[Tylko u nas] Waldemar Biniecki: „Co się stało z papieskim „Nie lękajcie się?”

Dyskusja, jaka się przelała w polskich mediach na temat Powstania Warszawskiego, przyprawiła mnie i wielu innych o ból głowy. W Stanach Zjednoczonych atak na Pearl Harbor był wielką klęską całego narodu, ale nikt się nie odważy na krytykę lub zarzucanie niekompetencji komukolwiek. Powstają i będą powstawać monumentalne filmy o bohaterstwie Amerykanów i kropka. Tylko poważni historycy mają monopol na delikatne przedstawianie faktów na ten temat. 
/ pixabay.com
W Polsce okazuje się, że nie trzeba mieć żadnych studiów ani solidnego wykształcenia do cynicznego komentowania historii. Zabierają się już za to wszyscy, od mało inteligentnych parlamentarzystek z pamiętnego puczu, do ludzi, którzy za srebrniki z lewackich zagranicznych fundacji zrobią niemalże wszystko. Zabrał też głos pewien poseł opozycji, który poszedł chyba na całość, próbując ostatnim rzutem na taśmę umieścić się na liście wyborczej. Oznajmił on bowiem na Twitterze, profanując symbol Powstania Warszawskiego, że w 1944 roku stolicy bronili także geje i lesbijki. Od Alaski, Nowego Jorku przez Paryż, Berlin po Warszawę – wojna marksizmu kulturowego z wartościami chrześcijańskimi ma się jak najlepiej. My, Polacy, odebraliśmy już lekcję marksizmu stalinowskiego i bylibyśmy niespełna rozumu, gdybyśmy zdecydowali się znów budować system, który wyeliminował nam elity oraz zamroził rozwój narodu polskiego na dziesiątki lat. W obronę istoty Powstania Warszawskiego i pamięci Powstańców zaangażował się Arcybiskup Marek Jędraszewski. W swoim mocnym kazaniu w kościele Mariackim w Krakowie sparafrazował fragment wiersza Józefa Szczepańskiego „Ziutka”. Powiedział: „Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa”. Ten wiersz jest napisany powstańczą krwią Polek i Polaków, którzy oddali życie za wolną Polskę, abyśmy mogli wolni i suwerenni swobodnie i bez żadnej cenzury wyrażać naszą dumę i miłość do naszej Ojczyzny, gdziekolwiek mieszkamy: od Chicago po płonące syberyjskie lasy. No właśnie, ale gdzie się podziali inni purpuraci, którzy w tej wojnie powinni wziąć czynny udział? Czy nie dostrzegacie tych wszystkich tęczowych prowokacji i profanacji, łącznie z profanacją wizerunku Matki Bożej, dlaczego jest tak dużo ataków na księży? Dlaczego nikt nie publikuje danych policyjnych na ten temat? Co się stało z przesłaniem naszego Papieża Jana Pawła II „nie lękajcie się”? Zamyka się nam katolikom buzie w imię tzw. europejskich wartości, które są kwintesencją tych, doskonale opisanych w książce George’a Orwella 1984, gdzie nie ma miejsca dla wartości chrześcijańskich, jest tylko miejsce dla wyludniających się kościołów, podpalanych w dziwnych okolicznościach. Noszenie krzyżyka lub otwarte popieranie wartości konserwatywnych jest definiowane jako populizm narodowy, faszyzm czy antysemityzm. W profesjonalnych instytucjach już nawet nie używa się terminu konserwatyzm, istnieje tylko populizm. Zaczynają się zwolnienia z pracy za poglądy. Bez zaangażowania się w zdecydowaną kampanię na rzecz obrony 1000-letniej tradycji Polski chrześcijańskiej możemy tę wojnę przegrać. Dlatego zamiast się dzielić na prawicy trzeba robić wszystko, aby się łączyć, nie w imię doraźnych celów politycznych, tylko musimy to zrobić dla naszych dzieci i wnuków, żeby ocalić naszą cywilizację.

Waldemar Biniecki



#REKLAMA_POZIOMA#

 

POLECANE
ESET: Nieudany cyberatak na polską sieć energetyczną dziełem Rosjan z ostatniej chwili
ESET: Nieudany cyberatak na polską sieć energetyczną dziełem Rosjan

Grudniowy cyberatak przeciwko polskiej infrastrukturze energetycznej był dziełem rosyjskich hakerów z grupy Sandworm znanych z podobnych ataków w przeszłości – podała zajmująca się cyberbezpieczeństwem firma ESET. Nie ma informacji, by atak spowodował jakiekolwiek szkody.

Pierwszy Prezes SN zaskarżyła do TK wymóg kontrasygnaty premiera w obszarze wymiaru sprawiedliwości z ostatniej chwili
Pierwszy Prezes SN zaskarżyła do TK wymóg kontrasygnaty premiera w obszarze wymiaru sprawiedliwości

Korzystając ze swoich konstytucyjnych kompetencji, Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego dr hab. Małgorzata Manowska skierowała w dniu 20 stycznia 2026 r. do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z ustawą zasadniczą takiego rozumienia przepisów ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o Sądzie Najwyższym (Dz. U. z 2024 r. poz. 622 ze zm.), ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 334 ze zm.) oraz ustawy z dnia 25 lipca 2002 r. – Prawo o ustroju sądów administracyjnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1267), które zakłada, że akty urzędowe Prezydenta RP dotyczące obsady stanowisk w wymiarze sprawiedliwości wymagają dla swojej ważności podpisu (kontrasygnaty) Prezesa Rady Ministrów.

Jarosław Kaczyński o nowelizacji ustawy o KRS: Tutaj chodzi o konstruowanie w Polsce dyktatury z ostatniej chwili
Jarosław Kaczyński o nowelizacji ustawy o KRS: Tutaj chodzi o konstruowanie w Polsce dyktatury

„Prezydent powinien zawetować ustawę o KRS” - uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński, który swoją opinię w tej sprawie wyraził na platformie X.

Wyłączenia prądu w Warszawie. Komunikat dla mieszkańców z ostatniej chwili
Wyłączenia prądu w Warszawie. Komunikat dla mieszkańców

Mieszkańcy Warszawy muszą przygotować się na planowane przerwy w dostawie prądu. Sprawdź, gdzie w styczniu 2026 r. nastąpią wyłączenia.

Jarosław Kaczyński: Polska powinna być w Radzie Pokoju z ostatniej chwili
Jarosław Kaczyński: Polska powinna być w Radzie Pokoju

„O ile zostaną uzyskane warunki i zgodzi się na to rząd i zaasygnuje ten 1 mld dolarów, bo nie ma sensu, żeby Polska wchodziła jako państwo biedne, to powinniśmy być w Radzie Pokoju” - napisał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na platformie X.

Sejm uchwalił kontrowersyjną nowelę ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa z ostatniej chwili
Sejm uchwalił kontrowersyjną nowelę ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa

Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz powiązaną z nią zmianę Kodeksu wyborczego. Sędziów - członków KRS - mają wybierać w bezpośrednich i tajnych wyborach organizowanych przez PKW wszyscy sędziowie, a nie - jak obecnie – Sejm.

Tȟašúŋke Witkó: Nasza chata z kraja z ostatniej chwili
Tȟašúŋke Witkó: Nasza chata z kraja

Od dłuższego czasu zastanawiam się, jak lapidarnie opisać Europę Zachodnią, tę z 2. połowy 3. dekady XXI wieku? Czy lepsze będzie wyświechtane andersenowskie powiedzenie: „Król jest nagi”, czy może – bardziej brutalne i nieco dłuższe zdanie – „Kontynent przyłapany ze spodniami opuszczonymi do kostek”?

Sejm za wydłużeniem zakazu sprzedaży ziemi rolnej z państwowego zasobu do 2036 r. z ostatniej chwili
Sejm za wydłużeniem zakazu sprzedaży ziemi rolnej z państwowego zasobu do 2036 r.

Sejm uchwalił w piątek ustawę, która o kolejne 10 lat, czyli do 2036 roku wydłuża czas, w którym wstrzymana będzie sprzedaż ziemi rolnej z państwowego zasobu. Nowe przepisy zwiększają też areał ziemi państwowej, który będzie można sprzedać rolnikowi bez wyrażania na to zgody ministra rolnictwa.

Prezydenci Polski, Ukrainy i Litwy będą rozmawiali o bezpieczeństwie i negocjacjach pokojowych z ostatniej chwili
Prezydenci Polski, Ukrainy i Litwy będą rozmawiali o bezpieczeństwie i negocjacjach pokojowych

Aktualna sytuacja bezpieczeństwa oraz toczące się negocjacje pokojowe dotyczące Ukrainy, będą głównymi tematami rozmów prezydenta Karola Nawrockiego z prezydentami Ukrainy i Litwy - poinformował PAP prezydencki minister Marcin Przydacz. Rozmowy przywódców odbędą się w sobotę i w niedzielę.

Kontrowersje wokół procesu Żurka. Dlaczego w cywilnej sprawie uczestniczy prokuratura? z ostatniej chwili
Kontrowersje wokół procesu Żurka. Dlaczego w cywilnej sprawie uczestniczy prokuratura?

Jak poinformował portal Niezależna.pl, przed Sądem Okręgowym w Tarnowie toczy się proces z udziałem obecnego ministra sprawiedliwości Waldemara Żurka i jego byłej żony. Chodzi o pozew o zapłatę. Na dzisiaj zaplanowano kolejną rozprawę. Zdumiewające jest, że w sprawie cywilnej uczestniczy... prokuratura. Prokuratura, która podlega prokuratorowi generalnemu, czyli Waldemarowi Żurkowi.

REKLAMA

[Tylko u nas] Waldemar Biniecki: „Co się stało z papieskim „Nie lękajcie się?”

Dyskusja, jaka się przelała w polskich mediach na temat Powstania Warszawskiego, przyprawiła mnie i wielu innych o ból głowy. W Stanach Zjednoczonych atak na Pearl Harbor był wielką klęską całego narodu, ale nikt się nie odważy na krytykę lub zarzucanie niekompetencji komukolwiek. Powstają i będą powstawać monumentalne filmy o bohaterstwie Amerykanów i kropka. Tylko poważni historycy mają monopol na delikatne przedstawianie faktów na ten temat. 
/ pixabay.com
W Polsce okazuje się, że nie trzeba mieć żadnych studiów ani solidnego wykształcenia do cynicznego komentowania historii. Zabierają się już za to wszyscy, od mało inteligentnych parlamentarzystek z pamiętnego puczu, do ludzi, którzy za srebrniki z lewackich zagranicznych fundacji zrobią niemalże wszystko. Zabrał też głos pewien poseł opozycji, który poszedł chyba na całość, próbując ostatnim rzutem na taśmę umieścić się na liście wyborczej. Oznajmił on bowiem na Twitterze, profanując symbol Powstania Warszawskiego, że w 1944 roku stolicy bronili także geje i lesbijki. Od Alaski, Nowego Jorku przez Paryż, Berlin po Warszawę – wojna marksizmu kulturowego z wartościami chrześcijańskimi ma się jak najlepiej. My, Polacy, odebraliśmy już lekcję marksizmu stalinowskiego i bylibyśmy niespełna rozumu, gdybyśmy zdecydowali się znów budować system, który wyeliminował nam elity oraz zamroził rozwój narodu polskiego na dziesiątki lat. W obronę istoty Powstania Warszawskiego i pamięci Powstańców zaangażował się Arcybiskup Marek Jędraszewski. W swoim mocnym kazaniu w kościele Mariackim w Krakowie sparafrazował fragment wiersza Józefa Szczepańskiego „Ziutka”. Powiedział: „Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa”. Ten wiersz jest napisany powstańczą krwią Polek i Polaków, którzy oddali życie za wolną Polskę, abyśmy mogli wolni i suwerenni swobodnie i bez żadnej cenzury wyrażać naszą dumę i miłość do naszej Ojczyzny, gdziekolwiek mieszkamy: od Chicago po płonące syberyjskie lasy. No właśnie, ale gdzie się podziali inni purpuraci, którzy w tej wojnie powinni wziąć czynny udział? Czy nie dostrzegacie tych wszystkich tęczowych prowokacji i profanacji, łącznie z profanacją wizerunku Matki Bożej, dlaczego jest tak dużo ataków na księży? Dlaczego nikt nie publikuje danych policyjnych na ten temat? Co się stało z przesłaniem naszego Papieża Jana Pawła II „nie lękajcie się”? Zamyka się nam katolikom buzie w imię tzw. europejskich wartości, które są kwintesencją tych, doskonale opisanych w książce George’a Orwella 1984, gdzie nie ma miejsca dla wartości chrześcijańskich, jest tylko miejsce dla wyludniających się kościołów, podpalanych w dziwnych okolicznościach. Noszenie krzyżyka lub otwarte popieranie wartości konserwatywnych jest definiowane jako populizm narodowy, faszyzm czy antysemityzm. W profesjonalnych instytucjach już nawet nie używa się terminu konserwatyzm, istnieje tylko populizm. Zaczynają się zwolnienia z pracy za poglądy. Bez zaangażowania się w zdecydowaną kampanię na rzecz obrony 1000-letniej tradycji Polski chrześcijańskiej możemy tę wojnę przegrać. Dlatego zamiast się dzielić na prawicy trzeba robić wszystko, aby się łączyć, nie w imię doraźnych celów politycznych, tylko musimy to zrobić dla naszych dzieci i wnuków, żeby ocalić naszą cywilizację.

Waldemar Biniecki



#REKLAMA_POZIOMA#


 

Polecane