śledczym oraz historiami antykorupcyjnymi.

Spodziewaliśmy się, że sytuacja pogorszy się po inauguracji Trumpa, ale nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak źle i tak natychmiast. Nie otrzymaliśmy żadnych sygnałów ani niczego od naszych darczyńców, ani od naszych kolegów z innych krajów

– dodała. Portal wskazuje, że ukraińskie media mocno ucierpiały ze względu na spadek usług reklamowych po wybuchu wojny z Rosją. Jak wyjaśniła Anna Babinets, koniec amerykańskiego wsparcia finansowego utrudni dalszą pracę jej redakcji. 

Z podobnymi problemami spotykają się media z Mołdawii. Redaktor naczelna portalu Moldova.org Anastasia Condruc wyjaśniła, że większość ich budżetu pochodzi z amerykańskich i europejskich dotacji.

Około 75% naszego budżetu pochodzi z dotacji europejskich i amerykańskich. Na razie mamy budżet na pensje za luty i trochę marca. Więc pensje nie ulegną zmianie, ale później istnieje taka możliwość, ale naprawdę mamy nadzieję, że tak się nie stanie

– przyznała Anastasia Condruc.

Redakcja SDK jest teraz poważnie zagrożona, ponieważ czekaliśmy na odnowienie 2 projektów finansowanych przez USAID, które są wstrzymane. Te projekty stanowią 25 procent budżetu redakcji

– stwierdził z kolei Goran Mihajlovski, redaktor naczelny mołdawskiego portalu SDK. 

Komentarz byłego europosła

Jak podaje portal TheFix.media, wśród krajów zaniepokojonych wstrzymaniem amerykańskiego finansowania znajduje się także Polska. 

Niezależne media z innych krajów, takich jak Mołdawia, Macedonia Północna, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Polska czy Rumunia, również są zaniepokojone wstrzymaniem USAID

– podaje portal.

Były europoseł Jacek Saryusz-Wolski, komentując te doniesienia, zastanawiał się, które media w naszym kraju finansowała amerykańska agencja USAID.

"Niezależne MEDIA z innych krajów, takich jak Mołdawia, Macedonia Północna, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Polska czy Rumunia, również są zaniepokojone zatrzymaniem USAID". Ciekawe które media w Polsce finansowała lewicowa amerykańska agencja?

– skomentował medialne doniesienia Jacek Saryusz-Wolski.

Administracja Trumpa zwija USAID

W ciągu ostatnich kilku dni tysiące pracowników kontraktowych, w tym dyplomaci za granicą, zostało odsuniętych od pracy lub pozbawionych dostępu do kluczowych systemów agencji. We wtorek wieczorem urzędnicy zatrudnieni bezpośrednio przez rząd USA zaczęli otrzymywać zawiadomienia o urlopach. Później tej samej nocy agencja poinformowała swoich pracowników, że "cały personel zatrudniony bezpośrednio przez USAID zostanie wysłany na urlop". Docelowo wszystkim ma zostać zorganizowany transport, który zabierze ich do Stanów Zjednoczonych w ciągu 30 dni.

Jesteśmy wszyscy emocjonalnie rozbici. (…) Czujemy, że toczy się przeciwko nam wojna psychologiczna

– histeryzuje jeden z dyplomatów w komentarzu dla CNN.

To haniebny, nikczemny i niespotykany dotąd sposób traktowania urzędników państwowych, których bezpieczeństwo jest zagrożone po złośliwych, zniesławiających wypowiedziach Muska

– mówi inny.

USAID

Grupie polityków Partii Demokratycznej i ich zwolennikom uniemożliwiono wejście do siedziby Agencji Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego, tzw. USAID, która finansuje organizacje na całym świecie, w tym m.in. Tour de Konstytucja w Polsce. Elon Musk oświadczył, że Trump zgodził się zamknąć agencję. Sekretarz stanu Marco Rubio poinformował w poniedziałek, że został mianowany p.o. szefem Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego USAID.

Politycy i ich zwolennicy nie zostali wpuszczeni do budynku USAID. Grupa, kierowana przez senatora Chrisa Van Hollena, została poinformowana, że ​​biuro administratora USAID jest zamknięte.

Senator Chris Van Hollen (MD) i inni wybrani urzędnicy demokratyczni właśnie wkroczyli do siedziby USAID, mając za sobą tłum protestujących.

Wygląda mi to na powstanie

– pisał wcześniej Derrick Evans, republikański zwolennik Donalda Trumpa, prolifer i były członek Izby Delegatów Wirginii Zachodniej.

Administracja Bidena skasowała profil USAID

Odchodząca administracja prezydenta Joe Bidena skasowała profil X Agencji Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego – USAID, która zajmowała się finansowaniem zagranicznych organizacji pozarządowych. W Polsce finansowała m.in. Tour de Konstytucja.

WOW. Okej, czekaj, czekaj, potrzebujemy KOMPLETNEGO I CAŁKOWITEGO ARCHIWUM wszystkich tweetów USAID, ponieważ są one niezbędne do odtworzenia nadużyć instytucji w ciągu ostatnich 8 lat. Również nieoceniona strata dla mnie osobiście po stronie badań nad cenzurą Internetu

– zwraca uwagę Mike Benz, który jest dyrektorem Foundation for Freedom Online i byłym urzędnikiem Departamentu Stanu, odpowiedzialnym za formułowanie i negocjowanie polityki zagranicznej USA w kwestiach komunikacji międzynarodowej i technologii informacyjnej.

Trudno nie odnieść wrażenia, że jest to próba niszczenia dowodów przed zapowiadanym "przeglądem" działań administracji Bidena mających wpłynąć na politykę innych krajów, m.in. Polski.

Polskie NGO bez pieniędzy z USA

Administracja Donalda Trumpa zdecydowała się czasowo wstrzymać zagraniczną pomoc dla fundacji i NGO-sów. W Polsce dotknęło to m.in. Helsińską Fundację Praw Człowieka, Stowarzyszenie 61, Fundację "To Proste", Kampanię Przeciw Homofobii czy organizatorów Tour de Konstytucja. Wszystkie te podmioty przyznają, że bez amerykańskich pieniędzy grozi im poważne osłabienie finansowe.

Nikt się tego nie spodziewał – ani my, ani nasi grantodawcy. Wciąż liczymy straty. (…) Dostaliśmy maile, że dziękujemy, do widzenia. Moja organizacja przetrwała ostatnie 8 lat właśnie dzięki środkom ze Stanów. Dla niektórych NGO-sów to jest strata 1/3 budżetu, dla innych połowa, dla innych jeszcze więcej. Jaka jest skala problemu, dopiero się dowiemy – na razie wszystko liczymy

– mówi serwisowi OKO.press Róża Rzeplińska ze Stowarzyszenia 61.

Maciej Nowicki, prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, w rozmowie z portalem potwierdza, że część ich projektów została wstrzymana. – W jednym z nich środki były wypłacone z góry, w drugim raty są kwartalne. Ostatnia transza, od stycznia do kwietnia, została wstrzymana – tłumaczy.

Nasz operator, amerykański pośrednik, odebrał "stop work order" i wysłał do kontrahentów zobowiązanie zaprzestania jakichkolwiek działań. Jest to dla nas poważna strata. (…) Są organizacje, które straciły 70/80 proc. budżetu, są w sytuacji podbramkowej

– przyznaje Nowicki.

Sytuacja podobnie wygląda w Fundacji "To Proste", gdzie – według prezes Moniki Miłowskiej – zamrożono znaczną część środków:

Od 24 stycznia przez najbliższe 90 dni nie powinniśmy wydać ani złotówki. Nie wiemy, czy jakiekolwiek poniesione w tym czasie wydatki zostaną zaakceptowane. Nie wiemy, czy od maja pieniądze wrócą.

OKO.press, powołując się na Mirkę Makuchowską z Kampanii Przeciw Homofobii, pisze, że organizacja "z dnia na dzień straciła 350 tys. złotych".

100 tys. dolarów rocznie, które trafiało do nas przez pośredników od amerykańskiego Departamentu Pracy, wydawaliśmy na rzecznictwo, szkolenia dla aktywistów czy lokalną walkę z uchwałami anty-LGBT. Ta pula została niemal w całości wydana, ale mieliśmy obietnicę kontynuacji – kolejne 75 tys. dolarów. Chcieliśmy je przeznaczyć m.in. na wielką kampanię społeczną o związkach partnerskich. Z dnia na dzień straciliśmy 350 tys. złotych

– mówi Makuchowska.

Donald Trump cofnął finansowanie Tour de Konstytucja

Przypomnijmy, że w środę także aktywiści z Tour de Konstytucja poinformowali w mediach społecznościowych, że ich projekt dla szkół został wstrzymany przez amerykańską administrację. Aktywiści są "głęboko zaniepokojeni" decyzją prezydenta Donalda Trumpa i twierdzą, że jest to "decyzja bezprecedensowa".

Nie zgadzamy się na to. Umów należy dotrzymywać. Projekty edukacyjne takie jak Tour de Konstytucja mają fundamentalne znaczenie dla społeczeństwa obywatelskiego i nie mogą stać się ofiarą arbitralnych decyzji administracyjnych

– grzmią we wpisie na Facebooku.

Prezes Ordo Iuris komentuje

Do całej sytuacji odniósł się na platformie X prezes Ordo Iuris dr Jerzy Kwaśniewski, który stwierdził:

USA wstrzymują kasę dla lewackich NGO w Polsce?

Róża Rzeplińska:
"Moja organizacja przetrwała 8 lat właśnie dzięki środkom ze Stanów. Dla niektórych NGO-sów to jest strata 1/3 budżetu, dla innych połowa, dla innych jeszcze więcej."

Wspaniałe te organizacje "polskiego społeczeństwa obywatelskiego"... za obce pieniądze

 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe