Wyższy poziom komfortu, czyli automatyczne napędy do bram i drzwi Hörmann
Automatyka do bram i drzwi – zastosowanie
Systemy automatyki do bram znajdują szerokie zastosowanie w domach prywatnych i budynkach użyteczności publicznej. Pod wieloma względami poprawiają bezpieczeństwo osób w nich mieszkających lub przebywających przez pewien czas. Ich zastosowanie zwiększa też komfort poruszania się pojazdami i pieszo. Automatyczne napędy mogą służyć do otwierania i zamykania:
- ogrodzeń;
- garaży;
- drzwi wewnętrznych.
Automatyczne napędy do ogrodzeń
Zdalne sterowanie bramą pozwala uniknąć wychodzenia z samochodu, a tym samym zaoszczędzić czas potrzebny na jej otwarcie lub zamknięcie. Szybki wjazd bądź wyjazd nabiera znaczenia, gdy ogrodzenie znajduje się blisko ulicy. Dzięki napędowi pojazd nie będzie blokował ruchu pieszych i innych aut.
Automatyka do bram przydaje się także w trakcie niepogody. Ulewa, porywisty wiatr czy mróz skutecznie zniechęcają do wysiadania z samochodu. Pilot emitujący fale radiowe albo aplikacja mobilna do kontrolowania napędu pozwalają uniknąć wystawiania się na niekorzystne warunki atmosferyczne.
Napęd do bramy wjazdowej jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla właścicieli prywatnych posesji, jak i administratorów terenów publicznych. Tą technologią mogą zainteresować się m.in. przedstawiciele firm i urzędów. Zdalne sterowanie pozwoli wpuszczać na parking dostawców, klientów i petentów bez potrzeby delegowania pracownika, który ma otworzyć furtkę.
Automatyka do bram garażowych
O tym, że automatyka do bram przydaje się na co dzień, przekonują się również osoby, które nie mają osobnego wjazdu, a tylko garaż. Również w tym przypadku użytkownicy zyskują czas i doświadczają wyższego poziomu komfortu użytkowania na co dzień. Co ważne, może on dodatkowo wzrosnąć za sprawą integracji napędu ogrodzenia i drzwi garażowych. Taki kompleksowy system sterowania oferuje Hörmann.
Zdalna kontrola nad bramą garażową ułatwia też zabezpieczenie prywatnego mienia przed przestępcami. Dzięki napędowi nie trzeba się zastanawiać, czy drzwi zostały zamknięte. Jeśli nie ma się pewności, wystarczy sprawdzić pozycję bramy w smartfonie i ewentualnie zamknąć za pomocą aplikacji mobilnej.
Drzwi wewnętrzne z automatycznym napędem
System automatycznego sterowania to praktyczne rozwiązanie do domów prywatnych i w przestrzeniach publicznych. W mieszkaniu stanowi nieocenioną pomoc m.in. dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Dzięki sterowaniu na odległość mogą się poruszać bez potrzeby korzystania z pomocy innych domowników.
Nad instalacją mechanizmów zdalnego otwierania drzwi mogą zastanowić się również przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji. Taki mechanizm ułatwi zachowanie higieny, co jest trudne, gdy wszyscy dotykają tych samych klamek. Właśnie dlatego automatyczne sterowanie jest doskonałym rozwiązaniem dla szpitali, przychodni, urzędów i biur, szczególnie gdy pracuje w nich dużo ludzi.
Cechy dobrej automatyki do bram garażowych i wjazdowych oraz drzwi
Automatyczne sterowanie bramą lub drzwiami znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Przed wyborem napędu trzeba jednak zwrócić jeszcze uwagę na cechy takie jak:
- możliwości konfiguracji;
- wszechstronność i kompatybilność;
- zużycie energii elektrycznej;
- bezpieczeństwo użytkowania.
Konfiguracja automatyki do bram i drzwi
Godna polecenia automatyka do bram powinna być m.in. łatwa w montażu. Taką cechą odznaczają się właśnie napędy Hörmann. Wiele modeli można montować na różnych wysokościach. Dzięki temu dużo łatwiej dopasować je do furtek znajdujących się w trudno dostępnych miejscach. Dodatkowym udogodnieniem jest funkcja dopasowywania prędkości ruchu bramy.
Wszechstronność i kompatybilność automatyki do bram i drzwi
Dobra brama wjazdowa lub garażowa, a także drzwi wejściowe korzystają z możliwie jak najbardziej uniwersalnych rozwiązań. W przypadku produktów Hörmann klienci mają do wyboru kilka sposobów sterowania:
- za pomocą pilota RFID;
- smartfonem poprzez Bluetooth albo domowe Wi-Fi;
- na większą odległość poprzez internet mobilny.
Co więcej, technologie Hörmann są zgodne z różnymi platformami smart home. Zwiększona kompatybilność z oprogramowaniem innych firm ułatwia zintegrowanie bram i drzwi Hörmann z pozostałymi elementami systemu inteligentnego domu.
Zużycie prądu automatycznego napędu do bramy lub drzwi
Dobra automatyka do bram powinna być energooszczędna, a więc pobierać tylko tyle prądu, ile jest potrzebne do utrzymania stanu czuwania. Produkty Hörmann dają możliwość zaoszczędzenia na rachunkach dzięki różnorodnym trybom pracy bram i drzwi. W rezultacie mogą zużywać zaledwie 1 W energii elektrycznej. Dodatkowym udogodnieniem jest panel słoneczny obecny w niektórych modelach bram wjazdowych.
Automatyka do bram a kwestie bezpieczeństwa
Montowany w wielu modelach bram panel słoneczny stanowi dodatkowe zabezpieczenie na wypadek braku prądu. Kolejnym, który Hörmann proponuje klientom, jest akumulator. Oba urządzenia mogą okazać się nieocenione przede wszystkim w krytycznych sytuacjach, takich jak przyjazd karetki czy straży pożarnej.
W ofercie Hörmann znajdują się również napędy wyposażone w lampy LED. Intensywnie świecące, a przy tym energooszczędne diody sygnalizują przechodniom ruch bramy i możliwość wyjazdu samochodu. Takie oświetlenie przydaje się też w garażu. Lampa zapalająca się w trakcie otwierania drzwi to najlepszy sposób na bezpieczne manewrowanie autem, zwłaszcza tyłem.