PGE Energia Ciepła dba o dobre relacje biznesowe
Artykuł powstał we współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną S.A.
Spółka zaznajamia uczestników z zasadami prawidłowego przygotowania postępowań przetargowych w oparciu o prawo zamówień publicznych oraz z procedurami obowiązującymi w PGE.
- Celem PGE Energia Ciepła jest rozwój nowoczesnego ciepłownictwa w Polsce. Komunikacja i zarządzanie relacjami z partnerami biznesowymi są w naszej spółce kluczowe w procesach przetargowych i spełniają najwyższe standardy etyczne Grupy PGE – mówi Maciej Jankiewicz, prezes zarządu PGE Energia Ciepła. - Dzięki organizowanym przez nas warsztatom budujemy wzajemne zaufanie. Dzięki wymianie informacji oraz transparentnemu podejściu do wyboru wykonawców i późniejszej współpracy, tworzymy konkurencyjność postępowań. Takie podejście skutkuje obopólnymi korzyściami.
Podczas warsztatów potencjalni wykonawcy w klarowny i przystępny sposób poznają wymogi postępowań przetargowych Grupy PGE. Dzięki warsztatom przedsiębiorcy wiedzą, w jaki sposób przygotowywać się do kolejnych etapów składania ofert. PGE Energia Ciepła z kolei wybiera najlepszych wykonawców do składania ofert w postępowaniach przetargowych.
Jasne reguły gry stosowane przez największą firmę w branży ciepłowniczej w Polsce, którą jest PGE Energia Ciepła, wprowadzają nowe standardy relacji biznesowych w dziedzinie energetyki na polskim rynku. Warsztaty pozwalają lepiej się poznać i zrozumieć swoje potrzeby.
Wymagania, które spółka stawia wykonawcom, to transparentność, przejrzystość, konkurencyjność, wiarygodność, optymalne wartości zamówienia, doświadczenie, bezpieczeństwo i najlepsza technologia.
Warsztaty dla wykonawców cieszą się dużym zainteresowaniem i służą integrowaniu środowiska. Średnioroczna liczba prowadzonych postępowań zakupowych przez PGE Energia Ciepła wynosi ok. 1500 rocznie. Większość - ponad 87 proc. - postępowań prowadzonych jest w trybach konkurencyjnych, otwartych. Obecnie aż 12 projektów inwestycyjnych związanych jest z budową nowych kogeneracyjnych źródeł gazowych, m.in. w Bydgoszczy, Kielcach, Zgierzu i Siechnicach. W fazie przygotowania do realizacji jest 15 kolejnych projektów kogeneracyjnych oraz ciepłowniczych, wykorzystujących paliwa gazowe, m.in. w Gdyni, Gdańsku, Krakowie oraz Rzeszowie.
Artykuł powstał we współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną S.A.