„Państwowa Komisja Wyborcza nie ułatwia sprawy Hołowni”
„Państwowa Komisja Wyborcza, odnosząc się do pisma Pana Marszałka z dnia 21 grudnia 2023 r. w sprawie wniosku o podanie przez Państwową Komisję Wyborczą informacji o kolejnych kandydatach z tej samej listy kandydatów, którzy otrzymali największą liczbę głosów – po osobie Pana posła Mariusza Kamińskiego, a także w nawiązaniu do treści postanowień Sądu Najwyższego Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych z dnia 5 stycznia 2024 r. sygn. akt I NSW 1267/23 oraz Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z dnia 10 stycznia 2024 r. sygn. akt II PUO 2/24, zwraca się z wnioskiem o wskazanie, czy Pan Marszałek podtrzymuje przedmiotowy wniosek” – czytamy w dokumencie opublikowanym na stronie internetowej PKW.
CZYTAJ TAKŻE: Burza w sieci po słowach wiceminister: „Oblałaby egzaminy opowiadając takie bzdury”
Jest wniosek do Hołowni
Jak podkreślono – „jeśli tak – Państwowa Komisja Wyborcza wnosi o wskazanie podstawy faktycznej i prawnej, na której opiera przedmiotowy wniosek, skoro postanowienia Sądu Najwyższego są sprzeczne”.
„Wskazane postanowienia Sądu Najwyższego zostały wydane po przesłaniu pisma Pana Marszałka z dnia 21 grudnia 2023 r., stąd koniecznym jest uzyskanie przez Państwową Komisję Wyborczą aktualnego stanowiska Pana Marszałka w niniejszej sprawie” – dodano.
Pod dokumentem podpisał się przewodniczący PKW Sylwester Marciniak.
Analogiczny dokument został wydany w sprawie posła Macieja Wąsika.
CZYTAJ TAKŻE: Donald Tusk zapowiada dalsze ściganie Kamińskiego i Wąsika
CZYTAJ TAKŻE: Tusk zapowiada złożenie "projektu o legalnej i bezpiecznej aborcji"
„Państwowa Komisja Wyborcza nie ułatwia sprawy Hołowni”
Zdaniem dziennikarki portalu Interia Kamili Baranowskiej „Państwowa Komisja Wyborcza nie ułatwia sprawy marszałkowi Hołowni”.
„Nie tylko nie wskazuje posłów, którzy objęliby mandaty po Wąsiku i Kamińskim, to jeszcze ponownie prosi o podanie "podstawy faktycznej i prawnej" wygaszenia ich mandatów” – podkreśla.