Jest odpowiedź przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ws. posła Romanowskiego

"Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w odpowiedzi na moją skargę oficjalnie uznaje, że poseł Marcin Romanowski jest objęty immunitetem i powinien być natychmiast wypuszczony z uwagi na ewentualną konieczność przeprowadzenia procedury uchylenia mu immunitetu przez Parlament" – informuje w mediach społecznościowych pełnomocnik Marcina Romanowskiego, mec. Bartosz Lewandowski.
 Jest odpowiedź przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ws. posła Romanowskiego
/ Tysol

Składam zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z bezprawnym pozbawieniem wolności posła i przekroczenie uprawnień. To jest KOMPROMITACJA na skalę międzynarodową! 

– komentuje w mediach społecznościowych mec. Lewandowski. Do wpisu dołączył pismo  przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, Theodorosa Rousopoulosa. Adresatem pisma jest m.in marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Czytaj również: Krytyka Polityczna: Koalicji nie m

"Byłbym wdzięczny za pilne zwrócenie uwagi właściwych organów krajowych na immunitet przyznany Panu Romanowskiemu"

Pragnę niniejszym potwierdzić, że jako członek Zgromadzenia Pan Romanowski korzysta z immunitetów i przywilejów przewidzianych w Porozumieniu ogólnym w sprawie przywilejów i immunitetów Rady Europy z dnia 2 września 1949 r. oraz Protokole dodatkowym do niego z dnia 6 listopada 1952 r., które zostały ratyfikowane przez Polskę w dniu 16 marca 1993 r.

– pisze do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, Theodoros Rousopoulos. 

Przewodniczący informuje, że "każdy organ krajowy składający wniosek o uchylenie immunitetu członka Zgromadzenia Parlamentarnego w odniesieniu do własnego parlamentu krajowego, musi również złożyć wniosek do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy". Dodaje, że w przypadku złożenia takiego wniosku, Zgromadzenie rozpatrzy taki wniosek na najbliższym posiedzeniu plenarnym.

W związku z powyższym byłbym niezmiernie wdzięczny za pilne zwrócenie uwagi właściwych organów krajowych na immunitet przyznany Panu Romanowskiemu w trakcie trwania sesji Zgromadzenia Parlamentarnego. W przypadku, gdy władze krajowe zostaną poinformowane o fakcie korzystania przez posła z immunitetu, powinny zawiesić postępowanie sądowe do czasu uchylenia immunitetu przez Zgromadzenie

– pisze Theodoros Rousopoulos.

Będę wdzięczny za informowanie mnie na bieżąco o sytuacji i pozostaję do Państwa dyspozycji w celu uzyskania ewentualnych wyjaśnień

– podsumował przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Czytaj także: Deutsche Quelle: Czy po drodze nam z AfD?

"Co za kompromitacja"

Odpowiedź przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych. 

Przewodniczący ZP Rady Europy domaga się natychmiastowego zwolnienia @MarRomanowski. Co za kompromitacja bodnarowców i Tuska

– pisze były wiceminister Michał Woś. Polityk dodał, że "[Bodnar i Tusk - red.] wywołali międzynarodowy skandal zachowując się jak prokuratorzy w putinowskiej Rosji".

Widać, że Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy nie przeczytał dwóch opinii niezależnych ośrodków naukowych 

– ironizuje adwokat i radca prawny Piotr Leonarski, nawiązując do oświadczenia prokuratury, w którym poinformowano, że wg. pozyskanych dwóch opinii prawnych, immunitet ZPRE nie wyłączał możliwości zatrzymania posła Romanowskiego.

Kompromitacja Bodnara i jego NEOprokuratorów❗️ Przewodniczący ZG Rady Europy pisze do @szymon_holownia, że natychmiast powinna być “zawieszona procedura” . Mamy więc międzynarodowy skandal z aresztowaniem posła i wstyd dla Polski

– wskazuje z kolei europoseł Patryk Jaki. Polityk podkreśla, że "każdy kto miał oczy i minimum przyzwoitości widział, że we wszystkich wnioskach, które składali Bodnarowcy nie było ani słowa o Radzie Europy". 

Oni po prostu nie sprawdzili tej prostej rzeczy, którą każdy mógł sprawdzić w Google. I trzeba być głupcem, aby wierzyć, że w takim razem sprawdzili bardziej skomplikowanie rzeczy w tej sprawie. Wykonują polityczne zlecenie zemsty 

– pisze polityk i dodaje, że "nie mówiąc o tej bandzie nieudaczników z PO, którzy przekonywali, że “immunitet obowiązuje tylko w czasie sesji” a były sędzia ETPC tłumaczył im jak dzieciom, że to bzdura". 

To samo potwierdził w tym piśmie przewodniczący ZP Rady Europy. Więc zasady działamy po bandzie a potem “szukamy jakiejś podstawy prawnej” tak “jak my ją rozumiemy” nie działają w cywilizowanym świecie

– podsumował Patryk Jaki.

Czytaj również: Katolicki konwertyta kandydatem na wiceprezydenta USA 

 

 

Sprawa Marcina Romanowskiego

W poniedziałek poseł Suwerennej Polski i były wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski został zatrzymany przez ABW na zlecenie Prokuratury Krajowej. Chodzi o śledztwo prokuratury dot. rzekomo nieprawidłowego dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości. Polityk został dowieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty 11 przestępstw, w tym m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Sęk jednak w tym, że mimo, iż Sejm uchylił Romanowskiemu poselski immunitet przysługujący mu na mocy bycia polskim parlamentarzystą, Romanowski jest również członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, zatem także z tytułu pełnienia tej funkcji przysługuje mu immunitet. Zdaniem pełnomocnika Romanowskiego, mec. Bartosza Lewandowskiego, w związku z powyższym zatrzymanie i przedstawienie zarzutów Romanowskiemu było nielegalne i prawnie bezskuteczne.


 

POLECANE
Wówczas nikt nie wierzył. Zestawiono kadry z wieców Dudy i Nawrockiego z ostatniej chwili
"Wówczas nikt nie wierzył". Zestawiono kadry z wieców Dudy i Nawrockiego

Kandydat na prezydenta Karol Nawrocki spotkał się w piątek z mieszkańcami Koszalina, gdzie witały go tłumy. Publicysta Wojciech Mucha przypomniał wiec wyborczy z lutego 2015 roku przyszłego prezydenta Andrzeja Dudy.

Senator Piotr Woźniak usunięty z klubu Lewicy z ostatniej chwili
Senator Piotr Woźniak usunięty z klubu Lewicy

Klub Lewicy podczas posiedzenia zdecydował o usunięciu ze swoich szeregów senatora Piotra Woźniaka.

Powinniśmy wtedy przesłuchać Ziobrę. Sroka przyznaje się do błędu z ostatniej chwili
"Powinniśmy wtedy przesłuchać Ziobrę". Sroka przyznaje się do błędu

– Dzisiaj analizując wstecz to, co się wydarzyło i w którym miejscu bylibyśmy dzisiaj — tak, uważam, że powinniśmy wtedy przesłuchać Zbigniewa Ziobrę – stwierdziła w piątek szefowa komisji ds. Pegasusa Magdalena Sroka.

Marcin Romanowski objął ważne stanowisko na Węgrzech z ostatniej chwili
Marcin Romanowski objął ważne stanowisko na Węgrzech

Były wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, który uzyskał azyl polityczny na Węgrzech, stanął na czele Polsko-Węgierskiego Instytutu Wolności w Budapeszcie.

Niespokojnie na granicy. Nowy komunikat Straży Granicznej Wiadomości
Niespokojnie na granicy. Nowy komunikat Straży Granicznej

Straż Graniczna regularnie publikuje raporty dotyczące wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Jak donosi, nie ustają ataki agresywnych migrantów.

Kompromitacja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej podczas obchodów 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego Wiadomości
Kompromitacja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej podczas obchodów 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego

- Chcę przypomnieć dzisiaj matkę króla Mieszka I, Emnildę - powiedziała marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska podczas uroczystego zgromadzenia parlamentu w Gnieźnie. W sieci pojawiło się wiele komentarzy, zwracających m.in. uwagę na to, że Mieszko I nie był królem, lecz pierwszym władcą Polski. Z kolei pierwszym królem był Bolesław Chrobry.

Poseł PiS Dariusz Matecki opuścił areszt z ostatniej chwili
Poseł PiS Dariusz Matecki opuścił areszt

Poseł PiS Dariusz Matecki opuścił areszt w Radomiu po wpłaceniu 500 tys. złotych poręczenia majątkowego. Polityk przebywał w nim od 7 marca.

Niemcy coraz częściej wybierają Polskę. Oto powody z ostatniej chwili
Niemcy coraz częściej wybierają Polskę. Oto powody

Coraz więcej Niemców przeprowadza się do Polski. Przyciągają ich niższe koszty życia i dynamiczna gospodarka – informuje serwis klamm.de.

Turyści kochają tę grecką wyspę. Naukowcy ostrzegają: jej katastrofa to kwestia czasu  Wiadomości
Turyści kochają tę grecką wyspę. Naukowcy ostrzegają: jej katastrofa to kwestia czasu 

Santorini to grecka wyspa przez którą przewalają się tłumy turystów. Ostatnio jest ich nawet więcej niż chcieliby tego mieszkańcy. Wkrótce może się to jednak zmienić. Od stycznia na wyspie drży ziemia. Część mieszkańców postanowiła nawet znaleźć sobie inne miejsce do życia. Bo lepiej nie będzie. Naukowcy, badający właśnie morskie dno w tym rejonie przyznają, że prędzej czy później musi dojść do katastrofy. Powodem jest podwodny wulkan.  

Beata Szydło uderza w Tuska: Ciągle umyka mu ten szczegół Wiadomości
Beata Szydło uderza w Tuska: "Ciągle umyka mu ten szczegół"

''Premier Tusk powinien pamiętać, że Bolesław Chrobry koronował się wbrew Cesarstwu, które dążyło do zniszczenia Polski. Z jakiegoś powodu Tuskowi ciągle ten szczegół umyka'' – napisała europoseł Beata Szydło, komentując wydarzenia związane z uroczystym zgromadzeniem parlamentu w Gnieźnie z okazji 1000. rocznicy koronacji Bolesława Chrobrego.

REKLAMA

Jest odpowiedź przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ws. posła Romanowskiego

"Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w odpowiedzi na moją skargę oficjalnie uznaje, że poseł Marcin Romanowski jest objęty immunitetem i powinien być natychmiast wypuszczony z uwagi na ewentualną konieczność przeprowadzenia procedury uchylenia mu immunitetu przez Parlament" – informuje w mediach społecznościowych pełnomocnik Marcina Romanowskiego, mec. Bartosz Lewandowski.
 Jest odpowiedź przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ws. posła Romanowskiego
/ Tysol

Składam zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z bezprawnym pozbawieniem wolności posła i przekroczenie uprawnień. To jest KOMPROMITACJA na skalę międzynarodową! 

– komentuje w mediach społecznościowych mec. Lewandowski. Do wpisu dołączył pismo  przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, Theodorosa Rousopoulosa. Adresatem pisma jest m.in marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Czytaj również: Krytyka Polityczna: Koalicji nie m

"Byłbym wdzięczny za pilne zwrócenie uwagi właściwych organów krajowych na immunitet przyznany Panu Romanowskiemu"

Pragnę niniejszym potwierdzić, że jako członek Zgromadzenia Pan Romanowski korzysta z immunitetów i przywilejów przewidzianych w Porozumieniu ogólnym w sprawie przywilejów i immunitetów Rady Europy z dnia 2 września 1949 r. oraz Protokole dodatkowym do niego z dnia 6 listopada 1952 r., które zostały ratyfikowane przez Polskę w dniu 16 marca 1993 r.

– pisze do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, Theodoros Rousopoulos. 

Przewodniczący informuje, że "każdy organ krajowy składający wniosek o uchylenie immunitetu członka Zgromadzenia Parlamentarnego w odniesieniu do własnego parlamentu krajowego, musi również złożyć wniosek do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy". Dodaje, że w przypadku złożenia takiego wniosku, Zgromadzenie rozpatrzy taki wniosek na najbliższym posiedzeniu plenarnym.

W związku z powyższym byłbym niezmiernie wdzięczny za pilne zwrócenie uwagi właściwych organów krajowych na immunitet przyznany Panu Romanowskiemu w trakcie trwania sesji Zgromadzenia Parlamentarnego. W przypadku, gdy władze krajowe zostaną poinformowane o fakcie korzystania przez posła z immunitetu, powinny zawiesić postępowanie sądowe do czasu uchylenia immunitetu przez Zgromadzenie

– pisze Theodoros Rousopoulos.

Będę wdzięczny za informowanie mnie na bieżąco o sytuacji i pozostaję do Państwa dyspozycji w celu uzyskania ewentualnych wyjaśnień

– podsumował przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Czytaj także: Deutsche Quelle: Czy po drodze nam z AfD?

"Co za kompromitacja"

Odpowiedź przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych. 

Przewodniczący ZP Rady Europy domaga się natychmiastowego zwolnienia @MarRomanowski. Co za kompromitacja bodnarowców i Tuska

– pisze były wiceminister Michał Woś. Polityk dodał, że "[Bodnar i Tusk - red.] wywołali międzynarodowy skandal zachowując się jak prokuratorzy w putinowskiej Rosji".

Widać, że Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy nie przeczytał dwóch opinii niezależnych ośrodków naukowych 

– ironizuje adwokat i radca prawny Piotr Leonarski, nawiązując do oświadczenia prokuratury, w którym poinformowano, że wg. pozyskanych dwóch opinii prawnych, immunitet ZPRE nie wyłączał możliwości zatrzymania posła Romanowskiego.

Kompromitacja Bodnara i jego NEOprokuratorów❗️ Przewodniczący ZG Rady Europy pisze do @szymon_holownia, że natychmiast powinna być “zawieszona procedura” . Mamy więc międzynarodowy skandal z aresztowaniem posła i wstyd dla Polski

– wskazuje z kolei europoseł Patryk Jaki. Polityk podkreśla, że "każdy kto miał oczy i minimum przyzwoitości widział, że we wszystkich wnioskach, które składali Bodnarowcy nie było ani słowa o Radzie Europy". 

Oni po prostu nie sprawdzili tej prostej rzeczy, którą każdy mógł sprawdzić w Google. I trzeba być głupcem, aby wierzyć, że w takim razem sprawdzili bardziej skomplikowanie rzeczy w tej sprawie. Wykonują polityczne zlecenie zemsty 

– pisze polityk i dodaje, że "nie mówiąc o tej bandzie nieudaczników z PO, którzy przekonywali, że “immunitet obowiązuje tylko w czasie sesji” a były sędzia ETPC tłumaczył im jak dzieciom, że to bzdura". 

To samo potwierdził w tym piśmie przewodniczący ZP Rady Europy. Więc zasady działamy po bandzie a potem “szukamy jakiejś podstawy prawnej” tak “jak my ją rozumiemy” nie działają w cywilizowanym świecie

– podsumował Patryk Jaki.

Czytaj również: Katolicki konwertyta kandydatem na wiceprezydenta USA 

 

 

Sprawa Marcina Romanowskiego

W poniedziałek poseł Suwerennej Polski i były wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski został zatrzymany przez ABW na zlecenie Prokuratury Krajowej. Chodzi o śledztwo prokuratury dot. rzekomo nieprawidłowego dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości. Polityk został dowieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty 11 przestępstw, w tym m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Sęk jednak w tym, że mimo, iż Sejm uchylił Romanowskiemu poselski immunitet przysługujący mu na mocy bycia polskim parlamentarzystą, Romanowski jest również członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, zatem także z tytułu pełnienia tej funkcji przysługuje mu immunitet. Zdaniem pełnomocnika Romanowskiego, mec. Bartosza Lewandowskiego, w związku z powyższym zatrzymanie i przedstawienie zarzutów Romanowskiemu było nielegalne i prawnie bezskuteczne.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe