Gorąco w hucie stali ArcelorMittal Kraków
Solidarność rozmawia na wszystkich szczeblach i próbuje różnych sposobów, aby powstrzymać te decyzje.
W tym celu w środę, 29.11 w Katowicach w godzinach przedpołudniowych odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Sekcji Hutnictwa NSZZ „Solidarność”, której jednym z głównych punktów była sytuacja w ArcelorMittal Kraków oraz w Dąbrowie Górniczej, w której również jest niepewna sytuacja wielkiego pieca nr 3. Obydwa te „organizmy” i w Krakowie, i w Dąbrowie Górniczej są ze sobą bardzo związane i zależne od siebie.
„Rozważane są różne formy protestów”
W tym samym dniu 29.11, ale w godzinach popołudniowych w Krakowie odbyło się posiedzenie Komisji Międzyzakładowej „S” ArcelorMittal Kraków (Komisja Robotnicza Hutników), której również głównym punktem była napięta sytuacja w krakowskiej hucie. Rozważane są różne formy protestów.
Natomiast w kolejnym dniu, 30.11 w Ogrodzieńcu odbyło się Walne Zebranie Delegatów Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej (WZD ZOK) ArcelorMittal Poland. Delegatami tego zebrania są przedstawiciele AMP z Krakowa (Huta Sendzimira), Dąbrowy Górniczej (Huta Katowice), Świętochłowic (Huta Florian), Sosnowca (Huta Cedler) i Koksowni Zdzieszowice.
Na posiedzeniu WZD ZOK była rozważana wspólna akcja wszystkich zakładów ArcelorMittal Poland.
W posiedzeniu ZOK-u wziął także udział przewodniczący Krajowej Sekcji Hutnictwa NSZZ „S” Andrzej Karol, który wsłuchiwał się we wspólną dyskusję, aby zaangażować się w pomoc na szczeblu krajowym, jak również europejskim.
Podobną dyskusję prowadzi się również w Zarządzie Regionu Małopolskiego i po wspólnym ustaleniu z zarządem Solidarności w Hucie ArcelorMittal zostanie wydane odpowiednie stanowisko.
Natomiast w dn. 5.12 w Wiśle odbywać się będzie posiedzenie Rady Sekretariatu Metalowców, podczas którego również będzie dyskutowana sytuacja w krakowskiej hucie celem wypracowania wspólnych działań.
Czytaj także: Volkswagen Golf będzie częściowo produkowany w Wielkopolsce. Zakładowa „S”: Możemy spojrzeć z optymizmem w przyszłość