Ferie z audiobookiem
Artykuł sponsorowany
„Lśnienie” Stephen King, czyta: zespół aktorów
Luksusowy hotel cały dla jednej rodziny, zimowy krajobraz za oknem, góry i śnieg… Czy może być coś bardziej relaksującego od takiej ucieczki za miasto? Cóż, Jack Torrance przekonuje się, że ucieczka w głąb siebie na odludziu niekoniecznie jest przeżyciem relaksującym. „Lśnienie” to kultowa powieść Stephena Kinga, która doczekała się superprodukcji w formie audio. Głównym postaciom użyczają głosów: Adam Woronowicz, Agata Kulesza, Mariusz Bonaszewski, Marian Opania, a w rolę narratora wciela się legenda głosu Krzysztof Gosztyła. To idealna pozycja dla fanów nie tylko horrorów, ale psychologicznych powieści i wszystkich tych, którzy wybierają się w długie podróże – „Lśnienie” to ponad 21 godzin doskonałej rozrywki.
„Stacja arktyczna Zebra” Alistair MacLean, czyta: zespół lektorów
Mróz za oknem i mróz w słuchawkach. Alistair MacLean przenosi nas na skuty lodem Biegun Północny, gdzie mieści się stacja arktyczna „Zebra”. Dochodzi tam do wybuchu i cudem uratowani pracownicy czekają na ratunek ekipy ratunkowej. Jednak na drodze już od początku napotykają przeszkody, a samo zniszczenie stacji nie wydaje się już takie przypadkowe… MacLean to kultowy autor thrillerów wojennych, które w latach 50. i 60. cieszyły się niezwykłą popularnością. Do dzisiaj potrafią zachwycić i trzymają w napięciu do ostatniej chwili. W „Stacji arktycznej…” usłyszycie najlepszych polskich aktorów – Krzysztofa Stelmaszyka, Zbigniewa Zamachowskiego i Michała Żurawskiego – oraz specjalnie skomponowaną muzykę, która przenosi słuchacza prosto w sam w środek łodzi podwodnej.
„Wodnik” Jędrzej Pasierski, czyta: zespół lektorów
A gdy przyjdzie kolej na roztopy… W klimat zimnych, małych polskich miejscowości przenosi Jędrzej Pasierski w nowej superprodukcji „Wodnik”. Historia opowiada o psychologu Szczepanie Turskim (w tej roli brawurowy Andrzej Chyra), który przyjeżdża do Zwierzyńca. Jego podopiecznym jest chłopiec, który nagle zamknął się w sobie, a rodzice nie wiedzą, jak do niego dotrzeć. To, co na pierwszy rzut oka wygląda jak rutynowa obserwacja, przeradza się w mroczną tajemnicę morderstwa. Każdy dzień przynosi nowe, szokujące odkrycia. Turski nie wie, czemu wierzyć, zwłaszcza po tym, jak w opowieściach chłopca pojawia się wodnik, którego miał widzieć nad okolicznym jeziorem… Miejscowa pisarka Ula Radziwiłowicz (zjawiskowa Agnieszka Żulewska) opowiada Szczepanowi miejscowe historie, które jeszcze bardziej zagęszczają atmosferę…
Anima 1 i 2, Kinga Krzemińska i Krzysztof Komander, czyta: zespół lektorów
Ostatnia propozycja potrafi zmrozić nawet w najcieplejszy letni dzień. Mowa o audioserialu „Anima” Kingi Krzemińskiej i Krzysztofa Komandera, który doczekał się również kontynuacji. W główną rolę Jana Willera wciela się Łukasz Simlat i to jego głosem poznajemy tajemniczą i niepokojącą historię zaginięcia wszystkich mieszkańców małej wioski. Wioski zapomnianej przez świat – jedyną osobą, która po kilkudziesięciu godzinach zorientowała się, że brakuje ponad dwudziestu pięciu osób, był listonosz, który rozwoził tam pocztę. Tak rozpoczyna się śledztwo i jednocześnie obsesja Willera. Początkowe lekceważenie zamienia się w uparte pragnienie odkrycia prawdy – a może byłoby lepiej, gdyby prawda nigdy nie ujrzała światła dziennego…? Ciężkie kroki na śniegu, podlaskie lasy pogrążone w ciemności i muzyka przyprawiająca o gęsią skórkę zapewnią Wam nieprzerwaną rozrywkę na długie, zimowe wieczory.