Ujawniono szokujące fakty na temat rodziny szefowej TVN

Katarzyna Kieli sprawuje władzę w TVN, odkąd stację wykupił koncern Discovery. Stacja TVP Info w programie „Resortowe dzieci” opublikowała szokujące informacje.
Mogła czerpać profity i przywileje dzięki temu, że najbliżsi członkowie rodziny kolaborowali ze Służbą Bezpieczeństwa
– powiedział w programie „Resortowe dzieci” Piotr Woyciechowski, ekspert ds. służb specjalnych.
Dziadek i ojciec Katarzyny Kieli
W programie Woyciechowski podał, że „dziadek Katarzyny Kieli Stanisław Kieli tuż po II wojnie światowej wstąpił do Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego”, a jej „ojciec Jerzy Kieli był wieloletnim, wyszkolonym i zaufanym konfidentem Departamentu I SB o pseudonimie Proj, w latach 1972–1985”.
Jak twierdzi TVP Info, „dzięki agenturalnym związkom ojca jego dzieci Katarzyna i Michał mogli podróżować po świecie”.
W lutym 1989 roku SB rejestruje rozpracowanie operacyjne Michała i Katarzyny
– czytamy.
Według dokumentów znajdujących się w IPN, na które powołuje się TVP Info, w 1989 roku Jerzy Kieli był czynnym agentem SB.
Współpraca Jerzego Kieli z wywiadem najprawdopodobniej była kontynuowana po przekształceniu SB w Urząd Ochrony Państwa
– twierdzi Piotr Woyciechowski, ekspert ds. służb specjalnych.