Jutro w PE debata nt. "skrajnie prawicowego ataku" na Zielony Ład
Na stronach Parlamentu Europejskiego widnieje informacja, że w środę 24 kwietnia odbędzie się "tematyczna debata (art. 162 Regulaminu)".
Atak na klimat i przyrodę: skrajnie prawicowe i konserwatywne próby zniszczenia Zielonego Ładu i uniemożliwienia inwestycji w naszą przyszłość
– głosi tytuł debaty.
Etykietka „wroga klimatu”
Głos w sprawie zabrała była premier Beata Szydło.
Jutro w Parlamencie Europejskim debata na temat - uwaga - „skrajnie prawicowego ataku na klimat i naturę”, to znaczy, tłumacząc z lewicowej nowomowy, o sprzeciwie wobec Zielonego Ładu
– rozpoczęła swój wpis Beata Szydło. Jak dodała polityk, "Lewicowi radykałowie zażądali debaty, żeby na ostatniej sesji Parlamentu Europejskiego wyżywać się na ludziach, którzy zgłaszają sprzeciw wobec Zielonego Ładu".
Każdy, kto ma wątpliwości wobec Zielonego Ładu, ma otrzymać etykietkę „wroga klimatu i natury” (co to w ogóle znaczy?) i „skrajnego prawicowca”
– zwraca uwagę europoseł i podkreśla, że "zwolennicy Zielonego Ładu chcą zastraszyć wszystkich, którzy zgłaszają wątpliwości do tego projektu".
Co dalej, kary więzienia za pytania o sens i cel Zielonego Ładu? Zwolennicy Zielonego Ładu chcą zastraszyć wszystkich, którzy zgłaszają wątpliwości do tego projektu, projektu, który prowadzi do zniszczenia europejskiej gospodarki i zubożenia mieszkańców Unii
– podsumowała Beata Szydło.
Czytaj również: Nowe informacje ws. audytu w CPK. Ekspert zabiera głos
Jutro w Parlamencie Europejskim debata na temat - uwaga - „skrajnie prawicowego ataku na klimat i naturę”, to znaczy, tłumacząc z lewicowej nowomowy, o sprzeciwie wobec Zielonego Ładu.
— Beata Szydło (@BeataSzydlo) April 23, 2024
Lewicowi radykałowie zażądali debaty, żeby na ostatniej sesji Parlamentu Europejskiego…
Precz z Zielonym Ładem! Wielka manifestacja 10 maja
10 maja w Warszawie odbędzie się organizowana przez NSZZ Solidarność wielka manifestacja przeciwko polityce tzw. Zielonego Ładu.
„Rozwiązania wdrażane w ramach Zielonego Ładu w przyszłości przełożą się m.in. na podwyżki opłat za prąd, ciepło, nowe podatki za energię i paliwo, zakaz ogrzewania paliwami kopalnymi, a także wzrostu cen żywności i zagrożenia żywnościowego kraju. NSZZ «Solidarność» postanawia głośno wyrazić swój sprzeciw wobec takiej polityki, organizując protest 10 maja 2024 roku, a podczas tego protestu będziemy domagać się głębokiej rewizji polityki klimatycznej Unii Europejskiej” – głosi uchwała Komisji Krajowej.
Postanowiono także złożyć wniosek o rozpisanie ogólnokrajowego referendum w sprawie Zielonego Ładu.
„NSZZ «Solidarność», która w przeszłości wywalczyła Polsce wolność, a później wielokrotnie korzystała z niej w słusznych sprawach, ponownie postanawia sięgnąć po najwyższą formę demokracji bezpośredniej, jaką jest referendum ogólnokrajowe, w którym zapytamy obywateli o kontynuację wprowadzenia w życie zielonego ładu. Referendum zostanie poprzedzone kampanią informacyjną. Pozwoli to na szeroką budującą świadomość publiczną debatę dotyczącą rzeczywistych skutków polityki klimatycznej UE, tak by każdy obywatel Polski mógł w oparciu o rzetelną wiedzę wyrazić swoje zdanie na ten temat” – czytamy w uchwale.