[Nasz Patronat] Konferencja "Historia antykultury"

Kim był śp. Krzysztof Karoń i jakie pozostawił po sobie dziedzictwo? Zapraszamy na wyjątkową konferencję.
Krzysztof Karoń [Nasz Patronat] Konferencja
Krzysztof Karoń / Materiały partnera

Na to pytanie już niedługo postarają się odpowiedzieć prelegenci zajmujący się problematyką antykultury. Specjalna konferencja „Jaki jest ostateczny cel antykultury? W pierwszą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” odbędzie się w sobotę 20 kwietnia 2024 roku w godzinach 9.00-19.00 w Hotelu Gromada Centrum w Warszawie (ul. Plac Powstańców Warszawy 2). Organizatorami są Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”. Co istotne, udział w wydarzeniu jest możliwy wyłącznie po uprzedniej rejestracji na stronie internetowej: www.antykultura2024.wiarainauka.pl.

Nowa interpretacja marksizmu

Tematem konferencji będą życie i twórczość śp. Krzysztofa Karonia – myśliciela, erudyty oraz autora przełomowej książki „Historia antykultury”, która została wydana w 2018 roku. Omawiana pozycja zaprezentowała nowatorską, bardzo odkrywczą intelektualnie koncepcję rozwoju ideologii marksistowskiej. Jej wpływ na polskie środowisko konserwatywne jest znaczący i muszą to przyznać również krytycy teorii wysuniętych przez śp. Krzysztofa Karonia. Można powiedzieć, że „Historia antykultury” zmieniła sposób postrzegania wielu współczesnych zjawisk społeczno-kulturowych, inspirując publicystów i naukowców do dalszego zgłębiania tej tematyki. Warto wspomnieć, że w podobnym okresie ukazała się także książka historyka Dariusza Rozwadowskiego „Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu”, w której autor odniósł się do internetowego dorobku śp. Krzysztofa Karonia. W lutym 2023 roku, czyli niedługo przed swoją śmiercią, twórca „Historii antykultury” miał okazję uczestniczyć w premierze „Encyklopedii Antykultury” - wspólnego dzieła jego współpracowników oraz w pewnym sensie „uczniów”. Siedmiu młodych badaczy postanowiło w ten sposób rozwinąć myśli i teorie śp. Krzysztofa Karonia, oddając jednocześnie hołd jego publicznej działalności z ostatnich lat.

Ponadto w ostatnich miesiącach na rynku wydawniczym pojawiła się kolejna książka podejmująca problematykę antykultury, a mianowicie „Katechizm antykultury” dr. Jerzego Szczepkowskiego. W tym przypadku mamy do czynienia z pracą łączącą w swoich analizach temat ideologii marksistowskiej z tzw. Wielkim Resetem – globalistyczną koncepcją przebudowy świata w duchu zrównoważonego rozwoju i inkluzji.

Kto pojawi się na konferencji?

Bartosz Kopczyński – z wykształcenia prawnik, z zawodu przedsiębiorca, z zamiłowania erudyta. Badacz współczesnych prądów ideologicznych w edukacji. Prezes Towarzystwa Wiedzy Społecznej w Toruniu oraz członek Ruchu Ochrony Szkoły.

Jan Wojciech Kubań – prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. Instruktor alpinizmu, podróżnik, działacz na rzecz wolności i rozwoju ekonomicznego w duchu wolnorynkowym. Orędownik demokracji bezpośredniej w stylu szwajcarskim.

Mariusz Paszko – dziennikarz, inżynier systemowy oraz trener z wieloletnim stażem w zakresie zarządzania, planowania i konsultingu. Autor książki „Mind Mapping. Jak ogarnąć całość”.

Jan Przybył – doktor teologii, historyk kultury, badacz i znawca literatury polskiej, tłumacz, pilot wycieczek oraz autor książek o dziedzictwie kultury Kresów. Współprowadzący kanał na YouTube naArgumenty.

Michał Pytel – magister nauk o polityce i administracji specjalizujący się w badaniu zmian stosunków społecznych, zwłaszcza w zakresie myśli marksistowskiej i polityki Unii Europejskiej. Menadżer kilku znanych konserwatywnych kanałów na YouTube oraz realizator nagrań.

Dariusz Rozwadowski – historyk, pisarz, nauczyciel, działacz sportowy, a także autor książek popularnonaukowych „Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu” oraz „Kościół w obliczu rewolucji. Marksistowski marsz przez instytucje Kościoła katolickiego”.

Arkadiusz Stelmach – wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi oraz szef Rady Programowej Portalu PCh24.pl. Działacz ruchów Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP). Z zawodu polonista i marketingowiec. Dr hab. Jan Paweł Strumiłowski OCist – dr hab. teologii dogmatycznej, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach-Panewnikach. Zajmuje się teologią piękna, teologią trynitarną i chrystologią oraz teologiczną teorią poznania.

Jerzy Szczepkowski – z wykształcenie doktor architekt, z zamiłowania historyk filozofii i badacz marksizmu, autor książek „Upadły Książe” oraz „Katechizm antykultury”.

Robert Zawadzki – ekonomista i dziennikarz związany ze środowiskiem Telewizji TRWAM. Specjalizuje się w tematyce klimatyczno-energetycznej. Reżyser serialu „Antykultura” oraz „Demaskowanie integracji europejskiej”. Autor książki „Odnawialne źródła władzy”.

Jakub Zgierski – dziennikarz i publicysta. Z zamiłowania badacz marksizmu, a z wykształcenia edytor tekstów, korektor i marketingowiec. Redaktor wydania „Encyklopedii Antykultury”.

Tomasz Antoni Żak – reżyser teatralny, twórca „Teatru Nie Teraz”, scenarzysta, pisarz i publicysta. Stały współpracownik dwumiesięcznika „Polonia Christiana” i portalu PCh24. Autor książek: „Dom za żelazną kurtyną”, „Komu służy kultura?” oraz „Tęskniąc za karą śmierci”.

Stanisław Żuławski – historyk, autor książki „Przed Hitlerem. Od czerwonego karnawału do brunatnej twierdzy. Monachium 1918/1919” oraz jeden z autorów „Encyklopedii Antykultury”. Współprowadzący kanał na YouTube „Międzywojnie”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosjanie ostrzelali własny statek na Bałtyku. Nie żyją trzy osoby

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czarnek: To nie jest 100 konkretów, to jest 100 kłamstw

 


 

POLECANE
Tadeusz Płużański: Pilecki kontra Bartoszewski tylko u nas
Tadeusz Płużański: Pilecki kontra Bartoszewski

24 kwietnia 2015 r. w Warszawie zmarł Władysław Bartoszewski. Człowiek, który próbował przywłaszczyć sobie zasługi rtm. Witolda Pileckiego. Pilecki - dobrowolny więzień niemieckiego KL Auschwitz - został zamordowany strzałem w tył głowy 25 maja 1948 ….

RKW: Uchwała PKW otwiera szeroko drzwi fałszerstwom wyborczym gorące
RKW: Uchwała PKW otwiera szeroko drzwi fałszerstwom wyborczym

W dniu 23 kwietnia br. została opublikowana przez Państwową Komisję Wyborczą Uchwała Nr 165/2025 w sprawie wytycznych dla Obwodowych Komisji Wyborczych (OKW) w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2025.

Tȟašúŋke Witkó: Szyderczy śmiech rosyjskiej duszy tylko u nas
Tȟašúŋke Witkó: Szyderczy śmiech rosyjskiej duszy

Marco Antonio Rubio, 72. sekretarz stanu USA, jest obecnie jednym z moich większych rozczarowań, jeśli chodzi o ocenę kadr tworzących administrację Donalda Trumpa. Gorzej od niego wypada jedynie Steven Charles Witkoff, Specjalny Wysłannik Stanów Zjednoczonych na Bliski Wschód, ale żadne to pocieszenie dla Rubio – człowieka odpowiedzialnego za całokształt polityki zagranicznej atomowego mocarstwa i wciąż światowego hegemona, które ponownie aspiruje do bezdyskusyjnego przewodzenia wolnym narodom.

Grecja nie chce imigrantów z Niemiec. Twarde stanowisko po wyroku sądu z ostatniej chwili
Grecja nie chce imigrantów z Niemiec. Twarde stanowisko po wyroku sądu

Niemiecki sąd zezwala na deportacje migrantów do Grecji, ale Ateny odmawiają ich przyjęcia, żądając najpierw sprawiedliwego podziału odpowiedzialności w UE – informuje Die Welt.

Prognoza pogody na weekend. Oto, co nas czeka z ostatniej chwili
Prognoza pogody na weekend. Oto, co nas czeka

IMGW wydało komunikat dotyczący pogody na najbliższy weekend - 26 i 27 kwietnia 2025 r.

Wówczas nikt nie wierzył. Zestawiono kadry z wieców Dudy i Nawrockiego z ostatniej chwili
"Wówczas nikt nie wierzył". Zestawiono kadry z wieców Dudy i Nawrockiego

Kandydat na prezydenta Karol Nawrocki spotkał się w piątek z mieszkańcami Koszalina, gdzie witały go tłumy. Publicysta Wojciech Mucha przypomniał wiec wyborczy z lutego 2015 roku przyszłego prezydenta Andrzeja Dudy.

Senator Piotr Woźniak usunięty z klubu Lewicy z ostatniej chwili
Senator Piotr Woźniak usunięty z klubu Lewicy

Klub Lewicy podczas posiedzenia zdecydował o usunięciu ze swoich szeregów senatora Piotra Woźniaka.

Powinniśmy wtedy przesłuchać Ziobrę. Sroka przyznaje się do błędu z ostatniej chwili
"Powinniśmy wtedy przesłuchać Ziobrę". Sroka przyznaje się do błędu

– Dzisiaj analizując wstecz to, co się wydarzyło i w którym miejscu bylibyśmy dzisiaj — tak, uważam, że powinniśmy wtedy przesłuchać Zbigniewa Ziobrę – stwierdziła w piątek szefowa komisji ds. Pegasusa Magdalena Sroka.

Marcin Romanowski objął ważne stanowisko na Węgrzech z ostatniej chwili
Marcin Romanowski objął ważne stanowisko na Węgrzech

Były wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, który uzyskał azyl polityczny na Węgrzech, stanął na czele Polsko-Węgierskiego Instytutu Wolności w Budapeszcie.

Niespokojnie na granicy. Nowy komunikat Straży Granicznej Wiadomości
Niespokojnie na granicy. Nowy komunikat Straży Granicznej

Straż Graniczna regularnie publikuje raporty dotyczące wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Jak donosi, nie ustają ataki agresywnych migrantów.

REKLAMA

[Nasz Patronat] Konferencja "Historia antykultury"

Kim był śp. Krzysztof Karoń i jakie pozostawił po sobie dziedzictwo? Zapraszamy na wyjątkową konferencję.
Krzysztof Karoń [Nasz Patronat] Konferencja
Krzysztof Karoń / Materiały partnera

Na to pytanie już niedługo postarają się odpowiedzieć prelegenci zajmujący się problematyką antykultury. Specjalna konferencja „Jaki jest ostateczny cel antykultury? W pierwszą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” odbędzie się w sobotę 20 kwietnia 2024 roku w godzinach 9.00-19.00 w Hotelu Gromada Centrum w Warszawie (ul. Plac Powstańców Warszawy 2). Organizatorami są Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”. Co istotne, udział w wydarzeniu jest możliwy wyłącznie po uprzedniej rejestracji na stronie internetowej: www.antykultura2024.wiarainauka.pl.

Nowa interpretacja marksizmu

Tematem konferencji będą życie i twórczość śp. Krzysztofa Karonia – myśliciela, erudyty oraz autora przełomowej książki „Historia antykultury”, która została wydana w 2018 roku. Omawiana pozycja zaprezentowała nowatorską, bardzo odkrywczą intelektualnie koncepcję rozwoju ideologii marksistowskiej. Jej wpływ na polskie środowisko konserwatywne jest znaczący i muszą to przyznać również krytycy teorii wysuniętych przez śp. Krzysztofa Karonia. Można powiedzieć, że „Historia antykultury” zmieniła sposób postrzegania wielu współczesnych zjawisk społeczno-kulturowych, inspirując publicystów i naukowców do dalszego zgłębiania tej tematyki. Warto wspomnieć, że w podobnym okresie ukazała się także książka historyka Dariusza Rozwadowskiego „Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu”, w której autor odniósł się do internetowego dorobku śp. Krzysztofa Karonia. W lutym 2023 roku, czyli niedługo przed swoją śmiercią, twórca „Historii antykultury” miał okazję uczestniczyć w premierze „Encyklopedii Antykultury” - wspólnego dzieła jego współpracowników oraz w pewnym sensie „uczniów”. Siedmiu młodych badaczy postanowiło w ten sposób rozwinąć myśli i teorie śp. Krzysztofa Karonia, oddając jednocześnie hołd jego publicznej działalności z ostatnich lat.

Ponadto w ostatnich miesiącach na rynku wydawniczym pojawiła się kolejna książka podejmująca problematykę antykultury, a mianowicie „Katechizm antykultury” dr. Jerzego Szczepkowskiego. W tym przypadku mamy do czynienia z pracą łączącą w swoich analizach temat ideologii marksistowskiej z tzw. Wielkim Resetem – globalistyczną koncepcją przebudowy świata w duchu zrównoważonego rozwoju i inkluzji.

Kto pojawi się na konferencji?

Bartosz Kopczyński – z wykształcenia prawnik, z zawodu przedsiębiorca, z zamiłowania erudyta. Badacz współczesnych prądów ideologicznych w edukacji. Prezes Towarzystwa Wiedzy Społecznej w Toruniu oraz członek Ruchu Ochrony Szkoły.

Jan Wojciech Kubań – prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. Instruktor alpinizmu, podróżnik, działacz na rzecz wolności i rozwoju ekonomicznego w duchu wolnorynkowym. Orędownik demokracji bezpośredniej w stylu szwajcarskim.

Mariusz Paszko – dziennikarz, inżynier systemowy oraz trener z wieloletnim stażem w zakresie zarządzania, planowania i konsultingu. Autor książki „Mind Mapping. Jak ogarnąć całość”.

Jan Przybył – doktor teologii, historyk kultury, badacz i znawca literatury polskiej, tłumacz, pilot wycieczek oraz autor książek o dziedzictwie kultury Kresów. Współprowadzący kanał na YouTube naArgumenty.

Michał Pytel – magister nauk o polityce i administracji specjalizujący się w badaniu zmian stosunków społecznych, zwłaszcza w zakresie myśli marksistowskiej i polityki Unii Europejskiej. Menadżer kilku znanych konserwatywnych kanałów na YouTube oraz realizator nagrań.

Dariusz Rozwadowski – historyk, pisarz, nauczyciel, działacz sportowy, a także autor książek popularnonaukowych „Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu” oraz „Kościół w obliczu rewolucji. Marksistowski marsz przez instytucje Kościoła katolickiego”.

Arkadiusz Stelmach – wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi oraz szef Rady Programowej Portalu PCh24.pl. Działacz ruchów Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP). Z zawodu polonista i marketingowiec. Dr hab. Jan Paweł Strumiłowski OCist – dr hab. teologii dogmatycznej, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach-Panewnikach. Zajmuje się teologią piękna, teologią trynitarną i chrystologią oraz teologiczną teorią poznania.

Jerzy Szczepkowski – z wykształcenie doktor architekt, z zamiłowania historyk filozofii i badacz marksizmu, autor książek „Upadły Książe” oraz „Katechizm antykultury”.

Robert Zawadzki – ekonomista i dziennikarz związany ze środowiskiem Telewizji TRWAM. Specjalizuje się w tematyce klimatyczno-energetycznej. Reżyser serialu „Antykultura” oraz „Demaskowanie integracji europejskiej”. Autor książki „Odnawialne źródła władzy”.

Jakub Zgierski – dziennikarz i publicysta. Z zamiłowania badacz marksizmu, a z wykształcenia edytor tekstów, korektor i marketingowiec. Redaktor wydania „Encyklopedii Antykultury”.

Tomasz Antoni Żak – reżyser teatralny, twórca „Teatru Nie Teraz”, scenarzysta, pisarz i publicysta. Stały współpracownik dwumiesięcznika „Polonia Christiana” i portalu PCh24. Autor książek: „Dom za żelazną kurtyną”, „Komu służy kultura?” oraz „Tęskniąc za karą śmierci”.

Stanisław Żuławski – historyk, autor książki „Przed Hitlerem. Od czerwonego karnawału do brunatnej twierdzy. Monachium 1918/1919” oraz jeden z autorów „Encyklopedii Antykultury”. Współprowadzący kanał na YouTube „Międzywojnie”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosjanie ostrzelali własny statek na Bałtyku. Nie żyją trzy osoby

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czarnek: To nie jest 100 konkretów, to jest 100 kłamstw

 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe