Jest odpowiedź przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ws. posła Romanowskiego

"Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w odpowiedzi na moją skargę oficjalnie uznaje, że poseł Marcin Romanowski jest objęty immunitetem i powinien być natychmiast wypuszczony z uwagi na ewentualną konieczność przeprowadzenia procedury uchylenia mu immunitetu przez Parlament" – informuje w mediach społecznościowych pełnomocnik Marcina Romanowskiego, mec. Bartosz Lewandowski.
 Jest odpowiedź przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ws. posła Romanowskiego
/ Tysol

Składam zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z bezprawnym pozbawieniem wolności posła i przekroczenie uprawnień. To jest KOMPROMITACJA na skalę międzynarodową! 

– komentuje w mediach społecznościowych mec. Lewandowski. Do wpisu dołączył pismo  przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, Theodorosa Rousopoulosa. Adresatem pisma jest m.in marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Czytaj również: Krytyka Polityczna: Koalicji nie m

"Byłbym wdzięczny za pilne zwrócenie uwagi właściwych organów krajowych na immunitet przyznany Panu Romanowskiemu"

Pragnę niniejszym potwierdzić, że jako członek Zgromadzenia Pan Romanowski korzysta z immunitetów i przywilejów przewidzianych w Porozumieniu ogólnym w sprawie przywilejów i immunitetów Rady Europy z dnia 2 września 1949 r. oraz Protokole dodatkowym do niego z dnia 6 listopada 1952 r., które zostały ratyfikowane przez Polskę w dniu 16 marca 1993 r.

– pisze do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, Theodoros Rousopoulos. 

Przewodniczący informuje, że "każdy organ krajowy składający wniosek o uchylenie immunitetu członka Zgromadzenia Parlamentarnego w odniesieniu do własnego parlamentu krajowego, musi również złożyć wniosek do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy". Dodaje, że w przypadku złożenia takiego wniosku, Zgromadzenie rozpatrzy taki wniosek na najbliższym posiedzeniu plenarnym.

W związku z powyższym byłbym niezmiernie wdzięczny za pilne zwrócenie uwagi właściwych organów krajowych na immunitet przyznany Panu Romanowskiemu w trakcie trwania sesji Zgromadzenia Parlamentarnego. W przypadku, gdy władze krajowe zostaną poinformowane o fakcie korzystania przez posła z immunitetu, powinny zawiesić postępowanie sądowe do czasu uchylenia immunitetu przez Zgromadzenie

– pisze Theodoros Rousopoulos.

Będę wdzięczny za informowanie mnie na bieżąco o sytuacji i pozostaję do Państwa dyspozycji w celu uzyskania ewentualnych wyjaśnień

– podsumował przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Czytaj także: Deutsche Quelle: Czy po drodze nam z AfD?

"Co za kompromitacja"

Odpowiedź przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych. 

Przewodniczący ZP Rady Europy domaga się natychmiastowego zwolnienia @MarRomanowski. Co za kompromitacja bodnarowców i Tuska

– pisze były wiceminister Michał Woś. Polityk dodał, że "[Bodnar i Tusk - red.] wywołali międzynarodowy skandal zachowując się jak prokuratorzy w putinowskiej Rosji".

Widać, że Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy nie przeczytał dwóch opinii niezależnych ośrodków naukowych 

– ironizuje adwokat i radca prawny Piotr Leonarski, nawiązując do oświadczenia prokuratury, w którym poinformowano, że wg. pozyskanych dwóch opinii prawnych, immunitet ZPRE nie wyłączał możliwości zatrzymania posła Romanowskiego.

Kompromitacja Bodnara i jego NEOprokuratorów❗️ Przewodniczący ZG Rady Europy pisze do @szymon_holownia, że natychmiast powinna być “zawieszona procedura” . Mamy więc międzynarodowy skandal z aresztowaniem posła i wstyd dla Polski

– wskazuje z kolei europoseł Patryk Jaki. Polityk podkreśla, że "każdy kto miał oczy i minimum przyzwoitości widział, że we wszystkich wnioskach, które składali Bodnarowcy nie było ani słowa o Radzie Europy". 

Oni po prostu nie sprawdzili tej prostej rzeczy, którą każdy mógł sprawdzić w Google. I trzeba być głupcem, aby wierzyć, że w takim razem sprawdzili bardziej skomplikowanie rzeczy w tej sprawie. Wykonują polityczne zlecenie zemsty 

– pisze polityk i dodaje, że "nie mówiąc o tej bandzie nieudaczników z PO, którzy przekonywali, że “immunitet obowiązuje tylko w czasie sesji” a były sędzia ETPC tłumaczył im jak dzieciom, że to bzdura". 

To samo potwierdził w tym piśmie przewodniczący ZP Rady Europy. Więc zasady działamy po bandzie a potem “szukamy jakiejś podstawy prawnej” tak “jak my ją rozumiemy” nie działają w cywilizowanym świecie

– podsumował Patryk Jaki.

Czytaj również: Katolicki konwertyta kandydatem na wiceprezydenta USA 

 

 

Sprawa Marcina Romanowskiego

W poniedziałek poseł Suwerennej Polski i były wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski został zatrzymany przez ABW na zlecenie Prokuratury Krajowej. Chodzi o śledztwo prokuratury dot. rzekomo nieprawidłowego dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości. Polityk został dowieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty 11 przestępstw, w tym m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Sęk jednak w tym, że mimo, iż Sejm uchylił Romanowskiemu poselski immunitet przysługujący mu na mocy bycia polskim parlamentarzystą, Romanowski jest również członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, zatem także z tytułu pełnienia tej funkcji przysługuje mu immunitet. Zdaniem pełnomocnika Romanowskiego, mec. Bartosza Lewandowskiego, w związku z powyższym zatrzymanie i przedstawienie zarzutów Romanowskiemu było nielegalne i prawnie bezskuteczne.


 

POLECANE
Tusk chce objąć TVN ochroną strategiczną. Ekspert: Nie ma takiej możliwości gorące
Tusk chce objąć TVN "ochroną strategiczną". Ekspert: Nie ma takiej możliwości

W środę premier Donald Tusk poinformował, że podjął decyzję ws. stacji telewizyjnych TVN i Polsat. Obie stacje zostaną umieszczone w wykazie firm strategicznych, które podlegają ochronie przed "agresywnym i niebezpiecznym z punktu widzenia państwa przejęciem". Opinię w tej sprawie wyraził doktor nauk prawnych Michał Sopiński.

Jest decyzja Sądu Najwyższego ws. wniosku PKW z ostatniej chwili
Jest decyzja Sądu Najwyższego ws. wniosku PKW

Sąd Najwyższy odrzucił wniosek PKW o wyłączenie sędziów ze sprawy rozliczeń komitetu wyborczego PiS.

Panika w obozie Tuska: Stacje TVN i Polsat zostaną objęte ochroną z ostatniej chwili
Panika w obozie Tuska: "Stacje TVN i Polsat zostaną objęte ochroną"

W środę premier Donald Tusk poinformował, że podjął decyzję ws. stacji telewizyjnych TVN i Polsat. Obie stacje zostaną umieszczone w wykazie firm strategicznych, które podlegają ochronie przed "agresywnym i niebezpiecznym z punktu widzenia państwa przejęciem".

Wizyta Karola Nawrockiego w Radomsku: Nie dla ekologicznego terroru polityka
Wizyta Karola Nawrockiego w Radomsku: "Nie" dla ekologicznego terroru

W środę kandydat na prezydenta Karol Nawrocki spotkał się z samorządowcami z Radomska. Poruszył m.in. kwestię działań UE w obszarze ekologii. Zapowiedział również jedną z pierwszych inicjatyw ustawodawczych, którą złoży podczas swojej prezydentury.

IMGW wydał komunikat. Oto co nas czeka Wiadomości
IMGW wydał komunikat. Oto co nas czeka

IMGW ostrzega, że monotonna pogoda z ograniczonym dopływem promieniowania słonecznego będzie niekorzystnie wpływała na organizm.

Brak realnego planu. Opublikowano raport uderzający w rządy Tuska polityka
"Brak realnego planu". Opublikowano raport uderzający w rządy Tuska

Instytut Sobieskiego sprawdził skuteczność koalicji po roku sprawowania rządów przez premiera Donalda Tuska. W raporcie wskazano m.in. na brak realnego planu rządzenia, a także przypomniano o obietnicy stu konkretów na pierwsze 100 dni rządów.

Politico wybrało najpotężniejszą osobę w Europie z ostatniej chwili
Politico wybrało "najpotężniejszą osobę w Europie"

Zdaniem serwisu Politico najbardziej wpływową osobą w Europie jest obecnie premier Włoch Giorgia Meloni.

Beata Szydło pochwaliła Karola Nawrockiego: Robi doskonałą kampanię polityka
Beata Szydło pochwaliła Karola Nawrockiego: Robi doskonałą kampanię

Europoseł Beata Szydło w rozmowie dla Radia ZET wypowiedziała się na temat Karola Nawrockiego, który został kandydatem na prezydenta. Pochwaliła również dotychczasową pracę sztabu kampanijnego prowadzonego przez Pawła Szefernakera.

Zbigniew Kuźmiuk: Obiecają wszystko: patriotyzm gospodarczy, silną armię, potęgę rolnictwa, a nawet masło po 5 złotych z ostatniej chwili
Zbigniew Kuźmiuk: Obiecają wszystko: patriotyzm gospodarczy, silną armię, potęgę rolnictwa, a nawet masło po 5 złotych

Jeszcze nie rozpoczęła się oficjalna kampania wyborcza, a już Rafał Trzaskowski, wspierający go politycy Platformy, a także usłużne media rozpoczęli festiwal obietnic, z nadzieją, że i tym razem uda się oszukać Polaków. Tak jak zrobił to Tusk, opowiadając długimi tygodniami w kampanii parlamentarnej o „100 konkretach na 100 dni rządzenia”, aby po objęciu władzy w ciągu całego roku rządzenia zrealizować ich zaledwie kilka, a zapomnieć o pozostałych. Tak było między innymi z paliwem po 5,19 zł, o połowę mniejszymi rachunkami za prąd i gaz, kwotą wolną w wysokości 60 tys. zł w podatku PIT, obniżeniem składki na NFZ dla przedsiębiorców czy akademikami za złotówkę.

A dzieci to gdzie… Zawadzają? Burza po występie celebrytów Polsatu Wiadomości
"A dzieci to gdzie… Zawadzają?" Burza po występie celebrytów Polsatu

Popularna para celebrytów, Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski, którzy są także prowadzącymi wspólnie telewizję śniadaniową Polsatu, budzi duże zainteresowanie. Ostatnio podzielili się w sieci radosnymi przeżyciami, ale jak się okazało, nie wszystkim przypadło to do gustu.

REKLAMA

Jest odpowiedź przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ws. posła Romanowskiego

"Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w odpowiedzi na moją skargę oficjalnie uznaje, że poseł Marcin Romanowski jest objęty immunitetem i powinien być natychmiast wypuszczony z uwagi na ewentualną konieczność przeprowadzenia procedury uchylenia mu immunitetu przez Parlament" – informuje w mediach społecznościowych pełnomocnik Marcina Romanowskiego, mec. Bartosz Lewandowski.
 Jest odpowiedź przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ws. posła Romanowskiego
/ Tysol

Składam zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z bezprawnym pozbawieniem wolności posła i przekroczenie uprawnień. To jest KOMPROMITACJA na skalę międzynarodową! 

– komentuje w mediach społecznościowych mec. Lewandowski. Do wpisu dołączył pismo  przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, Theodorosa Rousopoulosa. Adresatem pisma jest m.in marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Czytaj również: Krytyka Polityczna: Koalicji nie m

"Byłbym wdzięczny za pilne zwrócenie uwagi właściwych organów krajowych na immunitet przyznany Panu Romanowskiemu"

Pragnę niniejszym potwierdzić, że jako członek Zgromadzenia Pan Romanowski korzysta z immunitetów i przywilejów przewidzianych w Porozumieniu ogólnym w sprawie przywilejów i immunitetów Rady Europy z dnia 2 września 1949 r. oraz Protokole dodatkowym do niego z dnia 6 listopada 1952 r., które zostały ratyfikowane przez Polskę w dniu 16 marca 1993 r.

– pisze do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, Theodoros Rousopoulos. 

Przewodniczący informuje, że "każdy organ krajowy składający wniosek o uchylenie immunitetu członka Zgromadzenia Parlamentarnego w odniesieniu do własnego parlamentu krajowego, musi również złożyć wniosek do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy". Dodaje, że w przypadku złożenia takiego wniosku, Zgromadzenie rozpatrzy taki wniosek na najbliższym posiedzeniu plenarnym.

W związku z powyższym byłbym niezmiernie wdzięczny za pilne zwrócenie uwagi właściwych organów krajowych na immunitet przyznany Panu Romanowskiemu w trakcie trwania sesji Zgromadzenia Parlamentarnego. W przypadku, gdy władze krajowe zostaną poinformowane o fakcie korzystania przez posła z immunitetu, powinny zawiesić postępowanie sądowe do czasu uchylenia immunitetu przez Zgromadzenie

– pisze Theodoros Rousopoulos.

Będę wdzięczny za informowanie mnie na bieżąco o sytuacji i pozostaję do Państwa dyspozycji w celu uzyskania ewentualnych wyjaśnień

– podsumował przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Czytaj także: Deutsche Quelle: Czy po drodze nam z AfD?

"Co za kompromitacja"

Odpowiedź przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych. 

Przewodniczący ZP Rady Europy domaga się natychmiastowego zwolnienia @MarRomanowski. Co za kompromitacja bodnarowców i Tuska

– pisze były wiceminister Michał Woś. Polityk dodał, że "[Bodnar i Tusk - red.] wywołali międzynarodowy skandal zachowując się jak prokuratorzy w putinowskiej Rosji".

Widać, że Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy nie przeczytał dwóch opinii niezależnych ośrodków naukowych 

– ironizuje adwokat i radca prawny Piotr Leonarski, nawiązując do oświadczenia prokuratury, w którym poinformowano, że wg. pozyskanych dwóch opinii prawnych, immunitet ZPRE nie wyłączał możliwości zatrzymania posła Romanowskiego.

Kompromitacja Bodnara i jego NEOprokuratorów❗️ Przewodniczący ZG Rady Europy pisze do @szymon_holownia, że natychmiast powinna być “zawieszona procedura” . Mamy więc międzynarodowy skandal z aresztowaniem posła i wstyd dla Polski

– wskazuje z kolei europoseł Patryk Jaki. Polityk podkreśla, że "każdy kto miał oczy i minimum przyzwoitości widział, że we wszystkich wnioskach, które składali Bodnarowcy nie było ani słowa o Radzie Europy". 

Oni po prostu nie sprawdzili tej prostej rzeczy, którą każdy mógł sprawdzić w Google. I trzeba być głupcem, aby wierzyć, że w takim razem sprawdzili bardziej skomplikowanie rzeczy w tej sprawie. Wykonują polityczne zlecenie zemsty 

– pisze polityk i dodaje, że "nie mówiąc o tej bandzie nieudaczników z PO, którzy przekonywali, że “immunitet obowiązuje tylko w czasie sesji” a były sędzia ETPC tłumaczył im jak dzieciom, że to bzdura". 

To samo potwierdził w tym piśmie przewodniczący ZP Rady Europy. Więc zasady działamy po bandzie a potem “szukamy jakiejś podstawy prawnej” tak “jak my ją rozumiemy” nie działają w cywilizowanym świecie

– podsumował Patryk Jaki.

Czytaj również: Katolicki konwertyta kandydatem na wiceprezydenta USA 

 

 

Sprawa Marcina Romanowskiego

W poniedziałek poseł Suwerennej Polski i były wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski został zatrzymany przez ABW na zlecenie Prokuratury Krajowej. Chodzi o śledztwo prokuratury dot. rzekomo nieprawidłowego dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości. Polityk został dowieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty 11 przestępstw, w tym m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Sęk jednak w tym, że mimo, iż Sejm uchylił Romanowskiemu poselski immunitet przysługujący mu na mocy bycia polskim parlamentarzystą, Romanowski jest również członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, zatem także z tytułu pełnienia tej funkcji przysługuje mu immunitet. Zdaniem pełnomocnika Romanowskiego, mec. Bartosza Lewandowskiego, w związku z powyższym zatrzymanie i przedstawienie zarzutów Romanowskiemu było nielegalne i prawnie bezskuteczne.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe