Jakubiak: Na początku przyszłego roku pierwsze transporty nielegalnych uchodźców do Polski [WIDEO]

– Spełniają się niestety te najgorsze scenariusze dla Polski – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Jakubiak w nagraniu wideo opublikowanym w mediach społecznościowych. 
Marek Jakubiak Jakubiak: Na początku przyszłego roku pierwsze transporty nielegalnych uchodźców do Polski [WIDEO]
Marek Jakubiak / screen video - Twitter

Polityk zapowiada, że już w styczniu przyszłego roku do Polski może trafić nawet milion uchodźców z Niemczech.

Czytaj także: Afera wiatrakowa. Jest śledztwo 

Marek Jakubiak: „Relokacja miliona niechcianych uchodźców z Niemiec”

Rada Europejska przesunęła swoje obrady na 19 grudnia. Chcą mieć pewność, że Donald Tusk będzie reprezentował wtedy Polskę 

– mówi Marek Jakubiak. Dodał, że druga wiadomość, którą ma do przekazania, również jest „niedobra”.

Mówiłem o tym wczoraj w „Minęła 20”, że wszystko wskazuje na to, że relokacja miliona niechcianych uchodźców z Niemiec, realizacja tego postulatu niemieckiego czeka na usankcjonowanie się Tuska w roli premiera polskiego rządu. Tak więc od początku przyszłego roku mogą być pierwsze transporty nielegalnych uchodźców, tych niepotrzebnych Niemcom; bo oni są „przebrani”, jakby to miało nie brzmieć, ci bardziej inteligentni zostaną na terenie Niemiec, a wszyscy ci, którzy są takimi „jemiołami” trochę, przyjadą do Polski, Czech i Słowacji 

– przekazał polityk. 

Czytaj również: Jeszcze w tym tygodniu umowa na dostawę Krabów do polskiej armii 

 

Dane: Obywatele niemieccy cztery razy częściej padają ofiarami migrantów niż na odwrót

Niemcom często zarzuca się wzrost ksenofobii, ale patrząc na najnowsze dane Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA), nasuwa się przeciwny wniosek: to obywatele niemieccy znacznie częściej stawali się ofiarami migrantów niż odwrotnie – podaje dziennik „Bild”.

Z danych BKA za 2022 rok wynika, że 47 923 Niemców padło ofiarą przestępstw, w których sprawcami byli migranci. Jest to 18-procentowy wzrost w stosunku do roku wcześniejszego.

Jeśli natomiast chodzi o obywateli Niemiec, byli oni sprawcami przestępstw wobec 12 061 imigrantów. „Mówiąc wprost: Niemcy byli atakowani przez migrantów cztery razy częściej niż na odwrót” – podkreślił dziennik.

W powyższym zestawieniu BKA uwzględniła jedynie przestępstwa, które policja określa jako poważne – m.in. napaści i rabunki.

W kategorii zbrodni (morderstwa, zabójstwa) ofiarą przestępstw, w których brał udział co najmniej jeden imigrant, padło 258 Niemców (z czego 38 przypadków zakończyło się śmiercią). W tym samym okresie 89 imigrantów było ofiarami przestępstw, w które zamieszany był co najmniej jeden Niemiec – w wyniku czego zmarło 5 imigrantów.

BKA definiuje jako imigrantów tych cudzoziemców, którzy przybyli do Niemiec jako uchodźcy. Do grupy tej zaliczono także osoby ubiegające się o azyl, którym go nie przyznano. Statystycznie rzecz biorąc, najczęściej popełniają przestępstwa osoby z tej grupy – dowiedział się „Bild”.

Statystycznie grupą popełniającą najmniej przestępstw są obywatele Ukrainy. Według raportu BKA na 1 mln uchodźców stanowili oni najliczniejszą grupę (35,5 proc. wszystkich imigrantów), z czego tylko 6,5 proc. z nich było podejrzanych o popełnienie przestępstwa. Natomiast imigranci z Maghrebu, czyli Algierii, Maroka i Tunezji, którzy stanowią zaledwie 0,6 proc. wszystkich imigrantów, są podejrzani o dokonanie 8,5 proc. przestępstw.

Ogółem na terenie Niemiec w 2022 roku policja zidentyfikowała około 1,92 mln podejrzanych, z czego 612 tys. to obcokrajowcy (31,9 proc.) – w tym 143 tys. imigrantów (7,4 proc.).

„Osoby nie będące Niemcami są znacznie nadreprezentowane w statystykach i to pomimo tego, że posiadacze tzw. podwójnego obywatelstwa są uwzględniani w statystykach tylko jako Niemcy” – zauważa gazeta, podkreślając, że problem stanowi to, że rząd chce już wkrótce nadać podwójne obywatelstwo wszystkim imigrantom, którzy się naturalizują.

„Statystyki dotyczące przestępczości pokazują jedynie niewielki obszar przestępstw, ujawnionych przez policję. Dane te mają pokazać realną sytuację przestępczości w regionach i miastach, ale niestety są coraz bardziej niejasne i nie odpowiadają już subiektywnemu poczuciu bezpieczeństwa” – skomentował Jochen Kopelke, szef związku zawodowego policji.

„Te liczby są przerażające. To, co wielu zawsze podejrzewało, zostało teraz potwierdzone. Tu nie ma już co lukrować rzeczywistości. Rządy federalne i landowe muszą teraz działać konsekwentnie, wykorzystując wszystkie możliwości deportacji takich przestępców” – podkreślił szef Federalnego Związku Policji Heiko Teggatz.

„Narodowość takich przestępców nie może chronić przed deportacją. Każdy, kto popełnia poważne przestępstwa w Niemczech, powinien utrać prawo do ochrony i być deportowany do swojego kraju” – stwierdził Teggatz.

„Przestępczość popełniana przez przybyszów z innych krajów powinna przestać być w końcu tematem tabu” – podkreślił szef MSW Nadrenii Północnej-Westfalii Herbert Reul (CDU). Jak zaznaczył, dane BKA pozwalają przypuszczać, że jeśli do Niemiec „przyjedzie zbyt wiele osób, których nie uda się odpowiednio zintegrować, przestępczość wzrośnie”.

Do fundamentalnych zmian w polityce migracyjnej wezwał także Gregor Golland, parlamentarzysta CDU z Nadrenii Północnej-Westfalii. „Dla wielu polityków jest to niewygodna prawda, którą społeczeństwo dostrzegało od dawna. Należy zdecydowanie położyć kres nielegalnej imigracji, ograniczyć świadczenia socjalne i wymusić deportacje. Potrzebujemy fundamentalnej zmiany w polityce migracyjnej. Musimy nareszcie chronić ofiary!” – podsumował Golland. (PAP)


 

POLECANE
Nowy ambasador USA w Polsce. Jest reakcja Donalda Tuska polityka
Nowy ambasador USA w Polsce. Jest reakcja Donalda Tuska

Premier Donald Tusk zapowiedział w piątek, że jego stosunek do nowego ambasadora USA w Polsce Thomasa Rose'a będzie "cechował się serdecznością i cierpliwością". Zapewnił, że znajdzie czas, aby wyjaśnić mu, że "warto rozpocząć misję w Polsce bez żadnych uprzedzeń".

Liczby rosną. Szef NATO o wydatkach na obronność Wiadomości
"Liczby rosną". Szef NATO o wydatkach na obronność

- Wydatki na obronność europejskich państw członkowskich NATO i Kanady wzrosły o 20 proc. w 2024 r. w porównaniu z rokiem 2023 - poinformował w piątek sekretarz generalny NATO Mark Rutte, cytowany przez agencję Reutera.

Redaktor naczelny Onetu odchodzi na kilka miesięcy. Znamy powód z ostatniej chwili
Redaktor naczelny Onetu odchodzi na kilka miesięcy. Znamy powód

W piątek z redakcji portalu Onet.pl napłynęły zaskakujące wieści. Redaktor naczelny serwisu Bartosz Węglarczyk zdecydował się na kilkumiesięczną przerwę w pracy. Co stoi za tą decyzją?

Scenarzysta Netflixa oskarżony o napaść seksualną. Koncerny zrywaja umowy Wiadomości
Scenarzysta Netflixa oskarżony o napaść seksualną. Koncerny zrywaja umowy

Neil Gaiman, znany brytyjski pisarz i twórca popularnych opowieści fantasy oraz science fiction, mierzy się z poważnymi oskarżeniami o napaść seksualną. W związku z tym kilka projektów opartych na jego dziełach zostało anulowanych lub wstrzymanych.

Klementyna Suchanow kłamie. Ekspert neokomisji ds. wpływów rosyjskich skasowała tweeta, ale w internecie nic nie ginie gorące
"Klementyna Suchanow kłamie". Ekspert neokomisji ds. wpływów rosyjskich skasowała tweeta, ale w internecie nic nie ginie

- Wynagradzana przez polskie państwo "ekspertka" ds. badania rosyjskich wpływów Klementyna Suchanow kłamie - napisał dziennikarz Wirtualnej Polski Patryk Słowik, który zamieścił w swoim wpisie zdjęcie skasowanego wpisu. Pokazał również decyzję MSWiA z 12 grudnia 2024 roku ws. usunięcia Cryogas z listy sankcyjnej.

„Taniec z gwiazdami”. Ulubienica widzów wróci na parkiet? Wiadomości
„Taniec z gwiazdami”. Ulubienica widzów wróci na parkiet?

Vanessa Aleksander doskonale wie, jak to jest stanąć na najwyższym stopniu podium w „Tańcu z gwiazdami”. W 15. edycji programu swoimi występami zachwyciła zarówno jury, jak i widzów. Ostatecznie razem z Michałem Bartkiewiczem sięgnęła po Kryształową Kulę.

Błażej Spychalski zatrzymany przez CBA. Jest oświadczenie prezydenta Andrzeja Dudy Wiadomości
Błażej Spychalski zatrzymany przez CBA. Jest oświadczenie prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda skomentował zatrzymanie przez agentów CBA Błażeja Spychalskiego w sprawie nieprawidłowości w Collegium Humanum. Polski przywódca zdecydował także odsunięciu Spychalskiego od działań związanych z reprezentowaniem głowy państwa.

Grożą nam. Przywódca Iranu zareagował na decyzję Trumpa polityka
"Grożą nam". Przywódca Iranu zareagował na decyzję Trumpa

Prezydent USA Donald Trump podpisał niedawno rozporządzenie dotyczące polityki wobec Iranu. Dokument mówi m.in. o możliwym zaostrzeniu sankcji na obrót ropą. Najwyższy przywódca Iranu Ali Chamenei stwierdził, że "to zagrożenie" dla jego kraju.

Berliner Zeitung: Polski rząd podejrzany o zamach stanu Wiadomości
"Berliner Zeitung": Polski rząd podejrzany o zamach stanu

"Polski rząd podejrzany o zamach stanu" – napisała niemiecka gazeta "Berliner Zeitung", opisując w ten sposób zawiadomienie prezesa TK Bogdana Święczkowskiego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez m.in. premiera Donalda Tuska.

Szef kancelarii Zełenskiego: Jesteśmy bardzo blisko zakończenia tej wojny sprawiedliwym pokojem Wiadomości
Szef kancelarii Zełenskiego: Jesteśmy bardzo blisko zakończenia tej wojny sprawiedliwym pokojem

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski będzie przewodniczył ukraińskiej delegacji na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa w przyszłym tygodniu; przedstawi tam stanowisko kraju w sprawie zakończenia wojny z Rosją oraz wizję trwałego pokoju – przekazał w piątek szef kancelarii głowy państwa Andrij Jermak.

REKLAMA

Jakubiak: Na początku przyszłego roku pierwsze transporty nielegalnych uchodźców do Polski [WIDEO]

– Spełniają się niestety te najgorsze scenariusze dla Polski – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Jakubiak w nagraniu wideo opublikowanym w mediach społecznościowych. 
Marek Jakubiak Jakubiak: Na początku przyszłego roku pierwsze transporty nielegalnych uchodźców do Polski [WIDEO]
Marek Jakubiak / screen video - Twitter

Polityk zapowiada, że już w styczniu przyszłego roku do Polski może trafić nawet milion uchodźców z Niemczech.

Czytaj także: Afera wiatrakowa. Jest śledztwo 

Marek Jakubiak: „Relokacja miliona niechcianych uchodźców z Niemiec”

Rada Europejska przesunęła swoje obrady na 19 grudnia. Chcą mieć pewność, że Donald Tusk będzie reprezentował wtedy Polskę 

– mówi Marek Jakubiak. Dodał, że druga wiadomość, którą ma do przekazania, również jest „niedobra”.

Mówiłem o tym wczoraj w „Minęła 20”, że wszystko wskazuje na to, że relokacja miliona niechcianych uchodźców z Niemiec, realizacja tego postulatu niemieckiego czeka na usankcjonowanie się Tuska w roli premiera polskiego rządu. Tak więc od początku przyszłego roku mogą być pierwsze transporty nielegalnych uchodźców, tych niepotrzebnych Niemcom; bo oni są „przebrani”, jakby to miało nie brzmieć, ci bardziej inteligentni zostaną na terenie Niemiec, a wszyscy ci, którzy są takimi „jemiołami” trochę, przyjadą do Polski, Czech i Słowacji 

– przekazał polityk. 

Czytaj również: Jeszcze w tym tygodniu umowa na dostawę Krabów do polskiej armii 

 

Dane: Obywatele niemieccy cztery razy częściej padają ofiarami migrantów niż na odwrót

Niemcom często zarzuca się wzrost ksenofobii, ale patrząc na najnowsze dane Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA), nasuwa się przeciwny wniosek: to obywatele niemieccy znacznie częściej stawali się ofiarami migrantów niż odwrotnie – podaje dziennik „Bild”.

Z danych BKA za 2022 rok wynika, że 47 923 Niemców padło ofiarą przestępstw, w których sprawcami byli migranci. Jest to 18-procentowy wzrost w stosunku do roku wcześniejszego.

Jeśli natomiast chodzi o obywateli Niemiec, byli oni sprawcami przestępstw wobec 12 061 imigrantów. „Mówiąc wprost: Niemcy byli atakowani przez migrantów cztery razy częściej niż na odwrót” – podkreślił dziennik.

W powyższym zestawieniu BKA uwzględniła jedynie przestępstwa, które policja określa jako poważne – m.in. napaści i rabunki.

W kategorii zbrodni (morderstwa, zabójstwa) ofiarą przestępstw, w których brał udział co najmniej jeden imigrant, padło 258 Niemców (z czego 38 przypadków zakończyło się śmiercią). W tym samym okresie 89 imigrantów było ofiarami przestępstw, w które zamieszany był co najmniej jeden Niemiec – w wyniku czego zmarło 5 imigrantów.

BKA definiuje jako imigrantów tych cudzoziemców, którzy przybyli do Niemiec jako uchodźcy. Do grupy tej zaliczono także osoby ubiegające się o azyl, którym go nie przyznano. Statystycznie rzecz biorąc, najczęściej popełniają przestępstwa osoby z tej grupy – dowiedział się „Bild”.

Statystycznie grupą popełniającą najmniej przestępstw są obywatele Ukrainy. Według raportu BKA na 1 mln uchodźców stanowili oni najliczniejszą grupę (35,5 proc. wszystkich imigrantów), z czego tylko 6,5 proc. z nich było podejrzanych o popełnienie przestępstwa. Natomiast imigranci z Maghrebu, czyli Algierii, Maroka i Tunezji, którzy stanowią zaledwie 0,6 proc. wszystkich imigrantów, są podejrzani o dokonanie 8,5 proc. przestępstw.

Ogółem na terenie Niemiec w 2022 roku policja zidentyfikowała około 1,92 mln podejrzanych, z czego 612 tys. to obcokrajowcy (31,9 proc.) – w tym 143 tys. imigrantów (7,4 proc.).

„Osoby nie będące Niemcami są znacznie nadreprezentowane w statystykach i to pomimo tego, że posiadacze tzw. podwójnego obywatelstwa są uwzględniani w statystykach tylko jako Niemcy” – zauważa gazeta, podkreślając, że problem stanowi to, że rząd chce już wkrótce nadać podwójne obywatelstwo wszystkim imigrantom, którzy się naturalizują.

„Statystyki dotyczące przestępczości pokazują jedynie niewielki obszar przestępstw, ujawnionych przez policję. Dane te mają pokazać realną sytuację przestępczości w regionach i miastach, ale niestety są coraz bardziej niejasne i nie odpowiadają już subiektywnemu poczuciu bezpieczeństwa” – skomentował Jochen Kopelke, szef związku zawodowego policji.

„Te liczby są przerażające. To, co wielu zawsze podejrzewało, zostało teraz potwierdzone. Tu nie ma już co lukrować rzeczywistości. Rządy federalne i landowe muszą teraz działać konsekwentnie, wykorzystując wszystkie możliwości deportacji takich przestępców” – podkreślił szef Federalnego Związku Policji Heiko Teggatz.

„Narodowość takich przestępców nie może chronić przed deportacją. Każdy, kto popełnia poważne przestępstwa w Niemczech, powinien utrać prawo do ochrony i być deportowany do swojego kraju” – stwierdził Teggatz.

„Przestępczość popełniana przez przybyszów z innych krajów powinna przestać być w końcu tematem tabu” – podkreślił szef MSW Nadrenii Północnej-Westfalii Herbert Reul (CDU). Jak zaznaczył, dane BKA pozwalają przypuszczać, że jeśli do Niemiec „przyjedzie zbyt wiele osób, których nie uda się odpowiednio zintegrować, przestępczość wzrośnie”.

Do fundamentalnych zmian w polityce migracyjnej wezwał także Gregor Golland, parlamentarzysta CDU z Nadrenii Północnej-Westfalii. „Dla wielu polityków jest to niewygodna prawda, którą społeczeństwo dostrzegało od dawna. Należy zdecydowanie położyć kres nielegalnej imigracji, ograniczyć świadczenia socjalne i wymusić deportacje. Potrzebujemy fundamentalnej zmiany w polityce migracyjnej. Musimy nareszcie chronić ofiary!” – podsumował Golland. (PAP)



 

Polecane
Emerytury
Stażowe