Przystanek Jezus na 30. Pol'and'Rock Festiwal

Wyjątkowa edycja Przystanku Jezus podczas 30 edycji Pol'and'Rock Festiwal odbędzie się w Czaplinku w dniach 29 lipca – 3 sierpnia 2024 r. Setki młodych i starszych osób – świeckich, zakonnych, duchownych - jak co roku będzie dzieliła się Dobrą Nowiną, osobistym świadectwem, nadzieją, sensem i radością. Rekolekcje poprowadzi bp Artur Ważny. Jeśli ktoś nie może osobiście, również ma możliwość konkretnych form zaangażowania.
Przystanek Jezus Przystanek Jezus na 30. Pol'and'Rock Festiwal
Przystanek Jezus / YT print screen/Przystanek Jezus

Przystanek Jezus

Przystanek Jezus (PJ) to ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna, która powstała jako odpowiedź na festiwal Woodstock - aktualnie Pol'and'Rock Festival. "Festiwalowi towarzyszyło zawsze wiele inicjatyw kulturalnych promujących różnego rodzaju światopogląd. Na woodstockowym polu obecne były także różne grupy religijne. Wówczas zrodziła się myśl, że wśród tych propozycji, które napotykają uczestnicy festiwalu, nie powinno zabraknąć także ludzi głoszących Ewangelię - Jezusa Chrystusa. I tak powstała pierwsza grupa ewangelizatorów, którzy poszli dzielić się Jezusem na pole przystankowe" - opowiada KAI ks. Damian Piątkowiak SVD, rzecznik PJ.

– Lata mijają i ciągle robimy to samo. Szukając nowych sposobów dotarcia do ludzi, idziemy do naszych przyjaciół z festiwalu, dzielić się naszym najważniejszym życiowym doświadczeniem. Świadectwem o tym, że Jezus Chrystus żyje, jest Bogiem, który działa i przemienia nasze życie i może także im przemienić życie. Przystanek Jezus nie jest jakąś prywatną inicjatywą, od lat stoi za nią Stowarzyszenie TYMOTEUSZA, a także różne wspólnoty Kościoła wysyłające swoich przedstawicieli. Mamy oczywiście zgodę i błogosławieństwo biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego, potwierdzone obecnością bpa Zbigniewa Zielińskiego pośród nas. Mamy też oficjalny patronat Konferencji Episkopatu Polski – mówi rzecznik PJ. 

Do udziału w Przystanku Jezus zaproszone są osoby pełnoletnie, na co dzień formujące się we wspólnotach, grupach i ruchach parafialnych, które odkrywają w sobie chęć dzielenia się Dobrą Nowiną z innymi.

Wyjątkowy rok

Wydarzenie odbędzie się w dniach 29 lipca – 3 sierpnia 2024 r. w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu obok Czaplinka, tuż przy terenie Pol'and'Rock Festival. 

– Ten rok będzie wyjątkowy choćby z tego względu, że festiwal Pol'and'Rock przeżywa jubileusz 30-lecia. My jako Przystanek Jezus chcemy być obecni jak zwykle z przesłaniem Dobrej Nowiny. To pozostaje niezmienne. Co u nas nowego? Nowy będzie rekolekcjonista. Poprowadzi nas bp Artur Ważny, odpowiedzialny w episkopacie za Zespół ds. Nowej Ewangelizacji. bp Artur był na PJ wielokrotnie, zna więc dobrze naszą przystankową rodzinę, rozumie specyfikę naszej posługi. Liczymy na dobry duchowo czas. Zmieniony będzie również nasz program funkcjonowania w bazie PJ. Chcemy dostosować się bardziej do dynamiki życia uczestników. Dlatego nasza oferta godzinowa ulegnie przesunięciu, byśmy byli bardziej dyspozycyjni dla naszych sióstr i braci z Pol'and'Rock – opowiada ks. Piątkowiak.  

Organizatorzy liczą na duchowe wsparcie wszystkich, dla których ważne jest dzieło ewangelizacji, zwłaszcza osób, które osobiście nie mogą dotrzeć na PJ. 

Wsparcie

Wesprzeć Przystanek Jezus można oczywiście modlitewną pamięcią, ale także dzieląc się informacjami w swoich mediach społecznościowych oraz materialnym datkiem. Więcej informacji można znaleźć pod linkiem: przystanekjezus.pl/zostan-duchowym-przystankowiczem.

– Kilka dni temu na naszych mediach społecznościowych pojawiło się sporo informacji dotyczących zbiórki finansowej na Przystanek Jezus organizowanej na zrzutka.pl. Padło mocne pytanie: czy tegoroczny PJ się odbędzie? Przystanek Jezus finansowany był zawsze po części przez samych uczestników, każdy wnosi opłatę za uczestnictwo, na pokrycie części kosztów. Swoje wsparcie ofiarują nam biskupi poszczególnych diecezji, wspierają nas nasi przyjaciele. Trzeba jednak przyznać, że mieliśmy przez lata silną pomoc od tzw. dużych sponsorów - różnych firm i instytucji. To wsparcie ustało. Musimy więc prosić mocniej niż kiedyś wszystkich ludzi dobrej woli o materialne wsparcie naszego dzieła - wyjaśnia rzecznik PJ. 

Koszty PJ generuje przede wszystkim utrzymanie ewangelizatorów, wyżywienie, zapewnienie im godnych warunków bytowych (prysznice, toalety), ubezpieczenie wydarzenia - to podstawowe koszty. "Chcemy, by Ewangelia była głoszona w dobrej formie. Do tego potrzebna jest scena, nagłośnienie, oświetlenie, prelegenci, muzycy, ochrona sceny i terenu. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że to rodzi spore koszty. Dlatego bardzo liczymy na pomoc" - wyjaśnia ks. Piątkowiak. 

Zapisy na Przystanek Jezus i więcej informacji na stronie: przystanekjezus.pl.

dg


 

POLECANE
Jestem przekonany, że prawda zwycięży. Krzysztof Szczucki stawił się w prokuraturze Wiadomości
"Jestem przekonany, że prawda zwycięży". Krzysztof Szczucki stawił się w prokuraturze

- Stawiany mi zarzut jest bezpodstawny, nie wytrzymuje konfrontacji z faktami i z prawem - przekazał poseł Krzysztof Szczucki komentując zarzuty prokuratury ws. rzekomych nadużyć w Rządowym Centrum Legislacyjnym.

Sekcja zwłok Barbary Skrzypek. Jest decyzja pilne
Sekcja zwłok Barbary Skrzypek. Jest decyzja

Prokuratura zdecydowała o zarządzeniu na wtorek sekcji zwłok Barbary Skrzypek, co ma na celu ustalenie przyczyny zgonu - poinformował rzecznik PK prok. Przemysław Nowak. Dodał, że to standardowa decyzja, która jest związana z faktem, że przyczyna zgonu nie została ustalona w dniu śmierci przez lekarza.

Działacz Platformy skazany za pedofilię. Skrzywdził kilkanaścioro dzieci Wiadomości
Działacz Platformy skazany za pedofilię. Skrzywdził kilkanaścioro dzieci

Były szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej w Złotowie został skazany na 11 lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Niepokojące informacje z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej z ostatniej chwili
Niepokojące informacje z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej

W poniedziałek Straż Graniczna opublikowała nowy raport dot. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

Barbara Skrzypek nie żyje. Tusk, Bodnar i Trzaskowski milczą czwarty dzień gorące
Barbara Skrzypek nie żyje. Tusk, Bodnar i Trzaskowski milczą czwarty dzień

W sobotę w wieku 66 lat zmarła Barbara Skrzypek, wieloletnia współpracowniczka Jarosława Kaczyńskiego. Komentatorzy zwracają uwagę na warunki przesłuchania, jakiemu poddała ją trzy dni wcześniej prokurator Ewa Wrzosek, w tym niedopuszczenie do przesłuchania pełnomocnika Barbary Skrzypek.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie była przesłuchiwana Barbara Skrzypek, idzie na urlop. Jest komunikat gorące
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie była przesłuchiwana Barbara Skrzypek, idzie na urlop. Jest komunikat

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekazała, że rzecznik prok. Piotr Skiba idzie na urlop. W oświadczeniu stwierdzono, że "terminy udzielania odpowiedzi na pisemne pytania prasowe mogą ulec wydłużeniu".

Wiadomości
Aparat samoligaturujący – nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych

Piękny, równy uśmiech to marzenie wielu z nas, jednak natura nie zawsze jest dla nas łaskawa. Na szczęście współczesna ortodoncja dysponuje wieloma skutecznymi metodami, które pomagają skorygować rozmaite wady zgryzu. Wśród nich coraz większą popularność zdobywają aparaty samoligaturujące. Dowiedz się, czym są i dlaczego warto się na nie zdecydować!

Karol Nawrocki zabrał głos ws. książki Spowiedź Nikosia zza grobu polityka
Karol Nawrocki zabrał głos ws. książki "Spowiedź Nikosia zza grobu"

Karol Nawrocki dostarczył do PKW podpisy do rejestracji w wyborach prezydenckich. Podczas konferencji prasowej został zapytany o napisanie książki "Spowiedź Nikosia zza grobu" o trójmiejskim gangsterze Nikodemie Skotarczaku, pseudonim Tadeusz Batyr.

Polska wycofuje się z ważnego traktatu Wiadomości
Polska wycofuje się z ważnego traktatu

Polska wraz z Litwą, Łotwą i Estonią wypowiadają traktat ottawski, który zakazuje używania min przeciwpiechotnych.

Komunikat dla mieszkańców Poznania Wiadomości
Komunikat dla mieszkańców Poznania

We wtorek 18 marca w Poznaniu rozpoczęły się prace remontowe jezdni ul. Chartowo. MPK Poznań poinformowało o zmianach w trasach linii autobusowych.

REKLAMA

Przystanek Jezus na 30. Pol'and'Rock Festiwal

Wyjątkowa edycja Przystanku Jezus podczas 30 edycji Pol'and'Rock Festiwal odbędzie się w Czaplinku w dniach 29 lipca – 3 sierpnia 2024 r. Setki młodych i starszych osób – świeckich, zakonnych, duchownych - jak co roku będzie dzieliła się Dobrą Nowiną, osobistym świadectwem, nadzieją, sensem i radością. Rekolekcje poprowadzi bp Artur Ważny. Jeśli ktoś nie może osobiście, również ma możliwość konkretnych form zaangażowania.
Przystanek Jezus Przystanek Jezus na 30. Pol'and'Rock Festiwal
Przystanek Jezus / YT print screen/Przystanek Jezus

Przystanek Jezus

Przystanek Jezus (PJ) to ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna, która powstała jako odpowiedź na festiwal Woodstock - aktualnie Pol'and'Rock Festival. "Festiwalowi towarzyszyło zawsze wiele inicjatyw kulturalnych promujących różnego rodzaju światopogląd. Na woodstockowym polu obecne były także różne grupy religijne. Wówczas zrodziła się myśl, że wśród tych propozycji, które napotykają uczestnicy festiwalu, nie powinno zabraknąć także ludzi głoszących Ewangelię - Jezusa Chrystusa. I tak powstała pierwsza grupa ewangelizatorów, którzy poszli dzielić się Jezusem na pole przystankowe" - opowiada KAI ks. Damian Piątkowiak SVD, rzecznik PJ.

– Lata mijają i ciągle robimy to samo. Szukając nowych sposobów dotarcia do ludzi, idziemy do naszych przyjaciół z festiwalu, dzielić się naszym najważniejszym życiowym doświadczeniem. Świadectwem o tym, że Jezus Chrystus żyje, jest Bogiem, który działa i przemienia nasze życie i może także im przemienić życie. Przystanek Jezus nie jest jakąś prywatną inicjatywą, od lat stoi za nią Stowarzyszenie TYMOTEUSZA, a także różne wspólnoty Kościoła wysyłające swoich przedstawicieli. Mamy oczywiście zgodę i błogosławieństwo biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego, potwierdzone obecnością bpa Zbigniewa Zielińskiego pośród nas. Mamy też oficjalny patronat Konferencji Episkopatu Polski – mówi rzecznik PJ. 

Do udziału w Przystanku Jezus zaproszone są osoby pełnoletnie, na co dzień formujące się we wspólnotach, grupach i ruchach parafialnych, które odkrywają w sobie chęć dzielenia się Dobrą Nowiną z innymi.

Wyjątkowy rok

Wydarzenie odbędzie się w dniach 29 lipca – 3 sierpnia 2024 r. w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu obok Czaplinka, tuż przy terenie Pol'and'Rock Festival. 

– Ten rok będzie wyjątkowy choćby z tego względu, że festiwal Pol'and'Rock przeżywa jubileusz 30-lecia. My jako Przystanek Jezus chcemy być obecni jak zwykle z przesłaniem Dobrej Nowiny. To pozostaje niezmienne. Co u nas nowego? Nowy będzie rekolekcjonista. Poprowadzi nas bp Artur Ważny, odpowiedzialny w episkopacie za Zespół ds. Nowej Ewangelizacji. bp Artur był na PJ wielokrotnie, zna więc dobrze naszą przystankową rodzinę, rozumie specyfikę naszej posługi. Liczymy na dobry duchowo czas. Zmieniony będzie również nasz program funkcjonowania w bazie PJ. Chcemy dostosować się bardziej do dynamiki życia uczestników. Dlatego nasza oferta godzinowa ulegnie przesunięciu, byśmy byli bardziej dyspozycyjni dla naszych sióstr i braci z Pol'and'Rock – opowiada ks. Piątkowiak.  

Organizatorzy liczą na duchowe wsparcie wszystkich, dla których ważne jest dzieło ewangelizacji, zwłaszcza osób, które osobiście nie mogą dotrzeć na PJ. 

Wsparcie

Wesprzeć Przystanek Jezus można oczywiście modlitewną pamięcią, ale także dzieląc się informacjami w swoich mediach społecznościowych oraz materialnym datkiem. Więcej informacji można znaleźć pod linkiem: przystanekjezus.pl/zostan-duchowym-przystankowiczem.

– Kilka dni temu na naszych mediach społecznościowych pojawiło się sporo informacji dotyczących zbiórki finansowej na Przystanek Jezus organizowanej na zrzutka.pl. Padło mocne pytanie: czy tegoroczny PJ się odbędzie? Przystanek Jezus finansowany był zawsze po części przez samych uczestników, każdy wnosi opłatę za uczestnictwo, na pokrycie części kosztów. Swoje wsparcie ofiarują nam biskupi poszczególnych diecezji, wspierają nas nasi przyjaciele. Trzeba jednak przyznać, że mieliśmy przez lata silną pomoc od tzw. dużych sponsorów - różnych firm i instytucji. To wsparcie ustało. Musimy więc prosić mocniej niż kiedyś wszystkich ludzi dobrej woli o materialne wsparcie naszego dzieła - wyjaśnia rzecznik PJ. 

Koszty PJ generuje przede wszystkim utrzymanie ewangelizatorów, wyżywienie, zapewnienie im godnych warunków bytowych (prysznice, toalety), ubezpieczenie wydarzenia - to podstawowe koszty. "Chcemy, by Ewangelia była głoszona w dobrej formie. Do tego potrzebna jest scena, nagłośnienie, oświetlenie, prelegenci, muzycy, ochrona sceny i terenu. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że to rodzi spore koszty. Dlatego bardzo liczymy na pomoc" - wyjaśnia ks. Piątkowiak. 

Zapisy na Przystanek Jezus i więcej informacji na stronie: przystanekjezus.pl.

dg



 

Polecane
Emerytury
Stażowe