„Opluli pomówieniami własny kraj i są z siebie dumni”. Patryk Jaki o rezolucji PE nt. edukacji seksualnej

1. Nie ma czegoś takiego w KK w PL
2. PE pomylił autora projektu (obywatelski nie rządowy)
3. PE pomylił też status projektu (nie jest przyjęty)
4. PE pomylił też treści i cel projektu
– oświadczył na Twitterze.
Na moją sugestie, że nie czytaliście projektu i w rezolucji są same błędy usłyszałem odpowiedź, „ale posłowie z Polski(PO, Lewica) mówią, że tak jest”. Czyli opluli pomówieniami własny kraj i są z siebie dumni
– dodał.
Za rezolucją zagłosowało 471 europarlamentarzystów, 128 było przeciw, zaś 57 wstrzymało się od głosu.
Zdaniem Parlamentu Europejskiego proponowany projekt ustawy grozi w szczególności edukatorom seksualnym, w tym nauczycielom, pracownikom służby zdrowia, organizacjom społeczeństwa obywatelskiego czy rodzicom, a brak informacji i edukacji na temat seksu i seksualności zagraża bezpieczeństwu młodych ludzi i „czyni ich podatnymi na wykorzystywanie seksualne”.
W październiku, podczas ostatniego posiedzenia Sejmu VIII kadencji, debatowano nad projektem obywatelskim dotyczącym nowelizacji Kodeksu karnego przygotowanym przez inicjatywę „Stop pedofilii”. Projekt ma na celu zapewnienie prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją.
Sejm skierował do dalszych prac w komisji. Izba odrzuciła wniosek posłów PO-KO o odrzucenie nowelizacji w całości. Za dalszymi pracami głosowało 243 posłów, 150 było przeciw, a 13 wstrzymało się od głosu.
Źródło: twitter.com
kpa