Ekspert: Od rana będziemy najprawdopodobniej obserwowali w Prokuraturze Krajowej sceny podobne do tych z TVP
Fikcja podstawy prawnej
Najpierw tworzy się „fikcję” podstawy prawnej do działania, aby następnie przejść do realizacji scenariusza faktycznego przejęcia.
Obserwujcie główne wydania mediów liberalno-lewicowych dzisiejszego wieczoru.
To jest aż nazbyt czytelne.
Czytaj również: Polska musi spełnić nie jeden, ale trzy warunki. KE mnoży Tuskowi przeszkody
Trzęsienie ziemi w polskiej kadrze. Adam Małysz komentuje
Cuda Adama Bodnara
Pan prof. Adam Bodnar jest naprawdę całkiem dobrym teoretykiem prawa. Nie wierzę, że nie zdaje sobie sprawy, że jego argumentacja prawna jest zwyczajnie nie do obrony.
Nie wiem też, jakim cudem uznał, że jednoosobowe stwierdzenie przez niego samego, że przepis art. 47 ustawy wprowadzającej Prawo o prokuraturze nie obowiązywał w momencie powrotu przez Dariusza Barskiego ze stanu spoczynku (co jest oczywistą nieprawdą!), rodzi jakiekolwiek skutki prawne. I to jeszcze z datą wsteczną (sic!).
W obrocie prawnym są 2 akty dotyczące D. Barskiego:
- Z dnia 16 lutego 2022 roku o pozytywnym rozpoznaniu wniosku Dariusza Barskiego o powrót do służby ze stanu spoczynku na podstawie art. 47 par. 2 ustawy - Przepisy wprowadzające Prawo o prokuraturze przez ówczesnego Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobrę
- Z dnia 18 marca 2022 roku o powołaniu przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego na funkcję I zastępcy Prokuratora Generalnego - Prokuratora Krajowego wydane na podstawie art. 14 par. 1 Prawa o Prokuraturze.
Do dzisiaj żaden z tych aktów nie został uchylony w odpowiedniej procedurze.
[autor, mec. Bartosz Lewandowski jest adwokatem i rektorem Collegium Intermarium]