Kontrowersyjny poseł wiceministrem, dziennikarz Wirtualnej Polski oburzony

- Bezpieczeństwo i obronność kraju są mi bardzo bliskimi zagadnieniami. Wiedzą to choćby ci, którzy na bieżąco śledzą moje wystąpienia nie tylko w parlamencie. W cyberbezpieczeństwie nie ma miejsca na niedomówienia, to w obecnych czasach podstawa działań każdego państwa. Będę tego pilnował
- mówi portalowi Szczecinek.pl Radosław Lubczyk.
- Powołanie Radosława Lubczyka na stanowisko wiceministra, po serii tekstów WP o jego dość swobodnym podejściu do publicznych pieniędzy, będzie najzwyczajniej w świecie nieprzyzwoite.
Po prostu nieprzyzwoite. To nie jest standard, którego można by oczekiwać od nowej władzy.
- komentuje na platformie "X" (dawniej "Twitter") dziennikarz Wirtualnej Polski Patryk Słowik.
Czytaj również: Poważne kłopoty ze zdrowiem Zbigniewa Ziobry. Jest oświadczenie Suwerennej Polski
Mecenas Paweł Kozanecki od „trumien na kółkach” odwieszony przez izbę adwokacką
Lubczyk i jego majątek
Poseł z ramienia Koalicji Polskiej Radosław Lubczyk ma posiadać między innymi auta marek Ferrari i Porsche. Na dodatek jego spółka miała w zeszłym roku zarobić na czysto blisko pół miliona złotych. Mimo wszystko polityk pobrał z kasy sejmowej aż 778 tys. zł, wskazując trudną sytuację majątkową.
Radosław Lubczyk do Sejmu trafił w 2015 roku, startując z list Nowoczesnej. Następnie drugi raz otrzymał mandat posła w 2019 roku, startując z list PSL. W 2022 roku był jednym z założycieli partii Centrum dla Polski, która jest blisko związana z PSL-em.
Dużą popularność przyniosła mu konfrontacja na Twitterze z posłem Zjednoczonej Prawicy Januszem Kowalskim na temat jego Ferrari.
Janusz Kowalski, jak założysz działalność i popracujesz kilkanaście lat po kilkanaście godzin dziennie, to może też Cię będzie stać. Jeśli Cię gdzieś podrzucić moim autem, to napisz, jeśli nie, to przestań siać propagandę i weź się za pracę
– napisał w marcu 2022 roku na Twitterze Radosław Lubczyk.
Wybory parlamentarne 2023. Kontekst
Po emocjonującej kampanii wyborczej w Polsce zakończyły się wybory parlamentarne. Wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35,38 proc. głosów. Kolejne miejsca zajęli: Koalicja Obywatelska – 30,70 proc., Trzecia Droga – 14,40 proc., Nowa Lewica – 8,61 proc., Konfederacja – 7,16 proc. Pozostałe komitety nie przekroczyły progu wyborczego.
Misję tworzenia rządu otrzymał od prezydenta RP polityk zwycięskiego PiS Mateusz Morawiecki – ponieważ nie uzyskał dla swojego rządu wotum zaufania, nowy rząd utworzy koalicja partii opozycyjnych – Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica – pod wodzą Donalda Tuska
Powołanie Radosława Lubczyka na stanowisko wiceministra, po serii tekstów WP o jego dość swobodnym podejściu do publicznych pieniędzy, będzie najzwyczajniej w świecie nieprzyzwoite.
— Patryk Słowik (@PatrykSlowik) December 14, 2023
Po prostu nieprzyzwoite. To nie jest standard, którego można by oczekiwać od nowej władzy.