III Forum Morskie Radia Gdańsk. Prezes Chmielecki wręczył nagrody Statek Roku oraz Żagle Radia Gdańsk

Za nami III Forum Morskie Radia Gdańsk. W piątek 23 czerwca w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna odbyła się uroczysta gala, na której prezes dr Adam Chmielecki wręczył wyjątkowe nagrody – Statek Roku Radia Gdańsk oraz dwa Żagle Radia Gdańsk. Patronem medialnym wydarzenia był „Tygodnik Solidarność”.
Laureaci nagród Statek Roku i Żagle Radia Gdańsk III Forum Morskie Radia Gdańsk. Prezes Chmielecki wręczył nagrody Statek Roku oraz Żagle Radia Gdańsk
Laureaci nagród Statek Roku i Żagle Radia Gdańsk / Fot. Radio Gdańsk - YouTube

Dobiegła końca trzecia edycja Forum Morskiego Radia Gdańsk, w ramach której od kwietnia przedstawiciele rządu, samorządu, związkowcy i eksperci debatowali na tematy poświęcone szeroko rozumianej gospodarce morskiej. 

Tak jak w poprzednich latach patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, którego list do uczestników III Forum Morskiego Radia Gdańsk odczytano dziś podczas uroczystej gali.

Szef rządu podziękował Radiu Gdańsk za „stworzenie płaszczyzny do merytorycznych rozmów o perspektywach rozwoju oraz wyzwaniach, jakie stoją przed naszym sektorem morskim” i dodał, że Forum Morskie „już na stałe wpisało się do pomorskiego kalendarza”. Wyraził też nadzieję, że płynące z niego wnioski będą inspirujące i przyczynią się do rozwoju gospodarczego Polski.

Wręczenie nagród III Forum Morskiego Radia Gdańsk

W piątek 23 czerwca w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna odbyła się uroczysta gala wieńcząca III Forum Morskie, na której prezes Radia Gdańsk dr Adam Chmielecki wręczył dwie wyjątkowe nagrody – Statek Roku Radia Gdańsk oraz Żagiel Radia Gdańsk.

– Podsumowujemy trzecie już Forum Morskie Radia Gdańsk. Te trzy lata pokazały, jak nasze wydarzenie się zmienia i ewoluuje. To już nie jest tylko wydarzenie o charakterze regionalnym, ale ponadregionalnym. Nie mówimy tylko o tym, co dzieje się w trójmiejskich portach i stoczniach, chociaż to samo w sobie ma znaczenie ogólnopolskie, ale mówimy także o tym, co dzieje się w portach w Elblągu, Szczecinie i Świnoujściu – mówił redaktor naczelny i prezes Radia Gdańsk dr Adam Chmielecki.

– Te trzy lata pokazały też, jak zmienia się gospodarka i branża morska. Ten zakres spraw, które określamy terminem „morski”, stale się rozszerza. To już nie jest tylko produkcja i rozwój gospodarczy, ale także rozwój społeczny, ekologia, bezpieczeństwo energetyczne, militarne czy wręcz kwestie suwerenności Polski. I podam tutaj przykład działalności portów Trójmiejskich w Gdańsku i Gdyni, które nie są tylko kołem zamachowym polskiej gospodarki, ale też ratują gospodarkę ukraińską – podkreślał.

– I to pokazuje też przykład przekopu Mierzei, czyli zakończonej sukcesem tej dużej, strategicznej inwestycji budowy drogi wodnej, kanału żeglugowego łączącego Morze Bałtyckie z Zalewem Wiślanym i jego portami. Mogę zdradzić, że wszystkie te osoby i instytucje, które były zaangażowane w sukces tej inwestycji, dzisiaj nagrodzimy – powiedział redaktor naczelny dr Adam Chmielecki i zapewnił, że na antenie Radia Gdańsk nadal będzie dominowała szeroko rozumiana tematyka morska. – Będziemy o tym mówili, pokazywali, popularyzowali, analizowali i to jest nasz wkład w rozwój gospodarki morskiej i Polski morskiej – zakończył.

Po wystąpieniu prezesa Radia Gdańsk nastąpiło uroczyste wręczenie pierwszej z nagród. Statek Roku Radia Gdańsk otrzymał w tym roku statek pożarniczy Strażak-28 zbudowany przez gdańską stocznię Remontowa Shipbuilding SA na zamówienie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Nagrodę odebrał prezes Zarządu Stoczni Remontowa Shipbuilding Dariusz Jaguszewski.

– Tak się składa, że dziś obchodziliśmy w naszej stoczni Dzień Stoczniowca. Trudno sobie wyobrazić dla stoczniowców, że w dniu ich święta mogą dostać nagrodę za statek zaprojektowany i zbudowany przez nich w stoczni Remontowa Shipbuilding. Jesteśmy z tego bardzo dumni. Nie byłoby tej nagrody, gdyby nie decyzja Zarządów Portów Morskich Szczecin i Świnoujście, która nam zaufała i powierzyła realizację tego trudnego zadania. To jednostka przeznaczona do bardzo trudnych operacji jak holowanie, asystowanie i gaszenie pożarów podczas asysty zbiornikowców LNG. Panie prezesie, na Pana ręce składam podziękowania dla wszystkich mediów województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego za zauważenie tego statku jako jednostki nietypowej i skomplikowanej – mówił Dariusz Jaguszewski.

Kolejną nagrodą, którą wręczył dr Adam Chmielecki, był Żagiel Radia Gdańsk. Pierwsza statuetka trafiła do kapitana żeglugi wielkiej Wiesława Piotrzkowskiego, dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni. Nagrodę w imieniu laureata odebrał zastępca dyrektora Urzędu ds. Inspekcji Morskiej Urzędu Morskiego w Gdyni Piotr Gawron, który następnie odczytał list od kapitana żeglugi wielkiej Wiesława Piotrzkowskiego.

„Bardzo dziękuję za dostrzeżenie budowy nowej infrastruktury portowej i wyjątkowe wyróżnienie, jakim jest Żagiel Radia Gdańsk. Urząd Morski w Gdyni w ramach swoich kompetencji zrealizował oraz jest w trakcie realizacji wielu inwestycji hydrotechnicznych. Najbardziej skomplikowaną i niezwykle ciekawą inżynieryjnie inwestycją wśród nich jest bez wątpienia budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, a szczególnie jej pierwszy etap – budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną” – napisał w liście dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni.

Drugi Żagiel Radia Gdańsk otrzymał Marek Gróbarczyk, sekretarz stanu i pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej. Nagrodę w imieniu laureata odebrała Barbara Olczyk, zastępca dyrektora ds. inwestycyjnych Urzędu Morskiego w Gdyni, która odczytała list od ministra.

„Z ogromną wdzięcznością i pokorą przyjmuję tę znamienitą nagrodę. Jednocześnie jestem zbudowany tym, że Radio Gdańsk poprzez inicjatywy Forum Morskiego przyczynia się do budowania dobrej płaszczyzny współpracy pomiędzy wszystkimi sektorami skupionymi wokół gospodarki morskiej oraz bezpieczeństwa energetycznego. Życzę nam wszystkim relatywnie szybkich, przynoszących korzyści dla całej Polski efektów działań na rzecz zielonej energii i suwerenności energetycznej” – napisał minister Marek Gróbarczyk.

Uroczystą galę zakończył koncert zespołu Little Trio.

Partnerem generalnym III Forum Morskiego Radia Gdańsk był Polski Koncern Naftowy Orlen. Partnerzy główni to: Port Gdańsk, Port Gdynia, PGE Baltica, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Gdańska Stocznia Remontowa, Port Szczecin-Świnoujście, PGZ Stocznia Wojenna, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Urząd Morski w Gdyni oraz Centralny Port Komunikacyjny. Organizatorem wydarzenia było Radio Gdańsk.


 

POLECANE
Live Kanału Zero z Karolem Nawrockim najpopularniejszą relacją live YT na świecie z ostatniej chwili
Live Kanału Zero z Karolem Nawrockim najpopularniejszą relacją live YT na świecie

Dziś gościem programu "Godzina Zero" na Kanale Zero u Krzysztofa Stanowskiego jest obywatelski, wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość, kandydat na prezydenta Karol Nawrocki.

Czat Kanału Zero zwariował. Karol Nawrocki u Krzysztofa Stanowskiego. Komentarze gorące
"Czat Kanału Zero zwariował". Karol Nawrocki u Krzysztofa Stanowskiego. Komentarze

Dziś gościem programu "Godzina Zero" na Kanale Zero u Krzysztofa Stanowskiego jest obywatelski, wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość, kandydat na prezydenta Karol Nawrocki. W sieci zaroiło się od komentarzy.

Karol Nawrocki: Widzę Polskę normalną, bez obcych ideologii Wiadomości
Karol Nawrocki: Widzę Polskę normalną, bez obcych ideologii

- Widzę Polskę normalną, bez obcych ideologii, które naprawdę nakładają presję na szkolę naszych dzieci - powiedział kandydat na prezydenta Karol Nawrocki w rozmowie na Kanale Zero.

Samuel Pereira: Wybory prezydenckie będą plebiscytem w sprawie przyszłości Polski tylko u nas
Samuel Pereira: Wybory prezydenckie będą plebiscytem w sprawie przyszłości Polski

Co naprawdę wybieramy 18 maja i 1 czerwca? Nie oszukujmy się – wybory prezydenckie w Polsce od dawna są czymś więcej niż tylko wyborem głowy państwa. To referendum wobec aktualnej władzy, czy plebiscyt na przyszłość kraju, ale i… na to, jak ten kraj ze sobą rozmawia. A może raczej: czy jeszcze w ogóle chce rozmawiać.

Serbia ma nowego premiera. To lekarz bez doświadczenia politycznego polityka
Serbia ma nowego premiera. To lekarz bez doświadczenia politycznego

W środę serbski parlament zatwierdził nowy rząd premiera Djuro Macuta. Gabinet składa się z 30 ministrów, z których większość tworzyła poprzedni rząd Milosza Vuczevicia.

Leszek Balcerowicz oburzony pomysłem Tuska Wiadomości
Leszek Balcerowicz oburzony pomysłem Tuska

Zapowiedzi premiera Donalda Tuska dot. repolonizacji polskiej gospodarki spotkały się z krytycznym komentarzem Leszka Balcerowicza.

Marco Rubio zamyka biuro zajmujące się walką z obcą dezinformacją. W tle Polska polityka
Marco Rubio zamyka biuro zajmujące się walką z obcą dezinformacją. W tle Polska

Sekretarz stanu Marco Rubio ogłosił w środę zamknięcie Biura ds. Przeciwdziałania Zagranicznym Ingerencjom i Manipulacjom Informacjami (R/FIMI). Jak oznajmił, biuro to, funkcjonujące wcześniej pod nazwą Global Engagement Center, cenzurowało Amerykanów. Instytucja ta zawarła w 2024 r. umowę w sprawie walki z dezinformacją z Polską.

Ważne informacje dla kierowców. Nowe przepisy wchodzą w życie Wiadomości
Ważne informacje dla kierowców. Nowe przepisy wchodzą w życie

Od 2025 roku młodzi Polacy będą mogli szybciej zdobyć prawo jazdy. Nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym wprowadza istotne zmiany. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić aby móc ubiegać się o "prawko" i co grozi za złamanie nowych przepisów.

Śląsk: Mieszkańcy protestują przeciwko budowie ośrodka dla cudzoziemców Wiadomości
Śląsk: Mieszkańcy protestują przeciwko budowie ośrodka dla cudzoziemców

W środę przed budynkiem Urzędu Miasta w Porębie odbył się protest przeciwko budowie ośrodka. Mieszkańcy nie zgadzają się na powstanie placówki, w której mieliby przebywać imigranci.

Jest decyzja Sądu Najwyższego. Ten kandydat nie wystartuje w wyborach prezydenckich polityka
Jest decyzja Sądu Najwyższego. Ten kandydat nie wystartuje w wyborach prezydenckich

Sąd Najwyższy oddalił w środę odwołanie pełnomocnika Romualda Starosielca od decyzji Państwowej Komisji Wyborczej, która w piątek odmówiła rejestracji tego kandydata w wyborach prezydenckich - poinformował PAP Maciej Brzózka z zespołu prasowego SN.

REKLAMA

III Forum Morskie Radia Gdańsk. Prezes Chmielecki wręczył nagrody Statek Roku oraz Żagle Radia Gdańsk

Za nami III Forum Morskie Radia Gdańsk. W piątek 23 czerwca w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna odbyła się uroczysta gala, na której prezes dr Adam Chmielecki wręczył wyjątkowe nagrody – Statek Roku Radia Gdańsk oraz dwa Żagle Radia Gdańsk. Patronem medialnym wydarzenia był „Tygodnik Solidarność”.
Laureaci nagród Statek Roku i Żagle Radia Gdańsk III Forum Morskie Radia Gdańsk. Prezes Chmielecki wręczył nagrody Statek Roku oraz Żagle Radia Gdańsk
Laureaci nagród Statek Roku i Żagle Radia Gdańsk / Fot. Radio Gdańsk - YouTube

Dobiegła końca trzecia edycja Forum Morskiego Radia Gdańsk, w ramach której od kwietnia przedstawiciele rządu, samorządu, związkowcy i eksperci debatowali na tematy poświęcone szeroko rozumianej gospodarce morskiej. 

Tak jak w poprzednich latach patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, którego list do uczestników III Forum Morskiego Radia Gdańsk odczytano dziś podczas uroczystej gali.

Szef rządu podziękował Radiu Gdańsk za „stworzenie płaszczyzny do merytorycznych rozmów o perspektywach rozwoju oraz wyzwaniach, jakie stoją przed naszym sektorem morskim” i dodał, że Forum Morskie „już na stałe wpisało się do pomorskiego kalendarza”. Wyraził też nadzieję, że płynące z niego wnioski będą inspirujące i przyczynią się do rozwoju gospodarczego Polski.

Wręczenie nagród III Forum Morskiego Radia Gdańsk

W piątek 23 czerwca w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna odbyła się uroczysta gala wieńcząca III Forum Morskie, na której prezes Radia Gdańsk dr Adam Chmielecki wręczył dwie wyjątkowe nagrody – Statek Roku Radia Gdańsk oraz Żagiel Radia Gdańsk.

– Podsumowujemy trzecie już Forum Morskie Radia Gdańsk. Te trzy lata pokazały, jak nasze wydarzenie się zmienia i ewoluuje. To już nie jest tylko wydarzenie o charakterze regionalnym, ale ponadregionalnym. Nie mówimy tylko o tym, co dzieje się w trójmiejskich portach i stoczniach, chociaż to samo w sobie ma znaczenie ogólnopolskie, ale mówimy także o tym, co dzieje się w portach w Elblągu, Szczecinie i Świnoujściu – mówił redaktor naczelny i prezes Radia Gdańsk dr Adam Chmielecki.

– Te trzy lata pokazały też, jak zmienia się gospodarka i branża morska. Ten zakres spraw, które określamy terminem „morski”, stale się rozszerza. To już nie jest tylko produkcja i rozwój gospodarczy, ale także rozwój społeczny, ekologia, bezpieczeństwo energetyczne, militarne czy wręcz kwestie suwerenności Polski. I podam tutaj przykład działalności portów Trójmiejskich w Gdańsku i Gdyni, które nie są tylko kołem zamachowym polskiej gospodarki, ale też ratują gospodarkę ukraińską – podkreślał.

– I to pokazuje też przykład przekopu Mierzei, czyli zakończonej sukcesem tej dużej, strategicznej inwestycji budowy drogi wodnej, kanału żeglugowego łączącego Morze Bałtyckie z Zalewem Wiślanym i jego portami. Mogę zdradzić, że wszystkie te osoby i instytucje, które były zaangażowane w sukces tej inwestycji, dzisiaj nagrodzimy – powiedział redaktor naczelny dr Adam Chmielecki i zapewnił, że na antenie Radia Gdańsk nadal będzie dominowała szeroko rozumiana tematyka morska. – Będziemy o tym mówili, pokazywali, popularyzowali, analizowali i to jest nasz wkład w rozwój gospodarki morskiej i Polski morskiej – zakończył.

Po wystąpieniu prezesa Radia Gdańsk nastąpiło uroczyste wręczenie pierwszej z nagród. Statek Roku Radia Gdańsk otrzymał w tym roku statek pożarniczy Strażak-28 zbudowany przez gdańską stocznię Remontowa Shipbuilding SA na zamówienie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Nagrodę odebrał prezes Zarządu Stoczni Remontowa Shipbuilding Dariusz Jaguszewski.

– Tak się składa, że dziś obchodziliśmy w naszej stoczni Dzień Stoczniowca. Trudno sobie wyobrazić dla stoczniowców, że w dniu ich święta mogą dostać nagrodę za statek zaprojektowany i zbudowany przez nich w stoczni Remontowa Shipbuilding. Jesteśmy z tego bardzo dumni. Nie byłoby tej nagrody, gdyby nie decyzja Zarządów Portów Morskich Szczecin i Świnoujście, która nam zaufała i powierzyła realizację tego trudnego zadania. To jednostka przeznaczona do bardzo trudnych operacji jak holowanie, asystowanie i gaszenie pożarów podczas asysty zbiornikowców LNG. Panie prezesie, na Pana ręce składam podziękowania dla wszystkich mediów województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego za zauważenie tego statku jako jednostki nietypowej i skomplikowanej – mówił Dariusz Jaguszewski.

Kolejną nagrodą, którą wręczył dr Adam Chmielecki, był Żagiel Radia Gdańsk. Pierwsza statuetka trafiła do kapitana żeglugi wielkiej Wiesława Piotrzkowskiego, dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni. Nagrodę w imieniu laureata odebrał zastępca dyrektora Urzędu ds. Inspekcji Morskiej Urzędu Morskiego w Gdyni Piotr Gawron, który następnie odczytał list od kapitana żeglugi wielkiej Wiesława Piotrzkowskiego.

„Bardzo dziękuję za dostrzeżenie budowy nowej infrastruktury portowej i wyjątkowe wyróżnienie, jakim jest Żagiel Radia Gdańsk. Urząd Morski w Gdyni w ramach swoich kompetencji zrealizował oraz jest w trakcie realizacji wielu inwestycji hydrotechnicznych. Najbardziej skomplikowaną i niezwykle ciekawą inżynieryjnie inwestycją wśród nich jest bez wątpienia budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, a szczególnie jej pierwszy etap – budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną” – napisał w liście dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni.

Drugi Żagiel Radia Gdańsk otrzymał Marek Gróbarczyk, sekretarz stanu i pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej. Nagrodę w imieniu laureata odebrała Barbara Olczyk, zastępca dyrektora ds. inwestycyjnych Urzędu Morskiego w Gdyni, która odczytała list od ministra.

„Z ogromną wdzięcznością i pokorą przyjmuję tę znamienitą nagrodę. Jednocześnie jestem zbudowany tym, że Radio Gdańsk poprzez inicjatywy Forum Morskiego przyczynia się do budowania dobrej płaszczyzny współpracy pomiędzy wszystkimi sektorami skupionymi wokół gospodarki morskiej oraz bezpieczeństwa energetycznego. Życzę nam wszystkim relatywnie szybkich, przynoszących korzyści dla całej Polski efektów działań na rzecz zielonej energii i suwerenności energetycznej” – napisał minister Marek Gróbarczyk.

Uroczystą galę zakończył koncert zespołu Little Trio.

Partnerem generalnym III Forum Morskiego Radia Gdańsk był Polski Koncern Naftowy Orlen. Partnerzy główni to: Port Gdańsk, Port Gdynia, PGE Baltica, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Gdańska Stocznia Remontowa, Port Szczecin-Świnoujście, PGZ Stocznia Wojenna, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Urząd Morski w Gdyni oraz Centralny Port Komunikacyjny. Organizatorem wydarzenia było Radio Gdańsk.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe