W Norwegii zawalił się 150-metrowy post. „Absolutnie nierealne. Był całkiem nowy” [WIDEO]
![Most w Norwegii W Norwegii zawalił się 150-metrowy post. „Absolutnie nierealne. Był całkiem nowy” [WIDEO]](https://www.tysol.pl/imgcache/750x530/c/uploads/news/89334/1660578814798707e69b4ed543f2a31f.jpg)
W norweskiej gminie Øyer zawalił się most. W czasie katastrofy przeprawiała się przez niego ciężarówka i samochód osobowy. Zaskoczenie było tym większe, że most wybudowano w 2012 roku.
O zdarzeniu poinformowały norweskie media "Dagbladet" oraz publiczny nadawca NRK.
- Ten most jest używany przez dzieci, które przechodzą w drodze do szkoły. To była pierwsza rzecz, o której pomyślałem, że to niesamowite szczęście. Dzisiaj jest pierwszy dzień szkoły. Mogło pójść strasznie źle - dodał zasmucony.
Wiadomo, że most kratownicowy miał długość 148 metrów. Zastąpił on stary stalowy most z 1895 roku, który był zbyt wąski i miał zaledwie jeden pas ruchu.
Początkowo służby nie były pewne, czy ktoś ucierpiał na skutek katastrofy.
- Widziałem, że byli ludzie, którzy wysiedli z prywatnego samochodu, ale strach było myśleć, co tam może być pod wodą - relacjonował jeden ze świadków.
- W związku z katastrofą powołany został zespół kryzysowy - wyjaśnił "VG" kierownik ds. komunikacji Halvor Løkken.
Tretten bru i Innlandet har kollapset mandag morgen, opplyser politiet. Alle nødetater er på vei til stedet.https://t.co/EPbD9cze8b
— Dagbladet (@dagbladet) August 15, 2022