Ordo Iuris na Panamerykańskim Forum Młodych Polityków

W dniach 10-12 lipca w Buenos Aires miała miejsce II edycja Panamerykańskiego Forum Młodych Polityków. Jak wskazują organizatorzy, Forum to przestrzeń skupiająca młodych liderów z obu Ameryk i Europy, zaangażowanych w zdroworozsądkową politykę, która broni podstawowych wartości kultury zachodniej. Forum ma na celu stworzenie sieci liderów politycznych, aktywistów i ludzi biznesu, która stara się stać – w perspektywie średnio- i długoterminowej – proaktywnym odpowiednikiem Forum São Paulo i Grupo de Puebla. Te ostatnie skupiają od lat lewicowe organizacje i partie Ameryki Łacińskiej
Weronika Przybierała
Weronika Przybierała / Ordo Iuris

Jako swoje wartości strona konserwatywna wymienia wolność, jako istotny wymiar jednostki, którego ochrona ma fundamentalne znaczenie, przejrzystość, jako niezbędny warunek wstępny dla liderów politycznych i społecznych, dialog na rzecz głębokiej debaty i tworzenia zrównoważonych polityk publicznych, zaangażowanie w otaczającą nas rzeczywistość polityczną i społeczną oraz przywództwo, aby z jasnością i odwagą stawić czoła wyzwaniom Ameryki i Europy w XXI wieku.

Czytaj także: Niemcy nie dotrzymują obietnic klimatycznych

Uczestnicy 

Wśród uczestników znaleźli się m.in. były minister spraw wewnętrznych Argentyny, a obecnie szef gabinetu ministrów rządu Javiera Milei’a, Guillermo Francos, rzecznik prezydenta Argentyny, Manuel Adorni czy wiceprezes młodzieżówki Fratelli d’Italia, Francesco di Giuseppe. W wydarzeniu wzięło udział prawie 200 osób, w tym ustawodawcy, biznesmeni, liderzy partii politycznych i think tanków, influencerzy i dziennikarze m.in. z USA, Brazylii, Chile, Wenezueli, Kolumbii, Hiszpanii, Włoch, Francji, Węgier, Urugwaju, Hondurasu i Peru, w tym przedstawiciele New York Young Republican Club, Patriots Network, Center for Fundamental Rights, CEU-CEFAS czy Danube Institute.

Konferencja 

Podczas konferencji prelegenci zauważyli, że młodzi ludzie o różnych narodowościach i o różnych systemach wartości podzielają pragnienie przezwyciężenia nierówności i problemów strukturalnych, które towarzyszą im w codziennym życiu i życiu przyszłych pokoleń. Dlatego też, poprzez uczestnictwo w partiach politycznych, organizacjach pozarządowych i think-tankach, znajdują oni przestrzeń, w której mogą działać, aby zmienić rzeczywistość swoją i wielu innych.

Już po raz drugi, do udziału w wydarzeniu zaproszenie otrzymali także przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris. W panelu dyskusyjnym poświęconym tzw. biopolityce, tj. zagadnieniu dotyczącemu uporządkowania relacji pomiędzy kwestiami bioetycznymi z jednej strony, a polityką i systemem prawnym państwa z drugiej, przedstawiciele Instytutu wskazali na konieczność dbania o podstawowe filary porządku społecznego, takie jak wolność, rodzina, życie, własność, suwerenność czy kultura narodowa. Zwrócono także uwagę, że konieczne jest prowadzenie rzetelnych badań i aktywne promowanie tych filarów wśród polityków tak, aby zachęcać, wspomagać i zjednoczyć tych, którzy chcą je chronić i doprowadzić do prawdziwie pozytywnych zmian społecznych.

Obywatele obu Ameryk i Europy są coraz bardziej świadomi złożonej sytuacji geopolitycznej, w której jesteśmy zanurzeni ze względu na funkcjonowanie w szybko zmieniających się rzeczywistościach polityczno-ideologicznych. Z uwagi na brak stabilności społecznej, ekonomicznej i politycznej, kraje Ameryki Południowej znajdują się dodatkowo w sytuacji, która utrudnia młodym ludziom dostęp do możliwości rozwoju na ich własnych terytoriach. Dlatego też ważnym wspólnym celem uczestników Panamerykańskiego Forum Młodych Polityków jest również walka z handlem narkotykami, terroryzmem i innymi formami zorganizowanej, transgranicznej przestępczości, którym często sprzyjają lub do którego się niestety dopuszczają niektóre formacje działające w ramach Forum Sao Paulo.

Czytaj także: Romanowski składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie Bodnara

Karta Buenos Aires 

Konferencja Panamerykańskiego Forum Młodych Polityków, podobnie jak w ubiegłym roku, zakończyła się przyjęciem „Karty Buenos Aires”, stanowiącej ideową podstawę kolejnych działań uczestników Forum. Treść dokumentu koncentruje się na ochronie wolności, demokracji, rządów prawa i własności prywatnej, do czego zobowiązali się jej sygnatariusze.


 

POLECANE
Czarzasty po posiedzeniu RBN: „Ustawka się nie udała” z ostatniej chwili
Czarzasty po posiedzeniu RBN: „Ustawka się nie udała”

Marszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty podkreślił, że w sprawach programu SAFE oraz Rady Pokoju odbyły się na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego ważne rozmowy. Odnosząc się do poświęconego mu punktu obrad RBN stwierdził, że „ustawka się nie udała”.

Szef BBN: Kwestia warunkowości może całkowicie rozbić ewentualną polską akcesję do SAFE z ostatniej chwili
Szef BBN: Kwestia warunkowości może całkowicie rozbić ewentualną polską akcesję do SAFE

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego prof. Sławomir Cenckiewicz po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego przyznał, że „kwestia warunkowości może całkowicie rozbić ewentualną polską akcesję do SAFE”.

Michał Woś: Usuniętego sędziego Łubowskiego zastępuje nominat Rady Państwa PRL gorące
Michał Woś: Usuniętego sędziego Łubowskiego zastępuje nominat Rady Państwa PRL

„Usuniętego sędziego Łubowskiego zastępuje T.Grochowicz - nominat Rady Państwa PRL” - napisał poseł PiS Michał Woś na platformie X.

Eurodeputowani przegłosowali przekształcenie UE w autonomię strategiczną pilne
Eurodeputowani przegłosowali przekształcenie UE w autonomię strategiczną

W sprawozdaniu przyjętym w środę Parlament Europejski podkreślił, że partnerstwa UE w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony są kluczowe dla skutecznego reagowania na pojawiające się zagrożenia i wzmacniania globalnej roli UE jako autonomii strategicznej.

PiS nie będzie rekomendował weta do ustawy o SAFE mimo mechanizmu warunkowości z ostatniej chwili
PiS nie będzie rekomendował weta do ustawy o SAFE mimo mechanizmu warunkowości

PiS nie będzie rekomendował weta do ustawy o SAFE mimo mechanizmu warunkowości – wynika ze stanowiska w sprawie ustawy o SAFE, jakie przedstawił Mariusz Błaszczak reprezentujący Klub PiS podczas Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Frakcja przewidziała zaledwie kilka poprawek.

Bogucki: Podczas RBN nie rozwiano wszystkich wątpliwości ws. programu SAFE pilne
Bogucki: Podczas RBN nie rozwiano wszystkich wątpliwości ws. programu SAFE

Po środowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, które dotyczyło m.in. programu SAFE, szef Kancelarii Prezydenta Zbigniew Bogucki ocenił, że w czasie dyskusji w tej sprawie nie rozwiano wszystkich wątpliwości ani nie wybrzmiały wszystkie odpowiedzi na pytania KPRP.

Karol Nawrocki: Jest dezinformacją, jakoby Polska musiała wpłacić 1 mld dolarów, aby przystąpić do Rady Pokoju tylko u nas
Karol Nawrocki: Jest dezinformacją, jakoby Polska musiała wpłacić 1 mld dolarów, aby przystąpić do Rady Pokoju

Prezydent Karol Nawrocki podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego stanowczo zaprzeczył, jakoby Polska musiała wpłacić 1 mld dolarów, by przystąpić do Rady Pokoju. Jak podkreślił, informacje o obowiązkowej wpłacie to „jaskrawa dezinformacja”, a w sprawach kluczowych dla bezpieczeństwa państwa nie może być miejsca na polityczną ciszę i brak jasnych decyzji.

Dr Jacek Saryusz-Wolski: „Pożyczka SAFE może zagrozić Polsce. To pułapka” tylko u nas
Dr Jacek Saryusz-Wolski: „Pożyczka SAFE może zagrozić Polsce. To pułapka”

„Sprawą naprawdę pierwszorzędną jest SAFE!!! Pożyczka SAFE może zagrozić Polsce, na wzór KPO, potencjalnym, politycznie motywowanym, dyskrecjonalnym i arbitralnym szantażem oraz blokowaniem środków” - mówi portalowi Tysol.pl doradca prezydenta ds. UE dr Jacek Saryusz-Wolski.

Trwa posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. „Chodzi o polską rację stanu” z ostatniej chwili
Trwa posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. „Chodzi o polską rację stanu”

W Pałacu Prezydenckim trwa zwołane przez prezydenta RP Karola Nawrockiego posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

„Przyjęcie funduszy SAFE w formie zaproponowanej przez rząd doprowadzi MON do niewypłacalności!” z ostatniej chwili
„Przyjęcie funduszy SAFE w formie zaproponowanej przez rząd doprowadzi MON do niewypłacalności!”

„Przyjęcie funduszy SAFE w formie zaproponowanej przez rząd doprowadzi MON do niewypłacalności!” – napisał na platformie X Mariusz Błaszczak (PiS), były minister obrony narodowej.

REKLAMA

Ordo Iuris na Panamerykańskim Forum Młodych Polityków

W dniach 10-12 lipca w Buenos Aires miała miejsce II edycja Panamerykańskiego Forum Młodych Polityków. Jak wskazują organizatorzy, Forum to przestrzeń skupiająca młodych liderów z obu Ameryk i Europy, zaangażowanych w zdroworozsądkową politykę, która broni podstawowych wartości kultury zachodniej. Forum ma na celu stworzenie sieci liderów politycznych, aktywistów i ludzi biznesu, która stara się stać – w perspektywie średnio- i długoterminowej – proaktywnym odpowiednikiem Forum São Paulo i Grupo de Puebla. Te ostatnie skupiają od lat lewicowe organizacje i partie Ameryki Łacińskiej
Weronika Przybierała
Weronika Przybierała / Ordo Iuris

Jako swoje wartości strona konserwatywna wymienia wolność, jako istotny wymiar jednostki, którego ochrona ma fundamentalne znaczenie, przejrzystość, jako niezbędny warunek wstępny dla liderów politycznych i społecznych, dialog na rzecz głębokiej debaty i tworzenia zrównoważonych polityk publicznych, zaangażowanie w otaczającą nas rzeczywistość polityczną i społeczną oraz przywództwo, aby z jasnością i odwagą stawić czoła wyzwaniom Ameryki i Europy w XXI wieku.

Czytaj także: Niemcy nie dotrzymują obietnic klimatycznych

Uczestnicy 

Wśród uczestników znaleźli się m.in. były minister spraw wewnętrznych Argentyny, a obecnie szef gabinetu ministrów rządu Javiera Milei’a, Guillermo Francos, rzecznik prezydenta Argentyny, Manuel Adorni czy wiceprezes młodzieżówki Fratelli d’Italia, Francesco di Giuseppe. W wydarzeniu wzięło udział prawie 200 osób, w tym ustawodawcy, biznesmeni, liderzy partii politycznych i think tanków, influencerzy i dziennikarze m.in. z USA, Brazylii, Chile, Wenezueli, Kolumbii, Hiszpanii, Włoch, Francji, Węgier, Urugwaju, Hondurasu i Peru, w tym przedstawiciele New York Young Republican Club, Patriots Network, Center for Fundamental Rights, CEU-CEFAS czy Danube Institute.

Konferencja 

Podczas konferencji prelegenci zauważyli, że młodzi ludzie o różnych narodowościach i o różnych systemach wartości podzielają pragnienie przezwyciężenia nierówności i problemów strukturalnych, które towarzyszą im w codziennym życiu i życiu przyszłych pokoleń. Dlatego też, poprzez uczestnictwo w partiach politycznych, organizacjach pozarządowych i think-tankach, znajdują oni przestrzeń, w której mogą działać, aby zmienić rzeczywistość swoją i wielu innych.

Już po raz drugi, do udziału w wydarzeniu zaproszenie otrzymali także przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris. W panelu dyskusyjnym poświęconym tzw. biopolityce, tj. zagadnieniu dotyczącemu uporządkowania relacji pomiędzy kwestiami bioetycznymi z jednej strony, a polityką i systemem prawnym państwa z drugiej, przedstawiciele Instytutu wskazali na konieczność dbania o podstawowe filary porządku społecznego, takie jak wolność, rodzina, życie, własność, suwerenność czy kultura narodowa. Zwrócono także uwagę, że konieczne jest prowadzenie rzetelnych badań i aktywne promowanie tych filarów wśród polityków tak, aby zachęcać, wspomagać i zjednoczyć tych, którzy chcą je chronić i doprowadzić do prawdziwie pozytywnych zmian społecznych.

Obywatele obu Ameryk i Europy są coraz bardziej świadomi złożonej sytuacji geopolitycznej, w której jesteśmy zanurzeni ze względu na funkcjonowanie w szybko zmieniających się rzeczywistościach polityczno-ideologicznych. Z uwagi na brak stabilności społecznej, ekonomicznej i politycznej, kraje Ameryki Południowej znajdują się dodatkowo w sytuacji, która utrudnia młodym ludziom dostęp do możliwości rozwoju na ich własnych terytoriach. Dlatego też ważnym wspólnym celem uczestników Panamerykańskiego Forum Młodych Polityków jest również walka z handlem narkotykami, terroryzmem i innymi formami zorganizowanej, transgranicznej przestępczości, którym często sprzyjają lub do którego się niestety dopuszczają niektóre formacje działające w ramach Forum Sao Paulo.

Czytaj także: Romanowski składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie Bodnara

Karta Buenos Aires 

Konferencja Panamerykańskiego Forum Młodych Polityków, podobnie jak w ubiegłym roku, zakończyła się przyjęciem „Karty Buenos Aires”, stanowiącej ideową podstawę kolejnych działań uczestników Forum. Treść dokumentu koncentruje się na ochronie wolności, demokracji, rządów prawa i własności prywatnej, do czego zobowiązali się jej sygnatariusze.



 

Polecane