Ordo Iuris: Dlaczego Ameryka stała się "komunistyczna"? Wykład dr. Stephena Baskerville'a
Dr Stephen Baskerville to kierownik katedry Nauki o Państwie Wydziału Prawa Collegium Intermarium. Posiada stopień doktora nauk o państwie uzyskany w London School of Economics i przez ponad 30 lat wykładał na uniwersytetach w Europie i Stanach Zjednoczonych. Ostatnio był profesorem nauk o państwie w Patrick Henry College.
Jest pracownikiem naukowym amerykańskiego think-tanku Independent Institute and Howard Center for Family, Religion, and Society, a także stypendystą Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. W pracy naukowej koncentruje się na kwestiach ideologii politycznych, polityki wyznaniowej, polityki rodzinnej oraz zagrożeń związanych z ideologiami podważającymi tożsamość małżeństwa i rodziny. Jest też autorem kilku książek dotyczących tej tematyki.
3 marca dr Baskerville wygłosi wykład pt. „Dlaczego tak się stało? Dlaczego Ameryka stała się «komunistyczna»”?. Wydarzenie będzie dotyczyło przemian społecznych i politycznych w Stanach Zjednoczonych. Wykład odbędzie się w auli Collegium Intermarium przy ul. Bagatela 12 w Warszawie. Początek o godz. 17:00.
Wykład będzie dotyczył przemian, jakie zachodziły w amerykańskiej polityce i społeczeństwie w ostatnich dziesięcioleciach. Dr Baskerville poruszy temat dyktatu politycznej poprawności w mediach czy nauce, Przedstawi m.in. kwestie zdominowania dużej części świata akademickiego przez ideologie lewicowe. Postara się również odpowiedzieć na pytanie, na ile ideał wolności ma szanse przetrwać w amerykańskim społeczeństwie oraz jaki wpływ na to mają wydarzenia polityczne ostatnich lat.
Kolejne wydarzenie z udziałem dr. Baskerville'a będzie miało miejsce 14 marca. Tego dnia prawnik opowie o swojej książce "A Gentleman’s Guide to Manners, Sex and Ruling the World". Wydarzenie odbędzie się w warszawskiej Świetlicy Wolności - ul. Nowy Świat 6/12. Początek o godz. 18:00.
Książka "A Gentleman’s Guide to Manners, Sex and Ruling the World" podejmuje zagadnienie wzoru dżentelmena. Autor zadaje w niej pytanie czy ideał dżentelmena współcześnie uległ zmianie, czyli jak wygląda i powinna wyglądać męskość. Jest to jednocześnie rodzaj praktycznego przewodnika po manierach i moralności, z szeregiem życiowych wskazówek. Ujęcie tego "starego" zagadnienia w nowy, niekonwencjonalny sposób może być szczególnie ciekawe dla osób, które chciałyby pogłębić swoją formację lub poszerzyć wiedzę o perspektywę wyspecjalizowanego obserwatora.