Tak wyglądał dziś początek „Pytania na śniadanie”
„Pytanie na śniadanie” jest na antenie TVP2 od 21 lat. Program możemy oglądać od 2002 roku. Fani TVP zdążyli przyzwyczaić się, że w śniadaniówce dość regularnie dochodzi do wpadek i nieprzewidzianych sytuacji. Wszystko przez to, że program jest prowadzony na żywo. Najczęściej poruszane są w nim tematy codzienne, dotyczące zdrowia, pracy, związków oraz życia gwiazd.
Tak wyglądał dziś początek „Pytania na śniadanie”
Program rozpoczął się zgodnie z planem. Prezenterzy w żaden sposób nie nawiązali do zmian wewnętrznych w TVP i trzymali się scenariusza.
Prowadzący: Tomaszewska i Sikora rozmawiali z gośćmi programu m.in. o ciążowych mdłościach, nadchodzącym orkanie oraz staropolskich nazwach członków rodziny.
W sieci pojawiła się lawina komentarzy. Widzowie cieszą się, że program nie został zdjęty.
Sygnał TVP Info zniknął
Wcześniej zniknął sygnał TVP Info. Jak informowali liczni widzowie i internauci, TVP Info „nie nadaje”.
Po wejściu na portal tvp.info nadal występuje automatyczne przekierowanie na portal tvp.pl.
Wyłączyli TVP Info: antenę i portal. Ludzie zjeżdżają do TVP przy ul. Woronicza 17
– napisał na Twitterze [X] Samuel Pereira.
Wybory parlamentarne 2023. Kontekst
Po emocjonującej kampanii wyborczej w Polsce zakończyły się wybory parlamentarne. Wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35,38 proc. głosów. Kolejne miejsca zajęli: Koalicja Obywatelska – 30,70 proc., Trzecia Droga – 14,40 proc., Nowa Lewica – 8,61 proc., Konfederacja – 7,16 proc. Pozostałe komitety nie przekroczyły progu wyborczego.
Misję tworzenia rządu otrzymał od prezydenta RP polityk zwycięskiego PiS Mateusz Morawiecki. Jednak rząd Morawieckiego nie uzyskał wotum zaufania, obecnie rząd tworzy koalicja partii opozycyjnych – Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica – pod wodzą Donalda Tuska.
Donald Tusk obiecywał rozprawę z mediami publicznymi.