Cimoszewicz chce zlikw. IPN? Strony jego ojca na Wikipedii już nie ma, ale... w internecie nic nie ginie

- Dojrzewa myślenie, że ta instytucja zostanie zlikwidowana. Sprawy dotyczące przeszłości powinny być rozpatrywane w normalnym trybie, przyzwoici prokuratorzy powinni iść do pracy w prokuraturze a naukowcy do nauki - mówił w 'Kropce nad i" u Moniki Olejnik Włodzimierz Cimoszewicz, "jedynka" na liście warszawskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia Koalicji Europejskiej
 Cimoszewicz chce zlikw. IPN? Strony jego ojca na Wikipedii już nie ma, ale... w internecie nic nie ginie
/ Marian Cimoszewicz
Co ciekawe na Wikipedii nie znajdziecie już strony poświęconej ojcu Włodzimierza Cimoszewicza - Marianowi. Jednak narzędzie do archiwizacji stron Wayback Machine, po wpisaniu adresu https://pl.wikipedia.org/wiki/Marian_Cimoszewicz podaje następujące informacje: 

- '''Marian Cimoszewicz''' (ur. 7_stycznia 1917 r. w Uljanowsku - zm. na początku grudnia 2001), polski wojskowy i funkcjonariusz służb specjalnych Po zajęciu w 1939 wschodnich terenów Polski przez Armię Sowiecką, od października 1939 r. do września 1940 r. pracował, według napisanego przez siebie życiorysu, w charakterze poborcy dostaw obowiązkowych w wołkowyskim „Rajupołnamkomzakie”. :''"We wrześniu 1940 roku powołany zostałem do Armii Radzieckiej z przydziałem do 138 p. art. w Rostowie nad Donem, gdzie pełniłem służbę do napaści hitlerowskiej na ZSRR w 1941 roku. Z wybuchem wojny przydzielony zostałem do jednostki spec. przy sztabie wojsk inż. (...) przebywałem w różnych pododdziałach do 1943 r. tj. prawie 2 lata poczem skierowano mnie do nowoformującej się Brygady Broni Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Białomuciu pod Moskwą. Tu ukończyłem szkołę pracowników zwanych naówczas „oświatowych” czyli politycznych i otrzymałem pierwszy stopień oficerski. Do zakończenia wojny służyłem więc w aparacie politycznym na stanowiskach od z-cy d-cy Baterii dział samobieżnych komp. Fizylierów, z-cy d-cy batalionu i z-cy d-cy 11-go pułku piechoty 4 DP włącznie".'' W latach 1945-1957 służył w Informacji Wojskowej, brał udział w zwalczaniu podziemia niepodległościowego w latach 1945-1946. W latach 1951-1954 był pracownikiem WAT w Warszawie na stanowisku szefa Informacji Wojskowej. W latach 1955-1957 ukończył liceum ogólnokształcące i zdał maturę. Od 1957 do 1972 w WSW do stopnia pułkownika. 7_października 1992 decyzją Kierownika Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych pozbawiony praw kombatanckich na podstawie art.25 ust. 2 pkt. 1a ustawy z dnia 24 stycznia 1991 roku o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego (Dz. U. Nr 17, poz. 75 z późniejszymi zmianami). ==Wybory prezydenckie w Polsce 2005==    W czasie kampanii wyborczej poprzedzajączej Wybory_prezydenckie_w_Polsce_2005 roku życiorys Mariana Cimoszewicza był używany przez niektóre osoby do dyskredytacji jego syna, Włodzimierza Cimoszewicza, który do 14_września był jednym z kandydatów. {{Biografia stub}} Cimoszewicz, Marian Cimoszewicz, Marian Cimoszewicz, Marian Cimoszewicz, Marian


- tutaj można się zapoznać z wynikiem wyszukiwania

cyk

 

POLECANE
Samuel Pereira: Co Donald Tusk robił przez trzy godziny w słowackiej chatce? tylko u nas
Samuel Pereira: Co Donald Tusk robił przez trzy godziny w słowackiej chatce?

Protestujący przed siedzibą rządu Słowacji w Bratysławie przeciwko podróży Roberta Fico do Moskwy. Oburzenie mediów i europejskiej opinii publicznej. Cisza zaś ze strony polskich władz, które do obalania Victora Orbana pierwsze, a tutaj jakby nie rwą się do rzucania kamieniami. Dziwne, co?

Katastrofa azerskiego samolotu. Nowe, szokujące doniesienia gorące
Katastrofa azerskiego samolotu. Nowe, szokujące doniesienia

Samolot linii Azerbaijan Airlines, który wystartował z Baku i kierował się do miasta Grozny stolicy rosyjskiej Republiki Czeczeńskiej, rozbił się w środę w okolicy miasta Aktau w Kazachstanie - poinformowała agencja Reutera powołując się na ministerstwo sytuacji nadzwyczajnych Kazachstanu. Według nieoficjalnych doniesień samolot mógł zostać ostrzelany przez Rosjan.

Znany dziennikarz ogłosił radosną nowinę. W sieci lawina gratulacji Wiadomości
Znany dziennikarz ogłosił radosną nowinę. W sieci lawina gratulacji

Jakub Porada, znany dziennikarz i miłośnik podróży, podzielił się w mediach społecznościowych wiadomością, która wywołała falę komentarzy i emocji. W świątecznym poście na Instagramie opublikował zdjęcie, które jednoznacznie sugeruje, że jego rodzina wkrótce się powiększy.

Każdemu się zdarza. Burza po słowach senatora Lewicy Wiadomości
"Każdemu się zdarza". Burza po słowach senatora Lewicy

Senator Lewicy Waldemar Witkowski wywołał falę krytyki swoimi wypowiedziami na temat nietrzeźwych kierowców. Na antenie TV Republika polityk, odnosząc się do zdarzenia z udziałem żony Ryszarda Kalisza, bagatelizował problem, stwierdzając, że "każdemu się zdarza".

Kabel na Bałtyku przerwany. Wszczęto dochodzenie z ostatniej chwili
Kabel na Bałtyku przerwany. Wszczęto dochodzenie

Operator przebiegającego na dnie Bałtyku kabla elektroenergetycznego Estlink 2, łączącego Finlandię z Estonią, poinformował o jego przerwaniu. Do awarii połączenia doszło w środę około południa.

Dramat na Pomorzu. Kierowca wjechał w grupę pieszych Wiadomości
Dramat na Pomorzu. Kierowca wjechał w grupę pieszych

77-letni kierowca samochodu osobowego w środę po południu wjechał w grupę pieszych w Myśligoszczy w pow. człuchowskim (Pomorskie). Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, zostały poszkodowane. Kierowca był trzeźwy.

„Nie uwierzycie, co mi się wydarzyło”. Dramat znanego aktora Wiadomości
„Nie uwierzycie, co mi się wydarzyło”. Dramat znanego aktora

Piotr Gąsowski, popularny aktor i prezenter, zaskoczył fanów nietypową historią, którą opowiedział w mediach społecznościowych. Przed świętami, podczas zwykłych porządków, znalazł się w potrzasku.

Żałosne standardy. Lewandowski w ogniu krytyki Wiadomości
"Żałosne standardy". Lewandowski w ogniu krytyki

Robert Lewandowski, uznawany za jednego z najlepszych napastników na świecie, znalazł się w centrum ostrej krytyki. Choć jego statystyki bramkowe wciąż robią wrażenie, styl gry Polaka budzi coraz więcej wątpliwości. Głos w sprawie zabrał Graham Hunter, ceniony dziennikarz ESPN, który w swoim artykule nie zostawił na Polaku suchej nitki.

Tragedia w Kutnie. Prokuratura prowadzi dochodzenie Wiadomości
Tragedia w Kutnie. Prokuratura prowadzi dochodzenie

We wtorek w domu w Kutnie odnaleziono zwłoki dwóch chłopców w wieku 9 i 12 lat; ich rodzice w stanie ciężkim oraz kilkutygodniowy brat trafili do szpitali. Według Prokuratury Okręgowej w Łodzi do zatrucia doszło prawdopodobnie w nocy z poniedziałku na wtorek.

Pogoda w Święta. Jest komunikat IMGW Wiadomości
Pogoda w Święta. Jest komunikat IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstą mgłą i opadami marznącymi, które obowiązują do czwartkowych godzin porannych.

REKLAMA

Cimoszewicz chce zlikw. IPN? Strony jego ojca na Wikipedii już nie ma, ale... w internecie nic nie ginie

- Dojrzewa myślenie, że ta instytucja zostanie zlikwidowana. Sprawy dotyczące przeszłości powinny być rozpatrywane w normalnym trybie, przyzwoici prokuratorzy powinni iść do pracy w prokuraturze a naukowcy do nauki - mówił w 'Kropce nad i" u Moniki Olejnik Włodzimierz Cimoszewicz, "jedynka" na liście warszawskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia Koalicji Europejskiej
 Cimoszewicz chce zlikw. IPN? Strony jego ojca na Wikipedii już nie ma, ale... w internecie nic nie ginie
/ Marian Cimoszewicz
Co ciekawe na Wikipedii nie znajdziecie już strony poświęconej ojcu Włodzimierza Cimoszewicza - Marianowi. Jednak narzędzie do archiwizacji stron Wayback Machine, po wpisaniu adresu https://pl.wikipedia.org/wiki/Marian_Cimoszewicz podaje następujące informacje: 

- '''Marian Cimoszewicz''' (ur. 7_stycznia 1917 r. w Uljanowsku - zm. na początku grudnia 2001), polski wojskowy i funkcjonariusz służb specjalnych Po zajęciu w 1939 wschodnich terenów Polski przez Armię Sowiecką, od października 1939 r. do września 1940 r. pracował, według napisanego przez siebie życiorysu, w charakterze poborcy dostaw obowiązkowych w wołkowyskim „Rajupołnamkomzakie”. :''"We wrześniu 1940 roku powołany zostałem do Armii Radzieckiej z przydziałem do 138 p. art. w Rostowie nad Donem, gdzie pełniłem służbę do napaści hitlerowskiej na ZSRR w 1941 roku. Z wybuchem wojny przydzielony zostałem do jednostki spec. przy sztabie wojsk inż. (...) przebywałem w różnych pododdziałach do 1943 r. tj. prawie 2 lata poczem skierowano mnie do nowoformującej się Brygady Broni Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Białomuciu pod Moskwą. Tu ukończyłem szkołę pracowników zwanych naówczas „oświatowych” czyli politycznych i otrzymałem pierwszy stopień oficerski. Do zakończenia wojny służyłem więc w aparacie politycznym na stanowiskach od z-cy d-cy Baterii dział samobieżnych komp. Fizylierów, z-cy d-cy batalionu i z-cy d-cy 11-go pułku piechoty 4 DP włącznie".'' W latach 1945-1957 służył w Informacji Wojskowej, brał udział w zwalczaniu podziemia niepodległościowego w latach 1945-1946. W latach 1951-1954 był pracownikiem WAT w Warszawie na stanowisku szefa Informacji Wojskowej. W latach 1955-1957 ukończył liceum ogólnokształcące i zdał maturę. Od 1957 do 1972 w WSW do stopnia pułkownika. 7_października 1992 decyzją Kierownika Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych pozbawiony praw kombatanckich na podstawie art.25 ust. 2 pkt. 1a ustawy z dnia 24 stycznia 1991 roku o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego (Dz. U. Nr 17, poz. 75 z późniejszymi zmianami). ==Wybory prezydenckie w Polsce 2005==    W czasie kampanii wyborczej poprzedzajączej Wybory_prezydenckie_w_Polsce_2005 roku życiorys Mariana Cimoszewicza był używany przez niektóre osoby do dyskredytacji jego syna, Włodzimierza Cimoszewicza, który do 14_września był jednym z kandydatów. {{Biografia stub}} Cimoszewicz, Marian Cimoszewicz, Marian Cimoszewicz, Marian Cimoszewicz, Marian


- tutaj można się zapoznać z wynikiem wyszukiwania

cyk


 

Polecane
Emerytury
Stażowe