Media: Były rzecznik PZPN trafi do „nowej” TVP

Na początku grudnia Polski Związek Piłki Nożnej niespodziewanie poinformował, że team menedżer reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski po 11 latach zakończył współpracę ze związkiem. Jak podkreślono, taką decyzję podjął selekcjoner oraz dyrektor departamentu komunikacji i mediów.
Decyzje związku odbiły się szerokim echem wśród byłych przełożonych Kwiatkowskiego i piłkarzy drużyny narodowej.
„Amatorzy zwolnili profesjonalistę” – ocenił były wiceprezes PZPN Marek Koźmiński, a były prezes Zbigniew Boniek napisał w mediach społecznościowych: „Kompetencje i zakres obowiązków Kuby Kwiatkowskiego przy kadrze i meczach był bardzo obszerny. Nie można tego stanowiska nie obsadzić”.
„Gdyby nie Ty, przyjacielu, nie miałbym możliwości gry w tej reprezentacji. Co za dobry człowiek” – skomentował pochodzący z Anglii polski kadrowicz Matty Cash, a 103-krotny reprezentant kraju Kamil Glik obrazując wpis wspólnym zdjęciem przekazał: „Wiele konferencji i pięknych chwil... Głowa do góry i do przodu Kuba”.
CZYTAJ TAKŻE: "Poważne wątpliwości prawne". Helsińska Fundacja Praw Człowieka miażdży przejęcie TVP przez rząd Tuska
Nowa praca byłego rzecznika
Okazuje się, że Jakub Kwiatkowski szybko znalazł nową pracę. Według informacji podanych przez serwis meczyki.pl będzie sprawował funkcję dyrektora TVP Sport.
„Publiczny nadawca przechodzi obecnie spore zmiany. Mają one rzecz jasna związek z powołaniem nowego rządu. Wygląda na to, że roszady personalne nie ominą także redakcji sportowej i po zaledwie kilku miesiącach ze stanowiskiem pożegna się Krzysztof Zieliński” – przekazał serwis.
„TVP Sport posiada prawa do pokazywania meczów reprezentacji Polski, w której Kwiatkowski przecież nie tak dawno pracował. W przyszłym roku nowy dyrektor stacji nadzorował będzie dwie wielkie imprezy – IO w Paryżu i EURO 2024” – dodano.
CZYTAJ TAKŻE: „Zamach na wolne media”. Posłowie PiS kontynuują interwencję poselską w siedzibie PAP
Burza po zmianach w mediach publicznych
Sejm podjął we wtorek wieczorem uchwałę w sprawie „przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej”.
Resort kultury poinformował w środowym komunikacie, że szef MKiDN Bartłomiej Sienkiewicz, powołując się na Kodeks spółek handlowych, odwołał 19 grudnia br. dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej i Rady Nadzorcze. Minister powołał nowe rady nadzorcze spółek, które powołały nowe zarządy spółek.
Decyzja ta wywołała prawdziwą burzę. Zdaniem polityków Prawa i Sprawiedliwości, a także licznych komentatorów i ekspertów, działania nowego rządu, który tym sposobem przejął Telewizję Publiczną, są bezprawne.