Jest odpowiedź przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ws. posła Romanowskiego

"Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w odpowiedzi na moją skargę oficjalnie uznaje, że poseł Marcin Romanowski jest objęty immunitetem i powinien być natychmiast wypuszczony z uwagi na ewentualną konieczność przeprowadzenia procedury uchylenia mu immunitetu przez Parlament" – informuje w mediach społecznościowych pełnomocnik Marcina Romanowskiego, mec. Bartosz Lewandowski.
 Jest odpowiedź przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ws. posła Romanowskiego
/ Tysol

Składam zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z bezprawnym pozbawieniem wolności posła i przekroczenie uprawnień. To jest KOMPROMITACJA na skalę międzynarodową! 

– komentuje w mediach społecznościowych mec. Lewandowski. Do wpisu dołączył pismo  przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, Theodorosa Rousopoulosa. Adresatem pisma jest m.in marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Czytaj również: Krytyka Polityczna: Koalicji nie m

"Byłbym wdzięczny za pilne zwrócenie uwagi właściwych organów krajowych na immunitet przyznany Panu Romanowskiemu"

Pragnę niniejszym potwierdzić, że jako członek Zgromadzenia Pan Romanowski korzysta z immunitetów i przywilejów przewidzianych w Porozumieniu ogólnym w sprawie przywilejów i immunitetów Rady Europy z dnia 2 września 1949 r. oraz Protokole dodatkowym do niego z dnia 6 listopada 1952 r., które zostały ratyfikowane przez Polskę w dniu 16 marca 1993 r.

– pisze do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, Theodoros Rousopoulos. 

Przewodniczący informuje, że "każdy organ krajowy składający wniosek o uchylenie immunitetu członka Zgromadzenia Parlamentarnego w odniesieniu do własnego parlamentu krajowego, musi również złożyć wniosek do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy". Dodaje, że w przypadku złożenia takiego wniosku, Zgromadzenie rozpatrzy taki wniosek na najbliższym posiedzeniu plenarnym.

W związku z powyższym byłbym niezmiernie wdzięczny za pilne zwrócenie uwagi właściwych organów krajowych na immunitet przyznany Panu Romanowskiemu w trakcie trwania sesji Zgromadzenia Parlamentarnego. W przypadku, gdy władze krajowe zostaną poinformowane o fakcie korzystania przez posła z immunitetu, powinny zawiesić postępowanie sądowe do czasu uchylenia immunitetu przez Zgromadzenie

– pisze Theodoros Rousopoulos.

Będę wdzięczny za informowanie mnie na bieżąco o sytuacji i pozostaję do Państwa dyspozycji w celu uzyskania ewentualnych wyjaśnień

– podsumował przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Czytaj także: Deutsche Quelle: Czy po drodze nam z AfD?

"Co za kompromitacja"

Odpowiedź przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych. 

Przewodniczący ZP Rady Europy domaga się natychmiastowego zwolnienia @MarRomanowski. Co za kompromitacja bodnarowców i Tuska

– pisze były wiceminister Michał Woś. Polityk dodał, że "[Bodnar i Tusk - red.] wywołali międzynarodowy skandal zachowując się jak prokuratorzy w putinowskiej Rosji".

Widać, że Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy nie przeczytał dwóch opinii niezależnych ośrodków naukowych 

– ironizuje adwokat i radca prawny Piotr Leonarski, nawiązując do oświadczenia prokuratury, w którym poinformowano, że wg. pozyskanych dwóch opinii prawnych, immunitet ZPRE nie wyłączał możliwości zatrzymania posła Romanowskiego.

Kompromitacja Bodnara i jego NEOprokuratorów❗️ Przewodniczący ZG Rady Europy pisze do @szymon_holownia, że natychmiast powinna być “zawieszona procedura” . Mamy więc międzynarodowy skandal z aresztowaniem posła i wstyd dla Polski

– wskazuje z kolei europoseł Patryk Jaki. Polityk podkreśla, że "każdy kto miał oczy i minimum przyzwoitości widział, że we wszystkich wnioskach, które składali Bodnarowcy nie było ani słowa o Radzie Europy". 

Oni po prostu nie sprawdzili tej prostej rzeczy, którą każdy mógł sprawdzić w Google. I trzeba być głupcem, aby wierzyć, że w takim razem sprawdzili bardziej skomplikowanie rzeczy w tej sprawie. Wykonują polityczne zlecenie zemsty 

– pisze polityk i dodaje, że "nie mówiąc o tej bandzie nieudaczników z PO, którzy przekonywali, że “immunitet obowiązuje tylko w czasie sesji” a były sędzia ETPC tłumaczył im jak dzieciom, że to bzdura". 

To samo potwierdził w tym piśmie przewodniczący ZP Rady Europy. Więc zasady działamy po bandzie a potem “szukamy jakiejś podstawy prawnej” tak “jak my ją rozumiemy” nie działają w cywilizowanym świecie

– podsumował Patryk Jaki.

Czytaj również: Katolicki konwertyta kandydatem na wiceprezydenta USA 

 

 

Sprawa Marcina Romanowskiego

W poniedziałek poseł Suwerennej Polski i były wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski został zatrzymany przez ABW na zlecenie Prokuratury Krajowej. Chodzi o śledztwo prokuratury dot. rzekomo nieprawidłowego dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości. Polityk został dowieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty 11 przestępstw, w tym m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Sęk jednak w tym, że mimo, iż Sejm uchylił Romanowskiemu poselski immunitet przysługujący mu na mocy bycia polskim parlamentarzystą, Romanowski jest również członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, zatem także z tytułu pełnienia tej funkcji przysługuje mu immunitet. Zdaniem pełnomocnika Romanowskiego, mec. Bartosza Lewandowskiego, w związku z powyższym zatrzymanie i przedstawienie zarzutów Romanowskiemu było nielegalne i prawnie bezskuteczne.


 

POLECANE
Domański napisał nowe pismo do PKW z ostatniej chwili
Domański napisał nowe pismo do PKW

Minister finansów Andrzej Domański poinformował w mediach społecznościowych, że wysłał do Państwowej Komisji Wyborczej kolejne pismo. Uzasadnia w nim swój wcześniejszy wniosek do tej instytucji, w którym domaga się wykładni uchwały dotyczącej wypłaty pieniędzy dla PiS.

Niemcy przejmą polskie złoża węgla? Polska firma na przegranej pozycji pilne
Niemcy przejmą polskie złoża węgla? Polska firma na przegranej pozycji

Jak donosi portal money.pl, Ministerstwo Klimatu i Środowiska rozpatruje wniosek niemieckiej spółki Silesian Coal International Group of Companies o przyznanie koncesji na złoża węgla koksującego w Dębieńsku .

Szef NATO: Czas przełączyć się na myślenie w kategoriach wojny z ostatniej chwili
Szef NATO: Czas przełączyć się na myślenie w kategoriach wojny

– Państwa NATO niewystarczająco pracują na to, aby poradzić sobie z niebezpieczeństwami, które czekają nas za 4–5 lat; aby ustrzec się przed wojną, musimy się na nią przygotować, czas przełączyć się na myślenie w kategoriach wojny – oświadczył w środę szef Sojuszu Mark Rutte.

To już pewne – oficjalnie podano datę wyborów prezydenckich w Polsce polityka
To już pewne – oficjalnie podano datę wyborów prezydenckich w Polsce

"Zgodnie z zapowiedzią — w pierwszym możliwym konstytucyjnie terminie. Postanowienie przesłałem właśnie przewodniczącemu PKW oraz Premierowi. Rząd jeszcze dziś ma opublikować je w Dzienniku Ustaw" — poinformował marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Tym samym nastąpił oficjalny start kampanii prezydenckiej.

Tak rosną ceny w Polsce. GUS podał dane dot. inflacji z ostatniej chwili
Tak rosną ceny w Polsce. GUS podał dane dot. inflacji

GUS poinformował w środę rano, że w grudniu ceny w Polsce wzrosły rdr o 4,7 proc. To dokładnie tyle samo, ile w listopadzie.

Nowy specjalista od przejęć w Warner Bros. Discovery. W TVN nerwowo gorące
Nowy specjalista od przejęć w Warner Bros. Discovery. W TVN nerwowo

Sprzedaż TVN wciąż rozpala w Polsce emocje. Nie uspokoi ich fakt, że właściciel TVN, czyli Warner Bros. Discovery, wprowadza istotne zmiany kadrowe. Wśród nowo przyjętych do rady dyrektorów Warner Bros. Discovery jest bowiem doświadczony specjalista w "przejęciach i wyjściach z inwestycji".

Niespokojnie na granicy. Straż Graniczna wydała komunikat gorące
Niespokojnie na granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

Straż Graniczna regularnie publikuje raporty dotyczące wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej.

Bodnar: O ważności wyborów prezydenckich zadecyduje… Hołownia polityka
Bodnar: O ważności wyborów prezydenckich zadecyduje… Hołownia

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar pojawił się na antenie TVN24, gdzie w szokujących słowach odniósł się do roli Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego w kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich.

Paraliż na kolei. Rekordowe opóźnienia pilne
Paraliż na kolei. Rekordowe opóźnienia

Niesprzyjająca pogoda sparaliżowała polskie pociągi. Marznące opady deszczu spowodowały opóźnienia sięgające nawet kilkunastu godzin. Niechlubnym rekordzistą jest pociąg z Krakowa do Olsztyna, który o 7.50 miał już 783 minuty opóźnienia w stosunku do czasu rozkładowego.

Spotkanie kibiców z Karolem Nawrockim na Jasnej Górze. Przeor klasztoru zabrał głos z ostatniej chwili
Spotkanie kibiców z Karolem Nawrockim na Jasnej Górze. Przeor klasztoru zabrał głos

Ojciec Samuel Pacholski, przeor jasnogórskiego klasztoru, który niedawno gościł pielgrzymkę kibiców i kandydata na prezydenta Karola Nawrockiego, wydał oświadczenie. Przyznał, że wznoszenie "haseł niezgodnych z postawą chrześcijańską" nie powinno mieć miejsca w obrębie sanktuarium, ale podkreślił, że Jasna Góra nie zamknie drzwi przed nikim.

REKLAMA

Jest odpowiedź przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ws. posła Romanowskiego

"Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w odpowiedzi na moją skargę oficjalnie uznaje, że poseł Marcin Romanowski jest objęty immunitetem i powinien być natychmiast wypuszczony z uwagi na ewentualną konieczność przeprowadzenia procedury uchylenia mu immunitetu przez Parlament" – informuje w mediach społecznościowych pełnomocnik Marcina Romanowskiego, mec. Bartosz Lewandowski.
 Jest odpowiedź przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ws. posła Romanowskiego
/ Tysol

Składam zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z bezprawnym pozbawieniem wolności posła i przekroczenie uprawnień. To jest KOMPROMITACJA na skalę międzynarodową! 

– komentuje w mediach społecznościowych mec. Lewandowski. Do wpisu dołączył pismo  przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, Theodorosa Rousopoulosa. Adresatem pisma jest m.in marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Czytaj również: Krytyka Polityczna: Koalicji nie m

"Byłbym wdzięczny za pilne zwrócenie uwagi właściwych organów krajowych na immunitet przyznany Panu Romanowskiemu"

Pragnę niniejszym potwierdzić, że jako członek Zgromadzenia Pan Romanowski korzysta z immunitetów i przywilejów przewidzianych w Porozumieniu ogólnym w sprawie przywilejów i immunitetów Rady Europy z dnia 2 września 1949 r. oraz Protokole dodatkowym do niego z dnia 6 listopada 1952 r., które zostały ratyfikowane przez Polskę w dniu 16 marca 1993 r.

– pisze do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, Theodoros Rousopoulos. 

Przewodniczący informuje, że "każdy organ krajowy składający wniosek o uchylenie immunitetu członka Zgromadzenia Parlamentarnego w odniesieniu do własnego parlamentu krajowego, musi również złożyć wniosek do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy". Dodaje, że w przypadku złożenia takiego wniosku, Zgromadzenie rozpatrzy taki wniosek na najbliższym posiedzeniu plenarnym.

W związku z powyższym byłbym niezmiernie wdzięczny za pilne zwrócenie uwagi właściwych organów krajowych na immunitet przyznany Panu Romanowskiemu w trakcie trwania sesji Zgromadzenia Parlamentarnego. W przypadku, gdy władze krajowe zostaną poinformowane o fakcie korzystania przez posła z immunitetu, powinny zawiesić postępowanie sądowe do czasu uchylenia immunitetu przez Zgromadzenie

– pisze Theodoros Rousopoulos.

Będę wdzięczny za informowanie mnie na bieżąco o sytuacji i pozostaję do Państwa dyspozycji w celu uzyskania ewentualnych wyjaśnień

– podsumował przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Czytaj także: Deutsche Quelle: Czy po drodze nam z AfD?

"Co za kompromitacja"

Odpowiedź przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych. 

Przewodniczący ZP Rady Europy domaga się natychmiastowego zwolnienia @MarRomanowski. Co za kompromitacja bodnarowców i Tuska

– pisze były wiceminister Michał Woś. Polityk dodał, że "[Bodnar i Tusk - red.] wywołali międzynarodowy skandal zachowując się jak prokuratorzy w putinowskiej Rosji".

Widać, że Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy nie przeczytał dwóch opinii niezależnych ośrodków naukowych 

– ironizuje adwokat i radca prawny Piotr Leonarski, nawiązując do oświadczenia prokuratury, w którym poinformowano, że wg. pozyskanych dwóch opinii prawnych, immunitet ZPRE nie wyłączał możliwości zatrzymania posła Romanowskiego.

Kompromitacja Bodnara i jego NEOprokuratorów❗️ Przewodniczący ZG Rady Europy pisze do @szymon_holownia, że natychmiast powinna być “zawieszona procedura” . Mamy więc międzynarodowy skandal z aresztowaniem posła i wstyd dla Polski

– wskazuje z kolei europoseł Patryk Jaki. Polityk podkreśla, że "każdy kto miał oczy i minimum przyzwoitości widział, że we wszystkich wnioskach, które składali Bodnarowcy nie było ani słowa o Radzie Europy". 

Oni po prostu nie sprawdzili tej prostej rzeczy, którą każdy mógł sprawdzić w Google. I trzeba być głupcem, aby wierzyć, że w takim razem sprawdzili bardziej skomplikowanie rzeczy w tej sprawie. Wykonują polityczne zlecenie zemsty 

– pisze polityk i dodaje, że "nie mówiąc o tej bandzie nieudaczników z PO, którzy przekonywali, że “immunitet obowiązuje tylko w czasie sesji” a były sędzia ETPC tłumaczył im jak dzieciom, że to bzdura". 

To samo potwierdził w tym piśmie przewodniczący ZP Rady Europy. Więc zasady działamy po bandzie a potem “szukamy jakiejś podstawy prawnej” tak “jak my ją rozumiemy” nie działają w cywilizowanym świecie

– podsumował Patryk Jaki.

Czytaj również: Katolicki konwertyta kandydatem na wiceprezydenta USA 

 

 

Sprawa Marcina Romanowskiego

W poniedziałek poseł Suwerennej Polski i były wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski został zatrzymany przez ABW na zlecenie Prokuratury Krajowej. Chodzi o śledztwo prokuratury dot. rzekomo nieprawidłowego dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości. Polityk został dowieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty 11 przestępstw, w tym m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Sęk jednak w tym, że mimo, iż Sejm uchylił Romanowskiemu poselski immunitet przysługujący mu na mocy bycia polskim parlamentarzystą, Romanowski jest również członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, zatem także z tytułu pełnienia tej funkcji przysługuje mu immunitet. Zdaniem pełnomocnika Romanowskiego, mec. Bartosza Lewandowskiego, w związku z powyższym zatrzymanie i przedstawienie zarzutów Romanowskiemu było nielegalne i prawnie bezskuteczne.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe