UE umiera na Covid, a tymczasem Niemcy... wymieniają szczepionki za układy krzemowe do niemieckich aut. Szokujący deal z Tajwanem

Szefowa resortu gospodarki Tajwanu Wang Mei-hua zwróciła się do Niemiec o pomoc w zapewnieniu dostaw szczepionek przeciw COVID-19 po tym, gdy Berlin poprosił Tajpej o pomoc w zażegnaniu niedoboru elektronicznych podzespołów do samochodów - donosi Polska Agencja Prasowa. Skąd Niemcy mają nadwyżkę szczepionek na Covid-19, którą mogą przeznaczyć na handel, skoro brakuje ich na całym świecie, a w samej UE dziennie tysiące ludzi umiera z powodu koronawirusa?
Angela Merkel UE umiera na Covid, a tymczasem Niemcy... wymieniają szczepionki za układy krzemowe do niemieckich aut. Szokujący deal z Tajwanem
Angela Merkel / Flickr/European People's Party/CC BY 2.0

Wang przekazała, że uczyniła to podczas niedzielnego spotkania z Thomasem Prinzem, de facto ambasadorem Niemiec na Tajwanie. Wang zaznaczyła, że poprosiła Niemcy o pomoc „w ramach posiadanych przez nie możliwości”.

Prinz miał przekazać Wang list od szefa resortu gospodarki Niemiec Petera Altmaiera, w którym ten z kolei miał poprosić o pomoc w złagodzeniu niedoboru elektronicznych podzespołów samochodowych w Niemczech.

Problem niedoboru komponentów elektronicznych, wykorzystywanych w nowoczesnych samochodach, dotknął fabryki Volkswagena w Europie, Ameryce Północnej i Chinach. Ma to szczególne znaczenie dla gospodarki Niemiec, gdzie rynek motoryzacyjny stanowi jeden z kluczowych sektorów.

Minister Wang Mei-hua jeszcze w niedzielę bezpośrednio zwróciła się do kierownictwa TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. Ltd), największego na świecie podwykonawcę podzespołów, w sprawie zapotrzebowania branży motoryzacyjnej na podzespoły potocznie nazywane czipami. TSMC zobowiązała się do "zoptymalizowania" produkcji pod kątem wydajności i do priorytetowego potraktowania produkcji podzespołów na potrzeby branży motoryzacyjnej. Firma zastrzegła przy tym, że obecnie jest u szczytu swoich możliwości produkcyjnych.

Obawy Tajwanu o płynność dostaw szczepionek wiążą się z doniesieniami o opóźnieniach tych dostaw w innych krajach.

Z Tajpej Aleksandra Bielakowska (PAP)

 

Rząd Niemiec zawarł z władzami Tajwanu bardzo kontrowersyjną umowę. Jak wynika ze źródła, tajwańska minister gospodarki Mei-Hua Wang wzięła udział w specjalnym spotkaniu z reprezentantami Niemiec i włodarzami TSMC. Ustalono, że wobec niemieckich zleceniodawców fabryka wdroży strategię produkcji super gorącej, przez co należy rozumieć nadanie im maksymalnego priorytetu przy jednoczesnym przyspieszeniu procesów. Strona niemiecka ma odwdzięczyć się równie sprawnymi dostawami szczepionek

- donosi branżowy serwis dobreprogramy.pl

 

Konia z rzędem temu, kto wskaże skąd Niemcy mają nagle nadwyżkę szczepionki, gdy brakuje jej w całej UE 🤯

Niesamowity jest ten kraj. Żadnej okazji nie przepuszczą do wywierania presji i budowy swojej potęgi. A Polakom przez media z niemieckim kapitałem dalej będą wmawiać bajki o integracji, wspieraniu się, wspólnocie i wciskać farmazony że są gotowi pomóc w walce z wirusem.
Ci którzy to wszystko kupują - z jednej strony Was żal, z drugiej, to Wy jesteście tymi, którzy psują naszą demokrację, bo działacie zgodnie z interesem kraju, który ma was w dupie.

 

- ostro komentuje działania Niemców Żelazna Logika - fanpage komentujący życie społeczne i polityczne w kraju i za granicą.

 

Niemcy chcą od Tajwańczyków priorytetu na układy krzemowe, gorący towar dla firm wysokiej technologii. Wiecie jak się...

Opublikowany przez Żelazna logika Poniedziałek, 1 lutego 2021
 

 

 


 

POLECANE
Japonia ma dostarczyć Ukrainie broń. Rosja zapowiada odwet polityka
Japonia ma dostarczyć Ukrainie broń. Rosja zapowiada odwet

Jak stwierdził Dmitrij Pieskow, "nie ma obecnie żadnych kontaktów z władzami japońskimi", ponieważ Japonia "pospiesznie przyłączyła się do wszystkich nieprzyjaznych i wrogich kroków" przeciwko Rosji. Teraz, gdy japoński minister obrony wyraził gotowość Japonii do przyłączenia się do dowództwa NSATU z bazy w Wiesbaden, Rosja zapowiedziała "kroki odwetowe".

Spalone flagi na Westerplatte. Jest zatrzymany z ostatniej chwili
Spalone flagi na Westerplatte. Jest zatrzymany

Gdańscy policjanci zatrzymali 41-latka, podejrzewanego o zerwanie i zniszczenie 11 flag na Westerplatte. Mężczyzna miał się też włamać do pobliskich punktów gastronomicznych. Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 kwietnia.

Adwokat od trumien na kółkach Paweł K. skazany na dwa lata więzienia z ostatniej chwili
Adwokat od "trumien na kółkach" Paweł K. skazany na dwa lata więzienia

Sąd w Olsztynie nie miał wątpliwości – to Paweł K. odpowiedzialny jest za tragiczny wypadek z września 2021 roku, w którym zginęły dwie kobiety w wieku 53 i 67 lat. Został skazany na 2 lata więzienia i 5 lat zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo sąd zasądził wysokie nawiązki dla rodzin ofiar. Wyrok nie jest prawomocny.

Niemcy zawrócili do Polski ponad 10 tys. migrantów Wiadomości
Niemcy zawrócili do Polski ponad 10 tys. migrantów

W ciągu 14 miesięcy Niemcy zawróciły do Polski ponad 10 tysięcy migrantów. To oficjalne dane, które przedstawiła Interia na podstawie informacji od Policji Federalnej.

Komunikat dla mieszkańców Warszawy z ostatniej chwili
Komunikat dla mieszkańców Warszawy

Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada weekendowe utrudnienia w kursowaniu tramwajów. W dniach 12–13 kwietnia (sobota i niedziela) prowadzone będą prace remontowe torowiska na skrzyżowaniu al. Niepodległości i Nowowiejskiej. Wymienione zostaną dwie zwrotnice, co wiąże się z całkowitym wstrzymaniem ruchu tramwajów na tym odcinku.

Katastrofa helikoptera pod Nowym Jorkiem. Trump: Materiał filmowy jest wstrząsający z ostatniej chwili
Katastrofa helikoptera pod Nowym Jorkiem. Trump: Materiał filmowy jest wstrząsający

Sześć osób zginęło w katastrofie śmigłowca, który w czwartek wpadł do rzeki Hudson w pobliżu dolnego Manhattanu w Nowym Jorku. Według informacji CNN, powołującej się na funkcjonariusza organów ścigania, wśród ofiar jest Agustín Escobar, dyrektor wykonawczy Siemensa, jego żona i trójka dzieci, którzy przybyli do Ameryki z Hiszpanii.

Debata w Republice bez Trzaskowskiego. Hołownia: Chowa się w kokonie nagłówków prasowych polityka
Debata w Republice bez Trzaskowskiego. Hołownia: "Chowa się w kokonie nagłówków prasowych"

Telewizja Republika zdecydowała się zorganizować własną debatę przed wyborami prezydenckimi, która ma się odbyć w poniedziałek, 14 kwietnia. Wezmą w niej udział "czołowi" kandydaci na urząd prezydenta RP. Zabraknie wśród nich Rafała Trzaskowskiego, który odrzucił zaproszenie. Szymon Hołownia na antenie Radia ZET ostro skomentował tę decyzję.

Awantura pod pomnikiem smoleńskim. Ostra reakcja Jarosława Kaczyńskiego na prowokację z ostatniej chwili
Awantura pod pomnikiem smoleńskim. Ostra reakcja Jarosława Kaczyńskiego na prowokację

Po wczorajszych obchodach 15. rocznicy katastrofy smoleńskiej doszło do awantury pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim a prowokatorami. Interweniowała policja.

Wpadka Trzaskowskiego na wiecu. Dowiedziałem się o waszym mieście od studenta   z ostatniej chwili
Wpadka Trzaskowskiego na wiecu. "Dowiedziałem się o waszym mieście od studenta"  

Rafał Trzaskowski spotkał się w czwartek ze swoimi wyborcami w Wieluniu. Tuż po powitaniu postanowił im opowiedzieć o swoich związkach z ich miastem. Pochwalił się przy tym wątpliwą znajomością historii, którą uzupełniał czerpiąc wiedzę na poziomie szkoły podstawowej od swoich studentów. Wytknął mu to europoseł PiS Michał Dworczyk.

Potężny spadek Mentzena, Nawrocki w górę. Zobacz najnowszy sondaż wyborczy polityka
Potężny spadek Mentzena, Nawrocki w górę. Zobacz najnowszy sondaż wyborczy

Z najnowszego sondażu Opinia24 dla RMF FM wynika, że to Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej, nadal prowadzi w wyścigu z 31,5 proc. poparcia; drugie miejsce zajmuje obywatelski kandydat PiS Karol Nawrocki, a trzecie przedstawiciel Konfederacji Sławomir Mentzen, który odnotował potężny spadek.

REKLAMA

UE umiera na Covid, a tymczasem Niemcy... wymieniają szczepionki za układy krzemowe do niemieckich aut. Szokujący deal z Tajwanem

Szefowa resortu gospodarki Tajwanu Wang Mei-hua zwróciła się do Niemiec o pomoc w zapewnieniu dostaw szczepionek przeciw COVID-19 po tym, gdy Berlin poprosił Tajpej o pomoc w zażegnaniu niedoboru elektronicznych podzespołów do samochodów - donosi Polska Agencja Prasowa. Skąd Niemcy mają nadwyżkę szczepionek na Covid-19, którą mogą przeznaczyć na handel, skoro brakuje ich na całym świecie, a w samej UE dziennie tysiące ludzi umiera z powodu koronawirusa?
Angela Merkel UE umiera na Covid, a tymczasem Niemcy... wymieniają szczepionki za układy krzemowe do niemieckich aut. Szokujący deal z Tajwanem
Angela Merkel / Flickr/European People's Party/CC BY 2.0

Wang przekazała, że uczyniła to podczas niedzielnego spotkania z Thomasem Prinzem, de facto ambasadorem Niemiec na Tajwanie. Wang zaznaczyła, że poprosiła Niemcy o pomoc „w ramach posiadanych przez nie możliwości”.

Prinz miał przekazać Wang list od szefa resortu gospodarki Niemiec Petera Altmaiera, w którym ten z kolei miał poprosić o pomoc w złagodzeniu niedoboru elektronicznych podzespołów samochodowych w Niemczech.

Problem niedoboru komponentów elektronicznych, wykorzystywanych w nowoczesnych samochodach, dotknął fabryki Volkswagena w Europie, Ameryce Północnej i Chinach. Ma to szczególne znaczenie dla gospodarki Niemiec, gdzie rynek motoryzacyjny stanowi jeden z kluczowych sektorów.

Minister Wang Mei-hua jeszcze w niedzielę bezpośrednio zwróciła się do kierownictwa TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. Ltd), największego na świecie podwykonawcę podzespołów, w sprawie zapotrzebowania branży motoryzacyjnej na podzespoły potocznie nazywane czipami. TSMC zobowiązała się do "zoptymalizowania" produkcji pod kątem wydajności i do priorytetowego potraktowania produkcji podzespołów na potrzeby branży motoryzacyjnej. Firma zastrzegła przy tym, że obecnie jest u szczytu swoich możliwości produkcyjnych.

Obawy Tajwanu o płynność dostaw szczepionek wiążą się z doniesieniami o opóźnieniach tych dostaw w innych krajach.

Z Tajpej Aleksandra Bielakowska (PAP)

 

Rząd Niemiec zawarł z władzami Tajwanu bardzo kontrowersyjną umowę. Jak wynika ze źródła, tajwańska minister gospodarki Mei-Hua Wang wzięła udział w specjalnym spotkaniu z reprezentantami Niemiec i włodarzami TSMC. Ustalono, że wobec niemieckich zleceniodawców fabryka wdroży strategię produkcji super gorącej, przez co należy rozumieć nadanie im maksymalnego priorytetu przy jednoczesnym przyspieszeniu procesów. Strona niemiecka ma odwdzięczyć się równie sprawnymi dostawami szczepionek

- donosi branżowy serwis dobreprogramy.pl

 

Konia z rzędem temu, kto wskaże skąd Niemcy mają nagle nadwyżkę szczepionki, gdy brakuje jej w całej UE 🤯

Niesamowity jest ten kraj. Żadnej okazji nie przepuszczą do wywierania presji i budowy swojej potęgi. A Polakom przez media z niemieckim kapitałem dalej będą wmawiać bajki o integracji, wspieraniu się, wspólnocie i wciskać farmazony że są gotowi pomóc w walce z wirusem.
Ci którzy to wszystko kupują - z jednej strony Was żal, z drugiej, to Wy jesteście tymi, którzy psują naszą demokrację, bo działacie zgodnie z interesem kraju, który ma was w dupie.

 

- ostro komentuje działania Niemców Żelazna Logika - fanpage komentujący życie społeczne i polityczne w kraju i za granicą.

 

Niemcy chcą od Tajwańczyków priorytetu na układy krzemowe, gorący towar dla firm wysokiej technologii. Wiecie jak się...

Opublikowany przez Żelazna logika Poniedziałek, 1 lutego 2021
 

 

 



 

Polecane
Emerytury
Stażowe