Parodystyczny tweet „Dawida Podsiodło” polubili między innymi b. szef kontrwywiadu i dziennikarz śledczy „Newsweeka”

Taki parodystyczny tweet jest najczęściej – pomimo tego, że parodysta używa awatara parodiowanego – bardzo łatwy do weryfikacji, wystarczy spojrzeć na adres profilu. Jeśli jednak zręcznie naśladuje styl parodiowanego i trafia „w zapotrzebowanie” publiczności, zdarza się, że zdobywa sporo tzw. skalpów, czyli dowodów na potraktowanie serio np. w postaci polubień.
Kochani
Decyzja o apostazji była najlepszą w moim życiu.Dziękuję Bogu, że nie muszę już obchodzić smutnego święta zmarłych, a radosne i wesołe święto jakim jest heloween
– napisał @MinisterrAcosta, udając Dawida Podsiadło, który ostatnio chwalił się dokonaniem apostazji, czyli aktu wystąpienia z Kościoła katolickiego. Tweet był tym łatwiejszy do rozpoznania, że parodysta zmienił sobie nick na „Dawid Podsiodło”. Najwyraźniej to jednak nie wystarczyło.
„Skalpy” Pytla i Rzeczkowskiego
Na parodię tweeta nabrali się między innymi szef kontrwywiadu wojskowego za czasów Donalda Tuska gen. Piotr Pytel, ostatnio znany z wywiadu, w którym sugerował rosyjskie powiązania PiS, i… dziennikarz śledczy „Newsweeka” Grzegorz Rzeczkowski, który ostatnio znany jest z kolei z artykułu w „Newsweeku” opartym na zeznaniach Marcina W., w którym… sugeruje prorosyjskie powiązania PiS. To ten wywiad i te zeznania postawiły Donalda Tuska w bardzo niezręcznej sytuacji, kiedy prokurator generalny Zbigniew Ziobro zdecydował o ujawnieniu innych zeznań Marcina W., w których ten opowiada o rzekomym wręczeniu łapówki synowi Donalda Tuska Michałowi w reklamówce Biedronki.
Twitter powiadomił, że tego fejka polubili dziennikarz śledczy @RzeczkowskiG oraz b. szef wojskowego kontrwywiadu @PiotrPytel67. Wnioski?
– komentuje prof. Andrzej Zybertowicz.
Twitter powiadomił, że tego fejka polubili dziennikarz śledczy @RzeczkowskiG oraz b. szef wojskowego kontrwywiadu @PiotrPytel67
— Andrzej Zybertowicz (@AndZyberto) November 1, 2022
Wnioski? https://t.co/k3SbZd4Omc