Znana dziennikarka oficjalnie potwierdza, że rozstaje się z TVP
Portal "Wirtualne Media" przekazał, że była korespondentka TVP w Brukseli Dominika Ćosić została zwolniona z telewizji publicznej.
Według ich informacji reporterka otrzymała wypowiedzenie od 1 marca, co oznacza, że będzie ona związana z firmą jeszcze przez trzy miesiące. W rozmowie z portalem przekazała ona, że na razie nie szuka nowej pracy. - Na razie chcę odpocząć, skończyć książkę i wydać, to powieść. Od czerwca, jak skończy się okres wypowiedzenia, zajmę się pracą. Mam jakieś oferty, ale dopóki nie miałam rozwiązanej sytuacji z TVP nie mogłam się do niczego zobowiązać - przekazała.
Od stycznia tego roku nie była ona obecna na wizji. Nie dostała tkaże żadnej informacji na temat tego, czy wróci na antenę. Jej zadania przejęła Dorota Bawołek, która wcześniej pracowała dla Telewizji Polsat. - Do tej pory nie dostałam wypowiedzenia mojej umowy, nikt z nowych władz Telewizji Polskiej do mnie nie zadzwonił. Formalnie nadal jestem zatrudniona w TVP. Jestem na zaplanowanym wcześniej urlopie, zawsze na okres świąteczny przyjeżdżam do Polski. Liczyłam się z tym, że jak zmienią się władze TVP, firma się ze mną pożegna. Wolałabym dowiadywać się o tym od pracodawcy, a nie z mediów - mówiła w styczniu.
Czytaj także: Co dzieje się ze środkami z 800 plus?
Potwierdzenie informacji
Dominika Ćosić teraz potwierdziła te informacje we wpisie zamieszczonym w serwisie X.
- Po ośmiu latach oficjalnie rozstaję się z TVP. Bardzo dziękuję koleżankom i kolegom z pracy, rozmówcom, a przede wszystkim Widzom za ten czas. Zwłaszcza za życzliwość, której było więcej od hejtu i wsparcie
- napisała.
Prawdę piszą @wirtualnemedia Po ośmiu latach oficjalnie rozstaję się z TVP. Bardzo dziękuję koleżankom i kolegom z pracy, rozmówcom, a przede wszystkim Widzom za ten czas. Zwłaszcza za życzliwość, której było więcej od hejtu i wsparcie ❤️ Ps.niespodzianka niedługo 😎 pic.twitter.com/kOQyAvwINC
— Dominika Cosic (@dominikacosic) March 4, 2024
Kontekst: Skandal wokół siłowego przejęcia TVP
Nie milkną echa wobec skandalu, jaki wybuchł, gdy pod koniec grudnia rząd Donalda Tuska bezprawnie i siłowo przejął media publiczne. Do budynku TVP na Woronicza „nowe władze” weszły razem z osiłkami i z pominięciem prawa i procedur. Podobna sytuacja trwała w budynku TVP na placu Powstańców w Warszawie i w siedzibie TVP.
Siłowe przejęcie mediów publicznych skrytykowała nawet Helsińska Fundacja Praw Człowieka, a także niektóre media dotychczas jednoznacznie wspierające „demokratyczną opozycję” w Polsce.
Sądy rejestrowe nie uznały ani „nowych władz” mediów publicznych, ani ich „likwidatorów”.
Od czasu siłowego przejęcie mediów publicznych przez ludzi ministra kultury ppłk. Bartłomieja Sienkiewicza nastroje wokół TVP nieustannie się pogarszają, spada oglądalność. Jak się okazuje, również pracownicy, którzy stanęli po stronie uzurpatorów, nie są zadowoleni z sytuacji.