„Niech wiedzą, że jest nas mnóstwo i nie będziemy milczeć ani minuty dłużej!” Solidarność żąda 3xP

Na ostatnim posiedzeniu Komisji Krajowej podjęto decyzję o jeszcze większej intensyfikacji działań w związku z niespełnionymi dotąd przez rząd postulatami Solidarności. Przedstawiamy specjalną grafikę z krótkim omówieniem postulatów Solidarności. – Bierzcie, korzystajcie, udostępniajcie, rozsyłajcie, niech nas widzą, niech wiedzą, że jest nas mnóstwo i nie będziemy milczeć ani minuty dłużej! – zachęca Piotr Duda, szef NSZZ „S” w mediach społecznościowych.
 „Niech wiedzą, że jest nas mnóstwo i nie będziemy milczeć ani minuty dłużej!” Solidarność żąda 3xP
/ grafika. P.Machnica

Solidarność żąda 3xP!

Na posiedzeniu Komisji Krajowej NSZZ „S” w dniach 22–23 września br. w Zakopanem przyjęto stanowisko, w którym wskazano trzy najważniejsze problemy, przed jakimi stoją polscy pracownicy. Są to: systemowe powstrzymanie wzrostu cen energii uzyskiwanej ze wszystkich rodzajów surowców i nośników, zapewnienie godziwego (systemowego) wzrostu wynagrodzeń pracowników w szeroko rozumianej sferze finansów publicznych oraz przyjęcie ustawy dotyczącej tzw. emerytur stażowych.

ZOBACZ: Stanowisko Solidarności: Główne problemy to energia, wynagrodzenia i emerytury stażowe

Solidarność uznało te problemy za pilne i zaapelowało do rządu RP o podjęcie rzetelnego dialogu z Solidarnością.

– Na ostatnim posiedzeniu Komisji Krajowej podjęliśmy decyzję o jeszcze większej intensyfikacji działań „S” w związku z naszymi niespełnionymi dotąd przez rząd postulatami. W przyszłym tygodniu spotykam się z szefami branż i regionów, aby omówić realizację kolejnych punktów planu działania, a tymczasem przedstawiam grafikę, która powstała po to, aby korzystali z niej wszyscy zainteresowani – nie tylko członkowie Solidarności, ale przede wszystkim osoby, których te postulaty dotyczą. Niedoszli stażowicze, pracownicy „budżetówki” i wszyscy, którzy nie godzą się na ciągły wzrost cen energii, czyli właściwie… wszyscy Polacy! Bierzcie, korzystajcie, udostępniajcie, rozsyłajcie, niech nas widzą, niech wiedzą, że jest nas mnóstwo i nie będziemy milczeć ani minuty dłużej! – zachęca Piotr Duda, szef NSZZ „S” w mediach społecznościowych.

Powstrzymanie wzrostu cen energii!

Głównym powodem wysokiej inflacji w Polsce i całej Europie są rosnące ceny energii. Kilkukrotne podwyżki cen gazu czy węgla to problem, z którym mogą nie poradzić sobie zarówno firmy energochłonne, jak i gospodarstwa domowe.

– To nie tylko kwestia samych zakładów energochłonnych, ale chodzi przede wszystkim o ubóstwo energetyczne, które obejmie wiele milionów obywateli naszego kraju. To już nie jest kwestia 10–15%, bo jeśli nie zostaną zatrzymane ceny energii dla podmiotów gospodarczych i osób indywidualnych na przyzwoitym poziomie, to ubóstwo energetyczne będzie na poziomie 50–60% społeczeństwa – podkreślił Piotr Duda na antenie Radia Łódź 23 września.

ZOBACZ: Piotr Duda w Radiu Łódź: Jeżeli rząd nie podejdzie poważnie do naszych postulatów, to będziemy zmuszeni do wyjścia na ulicę

Podniesienie wynagrodzeń w sferze finansów publicznych!

W ocenie struktur zrzeszonych w Krajowym Sekretariacie Służb Publicznych planowany przez rząd wzrost płac w sferze budżetowej średnio o 7,8 proc. w 2023 roku jest zdecydowanie niewystarczający do zrekompensowania skutków inflacji.

– Praktycznie każdego roku musimy walczyć o waloryzację naszych płac. Chcielibyśmy, żeby wprowadzono rozwiązania systemowe, które dałyby pracownikom budżetówki pewność, że ich pensje będą rosnąć w każdym roku. Należy stworzyć przepisy gwarantujące to, że płace będą nadążały za zawirowaniami inflacyjnymi czy jakimikolwiek innymi. Jeśli tak się stanie, to nie będzie potrzeby ciągłych interwencji i dopominania się co roku o podwyżki – powiedział nam Bartłomiej Mickiewicz, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych.

Więcej na ten temat w najnowszym „Tygodniku Solidarność”.

Przyjęcie ustawy dot. emerytur stażowych!

W środę 27 lipca lider Solidarności Piotr Duda wystosował do marszałek Sejmu Elżbiety Witek list, w którym wyraził swoje oburzenie wobec zamrożenia prac nad obywatelskim projektem ustawy o emeryturach stażowych. Upomniał się również o projekt prezydencki w tej sprawie, który nie miał nawet pierwszego czytania, mimo że wpłynął do Sejmu 8 miesięcy temu.

„Jako inicjator obywatelskiego projektu ustawy o «Emeryturach stażowych», którego pierwsze czytanie odbyło się 14 grudnia 2021 r., wyrażam oburzenie z powodu mrożenia prac nad tą niezwykle ważną społecznie ustawą” – napisał w liście Piotr Duda.

O emeryturach stażowych szef „S” mówił także w czasie Uroczystości Sierpniowych.

– Został nam jeden postulat, czternasty – emerytury stażowe. Panie Premierze, my tego nie odpuścimy – zwrócił się do prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego szef Solidarności Piotr Duda podczas uroczystości upamiętniających 42. rocznicę powstania NSZZ „S”, które odbywają się w Gdańsku.

W projekcie obywatelskim złożonym przez Solidarność zapisano, że na emeryturę będzie można przechodzić po 35 latach pracy w przypadku kobiet i 40 latach pracy w przypadku mężczyzn. W prezydenckim – po 39 latach pracy w przypadku kobiet i 44 latach pracy w przypadku mężczyzn.


 

POLECANE
Wiceprezydent USA  w Watykanie. Symboliczna wizyta w trudnym czasie polityka
Wiceprezydent USA w Watykanie. Symboliczna wizyta w trudnym czasie

Wojny i napięcia na świecie oraz kwestie dotyczące migracji - to niektóre tematy rozmowy wiceprezydenta USA J.D. Vance'a z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem w sobotę w Watykanie. O spotkaniu poinformowało watykańskie biuro prasowe.

Putin ogłosił wielkanocny rozejm w wojnie z Ukrainą z ostatniej chwili
Putin ogłosił wielkanocny rozejm w wojnie z Ukrainą

Władimir Putin ogłosił rozejm wielkanocny — poinformowała rosyjska agencja informacyjna TASS. Ma obowiązywać od godz. 19 czasu polskiego.

Tatry przeżywają oblężenie. Korki do Morskiego Oka gorące
Tatry przeżywają oblężenie. Korki do Morskiego Oka

Jak poinformował Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, frekwencja turystyczna w Zakopanem zaskakuje – mimo że święta wielkanocne tradycyjnie nie cieszyły się tu dużym zainteresowaniem.

Przewaga Trzaskowskiego topnieje w oczach. Czy jego sztab wymyśli mu nową rolę? polityka
Przewaga Trzaskowskiego topnieje w oczach. "Czy jego sztab wymyśli mu nową rolę?"

W ostatnich sondażach możemy zauważyć tąpnięcie poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej. – Rafał Trzaskowski jest w rozchwianiu. Pytanie, co zrobi sztab – mówi publicysta Piotr Semka.

Joanna Opozda przerwała milczenie. Aktorka trafiła do szpitala Wiadomości
Joanna Opozda przerwała milczenie. Aktorka trafiła do szpitala

Joanna Opozda trafiła do szpitala tuż przed świętami. Aktorka przeszła operację kolana, z którym - jak się okazuje - miała poważne problemy już od kilku lat. Dopiero teraz znalazła moment, by zająć się swoim zdrowiem.

Na A2 dachował samochód. Nie żyje mężczyzna, troje dzieci w szpitalu pilne
Na A2 dachował samochód. Nie żyje mężczyzna, troje dzieci w szpitalu

Na autostradzie A2 między węzłami Łowicz i Łódź Północ miał miejsce dramatyczny wypadek. Kierowca BMW z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Trasa w kierunku Poznania jest obecnie częściowo zablokowana; ruch odbywa się jednym pasem

Media: Osadzonemu w areszcie posłowi Mateckiemu odmówiono koniecznej operacji Wiadomości
Media: Osadzonemu w areszcie posłowi Mateckiemu odmówiono koniecznej operacji

Osadzonemu w tymczasowym areszcie posłowi PiS Dariuszowi Mateckiemu odmówiono koniecznej i zaplanowanej wcześniej operacji – informuje Telewizja wPolsce24.

Gwiazda TVP odeszła z „Klanu”. Powód może zaskoczyć widzów Wiadomości
Gwiazda TVP odeszła z „Klanu”. Powód może zaskoczyć widzów

Po 27 latach spędzonych na planie „Klanu” Barbara Bursztynowicz pożegnała się z rolą Elżbiety Chojnickiej. Decyzja aktorki zaskoczyła fanów serialu, którzy przez lata przyzwyczaili się do jej obecności na ekranie.

Komunikat dla mieszkańców Poznania Wiadomości
Komunikat dla mieszkańców Poznania

W Poniedziałek Wielkanocny po raz pierwszy po zimowej przerwie wyjedzie na tory Kolejka Parkowa Maltanka, rozpoczynając tym samy w Poznaniu nowy sezon.

Samochód Roberta Kubicy stanął w płomieniach. Niepokojące nagranie z ostatniej chwili
Samochód Roberta Kubicy stanął w płomieniach. Niepokojące nagranie

Podczas sobotniego treningu przed wyścigiem 6h Imola w ramach mistrzostw świata World Endurance Championship (WEC) doszło do groźnego incydentu z udziałem Roberta Kubicy. W samochodzie Polaka, Ferrari 499P, nagle pojawiły się płomienie, a trening został natychmiast przerwany czerwoną flagą.

REKLAMA

„Niech wiedzą, że jest nas mnóstwo i nie będziemy milczeć ani minuty dłużej!” Solidarność żąda 3xP

Na ostatnim posiedzeniu Komisji Krajowej podjęto decyzję o jeszcze większej intensyfikacji działań w związku z niespełnionymi dotąd przez rząd postulatami Solidarności. Przedstawiamy specjalną grafikę z krótkim omówieniem postulatów Solidarności. – Bierzcie, korzystajcie, udostępniajcie, rozsyłajcie, niech nas widzą, niech wiedzą, że jest nas mnóstwo i nie będziemy milczeć ani minuty dłużej! – zachęca Piotr Duda, szef NSZZ „S” w mediach społecznościowych.
 „Niech wiedzą, że jest nas mnóstwo i nie będziemy milczeć ani minuty dłużej!” Solidarność żąda 3xP
/ grafika. P.Machnica

Solidarność żąda 3xP!

Na posiedzeniu Komisji Krajowej NSZZ „S” w dniach 22–23 września br. w Zakopanem przyjęto stanowisko, w którym wskazano trzy najważniejsze problemy, przed jakimi stoją polscy pracownicy. Są to: systemowe powstrzymanie wzrostu cen energii uzyskiwanej ze wszystkich rodzajów surowców i nośników, zapewnienie godziwego (systemowego) wzrostu wynagrodzeń pracowników w szeroko rozumianej sferze finansów publicznych oraz przyjęcie ustawy dotyczącej tzw. emerytur stażowych.

ZOBACZ: Stanowisko Solidarności: Główne problemy to energia, wynagrodzenia i emerytury stażowe

Solidarność uznało te problemy za pilne i zaapelowało do rządu RP o podjęcie rzetelnego dialogu z Solidarnością.

– Na ostatnim posiedzeniu Komisji Krajowej podjęliśmy decyzję o jeszcze większej intensyfikacji działań „S” w związku z naszymi niespełnionymi dotąd przez rząd postulatami. W przyszłym tygodniu spotykam się z szefami branż i regionów, aby omówić realizację kolejnych punktów planu działania, a tymczasem przedstawiam grafikę, która powstała po to, aby korzystali z niej wszyscy zainteresowani – nie tylko członkowie Solidarności, ale przede wszystkim osoby, których te postulaty dotyczą. Niedoszli stażowicze, pracownicy „budżetówki” i wszyscy, którzy nie godzą się na ciągły wzrost cen energii, czyli właściwie… wszyscy Polacy! Bierzcie, korzystajcie, udostępniajcie, rozsyłajcie, niech nas widzą, niech wiedzą, że jest nas mnóstwo i nie będziemy milczeć ani minuty dłużej! – zachęca Piotr Duda, szef NSZZ „S” w mediach społecznościowych.

Powstrzymanie wzrostu cen energii!

Głównym powodem wysokiej inflacji w Polsce i całej Europie są rosnące ceny energii. Kilkukrotne podwyżki cen gazu czy węgla to problem, z którym mogą nie poradzić sobie zarówno firmy energochłonne, jak i gospodarstwa domowe.

– To nie tylko kwestia samych zakładów energochłonnych, ale chodzi przede wszystkim o ubóstwo energetyczne, które obejmie wiele milionów obywateli naszego kraju. To już nie jest kwestia 10–15%, bo jeśli nie zostaną zatrzymane ceny energii dla podmiotów gospodarczych i osób indywidualnych na przyzwoitym poziomie, to ubóstwo energetyczne będzie na poziomie 50–60% społeczeństwa – podkreślił Piotr Duda na antenie Radia Łódź 23 września.

ZOBACZ: Piotr Duda w Radiu Łódź: Jeżeli rząd nie podejdzie poważnie do naszych postulatów, to będziemy zmuszeni do wyjścia na ulicę

Podniesienie wynagrodzeń w sferze finansów publicznych!

W ocenie struktur zrzeszonych w Krajowym Sekretariacie Służb Publicznych planowany przez rząd wzrost płac w sferze budżetowej średnio o 7,8 proc. w 2023 roku jest zdecydowanie niewystarczający do zrekompensowania skutków inflacji.

– Praktycznie każdego roku musimy walczyć o waloryzację naszych płac. Chcielibyśmy, żeby wprowadzono rozwiązania systemowe, które dałyby pracownikom budżetówki pewność, że ich pensje będą rosnąć w każdym roku. Należy stworzyć przepisy gwarantujące to, że płace będą nadążały za zawirowaniami inflacyjnymi czy jakimikolwiek innymi. Jeśli tak się stanie, to nie będzie potrzeby ciągłych interwencji i dopominania się co roku o podwyżki – powiedział nam Bartłomiej Mickiewicz, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych.

Więcej na ten temat w najnowszym „Tygodniku Solidarność”.

Przyjęcie ustawy dot. emerytur stażowych!

W środę 27 lipca lider Solidarności Piotr Duda wystosował do marszałek Sejmu Elżbiety Witek list, w którym wyraził swoje oburzenie wobec zamrożenia prac nad obywatelskim projektem ustawy o emeryturach stażowych. Upomniał się również o projekt prezydencki w tej sprawie, który nie miał nawet pierwszego czytania, mimo że wpłynął do Sejmu 8 miesięcy temu.

„Jako inicjator obywatelskiego projektu ustawy o «Emeryturach stażowych», którego pierwsze czytanie odbyło się 14 grudnia 2021 r., wyrażam oburzenie z powodu mrożenia prac nad tą niezwykle ważną społecznie ustawą” – napisał w liście Piotr Duda.

O emeryturach stażowych szef „S” mówił także w czasie Uroczystości Sierpniowych.

– Został nam jeden postulat, czternasty – emerytury stażowe. Panie Premierze, my tego nie odpuścimy – zwrócił się do prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego szef Solidarności Piotr Duda podczas uroczystości upamiętniających 42. rocznicę powstania NSZZ „S”, które odbywają się w Gdańsku.

W projekcie obywatelskim złożonym przez Solidarność zapisano, że na emeryturę będzie można przechodzić po 35 latach pracy w przypadku kobiet i 40 latach pracy w przypadku mężczyzn. W prezydenckim – po 39 latach pracy w przypadku kobiet i 44 latach pracy w przypadku mężczyzn.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe