Wyższy poziom komfortu, czyli automatyczne napędy do bram i drzwi Hörmann

Nowoczesna technologia potrafi ułatwić nawet najprostsze czynności. Przykładami są napędy służące do sterowania bramami wjazdowymi i garażowymi oraz drzwiami. Dzięki nim codzienne, uciążliwe otwieranie ich ręcznie przestało być potrzebne. Jakie konkretnie zastosowanie ma automatyka do bram? Krótkie spojrzenie na ofertę Hörmann daje najlepszą odpowiedź.
 Wyższy poziom komfortu, czyli automatyczne napędy do bram i drzwi Hörmann

Automatyka do bram i drzwi – zastosowanie

Systemy automatyki do bram znajdują szerokie zastosowanie w domach prywatnych i budynkach użyteczności publicznej. Pod wieloma względami poprawiają bezpieczeństwo osób w nich mieszkających lub przebywających przez pewien czas. Ich zastosowanie zwiększa też komfort poruszania się pojazdami i pieszo. Automatyczne napędy mogą służyć do otwierania i zamykania:

 • ogrodzeń;
 • garaży;
 • drzwi wewnętrznych.

Automatyczne napędy do ogrodzeń

Zdalne sterowanie bramą pozwala uniknąć wychodzenia z samochodu, a tym samym zaoszczędzić czas potrzebny na jej otwarcie lub zamknięcie. Szybki wjazd bądź wyjazd nabiera znaczenia, gdy ogrodzenie znajduje się blisko ulicy. Dzięki napędowi pojazd nie będzie blokował ruchu pieszych i innych aut.

Automatyka do bram przydaje się także w trakcie niepogody. Ulewa, porywisty wiatr czy mróz skutecznie zniechęcają do wysiadania z samochodu. Pilot emitujący fale radiowe albo aplikacja mobilna do kontrolowania napędu pozwalają uniknąć wystawiania się na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Napęd do bramy wjazdowej jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla właścicieli prywatnych posesji, jak i administratorów terenów publicznych. Tą technologią mogą zainteresować się m.in. przedstawiciele firm i urzędów. Zdalne sterowanie pozwoli wpuszczać na parking dostawców, klientów i petentów bez potrzeby delegowania pracownika, który ma otworzyć furtkę.

Automatyka do bram garażowych

O tym, że automatyka do bram przydaje się na co dzień, przekonują się również osoby, które nie mają osobnego wjazdu, a tylko garaż. Również w tym przypadku użytkownicy zyskują czas i doświadczają wyższego poziomu komfortu użytkowania na co dzień. Co ważne, może on dodatkowo wzrosnąć za sprawą integracji napędu ogrodzenia i drzwi garażowych. Taki kompleksowy system sterowania oferuje Hörmann.

Zdalna kontrola nad bramą garażową ułatwia też zabezpieczenie prywatnego mienia przed przestępcami. Dzięki napędowi nie trzeba się zastanawiać, czy drzwi zostały zamknięte. Jeśli nie ma się pewności, wystarczy sprawdzić pozycję bramy w smartfonie i ewentualnie zamknąć za pomocą aplikacji mobilnej.

Drzwi wewnętrzne z automatycznym napędem

System automatycznego sterowania to praktyczne rozwiązanie do domów prywatnych i w przestrzeniach publicznych. W mieszkaniu stanowi nieocenioną pomoc m.in. dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Dzięki sterowaniu na odległość mogą się poruszać bez potrzeby korzystania z pomocy innych domowników.

Nad instalacją mechanizmów zdalnego otwierania drzwi mogą zastanowić się również przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji. Taki mechanizm ułatwi zachowanie higieny, co jest trudne, gdy wszyscy dotykają tych samych klamek. Właśnie dlatego automatyczne sterowanie jest doskonałym rozwiązaniem dla szpitali, przychodni, urzędów i biur, szczególnie gdy pracuje w nich dużo ludzi.

Cechy dobrej automatyki do bram garażowych i wjazdowych oraz drzwi

Automatyczne sterowanie bramą lub drzwiami znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Przed wyborem napędu trzeba jednak zwrócić jeszcze uwagę na cechy takie jak:

 • możliwości konfiguracji;
 • wszechstronność i kompatybilność;
 • zużycie energii elektrycznej;
 • bezpieczeństwo użytkowania.

Konfiguracja automatyki do bram i drzwi

Godna polecenia automatyka do bram powinna być m.in. łatwa w montażu. Taką cechą odznaczają się właśnie napędy Hörmann. Wiele modeli można montować na różnych wysokościach. Dzięki temu dużo łatwiej dopasować je do furtek znajdujących się w trudno dostępnych miejscach. Dodatkowym udogodnieniem jest funkcja dopasowywania prędkości ruchu bramy.

Wszechstronność i kompatybilność automatyki do bram i drzwi

Dobra brama wjazdowa lub garażowa, a także drzwi wejściowe korzystają z możliwie jak najbardziej uniwersalnych rozwiązań. W przypadku produktów Hörmann klienci mają do wyboru kilka sposobów sterowania:

 • za pomocą pilota RFID;
 • smartfonem poprzez Bluetooth albo domowe Wi-Fi;
 • na większą odległość poprzez internet mobilny.

Co więcej, technologie Hörmann są zgodne z różnymi platformami smart home. Zwiększona kompatybilność z oprogramowaniem innych firm ułatwia zintegrowanie bram i drzwi Hörmann z pozostałymi elementami systemu inteligentnego domu.

Zużycie prądu automatycznego napędu do bramy lub drzwi

Dobra automatyka do bram powinna być energooszczędna, a więc pobierać tylko tyle prądu, ile jest potrzebne do utrzymania stanu czuwania. Produkty Hörmann dają możliwość zaoszczędzenia na rachunkach dzięki różnorodnym trybom pracy bram i drzwi. W rezultacie mogą zużywać zaledwie 1 W energii elektrycznej. Dodatkowym udogodnieniem jest panel słoneczny obecny w niektórych modelach bram wjazdowych.

Automatyka do bram a kwestie bezpieczeństwa

Montowany w wielu modelach bram panel słoneczny stanowi dodatkowe zabezpieczenie na wypadek braku prądu. Kolejnym, który Hörmann proponuje klientom, jest akumulator. Oba urządzenia mogą okazać się nieocenione przede wszystkim w krytycznych sytuacjach, takich jak przyjazd karetki czy straży pożarnej.

W ofercie Hörmann znajdują się również napędy wyposażone w lampy LED. Intensywnie świecące, a przy tym energooszczędne diody sygnalizują przechodniom ruch bramy i możliwość wyjazdu samochodu. Takie oświetlenie przydaje się też w garażu. Lampa zapalająca się w trakcie otwierania drzwi to najlepszy sposób na bezpieczne manewrowanie autem, zwłaszcza tyłem.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Prof. Grzegorz Górski: Rosja będzie miała swoje pięć minut Wiadomości
Prof. Grzegorz Górski: Rosja będzie miała swoje pięć minut

W tekście na moim profilu na Facebooku sprzed kilku dni napisałem, dlaczego w trwającej od dwóch lat nowej fazie wojny rosyjsko – ukraińskiej, to Rosja na obecnym etapie wydaje się być bliższa sukcesu. Wskazałem, iż głównym powodem tego stanu rzeczy jest wewnętrzna sytuacja na Ukrainie, a więc przede wszystkim trudno zrozumiała wszechogarniająca korupcja, połączona z chaosem ośrodków władzy.

Państwa G7 wyraziły jednoznaczne stanowisko ws. wojny na Ukrainie z ostatniej chwili
Państwa G7 wyraziły jednoznaczne stanowisko ws. wojny na Ukrainie

Przywódcy państw G7 zapewnili o niewzruszonym poparciu dla Ukrainy podczas szczytu online zorganizowanego w sobotę, w drugą rocznicę rosyjskiej napaści na ten kraj.

Rolnicy mają dość. Hiszpański kurort został kompletnie sparaliżowany [WIDEO] z ostatniej chwili
Rolnicy mają dość. Hiszpański kurort został kompletnie sparaliżowany [WIDEO]

Protestujący w Hiszpanii od 6 lutego rolnicy sparaliżowali w sobotę blokadami drogowymi popularną wśród turystów kanaryjską wyspę - Teneryfa. Protest doprowadził do chaosu komunikacyjnego na drogach prowadzących do kurortów.

Dwie tony obornika wyrzucone przed willą rosyjskiego ambasadora w Polsce [WIDEO] z ostatniej chwili
Dwie tony obornika wyrzucone przed willą rosyjskiego ambasadora w Polsce [WIDEO]

W całym kraju odbywają się protesty przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę w związku z drugą rocznicą wybuchu wojny. Największa z manifestacji odbywa się przed ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie.

Wydano ciało Nawalnego z ostatniej chwili
Wydano ciało Nawalnego

Kira Jarmysz, była rzecznika Aleksieja Nawalnego przekazała, że jego ciało zostało już oddane jego matce. Informacje te zostały potwierdzone przez agencję Reuters.

Patryk Jaki stawia diagnozę. Oto, dlaczego jego zdaniem Zjednoczona Prawica straciła władzę z ostatniej chwili
Patryk Jaki stawia diagnozę. Oto, dlaczego jego zdaniem Zjednoczona Prawica straciła władzę

- Już nie mogę słuchać tych bajek, o tym że musimy być bardziej jak PO. Ludzie mając do wyboru oryginał i podróbkę - zawsze wybiorą oryginał. Każdego dnia w PE obserwuje „prawice” , która niczym nie różni się od lewicy poza nazwą. Co powoduje, że Europa, która sama zwalcza swoje korzenie, pogrąża się w kolejnych kryzysach i tak jak kiedyś budziła respekt i szacunek na świecie, dziś coraz cześć jest kwitowana politowaniem - ocenił europoseł Suwerennej Polski Patryk Jaki we wpisie w mediach społecznościowych.

Już 700 ofiar epidemii cholery z ostatniej chwili
Już 700 ofiar epidemii cholery

W Zambii odnotowano od stycznia gwałtowny wzrost liczby przypadków cholery, a liczba ofiar śmiertelnych tej choroby sięgnęła 700 - poinformowała w sobotę organizacja Lekarze bez Granic.

Prezydent Zełenski: Ta wojna zakończy się naszym zwycięstwem z ostatniej chwili
Prezydent Zełenski: Ta wojna zakończy się naszym zwycięstwem

Wojna rozpętana przez Rosję zakończy się zwycięstwem Ukrainy – oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w drugą rocznicę rozpoczęcia przez Moskwę pełnowymiarowej napaści na Ukrainę.

2-latek śmiertelnie potrącony przez samochód? z ostatniej chwili
2-latek śmiertelnie potrącony przez samochód?

Policja szuka osób, które w piątek wieczorem przejeżdżały DK57 między Makowem Mazowieckim a Przasnyszem. Doszło tam prawdopodobnie do śmiertelnego potrącenia dwuletniego chłopca, który zmarł w szpitalu.

Czy wojna na Ukrainie zakończy się w tym roku? z ostatniej chwili
Czy wojna na Ukrainie zakończy się w tym roku?

W ocenie eksperta ds. wojskowości Carlo Masali wojna na Ukrainie, rozpoczęta przez Rosję dwa lata temu, nie zakończy się w 2024 roku. Nie widzę końca tej wojny w 2024 roku; nie ma niczego, co mogłoby dać nam nadzieję - oznajmił politolog w sobotę w rozmowie z gazetą "Augsburger Allgemeine".

REKLAMA

Wyższy poziom komfortu, czyli automatyczne napędy do bram i drzwi Hörmann

Nowoczesna technologia potrafi ułatwić nawet najprostsze czynności. Przykładami są napędy służące do sterowania bramami wjazdowymi i garażowymi oraz drzwiami. Dzięki nim codzienne, uciążliwe otwieranie ich ręcznie przestało być potrzebne. Jakie konkretnie zastosowanie ma automatyka do bram? Krótkie spojrzenie na ofertę Hörmann daje najlepszą odpowiedź.
 Wyższy poziom komfortu, czyli automatyczne napędy do bram i drzwi Hörmann

Automatyka do bram i drzwi – zastosowanie

Systemy automatyki do bram znajdują szerokie zastosowanie w domach prywatnych i budynkach użyteczności publicznej. Pod wieloma względami poprawiają bezpieczeństwo osób w nich mieszkających lub przebywających przez pewien czas. Ich zastosowanie zwiększa też komfort poruszania się pojazdami i pieszo. Automatyczne napędy mogą służyć do otwierania i zamykania:

 • ogrodzeń;
 • garaży;
 • drzwi wewnętrznych.

Automatyczne napędy do ogrodzeń

Zdalne sterowanie bramą pozwala uniknąć wychodzenia z samochodu, a tym samym zaoszczędzić czas potrzebny na jej otwarcie lub zamknięcie. Szybki wjazd bądź wyjazd nabiera znaczenia, gdy ogrodzenie znajduje się blisko ulicy. Dzięki napędowi pojazd nie będzie blokował ruchu pieszych i innych aut.

Automatyka do bram przydaje się także w trakcie niepogody. Ulewa, porywisty wiatr czy mróz skutecznie zniechęcają do wysiadania z samochodu. Pilot emitujący fale radiowe albo aplikacja mobilna do kontrolowania napędu pozwalają uniknąć wystawiania się na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Napęd do bramy wjazdowej jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla właścicieli prywatnych posesji, jak i administratorów terenów publicznych. Tą technologią mogą zainteresować się m.in. przedstawiciele firm i urzędów. Zdalne sterowanie pozwoli wpuszczać na parking dostawców, klientów i petentów bez potrzeby delegowania pracownika, który ma otworzyć furtkę.

Automatyka do bram garażowych

O tym, że automatyka do bram przydaje się na co dzień, przekonują się również osoby, które nie mają osobnego wjazdu, a tylko garaż. Również w tym przypadku użytkownicy zyskują czas i doświadczają wyższego poziomu komfortu użytkowania na co dzień. Co ważne, może on dodatkowo wzrosnąć za sprawą integracji napędu ogrodzenia i drzwi garażowych. Taki kompleksowy system sterowania oferuje Hörmann.

Zdalna kontrola nad bramą garażową ułatwia też zabezpieczenie prywatnego mienia przed przestępcami. Dzięki napędowi nie trzeba się zastanawiać, czy drzwi zostały zamknięte. Jeśli nie ma się pewności, wystarczy sprawdzić pozycję bramy w smartfonie i ewentualnie zamknąć za pomocą aplikacji mobilnej.

Drzwi wewnętrzne z automatycznym napędem

System automatycznego sterowania to praktyczne rozwiązanie do domów prywatnych i w przestrzeniach publicznych. W mieszkaniu stanowi nieocenioną pomoc m.in. dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Dzięki sterowaniu na odległość mogą się poruszać bez potrzeby korzystania z pomocy innych domowników.

Nad instalacją mechanizmów zdalnego otwierania drzwi mogą zastanowić się również przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji. Taki mechanizm ułatwi zachowanie higieny, co jest trudne, gdy wszyscy dotykają tych samych klamek. Właśnie dlatego automatyczne sterowanie jest doskonałym rozwiązaniem dla szpitali, przychodni, urzędów i biur, szczególnie gdy pracuje w nich dużo ludzi.

Cechy dobrej automatyki do bram garażowych i wjazdowych oraz drzwi

Automatyczne sterowanie bramą lub drzwiami znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Przed wyborem napędu trzeba jednak zwrócić jeszcze uwagę na cechy takie jak:

 • możliwości konfiguracji;
 • wszechstronność i kompatybilność;
 • zużycie energii elektrycznej;
 • bezpieczeństwo użytkowania.

Konfiguracja automatyki do bram i drzwi

Godna polecenia automatyka do bram powinna być m.in. łatwa w montażu. Taką cechą odznaczają się właśnie napędy Hörmann. Wiele modeli można montować na różnych wysokościach. Dzięki temu dużo łatwiej dopasować je do furtek znajdujących się w trudno dostępnych miejscach. Dodatkowym udogodnieniem jest funkcja dopasowywania prędkości ruchu bramy.

Wszechstronność i kompatybilność automatyki do bram i drzwi

Dobra brama wjazdowa lub garażowa, a także drzwi wejściowe korzystają z możliwie jak najbardziej uniwersalnych rozwiązań. W przypadku produktów Hörmann klienci mają do wyboru kilka sposobów sterowania:

 • za pomocą pilota RFID;
 • smartfonem poprzez Bluetooth albo domowe Wi-Fi;
 • na większą odległość poprzez internet mobilny.

Co więcej, technologie Hörmann są zgodne z różnymi platformami smart home. Zwiększona kompatybilność z oprogramowaniem innych firm ułatwia zintegrowanie bram i drzwi Hörmann z pozostałymi elementami systemu inteligentnego domu.

Zużycie prądu automatycznego napędu do bramy lub drzwi

Dobra automatyka do bram powinna być energooszczędna, a więc pobierać tylko tyle prądu, ile jest potrzebne do utrzymania stanu czuwania. Produkty Hörmann dają możliwość zaoszczędzenia na rachunkach dzięki różnorodnym trybom pracy bram i drzwi. W rezultacie mogą zużywać zaledwie 1 W energii elektrycznej. Dodatkowym udogodnieniem jest panel słoneczny obecny w niektórych modelach bram wjazdowych.

Automatyka do bram a kwestie bezpieczeństwa

Montowany w wielu modelach bram panel słoneczny stanowi dodatkowe zabezpieczenie na wypadek braku prądu. Kolejnym, który Hörmann proponuje klientom, jest akumulator. Oba urządzenia mogą okazać się nieocenione przede wszystkim w krytycznych sytuacjach, takich jak przyjazd karetki czy straży pożarnej.

W ofercie Hörmann znajdują się również napędy wyposażone w lampy LED. Intensywnie świecące, a przy tym energooszczędne diody sygnalizują przechodniom ruch bramy i możliwość wyjazdu samochodu. Takie oświetlenie przydaje się też w garażu. Lampa zapalająca się w trakcie otwierania drzwi to najlepszy sposób na bezpieczne manewrowanie autem, zwłaszcza tyłem.

 Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe