Polski europoseł bez ogródek: Europarlament musi zostać zlikwidowany
Na początku maja Europarlament przyjął rezolucję, w której wzywa Radę Europejską oraz Komisję Europejską do dalszego naciskania na Polskę i Węgry w związku z rzekomym „pogorszeniem się wartości UE w tych państwach”. Europarlament żąda zablokowania dla Polski i Węgier pieniędzy z Funduszu Odbudowy. Bez nich Rzeczpospolita nie będzie w stanie zrealizować Krajowego Planu Odbudowy. Politycy unijni żądają od Polski likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.
Wśród europosłów z Polski, którzy poparli wymierzoną w Polskę rezolucję, znaleźli się Danuta Hübner z PO, eurodeputowani Lewicy: Leszek Miller, Marek Belka, Robert Biedroń i Łukasz Kohut. „Za” głosowały również znana z kontrowersyjnych poglądów Sylwia Spurek i Róża Gräfin von Thun und Hohenstein.
Eurodeputowany: Patologią jest brak odpowiedzialności unijnych polityków przed obywatelami, za których decydują
Całą sprawę w wywiadzie dla portalu niezależna.pl omówił prof. Ryszard Legutko. Wskazał, że Europarlament de facto przed nikim nie jest odpowiedzialny.
– Dlatego europosłowie mogą szaleć. Jeżeli mamy około siedmiuset posłów, a mniej więcej pięćdziesięciu pochodzi z Polski, to łatwo obliczyć, że sześciuset pięćdziesięciu posłów wypowiada się o naszym społeczeństwie bez żadnej odpowiedzialności przed tym społeczeństwem
– krytykował eurodeputowany
Zaznaczył, że idea parlamentaryzmu polega na wybieraniu przedstawicieli, którzy odpowiadają przed narodem. Określił również działania wskazanych europosłów z Polski kontynuowaniem działań targowiczan.
– Ileś tam set ludzi z różnych krajów może sobie cokolwiek mówić o Polsce zupełnie nieodpowiedzialnie. Domagać się czegokolwiek. „Hulaj dusza”. Wszystko można zrobić i powiedzieć
– zauważył profesor.
Jak wyleczyć tę chorobę?
Polityk wskazał prostą receptę na rozwiązanie powyższych problemów – likwidację unijnego parlamentu.
– Parlament może istnieć w państwie. Unia nie jest państwem, więc nie może istnieć parlament
– przekonywał europoseł.
CZYTAJ TEŻ: Doda wyda na Marylę Rodowicz dziesiątki tysięcy złotych? Zaskakujący pomysł piosenkarki
CZYTAJ TEŻ: Skandal w Niemczech: Lufthansa odmówiła lotu Żydom. Teraz przeprasza
Wyliczył też strukturalne patologie istniejące w systemie administracyjnym Unii Europejskiej. Wskazał takie bolączki jak samowola unijnych urzędników wynikająca z braku odpowiedzialności przed obywatelami oraz zdominowanie UE przez polityków lewicy.