Czy tak wyglądała matka Jezusa? Zrekonstruowano wizerunek Maryi

Artysta na początku swojej pracy przeanalizował badania amerykańskiego projektanta Raya Downinga. Amerykanin wykorzystał zaawansowaną technologię sądową, aby odtworzyć twarz mężczyzny z Całunu Turyńskiego.
Átila Soares da Costa Filho, opierając się na twarzy z Całunu, wykonał wiele eksperymentów przy użyciu sztucznej inteligencji i zaawansowanej technologii sieci neuronowych do… zmiany płci wizerunku z Całunu Turyńskiego.
Brazylijski artysta wykorzystał też technologię i swoje umiejętności artystyczne, aby nadać wizerunkowi Maryi cechy antropologiczne i etniczne, jakimi charakteryzowały się nastoletnie kobiety w Palestynie dwa tys. lat temu.
A tak wygląda zrekonstruowany wizerunek Maryi, matki Jezusa:
— padrezezinhoscj (@padrezezinhoscj) November 20, 2021
Odkryć twarz Matki Boga
Átila Soares da Costa Filho w rozmowie z portalem alateia.org bardzo emocjonalnie mówi o swoim projekcie.
– Praca nad rekonstrukcją oblicza Maryi na każdym etapie była doświadczeniem, które trudno wyrazić słowami. Odkryć twarz Matki Boga – przez ponad dwa tysiące lat mogło to być jedynie tematem ludzkich spekulacji. Nie można tego nazwać zwykłymi badaniami
– mówi artysta.
Brazylijczyk tłumaczy też, czemu zrekonstruował wizerunek Maryi w oparciu o wizerunek z Całunu Turyńskiego.
– Jezus otrzymał 50 proc. ludzkiego DNA Maryi i pozostałe 50 proc. niematerialnego DNA od Ducha Świętego. Prawdopodobieństwo podobieństwa obojga, czy to z punku widzenia teologii, czy zwykłej logiki, wydaje się ogromne
– mówi artysta.