Jest petycja ws. powstrzymania tzw. "Zielonego Ładu"

- Rolnicy oraz ich organizacje napotykają w szeregu państw członkowskich ograniczenia ich fundamentalnych wolności, zaręczonych Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej, takich jak wolność zgromadzeń i wolność słowa, w tym prawo do organizowania i przyłączania się do protestów przeciwko działaniom legislacyjnym i polityce krajowej oraz unijnej, która jest szkodliwa dla unijnej gospodarki rolnej, samych rolników oraz ich rodzin - piszą autorzy petycji ws. powtrzymania tzw. "Zielonego Ładu".
Protest Rolników Jest petycja ws. powstrzymania tzw.
Protest Rolników / (mr) PAP/Piotr Polak

W wielu państwach UE protesty te są zakazywane i pacyfikowane z użyciem siły. W Polsce kolejne samorządy, na czele z Wrocławiem i Bydgoszczą, zakazują zgromadzeń rolniczych, a wobec protestujących w Warszawie zastosowano środki przymusu bezpośredniego, a uczestników pokojowych protestów pozbawia się wolności i stawia zarzuty karne, które grożą długotrwałym pozbawieniem wolności

- czytamy na stronie StopGreenDeal.org

 

Czytaj również: Rewolucyjny pomysł minister klimatu. Zapowiada produkcję energii elektrycznej z prądu [WIDEO]

Żałoba w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton wydali oświadczenie

 

Nie tylko rolnicy ucierpią z rąk eurokratów

Europejski Zielony Ład to zbiór dyrektyw unijnych mających na celu zieloną transformację Unii Europejskiej, bez oglądania się na koszty gospodarcze i społeczne obywateli państw członkowskich, łamiąc tym samym cele, do których Unia została powołana.

Jednym z podstawowych narzędzi tej transformacji jest pakiet „Fit for 55”, który zakłada do 2030 roku zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 55% względem 1990 roku. Twórcy tego celu nie wzięli pod uwagę olbrzymiej dysproporcji, jaka istniała 34 lata temu w rozwoju pomiędzy wolnorynkową Europą Zachodnią, a dopiero co wyswobodzoną z sowieckiego ucisku Europą Środkowowschodnią.

Rolnicy są pierwszą (i zdecydowanie nie ostatnią) grupą społeczną, która bezpośrednio odczuje skutki zielonej rewolucji.

- piszą autorzy petycji.

 

Petycja

Prezes Rady Ministrów RP Donald Tusk
Szefowie rządów państw Unii Europejskiej

Szanowni Państwo,

w art. 3 ust. 3 Traktatu o Unii Europejskiej przeczytać możemy, że Unia Europejska „działa na rzecz trwałego rozwoju Europy, którego podstawą jest zrównoważony wzrost gospodarczy oraz stabilność cen, społeczna gospodarka rynkowa o wysokiej konkurencyjności”.

Ponadto, zgodnie z przepisami Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, UE prowadzi Wspólną Politykę Rolną, której celem jest między innymi zapewnienie „odpowiedniego poziomu życia ludności wiejskiej, zwłaszcza przez podniesienie indywidualnego dochodu osób pracujących w rolnictwie”. Unia Europejska deklaruje przy tym, że przy ustalaniu wspólnej polityki rolnej uwzględnia się „szczególny charakter gospodarki rolnej, wynikający ze struktury społecznej rolnictwa oraz z różnic strukturalnych i przyrodniczych między poszczególnymi regionami rolniczymi”.

Powyższe zasady, przyjęte przez Państwa Członkowskie UE i leżące u podstaw harmonijnej współpracy europejskiej, zostały pogwałcone radykalnymi postulatami wdrażanymi w ramach Europejskiego Zielonego Ładu.

W całej Europie trwają protesty rolników, którzy walczą nie tylko o swoje interesy, ale również o swoje prawa zawarte w wyżej wymienionych aktach prawnych, pierwotnych wobec prawodawstwa Parlamentu Europejskiego.

Dlatego wzywamy szefów rządów wszystkich Państw Członkowskich UE do zdecydowanej i konkretnie ukierunkowanej reakcji na problemy europejskich rolników i obywateli:

  1. Żądamy zapewnienia protestującym rolnikom wolności zgromadzeń i nieskrępowanej wolności prowadzenia protestu. Domagamy się również uwolnienia rolników zatrzymanych podczas legalnych protestów oraz umorzenia postępowań karnych, które stanowią narzędzie zastraszenia protestujących.
  2. Żądamy zwołania Szczytu UE poświęconego pracy nad postulatami formułowanymi przez protestujących rolników. Żądamy zaniechania fikcyjnych i fasadowych instrumentów dialogu branżowego, których wyrazem jest zainicjowany przez przewodniczącą KE Ursulę von der Leyen w styczniu „Strategiczny dialog na temat przyszłości rolnictwa w UE”.
  3. Żądamy racjonalnych ograniczeń, opartych na ilościowych i jakościowych wskaźnikach, wwozu żywności pochodzącej spoza UE przez granicę Unii.
  4. Żądamy przyjęcia przez Radę Europejską konkluzji prowadzących do wycofania się organów UE z elementów Europejskiego Zielonego Ładu obniżających konkurencyjność europejskiego rolnictwa, stanowiących zagrożenie dla wydajności europejskiego rolnictwa oraz jego zdolności do wyżywienia mieszkańców Europy. W szczególności chodzi o elementy prowadzące do radykalnego wzrostu kosztów energii elektrycznej, nawozów oraz koniecznej infrastruktury. Żądamy przeprowadzenia rewizji wszystkich przyjętych przez UE w ramach Europejskiego Zielonego Ładu aktów prawnych – w tym wszystkich regulacji oraz decyzji inspirowanych Europejskim Zielonym Ładem, a wchodzących w zakres Wspólnej Polityki Rolnej.
  5. W szczególności żądamy odstąpienia od radykalnej i nierównomiernej redukcji stosowania środków ochrony roślin oraz radykalnych i nierównomiernych ograniczeń w stosowaniu nawozów. Ideologiczne postulaty UE prowadzą bowiem nie tylko do utraty konkurencyjności europejskiej produkcji rolnej, ale zagrażają bytowi europejskiego rolnictwa, co godzi w bezpieczeństwo żywieniowe Wspólnoty oraz krajów członkowskich.
  6. W szczególności żądamy odstąpienia od obowiązkowego ugorowania gruntów rolnych.
  7. W szczególności żądamy poddania szerokim konsultacjom, z udziałem protestujących rolników i ośrodków analitycznych ich wspierających, nowych założeń Wspólnej Polityki Rolnej w zakresie obecnie inspirowanym Europejskim Zielonym Ładem.

Tylko realizacja powyższych postulatów pozwoli rolnikom wrócić do pracy oraz przywróci, przynajmniej w części zaufanie obywateli UE do jej organów prawodawczych.

- piszą autorzy petycji.


 

POLECANE
Niemieckie medium, w którym publikowano instrukcję stosowania wobec PiS metod policyjnych na liście niemieckich służb gorące
Niemieckie medium, w którym publikowano "instrukcję" stosowania wobec PiS "metod policyjnych" na liście niemieckich służb

Bawarski Urząd Ochrony Konstytucji opublikował analizę rosyjskiej kampanii dezinformacyjnej nazywanej w dokumencie "DOPPELGÄNGER". Co ciekawe przewija się w niej nazwa medium, które publikowało artykuły Klausa Bachmanna, który wzywał do stosowania "metod policyjnych" wobec PiS i Andrzeja Dudy.

Czarna seria. Nie żyje następny żołnierz z ostatniej chwili
Czarna seria. Nie żyje następny żołnierz

Armię dotyka seria tragicznych wydarzeń. Tym razem o śmierci żołnierza poinformowała 18. Dywizja Zmechanizowana.

Adam Bodnar podziękował za przewrócenie państwa konstytucyjnego gorące
Adam Bodnar podziękował za "przewrócenie państwa konstytucyjnego"

Donald Tusk i Adam Bodnar odbyli wielogodzinne spotkanie z przedstawicielami ściśle wyselekcjonowanych i najbardziej upolitycznionych środowisk sędziowskich.

Niemieccy pracodawcy gorzej opłacają obcokrajowców tylko u nas
Niemieccy pracodawcy gorzej opłacają obcokrajowców

Niemiecki rząd przyznaje w publikacji Bundestagu, ze w Niemczech średnie miesięczne wynagrodzenie dla pracujących na pełen etat wynosi 3 945 euro dla Niemców i 3 034 euro dla obcokrajowców. Mediana wynagrodzeń obcokrajowców była zatem o 911 euro lub 23 procent niższa niż w przypadku Niemców.

Dramat nad jeziorem Ukiel w Olsztynie z ostatniej chwili
Dramat nad jeziorem Ukiel w Olsztynie

W sobotę na niestrzeżonej plaży nad jeziorem Ukiel w Olsztynie doszło do tragicznego wypadku. 36-letni mężczyzna stracił życie, próbując uratować swojego siedmioletniego syna, który wpadł do wody podczas zabawy na pontonie.

Nie żyje znany piłkarz z ostatniej chwili
Nie żyje znany piłkarz

Media obiegła informacja o śmierci byłego piłkarza reprezentacji Szkocji. Ron Yeats miał 86 lat.

Technicy działają. Potężna awaria na niemieckiej kolei z ostatniej chwili
"Technicy działają". Potężna awaria na niemieckiej kolei

W sobotę, 7 września doszło do poważnej awarii systemu łączności Deutsche Bahn, która sparaliżowała ruch kolejowy w środkowych Niemczech.

Nowa prognoza IMGW. Oto co nas czeka w najbliższych dniach z ostatniej chwili
Nowa prognoza IMGW. Oto co nas czeka w najbliższych dniach

Jak poinformował IMGW, Europa wschodnia, północna oraz częściowo centralna znajdują się w zasięgu słabnącego wyżu znad zachodniej Rosji, pozostała część kontynentu pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem nad Wielką Brytanią. Zachodnia i centralna Polska będzie w zasięgu zatoki niżu z ośrodkiem nad Wielką Brytanią, a wschodnie obszary kraju pozostaną na skraju wyżu z centrum nad zachodnią Rosją. Na przeważający obszar kraju z południa będzie napływać powietrze pochodzenia zwrotnikowego, jedynie wschód pozostanie w powietrzu polarnym, kontynentalnym.

Anna Lewandowska podzieliła się radosną wiadomością. W sieci lawina gratulacji z ostatniej chwili
Anna Lewandowska podzieliła się radosną wiadomością. W sieci lawina gratulacji

Anna Lewandowska podzieliła się w mediach społecznościowych radosną wiadomością.

Kiedy się Pan dowiedział? Niemcy budują swoje CPK. Jest interpelacja do Tuska z ostatniej chwili
"Kiedy się Pan dowiedział?" Niemcy budują swoje CPK. Jest interpelacja do Tuska

Lufthansa w niedawnym komunikacie prasowym informowała, że firma ma planach poczynić wielką wartą 600 milionów euro inwestycję. Chodzi o gruntowną modernizację hubu cargo na lotnisku we Frankfurcie. Wszystko miałoby odbyć się do 2030 roku. W związku z tymi ambitnymi planami poseł PiS Sebastian Łukaszewicz zwrócił się do Premiera Donalda Tuska z interpelacją w której zawarł 4 ważne pytania.

REKLAMA

Jest petycja ws. powstrzymania tzw. "Zielonego Ładu"

- Rolnicy oraz ich organizacje napotykają w szeregu państw członkowskich ograniczenia ich fundamentalnych wolności, zaręczonych Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej, takich jak wolność zgromadzeń i wolność słowa, w tym prawo do organizowania i przyłączania się do protestów przeciwko działaniom legislacyjnym i polityce krajowej oraz unijnej, która jest szkodliwa dla unijnej gospodarki rolnej, samych rolników oraz ich rodzin - piszą autorzy petycji ws. powtrzymania tzw. "Zielonego Ładu".
Protest Rolników Jest petycja ws. powstrzymania tzw.
Protest Rolników / (mr) PAP/Piotr Polak

W wielu państwach UE protesty te są zakazywane i pacyfikowane z użyciem siły. W Polsce kolejne samorządy, na czele z Wrocławiem i Bydgoszczą, zakazują zgromadzeń rolniczych, a wobec protestujących w Warszawie zastosowano środki przymusu bezpośredniego, a uczestników pokojowych protestów pozbawia się wolności i stawia zarzuty karne, które grożą długotrwałym pozbawieniem wolności

- czytamy na stronie StopGreenDeal.org

 

Czytaj również: Rewolucyjny pomysł minister klimatu. Zapowiada produkcję energii elektrycznej z prądu [WIDEO]

Żałoba w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton wydali oświadczenie

 

Nie tylko rolnicy ucierpią z rąk eurokratów

Europejski Zielony Ład to zbiór dyrektyw unijnych mających na celu zieloną transformację Unii Europejskiej, bez oglądania się na koszty gospodarcze i społeczne obywateli państw członkowskich, łamiąc tym samym cele, do których Unia została powołana.

Jednym z podstawowych narzędzi tej transformacji jest pakiet „Fit for 55”, który zakłada do 2030 roku zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 55% względem 1990 roku. Twórcy tego celu nie wzięli pod uwagę olbrzymiej dysproporcji, jaka istniała 34 lata temu w rozwoju pomiędzy wolnorynkową Europą Zachodnią, a dopiero co wyswobodzoną z sowieckiego ucisku Europą Środkowowschodnią.

Rolnicy są pierwszą (i zdecydowanie nie ostatnią) grupą społeczną, która bezpośrednio odczuje skutki zielonej rewolucji.

- piszą autorzy petycji.

 

Petycja

Prezes Rady Ministrów RP Donald Tusk
Szefowie rządów państw Unii Europejskiej

Szanowni Państwo,

w art. 3 ust. 3 Traktatu o Unii Europejskiej przeczytać możemy, że Unia Europejska „działa na rzecz trwałego rozwoju Europy, którego podstawą jest zrównoważony wzrost gospodarczy oraz stabilność cen, społeczna gospodarka rynkowa o wysokiej konkurencyjności”.

Ponadto, zgodnie z przepisami Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, UE prowadzi Wspólną Politykę Rolną, której celem jest między innymi zapewnienie „odpowiedniego poziomu życia ludności wiejskiej, zwłaszcza przez podniesienie indywidualnego dochodu osób pracujących w rolnictwie”. Unia Europejska deklaruje przy tym, że przy ustalaniu wspólnej polityki rolnej uwzględnia się „szczególny charakter gospodarki rolnej, wynikający ze struktury społecznej rolnictwa oraz z różnic strukturalnych i przyrodniczych między poszczególnymi regionami rolniczymi”.

Powyższe zasady, przyjęte przez Państwa Członkowskie UE i leżące u podstaw harmonijnej współpracy europejskiej, zostały pogwałcone radykalnymi postulatami wdrażanymi w ramach Europejskiego Zielonego Ładu.

W całej Europie trwają protesty rolników, którzy walczą nie tylko o swoje interesy, ale również o swoje prawa zawarte w wyżej wymienionych aktach prawnych, pierwotnych wobec prawodawstwa Parlamentu Europejskiego.

Dlatego wzywamy szefów rządów wszystkich Państw Członkowskich UE do zdecydowanej i konkretnie ukierunkowanej reakcji na problemy europejskich rolników i obywateli:

  1. Żądamy zapewnienia protestującym rolnikom wolności zgromadzeń i nieskrępowanej wolności prowadzenia protestu. Domagamy się również uwolnienia rolników zatrzymanych podczas legalnych protestów oraz umorzenia postępowań karnych, które stanowią narzędzie zastraszenia protestujących.
  2. Żądamy zwołania Szczytu UE poświęconego pracy nad postulatami formułowanymi przez protestujących rolników. Żądamy zaniechania fikcyjnych i fasadowych instrumentów dialogu branżowego, których wyrazem jest zainicjowany przez przewodniczącą KE Ursulę von der Leyen w styczniu „Strategiczny dialog na temat przyszłości rolnictwa w UE”.
  3. Żądamy racjonalnych ograniczeń, opartych na ilościowych i jakościowych wskaźnikach, wwozu żywności pochodzącej spoza UE przez granicę Unii.
  4. Żądamy przyjęcia przez Radę Europejską konkluzji prowadzących do wycofania się organów UE z elementów Europejskiego Zielonego Ładu obniżających konkurencyjność europejskiego rolnictwa, stanowiących zagrożenie dla wydajności europejskiego rolnictwa oraz jego zdolności do wyżywienia mieszkańców Europy. W szczególności chodzi o elementy prowadzące do radykalnego wzrostu kosztów energii elektrycznej, nawozów oraz koniecznej infrastruktury. Żądamy przeprowadzenia rewizji wszystkich przyjętych przez UE w ramach Europejskiego Zielonego Ładu aktów prawnych – w tym wszystkich regulacji oraz decyzji inspirowanych Europejskim Zielonym Ładem, a wchodzących w zakres Wspólnej Polityki Rolnej.
  5. W szczególności żądamy odstąpienia od radykalnej i nierównomiernej redukcji stosowania środków ochrony roślin oraz radykalnych i nierównomiernych ograniczeń w stosowaniu nawozów. Ideologiczne postulaty UE prowadzą bowiem nie tylko do utraty konkurencyjności europejskiej produkcji rolnej, ale zagrażają bytowi europejskiego rolnictwa, co godzi w bezpieczeństwo żywieniowe Wspólnoty oraz krajów członkowskich.
  6. W szczególności żądamy odstąpienia od obowiązkowego ugorowania gruntów rolnych.
  7. W szczególności żądamy poddania szerokim konsultacjom, z udziałem protestujących rolników i ośrodków analitycznych ich wspierających, nowych założeń Wspólnej Polityki Rolnej w zakresie obecnie inspirowanym Europejskim Zielonym Ładem.

Tylko realizacja powyższych postulatów pozwoli rolnikom wrócić do pracy oraz przywróci, przynajmniej w części zaufanie obywateli UE do jej organów prawodawczych.

- piszą autorzy petycji.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe