Wystartowała szósta edycja Forum Wizja Rozwoju. Premier Morawiecki: Polska stoi dziś przed unikalną szansą

Ruszyła VI edycja Forum Wizja Rozwoju – największa impreza gospodarcza na Pomorzu, która w tym roku odbywa się na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. To ponad 50 godzin merytorycznych dyskusji na najważniejsze tematy dotyczące rozwoju Polski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął premier RP Mateusz Morawiecki, a partnerem medialnym wydarzenia jest Tygodnik Solidarność.
Na IV Forum Wizja Rozwoju przemawiał premier Mateusz Morawiecki Wystartowała szósta edycja Forum Wizja Rozwoju. Premier Morawiecki: Polska stoi dziś przed unikalną szansą
Na IV Forum Wizja Rozwoju przemawiał premier Mateusz Morawiecki / fot. PAP/Marcin Gadomski

Przez dwa dni – 19 i 20 czerwca – przedstawiciele rządu, samorządu, biznesu, organizacji pozarządowych i specjaliści rozmawiać będą na tematy dotyczące rynku pracy, mediów, polityki senioralnej, obronności, innowacji, gospodarki, finansów i energetyki. Wydarzeniu towarzyszy szósta edycja Kongresu Srebrnej Gospodarki oraz II Targi Pracy zorganizowane przez Ochotnicze Hufce Pracy. 

Szóstą edycję Forum Wizja Rozwoju otworzyli dr Andrzej Michalak, prezes Zarządu Fundacji Wizja Rozwoju oraz gospodarza miejsca Rektor-Komendant AMW kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht. 

– Gdynia po raz kolejny staje się miejscem do spotkania przedsiębiorczości z nauką, teorii z doświadczeniem, odwagi pomysłów i decyzji, wiedzy eksperckiej prezentowanej przez znakomitych panelistów oraz twórców strategii, programów i projektów. VI Forum Wizja Rozwoju ogłaszam za otwarte – powiedział prezes Zarządu Fundacji Wizja Rozwoju, dr Andrzej Michalak na powitanie wszystkich uczestników Forum i przybyłych gości. 

Następnie głos zabrał gospodarz miejsca Rektor-Komendant AMW kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht, który wyraził zadowolenie, że Jego uczelnia może gościć w swoich murach tak ważne wydarzenie, jak Forum Wizja Rozwoju. 

Podkreślał przy tym, że Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni jako uczelnia wojskowa włącza się w debatę nad kwestiami ekonomicznymi, bowiem bez silnej gospodarki nie ma silnego wojska. Powołując się na wielkich strategów podkreślał, że tylko dzięki nowoczesnej i dobrze rozwiniętej gospodarce, państwo jest w stanie odpowiednio uposażyć siły zbrojne i zapewnić im przewagę na polu walki, a w konsekwencji bezpieczeństwo kraju. 

 – Bohaterstwo i poświęcenie żołnierzy jest bardzo ważne, żeby wygrać konflikt, ale to nie jest element wystarczający. Potrzebne jest uzbrojenie, sprzęt, wyposażenie, a to może zapewnić tylko dobry, efektywny i nowoczesny przemysł – podkreślał Rektor-Komendant AMW kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht. 

Premier Morawiecki: Groził nam “młot hiperinflacji” 

Kolejne było wystąpienie Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, który w swoim przemówieniu skupił się na dwóch filarach polityki jego rządu: społecznym i gospodarczym, które na Forum reprezentowały dwie szefowe resortów – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg oraz Minister Finansów Magdalena Rzeczkowska. 

Premier przypomniał na początku “plagi egipskie”, z którymi musiała i nadal musi mierzyć się Polska – pandemię koronawirusa oraz rosyjską agresję na Ukrainę, a następnie przyrównał je do walki bokserskiej. 

– Bardzo dobrych bokserów poznaje się po tym jak wyprowadzają ciosy, ale jeszcze lepszych bokserów poznaje się po tym jak przyjmują ciosy. Polska gospodarka, polscy przedsiębiorcy, polscy pracownicy przyjęli te ciosy w bardzo umiejętny sposób. Po tych trudnych kilku latach możemy pochwalić się najwyższym poziomem wzrostu gospodarczego wśród dużych gospodarek UE, jednym z najwyższych w Europie i w OECD – zaznaczył premier Morawiecki i przytoczył dane, wedle których Polska gospodarka urosła o ponad 11 proc. porównując ostatni kwartał 2019 roku, czyli ten sprzed pandemii, do pierwszego kwartału roku bieżącego. Dla porównania gospodarka Czech skurczyła się w tym czasie o niecały 1 procent.  

Przypomniał, że Polsce groził “młot hiperinflacji” oraz “kowadło bardzo wysokiego bezrobocia”, ale dzięki skutecznym działaniom rządu – takich jak tarcze antykryzysowe i antyinflacyjne – udało się sprostać tym zagrożeniom zachowując niskie bezrobocie i wzrost gospodarczy. 

Premier Morawiecki mówił również o szansie, jaką dla polskiego rozwoju stwarza trwająca czwarta rewolucja przemysłowa. 

– Polska stoi dziś przed unikalną szansą wejścia w czwartą rewolucję przemysłową, która wokół nas już trwa, nie tylko jako naśladowca, ale także jako ten podmiot, czyli który sam współdecyduje o swoich losach i ma szanse rozwijać najnowsze technologie i kreować rzeczywistość wokół nas. Tej szansy tym razem nie możemy zmarnować – podkreślił szef rządu. Dodał, że nasz kraj w obszarze usług publicznych przeszedł w ostatnich latach od systemu analogowego do cyfrowego, ale “ten najważniejszy skok w gospodarkę przyszłości musi odbyć się przede wszystkim przy udziale przedsiębiorców”. 

Przy tej okazji wspomniał o ogłoszonej niedawno inwestycji Intela, która w pierwszej fazie wyniesie ok. 20 mld złotych. 

– To przede wszystkim inwestycja w mikroprocesory, półprzewodniki, układy scalone, które są ropą naftową XXI wieku i podstawowym czynnikiem decydującym o jakości rozwoju gospodarczego – zaznaczył Mateusz Morawiecki. 

Szef rządu mówił również o tym, że Polsce udaje się “wyrwać się z zaklętego kręgu gospodarki średniego rozwoju”, a nasz poziom życia i poziom PKB per capita zbliża się do średniej unijnej. 

Premier podkreślał, że wszystko to nie byłoby możliwe bez naprawy systemu finansów publicznych będącego “piętą achillesową I, II i III RP”. W ocenie Mateusza Morawieckiego, to dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego można było jednocześnie zainwestować miliardy złotych każdego roku w politykę społeczną, infrastrukturę i bezpieczeństwo. 

Na koniec życzył wszystkim uczestnikom tegorocznego Forum Wizji Rozwoju owocnych obrad i wyraził przekonanie, że z “tego tygla różnych pomysłów urodzą się kolejne idee, które będą inspiracją dla poszczególnych resortów, ale przede wszystkim dla przedsiębiorców i innowatorów".  – Oby z pożytkiem dla Rzeczpospolitej i przyszłych pokoleń – zakończył Premier. 

Po przemówieniach odczytano listy Marszałek Sejmu Elżbiety Witek oraz Jana Kasprzyka, szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych skierowane do uczestników Forum. 

Kolejnym punktem agendy była sesja inauguracyjna. O “wyzwaniach, z którymi zmaga się polska gospodarka w kontekście napaści Rosji na Ukrainę” rozmawiali: Magdalena Rzeczkowska – Minister Finansów, Marcin Chludziński – Prezes Zarządu GAZ-SYSTEM S.A. oraz Paweł Nierada – Pierwszy Wiceprezes Zarządu BGK.

Kongres Srebrnej Gospodarki 

Następnie odbył się pierwszy z paneli w ramach Kongresu Srebrnej Gospodarki, w czasie którego prelegenci rozmawiali na tematy dotyczące aktywności seniorów na rynku pracy i potencjału tkwiącego w modelu gospodarczym ukierunkowanym na seniorów, popularnie określanego mianem “srebrnej gospodarki”.  

Pod taką nazwą odbył się dyskusja, w której udział wzięli: Jakub Adamski – Dyrektor Departamentu współpracy w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta, Barbara Dziuk – Poseł na Sejm RP, Elżbieta Ostrowska – Przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, Urszula Rusecka – Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Poseł na Sejm RP Michał Rydzewski – Za­stęp­ca Dyrektora ds. Profesjonalizacji i Wsparcia Sektora Kultury, Robert Zapotoczny – Prezes Zarządu PFR Portal PPK.

Dyskusjom panelowym, które można śledzić online na stronie Program - Forum Wizja Rozwoju towarzyszą II Targi Pracy, a jeszcze dziś wieczorem podczas uroczystej gali VI Forum Wizji Rozwoju przyznane zostaną Nagrody Gospodarcze dla najlepszych polskich firm oraz Złote Wstęgi dla osób szczególnie zaangażowanych w rozwój i ochronę gospodarki.

Patronat honorowy nad VI Forum Wizja Rozwoju objął Premier RP Mateusz Morawiecki. Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Bank Gospodarstwa Krajowego oraz ENERGA Grupa ORLEN. Partnerami Głównymi są: Totalizator Sportowy Sp. z o.o., Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S..A.. oraz ORLEN Unipetrol RPA s.r.o. Partnerem+ jest Agencja Rozwoju Przemysłu S..A., Polskie Koleje Państwowe S.A., Polski Fundusz Rozwoju S.A., Węglokoks S.A., Polskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o.o. oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. Partnerami są: KGHM Polska Miedź S.A., Polski Holding Nieruchomości S.A., NASK, PERN S.A., PKO Bank Polski, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A., Rzecznik Finansowy, POLREGIO S.A., Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A., Instytut Finansów, Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., HOTEL SOPOT, Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.. Mikro Partnerami są: Poczta Polska S.A., Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o., Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. oraz Polskie Linie Oceaniczne S.A. Projekt dofinansowano ze środków Fundacji ARP.

W partnerstwo merytoryczne nad Forum Wizja Rozwoju włączyły się: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komitet ds. Pożytku Publicznego.


 

POLECANE
Argentyna już żałuje przyjęcia ideologii gender tylko u nas
Argentyna już żałuje przyjęcia ideologii gender

Argentyna ponad dekadę temu wprowadziła „prawo do samostanowienia” dla transseksualistów. Teraz kraj zaczyna dostrzegać tragiczne konsekwencje promowania ideologii gender: wielokrotny przestępca zgwałcił tam kobietę, z którą przebywał w tej samej celi w więzieniu. Ofiara „trans kobiety” zaszła nawet w ciążę.

Niemieckie służby podały nowe dane nt. podrzuconych Polakom imigrantów z ostatniej chwili
Niemieckie służby podały nowe dane nt. podrzuconych Polakom imigrantów

W ostatnich dniach niemieckie służby odesłały do Polski dwóch migrantów – mężczyznę z Syrii i Turkmenistanu. Informacje na ten temat podała niemiecka policja.

Znany biznesmen i była gwiazda TVN wygrali w sądzie z Facebookiem z ostatniej chwili
Znany biznesmen i była gwiazda TVN wygrali w sądzie z Facebookiem

"Kolejny ważny krok w walce z @Meta o ochronę naszego wizerunku i dobrego imienia! (...) Sąd w pełni przyznał nam rację i udzielił nam zabezpieczenia na maksymalny możliwy czas" – informuje na platformie X założyciel InPost Rafał Brzoska, wraz z żoną Omeną Mensah – polską dziennikarką, prezenterką, byłą gwiazdą telewizji TVN.

Daniel Obajtek o decyzji PKW: Najlepiej udusić partię, która wygrała wybory polityka
Daniel Obajtek o decyzji PKW: Najlepiej udusić partię, która wygrała wybory

W wywiadzie dla Telewizji Republika europoseł Daniel Obajtek skomentował decyzję PKW o odrzuceniu sprawozdania finansowego PiS.

Politico: Wielka Brytania jest gotowa do walki z Putinem we Wschodniej Europie z ostatniej chwili
Politico: Wielka Brytania jest gotowa do walki z Putinem we Wschodniej Europie

Zastępca szefa brytyjskiego sztabu obrony Rob Magowan w wypowiedzi przed komisją obrony w Izbie Gmin stwierdził, że Wielka Brytania jest gotowa do walki z Rosją, gdyby ta zaatakowała kraj Europy Wschodniej.

Zamieszanie wokół kandydata PiS na prezydenta. Rzecznik PiS zabiera głos z ostatniej chwili
Zamieszanie wokół kandydata PiS na prezydenta. Rzecznik PiS zabiera głos

"W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi naszego kandydata w nadchodzących wyborach prezydenckich, a także licznymi publikacjami medialnymi pragnę przekazać, iż nie zapadła w tej sprawie ŻADNA decyzja. O tym kto będzie kandydatem PiS kierownictwo formacji poinformuje w najbliższych dniach" – przekazał na platformie X rzecznik PiS Rafał Bochenek. 

wPolityce.pl: PiS nie podjęło decyzji o wystawieniu Karola Nawrockiego jako kandydata na prezydenta z ostatniej chwili
wPolityce.pl: PiS nie podjęło decyzji o wystawieniu Karola Nawrockiego jako kandydata na prezydenta

Zaskakujący zwrot akcji ws. Karola Nawrockiego? Wbrew temu, co podała Telewizja Republika, portal wPolityce.pl twierdzi, że Prawo i Sprawiedliwość nie podjęło decyzji o wystawieniu Karola Nawrockiego jako kandydata partii na prezydenta.

Pierwsze problemy w nowej administracji Trumpa. Chodzi o Matta Gaetza polityka
Pierwsze problemy w nowej administracji Trumpa. Chodzi o Matta Gaetza

Senator Matt Gaetz na pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że rezygnuje z nominacji na szefa departamentu sprawiedliwości. Decyzję podjął po wcześniejszym spotkaniu z resztą senatorów.

Telewizja Republika: Oto kandydat PiS na prezydenta z ostatniej chwili
Telewizja Republika: Oto kandydat PiS na prezydenta

Telewizja Republika poinformowała powołując się na swoje źródła, że kandydatem PiS na prezydenta będzie prezes IPN Karol Nawrocki.

Putin: Przeciwko tym krajom możemy użyć nowych rakiet z ostatniej chwili
Putin: Przeciwko tym krajom możemy użyć nowych rakiet

Władimir Putin nie wykluczył w czwartek użycia nowych rakiet przeciwko krajom, które pozwoliły Ukrainie atakować swoimi pociskami terytorium Rosji. Oznajmił, że Moskwa jest gotowa na wszystkie scenariusze w tym konflikcie.

REKLAMA

Wystartowała szósta edycja Forum Wizja Rozwoju. Premier Morawiecki: Polska stoi dziś przed unikalną szansą

Ruszyła VI edycja Forum Wizja Rozwoju – największa impreza gospodarcza na Pomorzu, która w tym roku odbywa się na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. To ponad 50 godzin merytorycznych dyskusji na najważniejsze tematy dotyczące rozwoju Polski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął premier RP Mateusz Morawiecki, a partnerem medialnym wydarzenia jest Tygodnik Solidarność.
Na IV Forum Wizja Rozwoju przemawiał premier Mateusz Morawiecki Wystartowała szósta edycja Forum Wizja Rozwoju. Premier Morawiecki: Polska stoi dziś przed unikalną szansą
Na IV Forum Wizja Rozwoju przemawiał premier Mateusz Morawiecki / fot. PAP/Marcin Gadomski

Przez dwa dni – 19 i 20 czerwca – przedstawiciele rządu, samorządu, biznesu, organizacji pozarządowych i specjaliści rozmawiać będą na tematy dotyczące rynku pracy, mediów, polityki senioralnej, obronności, innowacji, gospodarki, finansów i energetyki. Wydarzeniu towarzyszy szósta edycja Kongresu Srebrnej Gospodarki oraz II Targi Pracy zorganizowane przez Ochotnicze Hufce Pracy. 

Szóstą edycję Forum Wizja Rozwoju otworzyli dr Andrzej Michalak, prezes Zarządu Fundacji Wizja Rozwoju oraz gospodarza miejsca Rektor-Komendant AMW kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht. 

– Gdynia po raz kolejny staje się miejscem do spotkania przedsiębiorczości z nauką, teorii z doświadczeniem, odwagi pomysłów i decyzji, wiedzy eksperckiej prezentowanej przez znakomitych panelistów oraz twórców strategii, programów i projektów. VI Forum Wizja Rozwoju ogłaszam za otwarte – powiedział prezes Zarządu Fundacji Wizja Rozwoju, dr Andrzej Michalak na powitanie wszystkich uczestników Forum i przybyłych gości. 

Następnie głos zabrał gospodarz miejsca Rektor-Komendant AMW kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht, który wyraził zadowolenie, że Jego uczelnia może gościć w swoich murach tak ważne wydarzenie, jak Forum Wizja Rozwoju. 

Podkreślał przy tym, że Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni jako uczelnia wojskowa włącza się w debatę nad kwestiami ekonomicznymi, bowiem bez silnej gospodarki nie ma silnego wojska. Powołując się na wielkich strategów podkreślał, że tylko dzięki nowoczesnej i dobrze rozwiniętej gospodarce, państwo jest w stanie odpowiednio uposażyć siły zbrojne i zapewnić im przewagę na polu walki, a w konsekwencji bezpieczeństwo kraju. 

 – Bohaterstwo i poświęcenie żołnierzy jest bardzo ważne, żeby wygrać konflikt, ale to nie jest element wystarczający. Potrzebne jest uzbrojenie, sprzęt, wyposażenie, a to może zapewnić tylko dobry, efektywny i nowoczesny przemysł – podkreślał Rektor-Komendant AMW kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht. 

Premier Morawiecki: Groził nam “młot hiperinflacji” 

Kolejne było wystąpienie Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, który w swoim przemówieniu skupił się na dwóch filarach polityki jego rządu: społecznym i gospodarczym, które na Forum reprezentowały dwie szefowe resortów – Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg oraz Minister Finansów Magdalena Rzeczkowska. 

Premier przypomniał na początku “plagi egipskie”, z którymi musiała i nadal musi mierzyć się Polska – pandemię koronawirusa oraz rosyjską agresję na Ukrainę, a następnie przyrównał je do walki bokserskiej. 

– Bardzo dobrych bokserów poznaje się po tym jak wyprowadzają ciosy, ale jeszcze lepszych bokserów poznaje się po tym jak przyjmują ciosy. Polska gospodarka, polscy przedsiębiorcy, polscy pracownicy przyjęli te ciosy w bardzo umiejętny sposób. Po tych trudnych kilku latach możemy pochwalić się najwyższym poziomem wzrostu gospodarczego wśród dużych gospodarek UE, jednym z najwyższych w Europie i w OECD – zaznaczył premier Morawiecki i przytoczył dane, wedle których Polska gospodarka urosła o ponad 11 proc. porównując ostatni kwartał 2019 roku, czyli ten sprzed pandemii, do pierwszego kwartału roku bieżącego. Dla porównania gospodarka Czech skurczyła się w tym czasie o niecały 1 procent.  

Przypomniał, że Polsce groził “młot hiperinflacji” oraz “kowadło bardzo wysokiego bezrobocia”, ale dzięki skutecznym działaniom rządu – takich jak tarcze antykryzysowe i antyinflacyjne – udało się sprostać tym zagrożeniom zachowując niskie bezrobocie i wzrost gospodarczy. 

Premier Morawiecki mówił również o szansie, jaką dla polskiego rozwoju stwarza trwająca czwarta rewolucja przemysłowa. 

– Polska stoi dziś przed unikalną szansą wejścia w czwartą rewolucję przemysłową, która wokół nas już trwa, nie tylko jako naśladowca, ale także jako ten podmiot, czyli który sam współdecyduje o swoich losach i ma szanse rozwijać najnowsze technologie i kreować rzeczywistość wokół nas. Tej szansy tym razem nie możemy zmarnować – podkreślił szef rządu. Dodał, że nasz kraj w obszarze usług publicznych przeszedł w ostatnich latach od systemu analogowego do cyfrowego, ale “ten najważniejszy skok w gospodarkę przyszłości musi odbyć się przede wszystkim przy udziale przedsiębiorców”. 

Przy tej okazji wspomniał o ogłoszonej niedawno inwestycji Intela, która w pierwszej fazie wyniesie ok. 20 mld złotych. 

– To przede wszystkim inwestycja w mikroprocesory, półprzewodniki, układy scalone, które są ropą naftową XXI wieku i podstawowym czynnikiem decydującym o jakości rozwoju gospodarczego – zaznaczył Mateusz Morawiecki. 

Szef rządu mówił również o tym, że Polsce udaje się “wyrwać się z zaklętego kręgu gospodarki średniego rozwoju”, a nasz poziom życia i poziom PKB per capita zbliża się do średniej unijnej. 

Premier podkreślał, że wszystko to nie byłoby możliwe bez naprawy systemu finansów publicznych będącego “piętą achillesową I, II i III RP”. W ocenie Mateusza Morawieckiego, to dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego można było jednocześnie zainwestować miliardy złotych każdego roku w politykę społeczną, infrastrukturę i bezpieczeństwo. 

Na koniec życzył wszystkim uczestnikom tegorocznego Forum Wizji Rozwoju owocnych obrad i wyraził przekonanie, że z “tego tygla różnych pomysłów urodzą się kolejne idee, które będą inspiracją dla poszczególnych resortów, ale przede wszystkim dla przedsiębiorców i innowatorów".  – Oby z pożytkiem dla Rzeczpospolitej i przyszłych pokoleń – zakończył Premier. 

Po przemówieniach odczytano listy Marszałek Sejmu Elżbiety Witek oraz Jana Kasprzyka, szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych skierowane do uczestników Forum. 

Kolejnym punktem agendy była sesja inauguracyjna. O “wyzwaniach, z którymi zmaga się polska gospodarka w kontekście napaści Rosji na Ukrainę” rozmawiali: Magdalena Rzeczkowska – Minister Finansów, Marcin Chludziński – Prezes Zarządu GAZ-SYSTEM S.A. oraz Paweł Nierada – Pierwszy Wiceprezes Zarządu BGK.

Kongres Srebrnej Gospodarki 

Następnie odbył się pierwszy z paneli w ramach Kongresu Srebrnej Gospodarki, w czasie którego prelegenci rozmawiali na tematy dotyczące aktywności seniorów na rynku pracy i potencjału tkwiącego w modelu gospodarczym ukierunkowanym na seniorów, popularnie określanego mianem “srebrnej gospodarki”.  

Pod taką nazwą odbył się dyskusja, w której udział wzięli: Jakub Adamski – Dyrektor Departamentu współpracy w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta, Barbara Dziuk – Poseł na Sejm RP, Elżbieta Ostrowska – Przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, Urszula Rusecka – Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Poseł na Sejm RP Michał Rydzewski – Za­stęp­ca Dyrektora ds. Profesjonalizacji i Wsparcia Sektora Kultury, Robert Zapotoczny – Prezes Zarządu PFR Portal PPK.

Dyskusjom panelowym, które można śledzić online na stronie Program - Forum Wizja Rozwoju towarzyszą II Targi Pracy, a jeszcze dziś wieczorem podczas uroczystej gali VI Forum Wizji Rozwoju przyznane zostaną Nagrody Gospodarcze dla najlepszych polskich firm oraz Złote Wstęgi dla osób szczególnie zaangażowanych w rozwój i ochronę gospodarki.

Patronat honorowy nad VI Forum Wizja Rozwoju objął Premier RP Mateusz Morawiecki. Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Bank Gospodarstwa Krajowego oraz ENERGA Grupa ORLEN. Partnerami Głównymi są: Totalizator Sportowy Sp. z o.o., Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S..A.. oraz ORLEN Unipetrol RPA s.r.o. Partnerem+ jest Agencja Rozwoju Przemysłu S..A., Polskie Koleje Państwowe S.A., Polski Fundusz Rozwoju S.A., Węglokoks S.A., Polskie Elektrownie Jądrowe Sp. z o.o. oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. Partnerami są: KGHM Polska Miedź S.A., Polski Holding Nieruchomości S.A., NASK, PERN S.A., PKO Bank Polski, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A., Rzecznik Finansowy, POLREGIO S.A., Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A., Instytut Finansów, Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., HOTEL SOPOT, Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.. Mikro Partnerami są: Poczta Polska S.A., Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o., Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. oraz Polskie Linie Oceaniczne S.A. Projekt dofinansowano ze środków Fundacji ARP.

W partnerstwo merytoryczne nad Forum Wizja Rozwoju włączyły się: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komitet ds. Pożytku Publicznego.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe