Justyna Dobrosz-Oracz zniknęła z ekranu TVP. Wiadomo, co się stało

Justyna Dobrosz-Oracz zniknęła z ekranu TVP
Kochani, jestem na zwolnieniu lekarskim. Dbajcie o zdrowie. Uściski
– napisała dziennikarka na Facebooku.
Justyna Dobrosz-Oracz od lat znana jest z dociekliwych pytań i ostrego stylu rozmowy z politykami. W przeszłości dziennikarka związana z „Gazetą Wyborczą”, a po siłowym przejęciu Telewizji Polskiej ponownie nawiązała współpracę. z mediami publicznymi. W TVP Info prowadzi kilka programów, w tym „Pytanie dnia”, „Woronicza 17” i „Bez trybu”, jednak przez najbliższy czas jej nie zobaczymy na antenie.
W komentarzach pod wpisem dziennikarki pojawiło się mnóstwo komentarzy.
„Zdrówka życzę, bo bez pani to dzień stracony. Do łóżeczka i szybko wracać do nas!”
„Zdrowia, Justyna!”
„Szybkiego powrotu do zdrowia, pani Justynko. Brakowało mi wczoraj ‘Bez trybu’.”
„Wszystkiego dobrego!”
– napisali zaniepokojeni fani.
- Ogromne złoża gazu na Bałtyku. Niemcy pozwą Polskę?
- Niespokojnie na granicy. Nowy komunikat Straży Granicznej
- Komunikat dla mieszkańców Poznania
- Potężny skandal wokół Światowego Forum Ekonomicznego. Poważne zarzuty wobec Klausa Schwaba
- Skandal w Płocku. Straż miejska zatrzymała protest przeciw migrantom
- Komunikat dla mieszkańców Gdańska
- Niepokojące informacje z granicy polsko-niemieckiej. Komunikat niemieckich służb
- Bodnar pożegna się z marzeniami o międzynarodowej karierze?
Skandal wokół siłowego przejęcia TVP
Nie milkną echa wobec skandalu, jaki wybuchł, gdy w grudniu 2023 roku rząd Donalda Tuska bezprawnie i siłowo przejął media publiczne. Do budynku TVP na Woronicza „nowe władze” weszły razem z osiłkami i z pominięciem prawa i procedur.
Helsińska Fundacja Praw Człowieka krytykuje
Siłowe przejęcie mediów publicznych skrytykowała nawet Helsińska Fundacja Praw Człowieka, a także media dotychczas jednoznacznie wspierające „demokratyczną opozycję” w Polsce.
„Zdajemy sobie sprawę, że uwarunkowania polityczne i prawne bardzo utrudniają reformy. Nie możemy jednak nie zauważyć, że sposób rozpoczęcia zmian w mediach publicznych budzi poważne wątpliwości prawne” – pisze Helsińska Fundacja Praw Człowieka w oświadczeniu odnoszącym się do działań nowego rządu ws. mediów publicznych.
„Brutalna taktyka nowego rządu przekształciła przyziemną rotację nominacji politycznych w wysoce upolityczniony dramat z oskarżeniami o łamanie prawa” – komentuje z kolei Peter Doran na łamach „New York Post”.
„Naprawdę przerażające pierwsze kroki nowego polskiego rządu, który zdecydował się nie tylko zamknąć TVP World anglojęzyczny kanał telewizyjny, ale także wysłać policję do jego studia. TVP World była jedynym wpływowym głosem Europy Środkowej w mediach światowych. Solidaryzuję się z jego zespołem” – twierdzi niemiecki ekspert do spraw Europy Wschodniej Sergej Sumlenny. Analityk, który pracował na Ukrainie jako dyrektor Fundacji imienia Heinricha Boella.