Skandaliczne zachowanie Michała Szczerby na komisji ds. tzw. "afery wizowej" [VIDEO]

Były szef MSWiA, koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński przekazał we wtorek, że - w związku z wezwaniem do prokuratury na ten sam dzień i godzinę - nie stawi się przed komisją śledczą; podkreślił jednocześnie, że może zeznawać przed nią innego dnia. Według informacji zamieszczonej przez niego na X, wysłał też list do Szczerby, apelując o zmianę terminu przesłuchania.
Skandaliczne zachowanie Michała Szczerby na komisji ds. Pegasusa
Szczerba, otwierając czwartkowe posiedzenie, oświadczył, że Kamiński nie odbierał wezwania na komisję i że dwie komendy policji próbowały mu także dostarczyć zawiadomienie "pod wszystkimi znanymi adresami". Zdaniem Szczerby postawa Kamińskiego to "lekceważenie państwa".
Polityk dał do zrozumienia, że usprawiedliwienia od Kamińskiego nie otrzymał.
Nie zgodził się z nim poseł Piotr Kaleta (PiS), zasiadający w komisji.
Poseł PiS po otrzymaniu głosu zapytał wprost Szczerbę czy otrzymał usprawiedliwienie od Mariusz Kamińskiego, bo on sam ma je przed sobą.
Odbieram panu głos! Odbieram panu głos!
- powtarzał w odpowiedzi Szczerba.
CZYTAJ TAKŻE: Rafał Ziemkiewicz dla Tysol.pl: Nie ma czegoś takiego jak odnawialne źródła energii [WIDEO]
CZYTAJ TAKŻE: Ekoaktywiści zablokowali następny most w Warszawie! Kierowcy nie wytrzymali
Za to Szczerba powinien dostać polityczny łomot. To się zemści nie tylko na Szczerbie, ale także na całej tej zasranej koalicji13grudnia. Sami posłuchajcie wrednego Szczerbę. pic.twitter.com/R1mfccT0PE
— Najważniejsza jest Polska. (@AdamKAS7) April 18, 2024