Czy Polska powinna obawiać się Arabii Saudyjskiej podczas mistrzostw?

26 listopada o godz. 14:00 na Education City Stadium w Al Rayyan Polska rozegra swój drugi mecz na mistrzostwach świata w Katarze. Do tej pory terminarz mundialu, przynajmniej jeśli chodzi o XXI wiek, układa się w ten sposób, że w tej kolejce rozgrywek zawsze trafiliśmy na najmocniejszy zespół w grupie. Tym razem gramy z teoretycznie najsłabszą ekipą. Czy to znaczy, że mecz będzie należał do gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych? Raczej nie — ze strony przeciwników powinniśmy spodziewać się zdecydowanego oporu i ochoty do gry w piłkę. Na jakie potencjalne zagrożenia należy zwrócić uwagę ze strony najbliższych rywali?
 Czy Polska powinna obawiać się Arabii Saudyjskiej podczas mistrzostw?
/ grafika partnera

Zielone Sokoły szlifują grę zespołową

Naszą przewagą są głośne nazwiska należące do zdecydowanie klasowych piłkarzy. Po drugiej stronie nie znajdziemy odpowiedników Piotra Zielińskiego, Wojciecha Szczęsnego, nie wspominając już o czołowym napastniku globu, Robercie Lewandowskim. U Saudyjczyków wyróżnia się Salem Al-Dawsari, który ma ze sobą jedynie krótki epizod w hiszpańskim Villarealu. Jednak razem z Salehem Al-Shehrim tworzą zgrany duet napastników występujący w zespole Al-Hilal — triumfatorze azjatyckiej Ligi Mistrzów w roku 2019 i 2021. Doskonale zgrani piłkarze stanowią też o sile ognia narodowej reprezentacji, która wygrała swoją grupę eliminacyjną, zostawiając za plecami tak znane ekipy, jak Japonia i Australia. Ponieważ wszyscy reprezentanci kraju występują w rodzimej lidze, warto wspomnieć, że przerwano jej rozgrywki już 16 października, by zespół narodowy mógł bez problemu przygotowywać się do mistrzostw.

Najgroźniejsza broń? Kolektyw

Trener Saudyjczyków Renard Herve stworzył zespół oparty na dobrym rozumieniu schematów taktycznych. Dlatego 26 listopada naprzeciw naszym zawodnikom wystąpi zgrany zespół, nastawiony na grę obronną i groźne wypady do przodu. Dużym atutem Arabii Saudyjskiej jest wyrównany skład, w którym może brakuje piłkarskich artystów, za to są w niej porządni wykonawcy planu gry. Prawdopodobnie mecz będzie toczyć się do pierwszej bramki. Zdecydowanie większe szanse na jej zdobycie mają Polacy. Jeśli tak się stanie, raczej nie powinni przegrać meczu. Każde odstępstwo od tego scenariusza, czyli długo utrzymujący się bezbramkowy remis lub zaskakujący gol przeciwnika po kontrze znacznie skomplikuje nam zdobycie kompletu punktów. Na pewno motywująco zadziała na piłkarzy w biało-zielonych strojach fakt, że Mundial po raz pierwszy jest rozgrywany w ich regionie.

Wygrana Biało-Czerwonych to obowiązek!

Mimo wielu atutów po stronie Azjatów, każdy inny wynik niż wygrana Polski byłby ogromną niespodzianką, zaś zwycięstwo przeciwnika mogłoby pokusić się nawet o miano sensacji. Na taką drużyna Arabii Saudyjskiej poważyła się na poprzednim mundialu, pokonując w meczu o honor faworyzowany Egipt 2:1. Ale czy tak się stanie? Nawet dobrze zorganizowana obrona nie powinna stanowić problemu dla naszych napastników, którzy odgrywają znaczącą rolę w czołowych klubach Europy. Czysto piłkarską przewagę trzeba jednak udowodnić na boisku. Przebieg meczu może zależeć również od wyników poprzednich spotkań, choć wygraną z Saudyjczykami biało-czerwoni mają wpisaną w kalendarz od dnia losowania. Jeśli zakładamy, że można zgubić punkty z Meksykiem i Argentyną, to właśnie drugie spotkanie mistrzostw musimy zdecydowanie wygrać. Głównym zagrożeniem dla faworytów przeważnie są... oni sami. Dlatego wystarczy nie popełnić zbyt wielu błędów i nie dać się sparaliżować stawce — wtedy wynik 26. ekipy z rankingu FIFA z 53. może być tylko jeden...

Czekasz na mecz tak samo jak my? Sprawdź Polska Arabia Saudyjska typy.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

 

Artykuł Sponsorowany


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Prof. Grzegorz Górski: Czterej Niemcy i Verhofstadt chcą zbudować nowe RWPG Wiadomości
Prof. Grzegorz Górski: Czterej Niemcy i Verhofstadt chcą zbudować nowe RWPG

Rada Wzajemnej Pomocy Gospodarczej była organizacją stanowiącą narzędzie, przy pomocy którego Związek Sowiecki kontrolował ekonomicznie kraje mu podporządkowane. RWPG miała za zadanie tworzyć warunki do „zrównoważonego rozwoju” całego bloku, dzielić wysiłki produkcyjne gospodarek krajów członkowskich w celu jak największej ich efektywności, tworzyć warunki do „wzajemnie korzystnej wymiany handlowej”.

Niemiecki publicysta o eksperymencie w ramach którego w Polsce demokracja ma być przywracana metodami niedemokratycznymi Wiadomości
Niemiecki publicysta o "eksperymencie" w ramach którego w Polsce "demokracja ma być przywracana metodami niedemokratycznymi"

- Wyzwanie dla Polski, ale także dla innych krajów: Rządy liberalne nie mogą rządzić, jeśli odziedziczą struktury autorytarne - pisze na łamach Berliner Zeitung Klaus Bachmann w artykule "Czy Donald Tusk zostanie autokratą, który zreformuje państwo?". Nie jest to jego pierwsza próba wezwania do stosowanie niedemokratycznych metod w Polsce.

Wasylu, a jak to było?. Trudne pytanie do ambasadora Ukrainy z ostatniej chwili
"Wasylu, a jak to było?". Trudne pytanie do ambasadora Ukrainy

Trwa protest polskich kierowców ciężarówek na granicy z Ukrainą. Wbrew dezinformacji, protestujący przepuszczają transporty z pomocą humanitarną i wojskową.

Nie żyje Zdzisław Wróbel, jedno z ukradzionych przez Niemców Dzieci Zamojszczyzny Wiadomości
Nie żyje Zdzisław Wróbel, jedno z ukradzionych przez Niemców Dzieci Zamojszczyzny

W dniu 7 grudnia 2023 r. zmarł Zdzisław Wróbel, długoletni działacz i prezes Koła Miejskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz członek Stowarzyszenia Klubu Idei Tomasza Baty w Chełmku. Był człowiekiem kochającym Polskę. Zwiedził cały kraj i swoją pasją umiejętnie zarażał innych. Przeżył dziewięćdziesiąt jeden lat.

Rzecznik rządu komentuje grafikę PO. To konkrety PiS-u z ostatniej chwili
Rzecznik rządu komentuje grafikę PO. "To konkrety PiS-u"

Zaraz jeszcze sukcesem PO okaże się walka z mafiami VAT-owskimi, więcej niż podwojenie budżetu państwa, obniżka podatku PIT i wiele innych, to konkrety PiSU - zareagował w mediach społecznościowych rzecznik rządu Piotr Müller na grafikę PO z hasłem "Nowy rok zacznie się od wypłaty 800+! I to jest konkret!"

Matczak: Uważam, że PiS szybko wróci, bo niewiele się nauczyliśmy z ostatniej chwili
Matczak: "Uważam, że PiS szybko wróci, bo niewiele się nauczyliśmy"

Prof. Marcin Matczak to prawnik znany głównie z ostrej krytyki poczynań rządu Zjednoczonej Prawicy i bronienia tzw. "wolnych sądów". Na łamach "Gazety Wyborczej" komentując ostatnio aktualną postawę sejmowej większości, stwierdza, że "PiS szybko wróci, bo niewiele się nauczyliśmy".

Kłopoty zdrowotne polskiej gwiazdy. Po prostu zaniemogła z ostatniej chwili
Kłopoty zdrowotne polskiej gwiazdy. "Po prostu zaniemogła"

Edyta Górniak, która jest ikoną polskiej muzyki, wyznała ostatnio, że dopadły ją problemy zdrowotne. Wokalistka miała wyjechać w trasę po Stanach Zjednoczonych. Nie pojawiła się jednak na lotnisku.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ucierpiała policjantka z ostatniej chwili
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ucierpiała policjantka

W nocy z czwartku na piątek w Gdańsku doszło do incydentu, w którym ucierpiała policjantka.

Premier Morawiecki ogłosił decyzję ws. zerowego VAT-u na żywność  z ostatniej chwili
Premier Morawiecki ogłosił decyzję ws. zerowego VAT-u na żywność

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w mediach społecznościowych decyzję ws. zerowego VAT-u na żywność.

z ostatniej chwili
[TRANSMISJA ONLINE] Trwa IX Dzień Patrioty połączony z premierą 6. tomu „Dziejów Polski"

Organizowany przez wydawnictwo Biały Kruk dziewiąty już z kolei Dzień Patrioty jest wydarzeniem, które na stałe wpisało się w pejzaż polskiej kultury. Jest to spotkanie z wybitnymi twórcami polskiego życia kulturalnego, artystycznego, społecznego i religijnego, a jego punktem kulminacyjnym jest wręczenie nagrody pt. „Patriota Roku”. Warto podkreślić, że podczas IX Dnia Patrioty odbędzie się także oficjalna premiera szóstego tomu „Dziejów Polski”, w których prof. Andrzej Nowak opisuje lata 1632-1673 w naszej historii.

REKLAMA

Czy Polska powinna obawiać się Arabii Saudyjskiej podczas mistrzostw?

26 listopada o godz. 14:00 na Education City Stadium w Al Rayyan Polska rozegra swój drugi mecz na mistrzostwach świata w Katarze. Do tej pory terminarz mundialu, przynajmniej jeśli chodzi o XXI wiek, układa się w ten sposób, że w tej kolejce rozgrywek zawsze trafiliśmy na najmocniejszy zespół w grupie. Tym razem gramy z teoretycznie najsłabszą ekipą. Czy to znaczy, że mecz będzie należał do gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych? Raczej nie — ze strony przeciwników powinniśmy spodziewać się zdecydowanego oporu i ochoty do gry w piłkę. Na jakie potencjalne zagrożenia należy zwrócić uwagę ze strony najbliższych rywali?
 Czy Polska powinna obawiać się Arabii Saudyjskiej podczas mistrzostw?
/ grafika partnera

Zielone Sokoły szlifują grę zespołową

Naszą przewagą są głośne nazwiska należące do zdecydowanie klasowych piłkarzy. Po drugiej stronie nie znajdziemy odpowiedników Piotra Zielińskiego, Wojciecha Szczęsnego, nie wspominając już o czołowym napastniku globu, Robercie Lewandowskim. U Saudyjczyków wyróżnia się Salem Al-Dawsari, który ma ze sobą jedynie krótki epizod w hiszpańskim Villarealu. Jednak razem z Salehem Al-Shehrim tworzą zgrany duet napastników występujący w zespole Al-Hilal — triumfatorze azjatyckiej Ligi Mistrzów w roku 2019 i 2021. Doskonale zgrani piłkarze stanowią też o sile ognia narodowej reprezentacji, która wygrała swoją grupę eliminacyjną, zostawiając za plecami tak znane ekipy, jak Japonia i Australia. Ponieważ wszyscy reprezentanci kraju występują w rodzimej lidze, warto wspomnieć, że przerwano jej rozgrywki już 16 października, by zespół narodowy mógł bez problemu przygotowywać się do mistrzostw.

Najgroźniejsza broń? Kolektyw

Trener Saudyjczyków Renard Herve stworzył zespół oparty na dobrym rozumieniu schematów taktycznych. Dlatego 26 listopada naprzeciw naszym zawodnikom wystąpi zgrany zespół, nastawiony na grę obronną i groźne wypady do przodu. Dużym atutem Arabii Saudyjskiej jest wyrównany skład, w którym może brakuje piłkarskich artystów, za to są w niej porządni wykonawcy planu gry. Prawdopodobnie mecz będzie toczyć się do pierwszej bramki. Zdecydowanie większe szanse na jej zdobycie mają Polacy. Jeśli tak się stanie, raczej nie powinni przegrać meczu. Każde odstępstwo od tego scenariusza, czyli długo utrzymujący się bezbramkowy remis lub zaskakujący gol przeciwnika po kontrze znacznie skomplikuje nam zdobycie kompletu punktów. Na pewno motywująco zadziała na piłkarzy w biało-zielonych strojach fakt, że Mundial po raz pierwszy jest rozgrywany w ich regionie.

Wygrana Biało-Czerwonych to obowiązek!

Mimo wielu atutów po stronie Azjatów, każdy inny wynik niż wygrana Polski byłby ogromną niespodzianką, zaś zwycięstwo przeciwnika mogłoby pokusić się nawet o miano sensacji. Na taką drużyna Arabii Saudyjskiej poważyła się na poprzednim mundialu, pokonując w meczu o honor faworyzowany Egipt 2:1. Ale czy tak się stanie? Nawet dobrze zorganizowana obrona nie powinna stanowić problemu dla naszych napastników, którzy odgrywają znaczącą rolę w czołowych klubach Europy. Czysto piłkarską przewagę trzeba jednak udowodnić na boisku. Przebieg meczu może zależeć również od wyników poprzednich spotkań, choć wygraną z Saudyjczykami biało-czerwoni mają wpisaną w kalendarz od dnia losowania. Jeśli zakładamy, że można zgubić punkty z Meksykiem i Argentyną, to właśnie drugie spotkanie mistrzostw musimy zdecydowanie wygrać. Głównym zagrożeniem dla faworytów przeważnie są... oni sami. Dlatego wystarczy nie popełnić zbyt wielu błędów i nie dać się sparaliżować stawce — wtedy wynik 26. ekipy z rankingu FIFA z 53. może być tylko jeden...

Czekasz na mecz tak samo jak my? Sprawdź Polska Arabia Saudyjska typy.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

 

Artykuł SponsorowanyOceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe